Teatr və konsert müƏSSİSƏLƏRİNİn repertuar plani 1-30 aprel 2013-cü IL azərbaycan döVLƏt akademik opera və balet teatri




Yüklə 231.45 Kb.
tarix23.02.2016
ölçüsü231.45 Kb.
TEATR VƏ KONSERT MÜƏSSİSƏLƏRİNİN REPERTUAR PLANI
1-30 aprel 2013-cü il

AZƏRBAYCAN DÖVLƏT AKADEMİK OPERA VƏ BALET TEATRI

Nizami küçəsi, 95



4, cümə axşamı

C.Puççini

“Toska” - opera

19.00

6, şənbə

F.Əmirov

“Sevil” - opera

19.00

7, bazar

Q.Qarayev

“Leyli və Məcnun” – balet

“Don Kixot” - balet



19.00

10, çərşənbə

C.Puççini

“Bohema” - opera

19.00

13, şənbə

L.Minkus

“Don Kixot” – balet

19.00

14, bazar

Ü. Hacıbəyli

“Əsli və Kərəm” - opera

19.00

17, çərşənbə

P.Çaykovski

N.Rimski-Korsakov



“Romeo və Cülyetta” - balet

“Şəhrizad” - balet



19.00

19, cümə

Ü.Hacıbəyli

“Leyli və Məcnun”-opera

19.00

20, şənbə

R.Leonkavallo

“Payatsı” – opera

19.00

21, bazar

L.Vaynşteyn

“Çəkməli pişik”-opera

14.00

24, çərşənbə

M.Ravel

D.Şostakoviç



“Bolero” – balet

“Xanım və Xuliqan” - balet



19.00

28, bazar

Ü. Hacıbəyli

“Koroğlu” – opera

Ümummilli lider Heydər Əliyevın 90 illiyinə həsr olunur

19.00



AZƏRBAYCAN DÖVLƏT AKADEMİK MİLLİ DRAM TEATRI

Füzuli meydanı,1



2, çərşənbə axşamı



Xalq Artisti Həsənağa Turabovun 75 illiyinə həsr olunmuş xatirə gecəsi


19.00

3, çərşənbə

V. Hüqo

“Qadın məhəbbəti”

19.00

4, cümə axşamı

İ.Əfəndiyev

“Boy çiçəyi”

19.00

5, cümə

F. Brukner

“Napoleon”

19.00

6, şənbə

H.Həsənov

“Qürbətdən gələn məktublar”

19.00

7, bazar

A.Şaiq

C.Məmmədquluzadə



“Qaraca qız”

“Anamın kitabı”



12.00

19.00


9, çərşənbə axşamı

Elçin

“Sənətkarın taleyi”

19.00

10, çərşənbə

Elçin


“Qatil”

19.00

11, cümə axşamı

S.Şendil

“Qanlı Nigar”

19.00

12, cümə

Elçin

“Teleskop”

19.00

13, şənbə

F.Dürenmatt

“Yaşlı xanımın gəlişi”

19.00

14, bazar

A.Şaiq

H.Mirələmov



“Danışan gəlincik”

“Gəncə qapıları”



12.00

19.00


16, çərşənbə axşamı




Xalq Artisti Əli Zeynalovun 100 illik yubileyinə həsr olunmuş xatirə gecəsi

19.00

17, çərşənbə

A.Saqareli

“ Xanuma”

19.00

18, cümə axşamı

Elçin

“Teleskop”

19.00

19, cümə

Elçin

“Şekspir”

19.00

20, şənbə

Elçin

“Sənətkarın taleyi”

19.00

21, bazar

A.Şaiq

M. Friş


“Qaraca qız”

“Don Juan və həndəsə”



12.00

19.00


23, çərşənbə axşamı

K.Abdulla

“Şah İsmayıl”

19.00

24, çərşənbə

C.Məmmədquluzadə

“Anamın kitabı”

19.00

25, cümə axşamı

Əfqan

“Oliqarx”

19.00

26, cümə

Elçin


“Qatil”

19.00

27, şənbə

B.Brext

“Kuraj və uşaqları”

19.00

28, bazar

A.Şaiq

F.Dürenmatt



“Danışan gəlincik”

“Yaşlı xanımın gəlişi”



12.00

19.00


30, çərşənbə axşamı

K.Abdulla

“Şah İsmayıl”

