Vera’nın Şoförü (Vera’s Driver )
Yüklə 5.94 Kb.
tarix29.04.2016
ölçüsü5.94 Kb.
Vera’nın Şoförü

(Vera’s Driver )

“Hırsız” filminin yönetmeni Pavel Chukhray’dan bir sevgi filmi “Vera'nın Şoförü”

14 Mayıs 2010'da sinemalarda...
Gösterim Tarihi: 14 Mayıs 2010

Dağıtım: Duka Film

İthalat: Yeni Film Prodüksiyon

Yönetmen: Pavel Chukhray

Senaryo: Pavel Chukhray

Müzik: Eduard Artemyev

Türü: Romantik Drama.

Süresi:105 Dakika.

Oyuncular: Igor Petrenko,Yelena Babenko,Bogdan Stupka, Andrey Panin, Yekatarina

Yudina, Marina Golub, Valeriy Barinov, Natalya Gudkova.Filmin Ödülleri: Sochi Rus Filmleri Festivali’nde En İyi Senaryo, festivalin Büyük Ödülü, Jüri Özel Ödülü, Nika Festivali’nde En İyi Müzik, Umut Vaad Eden Oyuncu, En İyi Yapım Tasarımı, Honfleur Rus Filmleri Festivali’nde Büyük Ödül.
ÖZET
Rus Yönetmen Pavel Chukhray’ ın yönettiği, romantik drama türündeki Vera’nın Şoförü, 1960 yılında Sovyet Rusya ve Küba arasında yükselen, soğuk savaşın ardındaki insanlık dramını anlatır.
Film General Serov (Bogdan Stupka) ve onun fiziksel engelli kızı Vera (Yelena Babenko) erafında döner. Vera içki ve sigara kullanan, göz alıcı ancak fark edilir fiziksel engeli olan bir kızdır.
Viktor (Igor Petrenko) genç bir kızıl ordu askeridir. General adına çalışmaktadır. Viktor, Vera’nın özel şoförü olarak göreve atanmıştır. Victor, Vera’yı görür görmez ona ilgi duymaya başlar.
Linda, (Yekaterina Yudina) Generalin uzun boylu sarışın güzel hizmetçisidir. O da Viktor’dan hoşlanmaktadır. Ancak Viktor, yavaş yavaş Vera’ya aşık olmaya başlamıştır. Vera’nın küçük bir sırrı vardır.


Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©azrefs.org 2016
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə