ŚWIĘTA, sylwester I nowy rok w tvp1
Yüklə 113.22 Kb.
tarix25.04.2016
ölçüsü113.22 Kb.ŚWIĘTA, SYLWESTER i NOWY ROK W TVP1

Już 22 grudnia w TVP1 koncert najpopularniejszych piosenek świątecznych polskich i zagranicznych w wykonaniu czołowych polskich wokalistów. W Wigilię Jedynka zaprasza na „Kolędy polskie” – wzruszający koncert najpiękniejszych polskich kolęd w nowych aranżacjach, wykonanych przez znanych artystów polskiej sceny muzycznej, a wieczorem na film „Renifer Niko ratuje święta”. Pierwszego dnia Świąt w jubileuszowym programie „Jaka to melodia?” wystąpią wyjątkowe gwiazdy: specjalnie z okazji 15-lecia programu wystąpi Garou. Podczas Koncertu Kolęd w Teatrze Starym w Lublinie, widzowie Jedynki będą mogli wspólnie kolędować, razem ze znanymi artystami. W Sylwestra TVP1 zachęca do obejrzenia interesujących filmów. W programie między innymi: „Miłość i taniec”, „Legalna blondynka” oraz „Liberator 2”.

SERIALOWE BOŻE NARODZENIE, wybrane świąteczne odcinki popularnych seriali.
23.12.2012

 

 KLAN odc. 1189/1190, godz. 10.00 Z samego rana Surmaczowa odwiedza Lubiczów. Agnieszka decyduje się razem z nią pojechać na Wigilię do Feminy i przeprowadzić kilka wywiadów z podopiecznymi fundacji.  Po raz pierwszy od lat na Sadybie nie zbierze się cała rodzina na kolacji wigilijnej. Elżbieta czuje się za to odpowiedzialna. Rysiowie wybierali się na święta do Brzezin, ale ze względu na chore dzieci Józia zostają jednak w domu. Po powrocie  z kościoła zastają zbiegowisko pod klubem młodzieżowym. Niewielki pożar na szczęście udaje się szybko ugasić. Boreccy z dziećmi spóźniają się na ślub Leszka i Magdy. Niespodziewanie okazuje się, że świadkową jest Karolina. Ola podtrzymuje na duchu zrozpaczoną Ulę. Decyduje się spędzić wieczór razem z nią.  Michał wybiera się na wieczór do Natalii, ale najpierw odwiedza z prezentami swoje dzieci. Karolina spędza Wigilię z ojcem. Podpytuje o małżeństwo Jacka i Beaty. Na Sadybie do wieczerzy zasiadają Boreccy, Chojniccy, Kamila i Władysław. U Rysiów przy stole spotykają się Lubiczowie, Mariusz z Kasią i niespodziewany gość - Sylwia. W zaciszu domowego ogniska spędzają Wigilię Paweł z Krystyną, Agą i Pawełkiem.
WOJNA DOMOWA – ZAGRANICZNY GOSC, godz. 10.50

Państwo Jankowscy dostają depeszę zawiadamiającą o rychłym przylocie młodego kuzyna z Anglii. Wszyscy są podnieceni tą wiadomością, rozpoczynają zbiorową debatę na temat angielskich zwyczajów i dziwactw kulturowych. Na lotnisku okazuje się, że Rysio mówi bardzo dobrze po polsku i zachowuje się normalnie. Paweł zabiera go na autokarową wycieczkę po Warszawie. Z powodu śnieżycy Rysio nic jednak nie może dostrzec za oknami autokaru. Przewodnik pokazuje wycieczce, jak działa najnowszy cud techniki - domofon. Zbliża się Wigilia. W Święta Jankowscy zostają sami. Paweł z Rysiem jadą na narty do Zakopanego. Pani Zofia ciężko znosi świąteczny spokój, Kazimierz wręcz przeciwnie - korzysta z nieobecności syna i ołowianymi żołnierzykami rozgrywa bitwę pod Waterloo. W Zakopanem Rysio uczy się jeździć na nartach. Z Polski wyjeżdża ze złamaną ręką i nogą. Mimo to uważa, że spędził najwspanialsze ferie w życiu. Państwo Jankowscy przygotowują się na przyjęcie gościa, młodego kuzyna z Anglii. Dowiadują się od sąsiadki Ireny, że Anglicy jedzą na śniadanie cynaderki a przed kolacją się kąpią i przebierają. Młody Anglik nie chce jeść cynaderek ani kąpać się przed kolacją. Jego zachowanie nie pasuje do obiegowych opinii o Anglikach. W dodatku gość dość dobrze mówi po polsku. Wycieczka po Warszawie z powodu silnych mrozów i zamieci ma dość nieoczekiwany przebieg. Z pobytu w Zakopanem gość wraca z ręką i nogą w gipsie, ale zadowolony.


24.12 .2012

PLEBANIA odc.798/799, godz. 10.05

Emilia czyni  przygotowania do ślubu swojej córki Martyny z Wojtkiem. Danił spotyka  Wojtka i Martynę na ulicy. Wojtek  szybko zabiera  dziewczynę do samochodu. W pośpiechu zostawiają jeden z pakunków. Danił go zabiera i mimo ostrzeżeń ojca postanawia oddać Martynie. Nie ma jednak odwagi się z nią spotkać. Zostawia paczkę na progu  jej domu. Wiki szuka  prezentu dla brata. Prosi o pomoc księdza Antoniego. Adam zauważa, że Wiki zmieniła się przy Kacprze na lepsze. Również Róża, matka Kacpra, nie może się nadziwić przemianie syna. Na plebanię przyjeżdża Grażyna - matka wikarego. Józefina  przez całą Wigilię uważnie ją obserwuje. Odkrywa, że kobieta w tajemnicy popija alkohol. Grażyna, nie chce, aby dowiedział się o tym jej syn. Krystyna spędza Wigilię w gospodzie z Markiem i  córkami. Ma wyrzuty sumienia wobec Uli, która została sama w hotelu w Hrubielowie. Majka jest nieszczęśliwa. Nie może zrozumieć, dlaczego jej rodzice nie są już razem. Ma nadzieję, że uda się jeszcze wszystko naprawić. Pragnie  normalnej, pełnej rodziny. Marek widząc, że dziewczynka martwi się o mamę, postanawia ją  do  niej  zawieźć. Obiecuje wrócić za godzinę, jednak wizyta niespodziewanie się przedłuża. Krystynie jest z tego powodu bardzo przykro. Podczas kolacji wigilijnej na plebanię przychodzi Iwona z małym dzieckiem na rękach. Jej ojciec wyrzucił ją z domu. Ksiądz proponuje Iwonie, że porozmawia z jej ojcem. Spróbuje uświadomić mu, że popełnia błąd.