19.00

AZƏRBAYCAN DÖVLƏT RUS DRAM TEATRI

Xaqani küçəsi, 7


5,

пятница




Р.Баэр




  

«Смешанные чувства»



19.00

6,

суббота



Р.Куни

«Слишком женатый таксист»



19.00

7,

воскресенье




Э.Э.Шмитт


«Распутник»

19.00

12,

пятница



О. Ернев


«Любовные интриги в новогоднюю ночь»


19.00

13,

суббота



Низами



«Семь красавиц»



19.00


14,

воскресенье



Д.Остин

«Гордость и предубеждение»

премьера

19.00

19,

пятница




А.Н.Островский

«Волки и овцы»

19.00

20, 

суббота


М.Задорнов

«Хочу купить мужа»

19.00

21,

воскресенье




В.Станилов



«Опера мафиозо»



19.00

26,

пятница



Эльчин


«Квартиранты ада»


19.00

27,

суббота


М.Камолетти

«Ох, уж эта Анна!»

19.00

28,

воскресенье




В.Сигарев

«Детектор лжи» премьера

19.00


Спектакли  для детей 

 


6,

суббота


В.Неверов

“Угадай сказку-2»

12.00

7,

воскресенье



А.Никушина

«Златошвейка

и метельщик»



1200

13,

суббота


В.Резникова

«По щучьему веленью»

12.00

14,

воскресенье



В.Неверов

«Угадай сказку-3»

12.00

20,

суббота


Е. Черняк

«Василиса

Прекрасная»



12.00

21,

 воскресенье



В.Неверов

«Угадай сказку-1»

12.00

27,

воскресенье



В.Неверов



«Угадай сказку-2»

12.00

28,

пятница




В.Резникова

«Маша и медведь»

12.00

 

 

Yuğ” DÖVLƏT TEATRI



Murtuza Muxtarov küçəsi, 73



6, şənbə

A.Borxes

“Tabu”

18.00

13, şənbə

F.Kafka

“Kafkadan salam”

18.00

20, şənbə

A.B.Kasares

“Qəbir qazmaq üsulu”

18.00

27, şənbə

M.F.Axundzadə

“Naməlum Axundzadə”

18.00


AZƏRBAYCAN DÖVLƏT PANTOMİMA TEATRI

Azadlıq prospekti, 10

6, şənbə

Z.Zeynalov

“Maska”

18.00

7, bazar

B.Xanızadə

“No Comment”  

18.00

13, şənbə

A. Ryünöske

“Kesa və Morito”

18.00

14, bazar

A.Şaiq

B.Xanızadə

“Tıq-Tıq”

“Eşq”



14.00

18.00


20, şənbə

N.Qəribova, C.Dadaşov

“Katarsis”

18.00

21, bazar

S. Bekket

“ Qaranlıq...”

18.00

27, şənbə

B.Xanızadə

“Zibillik pərvanələri”

18.00

28, bazar

A. Eqzüperi

S.Hacıyeva



“Balaca Şahzadə”

“Dejavü”  




14.00

18.00



AZƏRBAYCAN DÖVLƏT GƏNC TAMAŞAÇILAR TEATRI

Nizami küçəsi, 72



6, şənbə

Azərbaycan xalq nağılı

H.Cavid


«Göyçək Fatma»

«Şeyx Sənan»




12.00

19.00


7, bazar

Ş.Perro

Ə.Əmirli



«Çəkməli pişik»

«Mən səni sevirəm»



12.00

19.00


13, şənbə

B.Marvin

L.Nuren


«Yatmış gözəl»

«Müharibə»-premyera



12.00

19.00


14, bazar

E.A.Hofman

K.Hamsun



«Şelkunçik»

«Viktoriya»



12.00

19.00


18, cümə axşamı

Q.Qarayev adına V Beynəlxalq Müasir Musiqi festivalı çərçivəsində PERFORMANS. "GECƏ KABARESİ"

M.Kagel – “Variete” tamaşası




İfaçılar: Con Tempo Ansamblı (Azərbaycan)
“Avatara” Rəqs Qrupu (Almaniya/İspaniya)
Dirijor Vladimir RUNÇAK (Ukrayna)
Eva Zöllner (akkordeon, Almaniya)


21.00

19, cümə

T.Vəliyeva

«Mənim ağ göyərçinim»

17.00

20, şənbə

P.Pançev

M.F.Axundzadə



«Dörd əkizin nağılı»

«Hacı Qara»




12.00

19.00


21, bazar

S.S.Axundov, A.Şaiq

«Qaraca qız»

12.00




M.F.Axundzadə


«Müsyo Jordan və dərviş Məstəli şah»

19.00

27, şənbə

K.Ağabalayev, N.Kazımov

«Şahzadə Xəzərin nağılı»

12.00




Elçin

«Buzovna kəndinin əhvalatları»

19.00

28, bazar

A.Şaiq, S.S.Axundov

Ə.B.Haqverdiyev



«Tıq-tıq xanım»

«Pəri Cadu»



12.00

19.00




AZƏRBAYCAN DÖVLƏT KUKLA TEATRI

Neftçilər prospekti,36



5, cümə



M.F.Axundzadə

T.Ağayev


“Müsyo Jordan və dərviş

Məstəli şah”


“Qoçaq Əhməd” rus dilində

12.00,14.00,16.00

18.00


6, şənbə


E.Baxış
H.X.Andersen

“Məlikməmməd”
“Nağıl haqqında nağıl” rus dilində

12.00,14.00,16.00
18.00

7, bazar



N.Kazımov
T.Ağayev

“Ələddin”
“Qoçaq Əhməd” rus dilində

12.00,14.00,16.00
18.00

12, cümə



A.Ekzüperi
K.Şahmərdan

“Balaca şahzadə”

”Ağ və Qara” böyüklər üçün



12.00,14.00,16.00
18.00

13, şənbə


K.Ağayeva
H.X.Andersen

“Göyçək Fatma”
“Nağıl haqqında nağıl” rus dilində

12.00,14.00,16.00
18.00

14, bazar


A.Lindqren
A.Lindqren

“Karlson”
“Karlson” rus dilində

12.00,14.00,16.00

18.00


19, cümə



Ə.Oruc
Ş.Perro

“Zınqırovlu pişik”
“Göy saqqal” rus dilində

12.00,14.00,16.00
18.00

20, şənbə


Ş.Perro
T.Ağayev

“Sehrbaz qadın”
“Qoçaq Əhməd” rus dilində

12.00,14.00,16.00
18.00

21, bazar

K.Kollodi

K.Kollodi



“Pinokkionun sərgüzəştləri”

“Pinokkionun sərgüzəştləri”



rus dilində

12.00,14.00,16.00

18.00


26, cümə

Ə.Abbasov
T.Ağayev

“Şəngülüm,şüngülüm”
“Qoçaq Əhməd” rus dilində

12.00,14.00,
16.00,18.00

27, şənbə

Ə.Səmədli
Ş.Perro

“Cik-cik xanım”
“Göy saqqal” rus dilində

12.00,14.00,16.00
18.00

28, bazar

M.Seyidzadə
R.Əlizadə

“Cirtdan”

“Dəli Domrul”



böyüklər üçün

12.00,14.00,16.00
18.00


AZƏRBAYCAN DÖVLƏT MUSİQİLİ KOMEDİYA TEATRI

Azərbayan Dövlət Xəzər Dəniz Gəmiçiliyinin binası

Xaqani,16



6, şənbə

Ü.Hacıbəyli

“Ər və arvad”

19.00

7, bazar

R.Mirişli, M.Haqverdiyev

”Qısqanc ürəklər”

19.00

8, bazar

ertəsi


N.V.Qoqol

“Evlənmə”

(Gənc Tamaşaçılar Teatrında)

19.00


13,şənbə

E.Sabitoğlu,E.Şvarts
R.Mirişli, M.Haqverdiyev

“Qırmızı papaq”

rus dilində

“Amerikalı kürəkən”



12.00
19.00

14, bazar

S.Ələsgərov İ.Məlikzadə

”Hərənin öz ulduzu”

19.00

20, şənbə

R.Mirişli,M.Haqverdiyev

”Qısqanc ürəklər”

19.00

21, bazar



A.Xayt, A.Kurlyanskiy
Ü.Hacıbəyli

“Bir dayan canavar”

rus dilində
“Ər və arvad”

12.00
19.00

27, şənbə

S.Ələsgərov, İ.Məlikzadə


”Kələkbazlar”

19.00

28, bazar

R.Hacıyev, F.Zöhrabov

“Talelər qovuşanda”

19.00

29, bazar ertəsi

E.Sabitoğlu, C.Məmmədov

“www.ferzeli-kef.com”

(Gənc Tamaşaçılar Teatrında)

19.00



AZƏRBAYCAN DÖVLƏT FİLARMONİYASI

İstiqlaliyyət küçəsi, 2



3, çərşənbə

Ü.Hacıbəyli adına Azərbaycan Dövlət Simfonik Orkestri

Dirijor – Peter Rundel (Almaniya)

Başlanır 19:00


4, cümə axşamı

Braziliya Səfirliyinin tədbiri

Başlanır 18:00



5, cümə

Ümummilli Lider Heydər Əliyevin xatirəsinə həsr olunan konsert

AR Mədəniyyət və Turizm İdarəsinin tədbiri



10,çərşənbə

Ümummilli Lider Heydər Əliyevin 90 illik yubileyinə həsr olunan konsert

Q.Qarayev adına Azərbaycan Dövlət Kamera Orkestri

Bədii rəhbər və baş dirijor – Teymur Göyçayev

Başlanır 19:00



11, cümə axşamı

Azərbaycan Dövlət Xor Kapellası

Bədii rəhbər və baş dirijor – Gülbacı İmanova

Başlanır 19:00


14, bazar

“Q.Qarayev adına V Beynəlxalq Müasir Musiqi Festivalı”-nın açılış mərasimi

Ü.Hacıbəyli adına Azərbaycan Dövlət Simfonik Orkestri

Bədii rəhbər və baş dirijor – Rauf Abdullayev

Solist – Stanislav Malışev (violin) (Rusiya) Başlanır 19:00



16, çərşənbə axşamı

“Q.Qarayev adına V Beynəlxalq Müasir Musiqi Festivalı” çərçivəsində

ASKO/SCNÖNBERG (Hollandiya)

Dirijor – Reynbert de Leeuv Başlanır 19:00


17, çərşənbə

“Q.Qarayev adına V Beynəlxalq Müasir Musiqi Festivalı” çərçivəsində

ASKO/SCNÖNBERG (Hollandiya)

Dirijor – Reynbert de Leeuv

Solist – Hans Vudenberg (violonçel)

Başlanır 19:00


18, cümə axşamı

“Q.Qarayev adına V Beynəlxalq Müasir Musiqi Festivalı” çərçivəsində Piano II

Solistlər – Aleksey Lübimov (Rusiya), İvan Sokolov (Almaniya) Başlanır 19:00



19, cümə

“Q.Qarayev adına V Beynəlxalq Müasir Musiqi Festivalı”-nın bağlanışı

Ü.Hacıbəyli adına Azərbaycan Dövlət Simfonik Orkestri

Bədii rəhbər və baş dirijor – Rauf Abdullayev

Solist – Kaori Nişii (piano, Avstriya)

Questa musica kamera xoru (Rusiya)

Bədii rəhbər – Filipp Çijevski

Başlanır 19:00


20, şənbə

Emil Agayev Studio ustad dərsləri

başlanır 11:00-15:00



25,cümə axşamı

“Estetik Stomatologiya” İctimai Birliyinin konfransı

Başlanır 18:00



26, cümə

Polşa bəstəkarı V.Lütoslavskinin yubileyinə həsr olunan konsert

Ü.Hacıbəyli adına Azərbaycan Dövlət Simfonik Orkestri

Bədii rəhbər və baş dirijor – Rauf Abdullayev

Başlanır 19:00





AZƏRBAYCAN DÖVLƏT FİLARMONİYASININ

KAMERA VƏ ORQAN MUSİQİ ZALI

(28 May küç.17)


3, çərşənbə

Fortepiano Musiqisi Axşamı

Solist – Mixail Lidski (Rusiya)



19:00

6, şənbə

Dövlət Uşaq-Gənclər Simfonik Orkestri

Bədii rəhbər və baş dirijor – Teymur Göyçayev



19:00

17, çərşənbə

“Q.Qarayev adına V Beynəlxalq Müasir Musiqi Festivalı” çərçivəsində

ORQAN +


Solist – Marianna Vısotskaya (Rusiya)

İştirak edirlər – Rövşən Məmmədov (gitara), Osman Əyyublu (violin), Eyyub Əliyev (violonçel)



16:00

24, çərşənbə

Azərbaycan – Latviya dostluq əlaqələrinə həsr olunan konsert

Orqan Musiqisi axşamı

Solist – Natəvan Quliyeva

Q.Qarayev adına Azərbaycan Dövlət Kamera Orkestri

Bədii rəhbər və baş dirijor – Teymur Göyçayev


19:00



HEYDƏR ƏLİYEV SARAYI

Bülbül prospekti, 35


1, bazar ertəsi

Rusiyanın tanınmış yumor ustası Mixail Jvanetskinin konserti

19.00

14, bazar

Türk müğənnisi Özcan Dənizin solo konserti

19.00

26-28,

cümə, şənbə, bazar




“Planet Parni iz Baku” ŞHK Teatrının yeni konserti

19.00


BEYNƏLXALQ MUĞAM MƏRKƏZİ

Dənizkənarı Milli Park



5, cümə

Şairə Nigar Həsənzadənin poeziya gecəsi

19.00

12, cümə

İsveçrə səfirliyinin tədbiri

19.00

13, şənbə

Aztv-nin Beynəlxalq Muğam Mərkəzi ilə birgə layihəsi çərçivəsində konsert

19.00

14, bazar

Xanəndə Sabir Abdullayev və tələbələri, hesabat konserti

19.00

16, çərşənbə axşamı

“Q.Qarayev adına V Beynəlxalq Müasir Musiqi Festivalı” çərçivəsində Piano I. Üçüncü reich zamanı "Degenerativ musiqi" ("Etartete musik") və Sovet İttifaqinda "Mövcud olmayan" musiqi

Solist - Gülşən Ənnağıyeva (piano, Azərbaycan)

16.00

17, çərşənbə

“MDB müsəlmanları sülhün və sabitliyin tərəfdarıdırlar” adlı konfransın qonaqları üçün konsert

18.00

19, cümə

“Q.Qarayev adına V Beynəlxalq Müasir Musiqi Festivalı” çərçivəsində PİANO III. “Blüz ətrafında”

Solist - Marsel WORMS (Hollandiya)

İştirak edirlər - Ramiz Məmmədli (klarnet), İqor Butenko (trombon), Eyyub Əliyev (violonçel)



16.00

21, bazar

Caz müğənnisi Stacey Kentin konserti (ABŞ)

20.00

25, cümə axşamı

İnşa və əl işləri müsabiqəsinin təqdimatı

11.00

29, bazar ertəsi

Vokalist Hüseyn Əliyevin tələbələrinin konserti

19.00

30, çərşənbə axşamı

AZALın “Beynəlxalq uçuşlar əməkdaşlığı”na həsr olunmuş konfrans

16.00


AZƏRBAYCAN DÖVLƏT MAHNI TEATRI

R.Behbudov küç.12


4, cümə axşamı

Bakı şəhər Mədəniyyət və Turizm İdarəsinin Ulu öndər Heydər Əliyevin 90 illiyinə həsr olunmuş tədbiri

14.00

13, şənbə

C.Cabbarlı adına ev muzeyinin Ulu öndər Heydər Əliyevin 90 illiyinə həsr olunmuş tədbiri

14.00

15, bazar ertəsi

Q.Qarayev adına V Beynəlxalq Müasir Musiqi Festivalı” çərçivəsində konsert


19.00

16, çərşənbə axşamı

Sabunçu rayon MKS-nin İdarəsinin Ulu öndər Heydər Əliyevin 90 illiyinə həsr olunmuş tədbiri


15.00

18, cümə axşamı

Bakı Xoreoqrafiya məktəbinin Ulu öndər Heydər Əliyevin 90 illiyinə həsr olunmuş tədbiri

15.00

19, cümə

Binəqədi rayon MKS-nin Ulu öndər Heydər Əliyevin 90 illiyinə həsr olunmuş tədbiri

15.00

21, bazar

Gənclər İttifaqının rəqs müsabiqəsi

14.00

22, bazar ertəsi

Elza İbrahimovanın 75-illiyinə həsr olunmuş konsert

18.00

30, çərşənbə axşamı

Mahnı Teatrının konserti

18.00


04.04.2013-cü il tarixinə olan məlumat


Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©azrefs.org 2016
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə