Winners of the III (final) tour of the Open International Student Internet-Olympiad in Mathematics



Yüklə 97.22 Kb.
tarix25.04.2016
ölçüsü97.22 Kb.
Winners of the III (final) tour of the Open International Student Internet-Olympiad in Mathematics

(May, 21-22 2013)


No

Country

Name

HEI

Profile

Award

1.



Byrdin Vasily Andreevich

Altai State University

Specialized

Gold Medal Absolute Winner

2.



Khvorykh Pavel Yurievich

Omsk State Technical University

Specialized

Gold Medal

3.



Belov Anton Alekseevich

National Research South Ural State University

Specialized

Gold Medal

4.



Smirnov Konstantin Pavlovich

Saint-Petersburg State University of Economics and Finance

Economics and Management

Gold Medal

5.



Kostin Konstantin Vladimirovich

I.I. Polzunov Altai State Technical University

Engineering and Technologies

Gold Medal

6.



Obukhov Dmitry Sergeevich

Novosibirsk State Technical University

Specialized

Silver Medal

7.



Kapustin Artem Igorevich

National Research Samara State Aerospace University named after S. P. Korolev

Specialized

Silver Medal

8.



Bibaev Vitaly Igorevich

Novosibirsk State Technical University

Specialized

Silver Medal

9.



Anikina Ekaterina Vladimorovma

National Research South Ural State University

Specialized

Silver Medal

10.



Bakulin Anton Viktorovich

Vyatka State University

Specialized

Silver Medal

11.



Aleksandrov Aleksey Removich

Gubkin Russian State University of Oil and Gas

Specialized

Silver Medal

12.



Kruglov Mikhail Mikhailovich

Saint-Petersburg State University

Specialized

Silver Medal

13.



Aksenovskiy Anton Gennadievich

Vologda State Pedagogical University

Specialized

Silver Medal

14.



Nikulina Veronika Evgenievna

Komsomolsk-on-Amur State Technical University

Экономика и управление

Silver Medal

15.



Nasrullaev Komilzhon Anvarovich

Branch of Gubkin Russian State University of Oil and Gas in Tashkent

Engineering and Technologies

Silver Medal

16.



Sukhov Aleksandr Dmitrievich

Ural Federal University named after the first President of Russia B.N. Yeltsin

Engineering and Technologies

Silver Medal

17.



Le Van Lam

Gubkin Russian State University of Oil and Gas

Engineering and Technologies

Silver Medal

18.



Nemov Nikolay Romanovich

Moscow State Technical University of Radio Engineering, Electronics and Automation

Engineering and Technologies

Silver Medal

19.



Samedov Agageldy Dzhumageldyevich

Turkmen State Institute of Architecture and Civil Engineering

Engineering and Technologies

Silver Medal

20.




Bečo Merulić


University of Primorska

Engineering and Technologies

Silver Medal

21.



Zyong Thi Bich Thui

Leo Tolstoy Tula State Pedagogical University

Гуманитарный и юридический

Silver Medal

22.



Miroshnikov Artem Evgenievich

Volgograd State University

Specialized

Bronze Medal

23.



Sengupta Richik

People’s Friendship University of Russia

Specialized

Bronze Medal

24.



Nikolaev Artem Aleksandrovich

People’s Friendship University of Russia

Specialized

Bronze Medal

25.



Hkvan Artem Alekseevich

Far Eastern State Transport University

Specialized

Bronze Medal

26.



Shirobokov Mikhail Vladimirovich

Saint-Petersburg State University

Specialized

Bronze Medal

27.



Yablokov Stanislav Nikolaevich

P.G. Demidov Yaroslavl State University

Specialized

Bronze Medal

28.



Nikitin Artem Nikolaevich

North-Eastern Federal University in Yakutsk

Specialized

Bronze Medal

29.



Solovyov Ruslan Valentinovich

Saint-Petersburg State University

Specialized

Bronze Medal

30.



Skryabin Dmitry Vladimirovich

North-Eastern Federal University in Yakutsk

Specialized

Bronze Medal

31.



Ter-Sakisov Bogdan Olegovich

North-Caucasus Federal University

Specialized

Bronze Medal

32.



Lebedev Aleksey Andreevich

Murmansk State Technical University

Specialized

Bronze Medal

33.



Bogomolov Denis Konstantinovich

Novosibirsk State Technical University

Specialized

Bronze Medal

34.



Pershin Andrey Aleksandrovich

National Research Samara State Aerospace University named after S. P. Korolev

Specialized

Bronze Medal

35.



Ponomarev Oleg Viktorovich

Siberian State University of Telecommunications and Informatics

Engineering and Technologies

Bronze Medal

36.



Suvorov Aleksey Aleksandrovich

Vyatka State University

Engineering and Technologies

Bronze Medal

37.



Muraviev Vyacheslav Vyacheslav

National Research Samara State Aerospace University named after S. P. Korolev

Engineering and Technologies

Bronze Medal

38.



Lobanov Aleksandr Sergeevich

Ufa State Aviation Technical University

Engineering and Technologies

Bronze Medal

39.




Anastasiya Tanana


University of Primorska

Engineering and Technologies

Bronze Medal

40.



Edin Husić

University of Primorska

Engineering and Technologies

Bronze Medal

41.



Chan Quoc Tyong

Obninsk Nuclear Power University – Branch of Natinal Research Nuclear University “MEPhI”

Engineering and Technologies

Bronze Medal

42.



Nikiforov Pavel Dmitrievich

Volga State University of Technology

Engineering and Technologies

Bronze Medal

43.



Dumchev Aleksandr Igorevich

Tula State University

Engineering and Technologies

Bronze Medal

44.



Chan Van

Obninsk Nuclear Power University – Branch of Natinal Research Nuclear University “MEPhI”

Engineering and Technologies

Bronze Medal

45.



Korchagin Ivan Petrovich

Kozma Minin Nizhny Novgorod State Pedagogical University (Minin University)

Engineering and Technologies

Bronze Medal

46.



Dzhamankulov Eldiyas Zarylbekovich

Kyrgyz Russian Slavic University

Economics and Management

Bronze Medal


Yüklə 97.22 Kb.

Dostları ilə paylaş:




Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©azrefs.org 2020
rəhbərliyinə müraciət

gir | qeydiyyatdan keç
    Ana səhifə


yükləyin