WARTO KOCHAĆ, godz. 10.50

W Rajsku trwają przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Jak co roku przed ratuszem mieszkańcy dekorują choinkę. Krystyna w tawernie organizuje wigilię dla najbliższych. W tym roku może jednak zabraknąć na niej Michała. Mężczyzna nie chce spotkać się z Martą .Krystyna namawia Martę, aby się z nim pogodziła. Marta ma już dość wtrącania się wszystkich w jej sprawy. Prosi Krystynę, aby zostawiła ją w spokoju. Wtedy do jej biura wchodzi Tomasz i wręcza jej prezent pod choinkę, Marta nic dla niego nie ma. Tomasz przeprasza, że przyszedł na jej ślub. Marta tłumaczy mu, że nie wyszła za mąż za Michała, bo się rozmyśliła. Jego obecność na ślubie nie miała na to wpływu. Tomasz wyznaje jej, że na swoim ślubie do ostatniej chwili na nią czekał. I żałuje, że nie zdążyła przyjechać. Marta uważa, że nie ma już o czym rozmawiać. I tak się tego nie zmieni. Na pożegnanie Tomasz ją całuje. W tawernie trwa wigilia. Wszyscy składają sobie życzenia i w ten wieczór nie chcą pamiętać o urazach i troskach.OJCIEC MATEUSZ odc. 82, godz. 15.20

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, w Sandomierzu panuje świąteczny nastrój. Mieszkańcy plebanii przygotowują jasełka. Przy kramach ze świątecznymi ozdobami ksiądz Mateusz spotyka lekarkę Barbarę Woźniak. Jej syn Radek po raz kolejny uciekł z domu, od trzech miesięcy nie daje znaku życia. Barbara wierzy jednak, że na Święta syn do niej wróci. Na prośbę matki policjanci kolejny raz prowadzą poszukiwania Radka. Ustalają, że kilka miesięcy temu przed jedną z melin pobił go stary pijak Nogaj. Funkcjonariusze jadą do domu Nogajów. Córka pijaka, Joanna Nogaj, twierdzi, że jest z Radkiem w ciąży. Zanim ukochany zniknął obiecał jej, że zdobędzie pieniądze i wyjedzie razem z nią z miasteczka. Ostatni raz widziała go trzy miesiące temu. Od tej pory nie ma o nim żadnych wieści. Ksiądz Mateusz dostrzega związek między zniknięciem Radka a włamaniem do hurtowni. Sprawa zostaje rozwiązana. W Święta Joanna rodzi syna. Barbara odwiedza ją i proponuje pomoc w wychowaniu dziecka.KLAN, odc.2376, godz. 17.20

Na Sadybie trwają przygotowania do Wigilii. Pierwszy z życzeniami przybywa sąsiad - Krzysztof, który wybiera się na kolędowanie do jednego z podwarszawskich domów opieki. Elżbieta refleksyjnie wspomina dwie brakujące w rodzinie osoby - Beatę i Rysia. Koziełło zwierza się Pawłowi, że Święta planował spędzić z Anną w górach i specjalnie dla niej postanowił zorganizować kulig. Jednak nieoczekiwanie swój przyjazd ze Szkocji zapowiedział Błażej, więc zostają w domu. U Lubiczów zjawiają się niespodziewany gość - Leszek. Tymczasem Feliks prezentuje Monice nowy samochód i proponuje wycieczkę za miasto, obiecuje powrót jeszcze przed wigilijną kolacją u Chojnickich. Na drodze spotyka ich jednak niespodzianka. Agnieszkę odwiedza Janusz. Tymczasem Jacek, Agata i Małgosia oraz Rafalski spotykają się w sali szpitalnej, gdzie przebywa Jaś.25.12.2012
WIELKA MIŁOŚĆ BALZAKA odc. 3, godz. 9.50

Balzak wybiera się ponownie do Szwajcarii na Święta Bożego Narodzenia. W styczniu 1834 roku Ewelina i Honore zostają kochankami. Nie przeszkadza to słynnemu Francuzowi w nawiązaniu w Paryżu romansu z piękną contessą, Sarą Guidoni-Visconti. Pisarz odmawia odbycia służby wojskowej i dlatego zostaje wtrącony do więzienia.

 

CZTERDZIESTOLATEK 20 LAT PÓŹNIEJ odc. 4, godz. 10.55

Idą Święta. Marek postanawia spędzić Wigilię ze swoją narzeczoną u jej rodziców. Przedtem odbywa rozmowę z chłopcami na temat braku matki w ich życiu. Rozwozi po kolei chłopców do ich rodzin. Sam jedzie do rodziców Kiki. Ojciec narzeczonej opowiada o swojej ochroniarskiej przeszłości. Na koniec łamią się wszyscy opłatkiem, a Marek z Kiką idzie na noc do pracy. Przebrani za Świętych Mikołajów tworzą ochronę dla gości Dextera w jego podmiejskiej posiadłości. W pewnym momencie z krzaków wychodzi niedźwiedź. Okazuje się, że to ekspert chodzący po kolędzie. Nagle w rezydencji wybucha pożar, który ekspert klasyfikuje jako „ubezpieczony”...

 

26.12.2012 

 

 JA WAM POKAŻĘ odc. 7, godz. 10.00Tosia prosi Filipa, żeby przyszedł do nich na Święta, ale on woli spędzić  je z rodzeństwem.

Agnieszka, która razem z mężem wyjeżdża na kilka miesięcy do Londynu, prosi Judytę, żeby znów zajęła się Piotrusiem. Judyta, choć niechętnie, zgadza sie. Telefon od Adama poprawia Judycie nastrój. Adam rozumie jej sytuację i godzi się z tym, że nie będą mogli zobaczyć się w Święta.

W redakcji odbywa się uroczysta Wigilia. Judyta, wychodząc z pracy, spotyka na korytarzu matkę z dzieckiem, która kilka miesięcy wcześniej miała pretensje, że przez porady Judyty rozpadł się jej związek. Tym razem kobieta jej dziękuje. Okazuje się, że mąż wrócił do rodziny, a dziecko jest jej największym życiowym sukcesem.

Trwa Wigilia, wszyscy rozdają sobie prezenty. Tosia widzi, że  rodzice dobrze się bawią. Chowa przed mamą telefon komórkowy, żeby Adam nie przerwał tej sielanki.  Adam dzwoni, więc na telefon domowy, który odbiera Eksio. W głosie Adama słychać żal i zaskoczenie jego obecnością. Judyta tłumaczy się, dlaczego Święta spędza w domu, a nie u wuja Stacha, jak mu pisała. Nagle połączenie się urywa.


OKAZJA - odc. 9 – WIGILIA ZASTĘPCZA, godz. 10.50

Hela powiedziała koleżankom z Kożuchowa, że ma narzeczonego i teraz wstydzi się jechać sama na Święta, dlatego zostaje w Warszawie. Skutkiem różnych zbiegów okoliczności pozostali współlokatorzy również muszą zostać w stolicy. Organizują sobie, zatem wigilię zastępczą. Okazuje się jednak, że nie jest to taka prosta sprawa...SĄSIEDZI odc. ŻYCIE JEST PIĘKNE, godz. 11.20

Cezary z zespołem otrzymuje propozycję od telewizji. Mają nagrać świąteczny koncert. Cezary zabiera ze sobą Patrycję i Bogackich. Prosi Stanisława by kupił muzykom bilety na pociąg. Okazuje się, że Bogacki pomylił się i wysłał muzyków do innej miejscowości. W oczekiwaniu na muzyków Wiśniewscy i Bogaccy wybierają się na pierwszą wycieczkę w góry. Zaczyna padać śnieg.


27.12 .2012

 

PLEBANIA odc. 1196/1197, godz. 10.20

W domu opieki Barbara, jako Caroline rozmawia z kierowniczką Aliną,. Prosi ją, żeby przekazała Helenie prezent, drogocenny samowar, ponieważ musi już wylatywać do Australii. Potem kierowniczka Alina mówi Eli, że nie ma zamiaru przekazywać go staruszce. Tymczasem Barbara z Piotrem siedzą w samochodzie i podsłuchują ich rozmowę. Wcześniej zamontowali w samowarze urządzenie podsłuchowe. Zdobywszy dowody, Piotr z Barbarą wkraczają do domu seniora. Przy wszystkich pensjonariuszach zgromadzonych przy wigilijnym stole, proszą Alinę o rozmowę. W obecności księdza Zygmunta, Piotr włącza nagranie z podsłuchanej rozmowy Aliny i Eli o przywłaszczaniu sobie kosztownych rzeczy należących do pensjonariuszy. Ksiądz Zygmunt zawiesza obie kobiety w obowiązkach do czasu wyjaśnienia sprawy.

Bożena dzwoni do babci z wiadomością, że nie przyjedzie z Czarkiem na Święta, bo odwołano samolot z Londynu. Adze i Michałowi trudno się z tym pogodzić. Wspólnie z babcią zasiadają do wigilijnego stołu.

Na plebanii Józefina przygotowuje potrawy na Wigilię. Pomagają jej Krystyna z Kasią.

Antek przychodzi do matki na wigilię, do nowego domu. Szczęśliwi, że są razem łamią się opłatkiem, rozmawiają, spożywają świąteczne potrawy. Grażyna opowiada synowi, że odnalazła sens życia. Pracuje w klubie anonimowych alkoholików. Pomaga ludziom wyjść z nałogu.

Na plebanii i w domu seniora wszyscy siadają do wieczerzy, śpiewają kolędy. Panuje radosny, świąteczny nastrój.

 

KLAN odc. 1585/1586, godz. 11.10

Jak za dawnych czasów w domu na Sadybie spotka się cała rodzina Lubiczów przy wigilijnym stole. Pierwsi przyjeżdżają Paweł z Krystyną, Olą, Pawełkiem i Agnieszką z Zosią prosto z lotniska. Jacek i Donata są już w drodze do słowackiego kurortu. Niestety, Jacek odbiera telefon o pożarze w ich oddziale banku i muszą zawrócić do Warszawy. Monika przyjmuje na wieczerzy Leszka. Przy stole Leszek nieśmiało uprzedza, że niedługo wychodzi. Rozżalona Monika nieomal wyrzuca go z domu. Jedzie do restauracji i szuka w papierach adresu Szymona. Darek i Czesia czekają z otwarciem prezentów do pierwszej gwiazdki. Niespodziewanie kurier przywozi przesyłkę dla Czesi. W paczce jest duży pluszak od... Mikołaja. Darek traci humor. Na Sadybie trwa wieczerza wigilijna, a Jerzy pełni honory pana domu. Wszyscy goście zauważają ocieplenie stosunków między nim i Elżbietą. Leszek w przebraniu Świętego Mikołaja obdarowuje małą Zuzię prezentami. Dziewczynka pyta go, czy nie spotkał się z jej tatusiem. Zaskoczona Irena otwiera drzwi Jackowi i Donacie. Mimo pechowych okoliczności, jest bardzo zadowolona, że spędzi Wigilię z córką i przyszłym zięciem. Jacek nie wytrzymuje napięcia i jedzie pod swój dawny dom. Spotyka wracającą z Sadyby Beatę z dziećmi i razem z nimi wchodzi na górę. Mariola decyduje się jednak odwiedzić samotnego Deptułę. Wygląda na to, że on też jest bardzo zadowolony z nadejścia samotnego wędrowca. Bogna daje do zrozumienia Leszkowi, że nie jest jej obojętny. Na Sadybie goście powoli rozchodzą się do domów. Elżbieta i Jerzy postanawiają iść razem na pasterkę. Dzwonek do drzwi zapowiada niespodziewanego gościa... Monika w końcu dołącza do rodziny...

 

28.12.2012

 

 PLEBANIA odc. 1409/1410, godz. 10.25Proboszcz pije kawę na nowej plebanii. Nie smakuje mu. Dochodzi do wniosku, że panują tu dziwne zwyczaje. Kościelny wraz z rodziną nie mają prawa wchodzić do kuchni i salonu. Potem proboszcz i ksiądz Artur przychodzą na próbę jasełek w wykonaniu grupy hip - hopowców. Po wysłuchaniu jasełek mają nieciekawe miny. Artur uważa, że trzeba zabronić tego kontrowersyjnego występu. Proboszcz próbuje mediacji. Prosi hip - hopowców o korekty w tekstach. Nawiązuje z chłopcami dobry kontakt. Na plebanii w Tulczynie trwa uroczysta wieczerza wigilijna. Wszyscy łamią się opłatkiem, składają sobie życzenia, śpiewają kolędy.

W tym samym czasie w Hrubielowie proboszcz kończy przygotowywać bardzo skromną wieczerzą wigilijną. Artur nie pomaga mu w przygotowaniach. Proboszcz zaprasza kościelnego z rodziną na wieczerzę. Artur jest tym zdumiony.

Swietka informuje Walę, że jest w ciąży. Potem krząta się przy wigilijnym stole. Sławek cieszy się, że nareszcie ma kogoś bliskiego w Święta. Podczas wigilijnej kolacji do ich mieszkania przychodzi Ryszard na inspekcję. Kiedy Sławek próbuje go wyrzucić, Ryszard wzywa policję. Urzędnik próbuje udowodnić policjantom, że małżeństwo jest fikcyjne. Swietka pokazuje test ciążowy, z którego wynika, że jest w ciąży. Sławek pada przed żoną na kolana. Policjanci i Ryszard są skonsternowani.

 

KLAN odc. 1797/1798, godz. 11.10

Zuzia dopytuje się, czy wujek Leszek na pewno zdąży na pierwszą gwiazdkę. Na Sadybę podjeżdża Oskar, żeby położyć pod choinką prezenty. Przypomina, że wieczorem przybędzie wraz z narzeczoną. Mariola składa swoim pracownicom życzenia świąteczne. Niespodziewanie zagląda nauczyciel śpiewu. Przekonuje, żeby jednak nie rezygnowała z lekcji. Michał razem z dziećmi ma jechać po Zytę. Poszukiwanie czapki opóźnia wyjazd. Przy okazji bliźniaki znajdują w łazience komórkę Kingi. Leszek dzwoni z drogi, że się spóźni. Na trasie był wypadek i zrobił się gigantyczny korek. Agnieszka z córką odwiedzają w hospicjum ojca Mirona. Starszy pan ze wzruszeniem odbiera prezent; oprawioną fotografię swojej wnuczki. Mariusz odbiera zlecenie od świętego Mikołaja, któremu zepsuł się samochód. Razem z nim rusza w rajd po mieście, aby dostarczyć na czas prezenty. Postanawia skorzystać z okazji i w dostojnym towarzystwie zagląda również do Rysiów. Deptuła wraca z hipermarketu z ogromną choinką. Na Sadybę powoli zjeżdżają goście. Michał przywozi Zytę i synów. Kuczyńska martwi się, że nie ma jeszcze Kingi. Wreszcie zjawia się Oskar. Wprawia wszystkich w zdumienie, przedstawiając Kingę, jako swoją narzeczoną. Deptuła i Mariola wymieniają się prezentami świątecznymi. W trakcie wieczerzy wigilijnej dojeżdża Leszek, który zauważa, że Bogna płakała.

 

OFERTA FILMOWA


24.12.12
Godz. 13.55

ŚNIEŻNA KULA

 USA 2007, reż. Ron Lagomarsino,

wyk: Lorraine Bracco, Christina Milian, Matt Keeslar, Ron Canada

Angela ma dość rodziny, która wciąż się jej narzuca i próbuje ją wyswatać. Zbliżają się Święta, a jej bliscy nie do końca spełniają jej oczekiwania wobec ich spędzenia. Wszystko zmienia się, gdy dostaje śnieżną kulę. Zabiera ona Angelę podczas snu w magiczny świat, gdzie Święta są czymś wyjątkowym i pięknym. Lecz czy wszystko musi być idealne?


Godz.20.20

RENIFER NIKO RATUJE ŚWIĘTA (Niko, the way to the stars), Finlandia, Niemcy, Dania, Irlandia 2008,

Reż. Kari Juusonen i Michael Hegner.

Małego renifera Niko samotnie wychowała mama, ponieważ jego tata jest członkiem legendarnej Powietrznej Eskadry Świętego Mikołaja. Niko nigdy nie spotkał taty, ale bardzo go podziwia i chciałby w przyszłości być taki jak on. Marzy o tym, aby dostać się do ekipy najbardziej „odlotowych” reniferów  Świętego Mikołaja.

Kiedy stado głodnych wilków, któremu przewodzi Czarny Wilk, napada na renifery, Niko postanawia zwrócić się o pomoc do taty. Aby go odnaleźć i pokrzyżować niecne plany wrogów, mały renifer razem z przyjaciółmi - wiewiórką Juliusem i łasicą Wilmą - wyrusza w długą i niebezpieczną podróż. Stawka jest wysoka, gdyż wilki zagrażają nie tylko rodzinie Niko, ale całemu światu. Chcą zniszczyć Święta Bożego Narodzenia.


Godz.23.15

BEZPRAWIE

USA 2003, reż. Kevin Costner,

wyk.: Kevin Costner, Annette Bening, Robert Duvall, Diego Luna

Western


Dziki Zachód, lata 80. XIX wieku. Czterej poganiacze bydła: Charley Waite (Kevin Costner), Button (Diego Luna), Mose Harrison (Abraham Benrubi) i Boss Spearman (Robert Duvall), trafiają do miasteczka Harmonville. Rządzi nim bezwzględny ranczer Denton Baxter (Michael Gambon), który terroryzuje okolicznych farmerów z pomocą bandy rewolwerowców i skorumpowanego szeryfa Poole'a (James Russo). Każdy, kto się mu sprzeciwi, traci życie. Między przybyszami a ludźmi Baxtera szybko dochodzi do konfliktu.

25.12.12
Godz.13.35

OPOWIEŚCI Z NARNII: KSIAŻĘ KASPIAN

USA 2008, reż. Andrew Adamsom

wyk.: William Moseley, Anna Popelwell, Skandar Keynes

Rodzeństwo Pevensie wraca niespodziewanie do Narnii, wezwane dźwiękiem magicznego rogu królowej Zuzanny. Minęło kilka stuleci. Prawowici władcy zostali wyparci przez Telmarów, których potomkiem jest obecnie panujący okrutny król Miraz, wuj księcia Kaspiana, którego ma pod opieką i którego planuje uczynić swoim następcą. Zmienia jednak zamiar w chwili, gdy żona rodzi mu syna. Życie Kaspiana jest odtąd w niebezpieczeństwie, bo Miraz nie zawaha się, by go zabić, podobnie jak wcześniej zamordował jego ojca. Kaspian musi uciekać. Kieruje się do lasu z nadzieją, że napotka tam mówiące zwierzęta, karłów, driady oraz inne mityczne narnijskie stworzenia, w tym samego legendarnego lwa, Aslana, których poznał dzięki opowieściom swojej starej niani.


Godz. 18.05

emisja 25-28.12.

MAŁA WIELKA MIŁOŚĆ

Polska 2008, reż.: Łukasz Karwowski

wyk.: Joshua Leonard, Agnieszka Grochowska, Mikołaj Grabowski, Agnieszka Pilaszewska, Michael Dunn, Robert Forster, Liz Torres, Łukasz Simlat, Cathy Doe, Maciej Kowalewski, Agnieszka Wielgosz

Serialowa wersja kinowego przeboju, który zdobył Srebrny Bilet, Nagrodę Stowarzyszenia „Kina Polskie” za 2008 rok. Dzieje miłości dwojga ludzi pochodzących z różnych światów. 29 - letni Ian jest przystojnym prawnikiem pracującym w prestiżowej kancelarii w Los Angeles. Mieszka w dużym domu z widokiem na ocean. Jeździ drogim kabrioletem. Liczą się dla niego tylko pieniądze i kariera. Asia jest 25 - letnią studentką z Warszawy. Na wakacje przyjeżdża do Los Angeles, gdzie pracuje jako kelnerka. Tam poznaje Iana i spędza z nim noc. Po powrocie do Polski odkrywa, że jest z nim w ciąży. Postanawia zawiadomić o tym Iana. Tego samego dnia Ian przedstawia swoim szefom błyskotliwy plan omijającego prawo kontraktu, na którym kancelaria może zarobić ogromne pieniądze. Wieczorem spędza wieczór w klubie razem z przyjacielem Stevenem i świeżo poznanymi dziewczynami. Wtedy odbiera telefon od Asi. Dziewczyna twierdzi, że jest nieletnia. Prawo w Kalifornii wyjątkowo restrykcyjnie karze za kontakty seksualne z nieletnimi. Ian podejrzewa, że Asia chce wyłudzić od niego pieniądze. Postanawia pojechać do Polski i jej zapłacić. Usprawiedliwia swoją nieobecność w pracy ciężką chorobą babci i leci do Warszawy. Na Okęciu nikt na niego nie czeka. Po godzinie Ian decyduje się na podróż taksówką do hotelu. Pod „InterContinentalem” taksówkarz żąda horrendalnej zapłaty za kurs. Gdy Ian odmawia uregulowania rachunku, taksówkarz odjeżdża zabierając cały bagaż pasażera. W nocy na posterunku policji Ian zgłasza kradzież bagażu i dokumentów. Nocuje na pryczy w posterunkowej celi. Rano litościwy policjant podwozi go do mieszkania Asi.Godz.20.20

NASZA NIANIA JEST AGENTEM

USA, 2010, reż.: Brian Levant,

wyk.: Jackie Chan, Amber Valetta, Lucas Till

Bob Ho tylko z pozoru wydaje się skromnym sprzedawcą długopisów. W rzeczywistości jest tajnym agentem CIA i zajmuje się tropieniem groźnych przestępców. Oczywiście fakt ten ukrywa przed całym światem, a w szczególności swoją sympatią Gillian. Pewnego dnia kobieta prosi Boba, aby zajął się trójką jej dzieci, które nie do końca są przyjaźnie do niego nastawione. Zadanie nie będzie łatwe, tym bardziej że w tym samym czasie uaktywniają się rosyjscy terroryści. Czy Bob zdoła pogodzić obowiązki szpiega i troskliwej niani? Gwarantująca widzom świetną zabawę komedia familijna z azjatyckim gwiazdorem kina akcji Jackie Chanem w roli głównej


Godz.22.00

PROWOKACJA

USA 2005 , reż. Don E. FauntLeRoy,

wyk: Steven Seagal, Antonio Munoz, Mari Morrow, Sarah Buxton, Nick Mancuso

Głównym bohaterem filmu jest Harlen (Steven Seagal) - człowiek okradający bogatych przestępców. Kiedy jego życiową partnerkę zaczynają dręczyć koszmary, Harlen postanawia zaraz po ostatnim skoku, skończyć z obecnym zajęciem. Jednak jego plany legły w gruzach. Podczas akcji, bowiem zostaje wystawiony do wiatru. Złapany przez policję nie chce wyjawić miejsca ukrycia przewożonych kradzionych walizek z kilkoma mln dolarów. Teraz musi wydostać się z więzienia i dojść do tego, który go wystawił. Pomagają mu w tym współwięzień oraz pewna policjantka.26.12.12

Godz.20.15

ŚLUBNE WOJNY

USA 2009, reż. Gary Winick,

wyk.: Kate Hudson, Anne Hathaway, Candice Bergen

Liv i Emma to dwie najlepsze przyjaciółki, które nigdy się nie rozstają. Wspólnie planują swoje wesela, które mają się odbyć w eleganckim hotelu Plaza w Nowym Jorku. Niestety, na skutek błędu w rezerwacji, daty obu ślubów wyznaczono na ten sam dzień. Żadna z przyjaciółek nie chce ustąpić, wybucha więc ślubna wojna na śmierć i życie...  DLACZEGO NIE!, godz. 21.50

Polska 2007, reżyseria: Ryszard Zatorski

wyk.: Anna Cieślak, Maciej Zakościelny, Małgorzata Kożuchowska, Anna Przybylska, Tomasz Kot, Antoni Pawlicki, Joanna Jabłczyńska, Agnieszka Warchulska, Paweł Królikowski, Joanna Jeżewska i inni

Główną postacią filmu jest młoda dziewczyna, która po ukończeniu szkoły podejmuje odważną decyzję, z odległej prowincji przyjeżdza do wielkiego miasta, by tutaj studiować i odmienić swoje szare życie. Celem Małgosi jest zdobycie dyplomu na ASP oraz znalezienie ciekawej i dobrze płatnej pracy. Po studiach zostaje jednak tylko kurierem w firmie cateringowej. To nie jest szczyt jej marzeń. Jako absolwentka ASP z mnóstwem pomysłów i poczuciem własnej kreatywności próbuje szczęścia w agencji reklamowej. Jednak to zupełnie inny świat, do którego dostęp nie jest łatwy, nawet dla ambitnej Małgosi. W pogoni za zawodowym sukcesem na uczucia niewiele jest miejsca, ale jednak mimowolnie, dziewczyna powoduje wokół siebie spore zamieszanie, które w efekcie odmieni jej życie osobiste i zawodowe...


31.12.12
Godz.20.25

RÓŻOWA PANTERA

USA\Czechy 2006, reż. Shawn Levy

wyk.: Steve Martin. Kevin Kline, Beyonce Knowles, Jean Reno

Prequel oryginalnego filmu z 1964 roku z Peterem Sellersem w roli głównej. Tym razem w postać inspektora Clouseau wciela się Steve Martin. Inspektor Clouseau będzie zajmował się zabójstwem trenera narodowej drużyny piłki nożnej, w międzyczasie prowadząc śledztwo w sprawie zaginięcia legendarnego diamentu, tytułowej Różowej Pantery.Godz.22.05

MIŁOŚĆ i TANIEC

USA 2009, reż. Robert Iscove,

Wyk.: Tom Malloy, Amy Smart, Billy Zane

Jessica Donovan (Amy Smart) jest nauczycielką w szkole dla młodzieży z zamożnych domów. Znudzona życiową rutyną kobieta ma niebawem poślubić Kenta (Billy Zane), pracoholika, dla którego nie liczy się nic poza karierą zawodową. W oczekiwaniu na ślub Jessica postanawia wybrać się na kurs tańca. Jej instruktorem jest Jake Mitchell (Tom Malloy), wielokrotny zwycięzca konkursów tanecznych, który jako dziecko stracił słuch, ale radzi sobie za pomocą aparatu słuchowego i czytania z ruchu warg. Jake dostrzega u Jessiki naturalny talent taneczny i postanawia nakłonić ją do wspólnego udziału w ogólnokrajowym konkursie tańca.Godz.00.35

LEGALNA BLONDYNKA

USA 2001, reż.: Robert Luketic

wyk.: Reese Witherspoon, Luke Wilson, Selma Blair, Matthew Davis, Victor Garber, Jennifer Coolidge, Holland Taylo

Elle Woods to typowa blondynka. Uwielbia kolor różowy, zna się na modzie, chodzi do dobrej szkoły, ma bogatych rodziców. Problemy zaczynają się kiedy jej ukochany chłopak zrywa z nią twierdząc, że jako przyszły prawnik potrzebuje dziewczyny inteligentnej i poważnej. Aby go odzyskać, Elle postanawia dostać się na uniwersytet i udowodnić mu ile stracił.


Godz. 02.10

LIBERATOR2

USA 1995, reż.: Geoff Murphy

wyk.: Steven Seagal, Eric Bogosian, Katherine Heigl, Everett McGill, Morris Chestnut, Kurtwood Smith, Nick Mancuso, Peter Greene

Kontynuacja przygód niezwykłego Casey'a Ryback'a (Steven Seagal). Tym razem terroryści wspomagani przez szalonego naukowca przejmują kontrolę nad tajnym amerykańskim satelitą. Sprawa jest tym bardziej niebezpieczna, że za pomocą owego urządzenia można wywołać choćby trzęsienie ziemi lub zmieść z powierzchni ziemi cały stan np. Kalifornię. Jak zwykle w grę wchodzą ogromne pieniądze i władza. Akcja filmu rozgrywa się w pociągu, gdzie wraz z aparaturą do sterowania satelitą zainstalowali się terroryści. Tu również ukrył się (choć nie na długo) główny bohater, doskonały tajny agent Ryback.


KONCERTY ŚWIĄTECZNE
22.12.

godz. 18.20
IDĄ SWIĘTA

Koncert przebojów świątecznych polskich i światowych (z polskimi tekstami) - w wykonaniu czołowych polskich artystów, odbywający się na Długim Targu w Gdańsku. W trakcie koncertu widzowie Jedynki w głosowaniu sms - owym wybiorą najlepszy Przebój Świąteczny


Piosenki polskie zaśpiewają:

1. Świąteczna muza – Blue Cafe

2. Wielkie świąteczne całowanie - Andrzej Piaseczny

3. Chcę z Tobą spędzić święta – Majka Jeżowska i De Mono

4. Ten zimowy czas – Piotr Cugowski, Damian Ukeje, Małgorzata Ostrowska

5. Anioł – Justyna Steczkowska


Piosenki zagraniczne z polskim tekstem

6. Chcę ci dać spokojne święta (Have Yourself a Merry Little Christmas)- Ryszard Rynkowski.

7. Białe święta (White Christmas) – Andrzej Lampert

8. Święty czas (Mistletoe and Wine) – Halina Mlynkova

9. Prezent na te święta (All I Want For Christmas...) - Kasia Wilk

10. Kolęda dwóch serc (Last Christmas)– Pectus

11. Finał – Daj im znak ( Do they know it’s Christmas) - wszyscy
Prowadzący: Klaudia Carlos, Anna Matusiak

Reżyseria: Bolesław Pawica24.12.

godz.17.50
KOLĘDY POLSKIE

Koncert najpopularniejszych polskich kolęd i pastorałek w wykonaniu czołowych polskich artystów, odbywający się na Długim Targu w Gdańsku.


Podczas koncertu usłyszymy:
1/ Cicha noc – Blue Cafe

2/ Gdy śliczna panna – De Mono

3/ W żłobie leży– Ryszard Rynkowski

4/ Północ już była - Pectus

5/ Mędrcy świata - Piotr Cugowski

6/ Lulajże Jezuniu – Andrzej Lampert

7/ Anioł pasterzom mówił – Justyna Steczkowska

8/ Przybieżeli do Betlejem – Andrzej Piaseczny

9/ Pójdźmy wszyscy do stajenki – Halinka Mlynkova

10/ Wśród nocnej ciszy - Kasia Wilk

11/ Z narodzenia Pana - Małgorzata Ostrowska

12/ Gdy się Chrystus rodzi – wszyscy wykonawcy


Prowadzący: Klaudia Carlos, Anna Matusiak, Marek Niziołek, Marcin Kotyński.

Reżyseria: Bolesław Pawica24.12, godz. 16.05

KOLĘDY Z PAŁACU PREZYDENCKIEGO

W świątecznym klimacie, w Sali Kolumnowej Pałacu Prezydenckiego, z jego Gospodarzami spotkają się gwiazdy śpiewające kolędy, wolontariusze Szlachetnej Paczki, dzięki którym podarunki tuż przed świętami trafiły do tysięcy biednych rodzin, kilka obdarowanych rodzin z dziećmi oraz dzieci z rodzin zastępczych i rodzinnych domów dziecka. Para prezydencka powita swoich gości i zasiądzie wśród dzieci i świątecznych drzewek. Współorganizatorem koncertu jest stowarzyszenie Szlachetna Paczka, którego wolontariusze trafili w tym roku do kilkunastu tysięcy rodzin dotkniętych biedą. 9 tysięcy rodzin wybranych z internetowej bazy przez darczyńców - zostanie obdarowanych Szlachetną Paczką.

Podczas spotkania wystąpią: Zakopower, Grzegorz Turnau, Andrzej Piaseczny, Kayah, Anna Maria Jopek.

25.12, godz. 12.35

KONCERT KOLĘD W TEATRZE STARYM W LUBLINIE

Artyści wykonają pastorałki i kolędy w tradycji chrześcijańskiej kościoła katolickiego i wschodniego. Aranżacje Krzesimira Dębskiego podkreślają rodzinny, ciepły i melodyjny charakter pieśni bożonarodzeniowych. Koncert zarejestrowany 19-ego grudnia.

W koncercie wystąpią:

Hanna Banaszak, Anna Jurksztowicz, Joanna Kulig, Kacper Kuszewski, Marek Andrzejewski, Orkiestra św. Mikołaja, Chór Kairos, Chór La Musica


Z towarzyszeniem zespołu muzycznego w składzie:

Dariusz Drzazga – skrzypce, Luiza Drzazga – skrzypce, Piotr Grzelak – altówka, Szymon Krzemień – wiolonczela, Jakub Niedoborek – gitaraJAKA TO MELODIA?
25 grudnia, godz. 17.20 - podczas świątecznego, jubileuszowego (15-lecie „Jakiej to melodii?”) wydania programu rywalizować będą m.in.: Małgorzata Walewska, Marcin Daniec, Jacek Cygan.

Oprócz nich w studiu pojawią się gwiazdy zaprzyjaźnione z programem i wybitne postaci, które na stałe współpracują z programem m.in.: Daniel Olbrychski,  Piotr Rubik.       

W tym uroczystym i wyjątkowym programie zaśpiewają: Krzysztof Krawczyk, Alexander Rybak, Vitas i Maryla Rodowicz, Patricia Kazadi, Małgorzata Walewska, Golecu Orkiestra. Specjalnie z okazji jubileuszu programu wystąpi Garou. Życzenia jubileuszowe złoży programowi i widzom Caro Emerald.
26 grudnia, godz. 17.20 - w drugi Dzień Świąt Bożego Narodzenia zapraszamy na odcinek specjalny z ,,Jaka to melodia?’’ . W roli zawodników wystąpią:

Bilguun Ariunbaatar ,  Tomasz Jachimek i Katarzyna Piasecka. W części artystycznej wystąpią: Krzysztof KRAWCZYK, Natasza URBAŃSKA & BUFFO, Patricia KAZADI, ENEJ, Halina MLYNKOVA & Krzysztof KILJAŃSKI  i BRAZYLIJSKA FORMACJA „AXE.
31 grudnia o 18.20  - zapraszamy na Sylwestrową ,,Jaką to melodię? W tym wyjątkowym odcinku zmierzą się najlepsi zawodnicy grudnia.  W ten wieczór emocji nie zabraknie.

Będzie jak zwykle dobra muzyka i szampańska zabawa.

W części artystycznej wystąpią: Natasza URBAŃSKA & BUFFO, Patricia KAZADI, Stefano TERRAZZINO, Ryszard RYNKOWSKI & CHÓR, Maciej MALEŃCZUK i IN-GRID.
 Sylwester z programem ,,Jaka to melodia?’’

31 grudnia 15 minut przed północą, także toast Noworoczny i wspaniałą zabawę już w Nowym 2013 roku przygotowała ,,Jaka to melodia?’’. Zapraszamy do odliczania ostatnich minut w tym roku i szampańskiej zabawy już w Nowym 2013 roku. Szykuje się wspaniała Sylwestrowa zabawa przy polskich i światowych hitach muzycznych! Będą: Boney M, Stachursky,  Natasza Urbańska i Teatr Buffo, Krzysztof Krawczyk, Enej, Patrycja Kazadi, Oceana, Rewia Brazylijska, Ewa Farna, Ryszard Rynkowski.

Każdy znajdzie coś dla siebie …


01.01.2013-Wielki Finał Roku w programie ,,Jaka to melodia?’’

Najlepsi z najlepszych w całym 2012 roku zmierzą się właśnie pierwszego dnia nowego roku.

Niesamowite emocje, jakie towarzyszą zawsze finałom teleturnieju, tym razem sięgną zenitu. Bo to Wielki Finał Roku!

Oprócz emocji jak zwykle dobra muzyka i świetna zabawa. Zobaczymy i usłyszymy największe hity polskie i zagraniczne. Wśród gości będą: Pectus, Garou, Enej, Patrycja Kazadi, Krzysztof Krawczyk, Teatr Buffo i Maryla Rodowicz


1.01, godz. 16.20

Gwiazdy w Jedynce – Il Divo

Koncert międzynarodowej grupy wokalnej, utworzonej przez producenta muzycznego i jurora programów "American Idol", czy "Britain's Got Talent" Simona Cowella. W skład grupy wchodzi czterech śpiewaków: hiszpański baryton Carlos Marín, szwajcarski tenor Urs Toni Bühler, amerykański tenor David Miller i francuski tenor Sébastien Izambard. Wykorzystując swój talent oraz klasyczne techniki, prezentują popularne, romantyczne piosenki w symfoniczno-operowych interpretacjach. Zespół nagrywał m.in. z takimi wykonawcami jak Céline Dion, Toni Braxton i Barbrą Streisand. Kwartet do tej pory na całym świecie sprzedał 20 mln. płyt.ŚWIĄTECZNY REPERTUAR DLA DZIECI I MŁODZIEŻY:

BAJKI POD CHOINKĘ
24.12 
8.20 – WIGILIA W LESIE  23’13”

Polska 1996, reż. Stanisław Lenartowicz

W Wigilię Świąt Bożego Narodzenia mały Tomek wybiera się z dziadkiem do lasu. Oczarowany opowieściami leśnika chłopiec przenosi się w bajeczny świat, w którym wieczerzę wigilijną przygotowują zwierzęta. W trakcie tej fantastycznej wigilii w lesie dzieje się wiele tajemniczych i emocjonujących wydarzeń. Tomek ratuje bobra, który wpadł w pułapkę zastawioną przez ludzi. Jest także świadkiem odwiedzin króla zwierząt, lwa, przybywającego ze swoją świtą i prezentami z Afryki. Na koniec uczestniczy w uroczystej wieczerzy leśnych zwierząt. Gdy po przebudzeniu wraca do świata realnego, akurat rozpoczyna się wieczerza wigilijna u dziadków. W filmie połączono grę aktorską z animacją - w scenach rozgrywających się w planie realnym występują aktorzy, sekwencje fantastyczne przedstawiono w filmie rysunkowym. Piosenki do "Wigilii w lesie" skomponował i śpiewa Grzegorz Turnau, autorem słów jest inny znany krakowski bard Andrzej Sikorowski.

 

8.45 – GDZIE JESTEŚ ŚW. MIKOŁAJU  40’29”  Polska 1996, reż. Igor Młodecki,

wyk.: Anna Radwan, Dorota Segda, Roman Gancarczyk, Dominika Mroczek

Mała Ania wysyła list do Świętego Mikołaja z prośbą, by w prezencie gwiazdkowym przyniósł jej braciszka. Niestety, dostaje tylko lalkę. Dochodzi do wniosku, że Mikołaj wcale nie czytał jej listu. Dziewczynka jest rozczarowana i rozżalona, rozpada się świat jej dziecięcych wyobrażeń i marzeń. Teraz wszyscy, którzy wierzą w Świętego Mikołaja, to dla Ani kompletne „głupki”. Dopiero spotkanie z mieszkającym w sąsiedztwie chłopcem zmienia jej stosunek do świata. Biedny malec, trochę samotny, skarży się mamie, że jeszcze nigdy nie odwiedził go Święty Mikołaj. Ania postanawia przebrać się za Mikołaja i podarować małemu trzy swoje zabawki - po jednej za każdą minioną Wigilię bez prezentu gwiazdkowego. Okazuje się jednak, że chłopczyk ma już cztery lata, powinien więc dostać cztery podarki. Tym czwartym, najcenniejszym, będzie prawdziwy przyjaciel, który będzie miał na imię Ania...
26.12 

8.25 – BŁĘKITNA STRZAŁA, Niemcy, Luksemburg, Włochy 1996,

Animacja.

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia.

Wszystkie dzieci we Włoszech czekają na wspaniałe zabawki, które co roku przywozi im dobra czarodziejka Befana. Pewnego dnia, jej pomocnik dr Scarafoni, w tajemnicy przed Befaną, postanawia by tego roku, zabawki trafiły tylko do dzieci bogatych rodziców, którzy za nie zapłacą. Biedne dzieci nie dostałyby żadnych prezentów.

Zabawki dowiadują się o podstępnym planie chytrego Scarafoniego i postanawiają uciec ze sklepu.


27.12

8.50 - Marta mówi!, animacja, Kanada 2008,

Co by było, gdyby Twój pies potrafił mówić, tak jak potrafi to suczka Marta po zjedzeniu specjalnej "alfabetowej" zupy? Dzięki temu może ona pokrzyżować plany rabusiom, załatwić sobie pracę, wygrywać konkursy i zamawiać mnóstwo steków... Historia Marty oparta jest na jednej z lepiej sprzedających się w kanadzie ksiązek dla dzieci autorstwa Susan Meddauh.

 

„Była sobie Ziemia”, Francja 2008,Kolejna odsłona animacji z cyklu znakomitych, edukacyjnych serii wymyślonych i zrealizowanych przez Alberta Brille, tym razem przedstawiająca młodym widzom naszą planetę.

 

„Wielkie, złe święta” (Big Bad Christmas), Wielka Brytania 2007Aby zadowolić Binoo, Toopy wraz ze swoim małym przyjacielem i trzema małymi świnkami wybiera się w odwiedziny do Wielkiego Złego Wilka, który nie lubi Świąt Bożego Narodzenia.

Toopy zabiera Złego Wilka na magiczną wyprawę świąteczną. Po powrocie, wilk dostaje od Binoo i świnek prezent, który rozwiązuje starą zagadkę, co pozwala wilkowi stać się Dobrym Wilkiem, kochającym Święta.

 

28.12 

9.10 - Marta mówi!, animacja, Kanada 2008,

Co by było, gdyby Twój pies potrafił mówić, tak jak potrafi to suczka Marta po zjedzeniu specjalnej "alfabetowej" zupy? Dzięki temu może ona pokrzyżować plany rabusiom, załatwić sobie pracę, wygrywać konkursy i zamawiać mnóstwo steków... Historia Marty oparta jest na jednej z lepiej sprzedających się w kanadzie ksiązek dla dzieci autorstwa Susan Meddauh.
 

“Była sobie Ziemia”, Francja 2008,

Kolejna odsłona animacji z cyklu znakomitych, edukacyjnych serii wymyślonych i zrealizowanych przez Alberta Brille, tym razem przedstawiająca młodym widzom naszą planetę.
 


PROGRAMY DLA DZIECI i MŁODZIEŻY
23.12.

godz. 8.55

ZIARNO

Święta za pasem. W „Ziarnie” wielkie przygotowania do Bożego Narodzenia. Żeby przypomnieć sobie i widzom o wydarzeniach związanych z narodzeniem Pana Jezusa, dzieci z „Ziarna” szykują się do wystawienia jasełek. Pierwszą w historii bożonarodzeniową szopkę urządził św. Franciszek. Miało to miejsce we Włoszech w Greccio, w nocy z 24 na 25 grudnia 1223 roku. Po raz pierwszy jasełka połączył z pasterką. Już 11 lat po śmierci św. Franciszka, jego bracia przenieśli te zwyczaje do Polski. Ogromna popularność szopek bożonarodzeniowych i jasełek przetrwała do czasów nam współczesnych. Czy udadzą się te pierwsze teatralne próby podjęte przez "Ziarnowe" dzieciaki pod czujnym okiem ks. Łukasza? A ile zabawnych przygód i perypetii z tego wyniknie?


24.12, godz. 7.55

DOMISIE

Za Wielkim Lasem, w Domisiowie będą Święta. Domisiaki przygotowują się do uroczystej kolacji. Tradycyjnie będzie barszcz z uszkami, kompot z suszonych owoców, kapusta z grzybami i wiele innych wigilijnych smakołyków. Nie wszystko im dobrze wychodzi, więc proszą o pomoc Domisiową Czarodziejkę. Jest już nawet św. Mikołaj. Spotkał Strachowyja i sami się przekonajcie, jak ta historia się skończyła.


30.12

godz. 8.55

ZIARNO

W Ziarnie - w ostatnim już programie w starym 2012 roku - porozmawiamy na temat rodziny. Dlaczego rodzina jest taka ważna? Jakie są nasze rodziny? Co zrobić by były podobne do św. Rodziny? Jak dzieci mogą pomóc swoim rodzicom w zbudowaniu szczęśliwej Rodziny? W ostatnią niedzielę w roku będziemy kolędować Bożej Dziecinie razem z dziećmi z „Ziarna”.


JAK TO DZIAŁA?

Odcinki premierowe
WODA

23 grudnia, godz. 9.30

Woda. Jak wygląda życie w kropli wody? Czy na Ziemi istniałoby życie, gdyby nie było wody? Dlaczego jest tak ważna dla życia na Ziemi i dla funkcjonowania naszych organizmów? Czy może zabraknąć nam słodkiej wody? Jak pozyskuje się słodką wodę tam, gdzie nie ma jej naturalnych źródeł? Dlaczego woda jest tak cenna? I czy to prawda, że w obecnym stuleciu może stać się bardziej wartościowa niż ropa czy gaz? Na te jakże istotne pytania odpowiemy w Jak to działa?.


GRY KOMPUTEROWE

30 grudnia, godz. 9.25

Gry komputerowe. Stworzenie gry komputerowej jest jak pisanie książki albo realizacja filmowej superprodukcji. Zespół złożony ze scenarzystów, specjalistów od grafiki, efektów specjalnych oraz oczywiście programistów tworzy od podstaw wirtualny świat, w którym zamieszkają nasi bohaterowie. Poza świetną rozrywką, gry komputerowe to mnóstwo matematyki czy fizyki. W ostatnich latach polskie firmy wyprodukowały kilka gier, które osiągnęły ogromny sukces na świecie. Jeśli chcecie się dowiedzieć, jak powstaje gra komputerowa, oglądajcie "Jak to działa?".


***

23.12, godz. 13.25

NIE MA JAK POLSKA

Ania i Maciek, wybierając się tuż przed świętami Bożego Narodzenia w kujawsko - pomorskie, postanawiają poświęcić swoją podróż poznawaniu tradycji kulinarnych regionu, zwłaszcza tych świątecznych. Odkrywają nieznane smaki kuchni borowiackiej w Borach Tucholskich, kulinarne specjały Zakola Wisły. Sprawdzą też, jak odżywiali się pradawni Słownianie, a służyć temu będzie wizyta w Biskupinie. W swej podróży docierają także do Ziemi Dobrzyńskiej, gdzie poznają smaki wykwintnej kuchni dworskiej, której walory doceniał podczas swych pobytów w Szafarni Fryderyk Chopin. Nie mogą oczywiście pominąć Torunia i nie spróbować świątecznych pierników. Zapraszamy.


24.12.12, godz. 13.00

KARDYNAŁ WOJTYŁA PAPIEŻEM,  w reż.  Krzysztofa Tadeja - to film dokumentalny o jednym z najważniejszych wydarzeń w historii Polski i kościoła katolickiego – wyborze kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Film opowiada – o często nieznanych wydarzeniach z udziałem kardynała Karola Wojtyły, a później Jana Pawła II w okresie od 6 sierpnia 1978 czyli śmierci papieża Pawła VI do pierwszych tygodni pontyfikatu Ojca Świętego w 1978.. W filmie znajduje się wiele materiałów archiwalnych w tym fragmenty wywiadu radiowego kard. Wojtyły po śmierci papieża Pawła VI i fragmenty homilii wygłoszonej w kościele św. Stanisława w Rzymie kilka dni przed konklawe. O papieżu opowiadają kard. Stanisław Dziwisz, prof. Andrzej Półtawski, siostry Urszulanki, śp. Józef Mucha  kierowca kard. Wojtyły oraz główny rozmówca filmu brat Marian Markiewicz z Zakonu Braci Serca Jezusowego, który był bardzo blisko papieża i tylko nam udzielił wywiadu.

Tradycyjnie, jak co roku w Wigilię, Jedynka zaprasza na Orędzie Prymasa Polski o godz. 20.10 oraz na Transmisję Pasterki z Watykanu od godz. 21.45. Natomiast w Pierwszy Dzień Świąt o godz. 11.55 wyemituje uroczyste błogosławieństwo papieskie „Urbi et Orbi”.

***

EURO 2012, JAK TO BYŁO
26-30 grudnia, godz. 13.00

TVP 1 zachęca, by raz jeszcze przeżyć Euro 2012. W pięcioodcinkowym cyklu przypomnimy najważniejsze wydarzenie sportowe w Polsce minionego roku – Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej. Pokażemy przygotowania do Mistrzostw. Przypomnimy wielką jedność i zaangażowanie Polaków. Wspomnimy chwile wzruszeń, radości i rozczarowań. Powrócimy do pobytu w Polsce największych europejskich drużyn, m.in. Portugalczyków w Opalenicy, Anglików w Krakowie, Niemców w Gdańsku, Hiszpanów w Gniewinie. Nie zabraknie fragmentów najbardziej emocjonujących meczy, np. gol Błaszczykowskiego i remis Polski z Rosją, rozczarowującą grę Ronaldo i jego przebudzenie w meczu z Holandią, przegraną Holendrów z Niemcami, awanse Hiszpanów i Włochów. Powtórzymy pełne emocji reakcje ze stref kibica i wspaniałą atmosferę jedności na ulicach polskich miast.

Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©azrefs.org 2016
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə