Příloha II přÍSNĚ chráNĚNÉ druhy živočichů



Yüklə 83.37 Kb.
tarix30.04.2016
ölçüsü83.37 Kb.
Příloha II

PŘÍSNĚ CHRÁNĚNÉ DRUHY ŽIVOČICHů

(Med.) = ve středozemí



VERTEBRATA - OBRATLOVCI

Mammalia - Savci

INSECTIVORA (hmyzožravci)

Erinaceidae (ježkovití)
*Atelerix algirus (Erinaceus algirus) (ježek alžírský)

Soricidae (rejskovití)


*Crocidura suaveolens ariadne (Crocidura ariadne) (bělozubka)
*Crocidura russula cypria (Crocidura cypria) (bělozubka)
Crocidura canariensis (bělozubka)

Talpidae (krtkovití)


Desmana moschata (vychuchol povolžský)
Galemys pyrenaicus (Desmana pyrenaica) (vychuchol pyrenejský)
MICROCHIROPTERA (netopýři)
všechny druhy kromě Pipistrellus pipistrellus (netopýr hvízdavý)

RODENTIA (hlodavci)

Sciuridae (veverkovití)
Pteromys volans (Sciuropterus russicus) (poletuška slovanská)
Sciurus anomalus (veverka krátkouchá)
*Spermophilus citellus (Citellus citellus) (sysel obecný)
Spermophilus suslicus (Citellus suslicus) (sysel perličkový)

Muridae (myšovití)


Cricetus cricetus (křeček polní)
Mesocricetus newtoni (křeček)
*Microtus bavaricus (Pitymys bavaricus) (hrabošík bavorský)
Microtus cabrerae (hraboš)
Microtus tatricus (hrabošík tatranský)
Spalax graecus (slepec)

Gliridae (plchovití)


Dryomis laniger (plch)
Myomimus roachi (Myomimus bulgaricus) (plch myší)

Zapodidae (myšivkovití)


Sicista betulina (myšivka horská)
Sicista subtilis (myšivka stepní)

Hystricidae (dikobrazovití)


Hystrix cristata (dikobraz obecný)

CARNIVORA (šelmy)

Canidae (psovití)
Alopex lagopus (liška polární)
Canis lupus (vlk)
Cuon alpinus (vlk rudý, dhoul)

Ursidae (medvědovití)


všechny druhy

Mustelidae (lasicovití)


Gulo gulo (rosomák)
Mustela eversmannii (tchoř stepní)
Mustela lutreola (Lutreola lutreola) (norek evropský)
Lutra lutra (vydra říční)
Vormela peregusna (tchořík skvrnitý)

Felidae (kočkovití)


Caracal caracal (karakal)
Felis silvestris (kočka divoká)
*Lynx pardinus (Lynx pardina) (rys pardálový)
Panthera pardus (levhart)
Panthera tigris (tygr)

Odobenidae (mrožovití)


Odobenus rosmarus (mrož)

Phocidae (tuleňovití)


Monachus monachus (tuleň středomořský)
Phoca hispida saimensis (tuleň saimenský)
Phoca hispida ladogensis (tuleň kroužkovaný)

ARTIODACTYLA (sudokopytníci)

Cervidae (jelenovití)
Cervus elaphus corsicanus (jelen korsický)

Bovidae (turovití)


Capra aegagrus (koza bezoárová)
Capra pyrenaica pyrenaica (kozorožec pyrenejský)
Gazella subgutturosa (džejran)
Gazella dorcas (gazela dorkas)
Ovibos moschatus (pižmoň)
Rupicapra rupicapra ornata (kamzík pyrenejský)
CETACEA (kytovci)

Monodontidae (narvalovití)


Monodon monoceros (narval)

Delphinidae (delfínovití)


Delphinus delphis (delfín obecný)
Globicephala macrorhynchus (kulohlavec Sieboldův)
Globicephala melas (kulohlavec černý)
Grampus griseus (plískavice černá)
Lagenorhynchus acutus (plískavice běloboká)
Lagenorhynchus albirostris (plískavice bělonosá)
Orcinus orca (kosatka dravá)
Pseudorca crassidens (kosatka černá)
Steno bredanensis (delfín drsnozubý)
Stenella coeruleoalba (delfín pruhovaný)
Stenella frontalis (delfín kapverdský)
Tursiops truncatus (tursio) (delfín skákavý)

Phocoenidae (sviňuchovití)


Phocoena phocoena (sviňucha obecná)

Physeteridae (vorvaňovití)


Kogia breviceps (vorvaň malý)
Kogia simus (Med.) (vorvaň)
Physeter macrocephalus (Med.) (vorvaň tuponosý)

Ziphiidae (vorvaňovcovití)


Hyperoodon rostratus (vorvaňovec)
Mesoplodon bidens (vorvaňovec severomořský)
Mesoplodon densirostris (Med.) (vorvaňovec tropický)
Mesoplodon mirus (vorvaňovec tmavý)
Ziphius cavirostris (vorvaňovec zobatý)

Balaenopteridae (plejtvákovití)


Balaenoptera acutorostrata (Med.) (plejtvák malý)
Balaenoptera borealis (Med.) (plejtvák sejval)
Balaenoptera edeni (plejtvák Brydeův)
Balaenoptera physalus (plejtvák myšok)
Megaptera novaeangliae (keporkak)
Sibbaldus (Balaenoptera) musculus (plejtvák obrovský)

Balaenidae (velrybovití)


Balaena mysticetus (velryba grónská)
Eubalaena glacialis (velryba černá)

Aves - Ptáci

GAVIIFORMES (potáplice)


Gaviidae (potáplicovití)


všechny druhy

PODICIPEDIFORMES (potápky)

Podicipedidae (potápkovití)
Podiceps auritus (potápka žlutorohá)
Podiceps griseigena (potápka rudokrká)
Podiceps nigricollis (caspicus) (potápka černokrká)
Podiceps ruficollis (potápka malá)

PROCELLARIIFORMES (trubkonosí)

Hydrobatidae (buřňáčkovití)
všechny druhy

Procellariidae (buřňákovití)


Bulweria bulwerii (buřňák Bulwerův)
Procellaria diomedea (buřňák šedý)
Pterodroma madeira (buřňák madeirský)
Pterodroma feae (buřňák kapverdský)
Puffinus assimilis baroli (buřňák menší)
Puffinus puffinus (buřňák severní)
Puffinus yelkouan (buřňák středomořský)

PELECANIFORMES (veslonozí)

Phalacrocoracidae (kormoránovití)
Phalacrocorax aristotelis (Med.) (kormorán chocholatý)
Phalacrocorax pygmaeus (kormorán malý)

Pelecanidae (pelikánovití)


všechny druhy

CICONIIFORMES (brodiví)

Ardeidae (volavkovití)
Ardea purpurea (volavka červená)
Ardeola ralloides (volavka vlasatá)
Botaurus stellaris (bukač velký)
Bulbucus (Ardeola) ibis (volavka rusovlasá)
Casmerodius albus (Egretta alba) (volavka bílá)
Egretta garzetta (volavka stříbřitá)
Ixobrychus minutus (bukáček malý)
Nycticorax nycticorax (kvakoš noční)

Ciconiidae (čápovití)


všechny druhy

Threskiornithidae (ibisovití)


všechny druhy

Phoenicopteridae (plameňákovití)


Phoenicopterus ruber (plameňák růžový)

ANSERIFORMES (vrubozobí)

Anatidae (kachnovití)
Anser erythropus (husa malá)
Branta leucopsis (berneška bělolící)
Branta ruficollis (berneška rudokrká)
Bucephala islandica (hohol islandský)
Cygnus cygnus (labuť zpěvná)
Cygnus bewickii (columbianus) (labuť malá)
Histrionicus histrionicus (kačka strakatá)
Marmaronetta (Anas) angustirostris (čírka úzkozobá)
Mergus albellus (morčák bílý)
Oxyura leucocephala (kachnice bělohlavá)
Polysticta stelleri (kajka Stellerova)
Somateria spectabilis (kajka královská)
Tadorna tadorna (husice liščí)
Tadorna ferruginea (husice rezavá)

FALCONIFORMES (dravci)


všechny druhy

GALLIFORMES (hrabaví)

Tetraonidae (tetřevovití)
Tetrao urogallus cantabricus (poddruh tetřeva hlušce)

GRUIFORMES (krátkokřídlí)

Turnicidae (perepelovití)
Turnix sylvatica (perepel evropský)

Gruidae (jeřábovití)


všechny druhy

Rallidae (chřástalovití)


Crex crex (chřástal polní)
Fulica cristata (lyska hřebenatá)
Porphyrio porphyrio (slípka modrá)
Porzana porzana (chřástal kropenatý)
Porzana pusilla (chřástal nejmenší)
Porzana parva (chřástal malý)

Otididae (dropovití)


všechny druhy

CHARADRIIFORMES (bahňáci)

Charadriidae (kulíkovití)
Arenaria interpres (kameňáček pestrý)
Charadrius alexandrinus (kulík mořský)
Charadrius dubius (kulík říční)
Charadrius hiaticula (kulík písečný)
Charadrius leschenaultii (kulík pouštní)
Eudromias morinellus (kulík hnědý)
Hoplopterus spinosus (čejka trnitá)

Scolopacidae (slukovití)


Calidris alba (jespák písečný)
Calidris alpina (jespák obecný)
Calidris ferruginea (jespák křivozobý)
Calidris maritima (jespák mořský)
Calidris minuta (jespák malý)
Calidris temminckii (jespák šedý)
Gallinago media (bekasina větší)
Limicola falcinellus (jespák ploskozobý)
Numenius tenuirostris (koliha tenkozobá)
Tringa cinerea (vodouš malý)
Tringa glareola (vodouš bahenní)
Tringa hypoleucos (pisík obecný)
Tringa ochropus (vodouš kropenatý)
Tringa stagnatilis (vodouš štíhlý)

Recurvirostridae (tenkozobcovití)


všechny druhy

Phalaropodidae (lyskonohovití)


všechny druhy

Burhinidae (dytíkovití)


Burhinus oedicnemus (dytík úhorní)

Glareolidae (ouhorlíkovití)


všechny druhy

Laridae (rackovití)


Chlidonias hybrida (rybák bahenní)
Chlidonias leucopterus (rybák bělokřídlý)
Chlidonias niger (rybák černý)
Gelochelidon nilotica (rybák černozobý)
Hydroprogne caspia (rybák velkozobý)
Larus audouinii (racek Audouniův)
Larus genei (racek tenkozobý)
Larus melanocephalus (racek černohlavý)
Larus minutus (racek malý)
Larus (Xenia) sabini (racek Sabinův)
Pagophila eburnea (racek sněžní)
Sterna albifrons (rybák malý)
Sterna dougallii (rybák rajský)
Sterna hirundo (rybák obecný)
Sterna paradisaea (macrura) (rybák dlouhoocasý)
Sterna sandvicensis (rybák severní)

COLUMBIFORMES (měkkozobí)

Pteroclididae (stepokurovití)
všechny druhy

Columbidae (holubovití)


Columba bollii (holub kanárský)
Columba junoniae (holub vavřínový)

CUCULIFORMES (kukačky)

Cuculidae (kukačkovití)
Clamator glandarius (kukačka jižní)

STRIGIFORMES (sovy)


všechny druhy

CAPRIMULGIFORMES (lelkové)

Caprimulgidae (lelkovití)
všechny druhy

APODIFORMES (svišťouni)

Apodidae (rorýsovití)
Apus caffer (rorýs kaferský)
Apus melba (rorýs velký)
Apus pallidus (rorýs šedohnědý)
Apus unicolor (rorýs jednobarvý)

CORACIIFORMES (srostloprstí)

Alcedinidae (ledňáčkovití)
Alcedo atthis (ledňáček říční)
Ceryle rudis (rybařík jižní)
Halcyon smyrnensis (ledňáček hnědohlavý)

Meropidae (vlhovití)


Merops apiaster (vlha pestrá)

Coraciidae (mandelíkovití)


Coracias garrulus (mandelík hajní)

Upupidae (dudkovití)


Upupa epops (dudek chocholatý)

PICIFORMES (šplhavci)


všechny druhy

PASSERIFORMES (pěvci)

Alaudidae (skřivanovití)
Calandrella brachydactyla (skřivánek krátkoprstý)
Calandrella rufescens (skřivánek malý)
Chersophilus duponti (skřivan Dupontův)
Eremophila alpestris (skřivan ouškatý)
Galerida theklae (chocholouš vavřínový)
Melanocorypha bimaculata (kalandra dvouskvrná)
Melanocorypha calandra (kalandra zpěvná)
Melanocorypha leucoptera (kalandra sibiřská)
Melanocorypha yeltoniensis (kalandra černá)

Hirundinidae (vlaštovkovití)


všechny druhy

Motacillidae (konipasovití)


všechny druhy

Pycnonotidae (Bulbulovití)


Pycnonotus barbatus (bulbul zahradní)

Laniidae (ťuhýkovití)


všechny druhy

Bombycillidae (brkoslavovití)


Bombycilla garrulus (brkoslav severní)

Cinclidae (skorcovití)


Cinclus cinclus (skorec vodní)

Troglodytidae (střízlíkovití)


Troglodytes troglodytes (střízlík obecný)

Prunellidae (pěvuškovití)


všechny druhy

Muscicapidae (lejskovití)


všechny druhy

Turdinae (drozdovití)


Cercotrichas galactotes (pěvec ryšavý)
Erithacus rubecula (červenka obecná)
Irania gutturalis (slavík bělohrdlý)
Luscinia luscinia (slavík uherský)
Luscinia megarhynchos (slavík obecný)
Luscinia (Cyanosylvia) svecica (slavík modráček)
Monticola saxatilis (skalník zpěvný)
Monticola solitarius (skalník modrý)
Oenanthe finischii (bělořit skalní)
Oenanthe hispanica (bělořit okrový)
Oenanthe isabellina (bělořit bělokřídlý)
Oenanthe leucura (bělořit hnědý)
Oenanthe oenanthe (bělořit šedý)
Oenanthe pleschanka (leucomela) (bělořit bělohlavý)
Phoenicurus ochruros (rehek domácí)
Phoenicurus phoenicurus (rehek zahradní)
Saxicola dacotiae (bramborníček kanárský)
Saxicola rubetra (bramborníček hnědý)
Saxicola torquata (bramborníček černohlavý)
Tarsiger cyanurus (modruška sibiřská)
Turdus torquatus (kos horský)

Sylviinae (pěnicovití)


všechny druhy

Regulinae (králíčkovití)


všechny druhy

Muscicapinae (lejskovití)


všechny druhy

Timaliinae (timáliovití)


Panurus biarmicus (sýkořice vousatá)

Paridae (sýkorovití)


všechny druhy

Sittidae (brhlíkovití)


všechny druhy

Certhiidae (šoupálkovití)


všechny druhy

Emberizidae (strnadovití)


Calcarius lapponicus (strnad severní)
Emberiza aureola (strnad ruský)
Emberiza caesia (strnad šedokrký)
Emberiza cia (strnad viničný)
Emberiza cineracea (strnad šedý)
Emberiza cirlus (strnad cvrčivý)
Emberiza citrinella (strnad obecný)
Emberiza leucocephala (strnad bělohlavý)
Emberiza melanocephala (strnad černohlavý)
Emberiza pusilla (strnad malinký)
Emberiza rustica (strnad rolní)
Emberiza schoeniclus (strnad rákosní)
Plectrophenax nivalis (sněhule severní)

Fringillidae (pěnkavovití)


Carduelis cannabina (konopka obecná)
Carduelis carduelis (stehlík obecný)
Carduelis chloris (zvonek zelený)
Carduelis flammea (čečetka zimní)
Carduelis flavirostris (konopka žlutozobá)
Carduelis hornemanni (čečetka bělavá)
Carduelis spinus (čížek lesní)
Carpodacus erythrinus (hýl rudý)
Coccothraustes coccothraustes (dlask tlustozobý)
Fringilla teydea (pěnkava kanárská)
Loxia curvirostra (křivka obecná)
Loxia leucoptera (křivka bělokřídlá)
Loxia pityopsittacus (křivka velká)
Loxia scotica (křivka skotská)
Pinicola enucleator (hýl křivčí)
Rhodopechys githaginea (hýl pouštní)
Serinus citrinella (čížek citrónový)
Serinus pusillus (zvonohlík zlatočelý)
Serinus serinus (zvonohlík zahradní)

Ploceidae (snovačovití)


Montrifringilla nivalis (pěnkavák sněžný)
Petronia petronia (vrabec skalní)

Sturnidae (špačkovití)


Sturnus roseus (špaček růžový)
Sturnus unicolor (špaček černý)

Oriolidae (žluvovití)


Oriolus oriolus (žluva hajní)

Corvidae (krkavcovití)


Cyanopica cyanus (straka modrá)
Nucifraga caryocatactes (ořešník kropenatý)
Perisoreus infaustus (sojka zlověstná)
Pyrrhocorax graculus (kavče žlutozobé)
Pyrrhocorax pyrrhocorax (kavče podhorské)

Reptilia - Plazi

CHELONIA (želvy)

Testudinidae (želvovití)
Testudo graeca (želva žlutohnědá)
Testudo hermanni (želva zelenavá)
Testudo marginata (želva vroubená)

Emydidae (emydovití)


Emys orbicularis (želva bahenní)
*Mauremys caspica 1 (želva kaspická)

Dermochelyidae (kožatkovití)


Dermochelys coriacea (kožatka velká)

Cheloniidae (karetovití)


Caretta caretta (kareta obecná)
Chelonia mydas (kareta obrovská)
Eretmochelys imbricata (kareta pravá)
Lepidochelys kempii (kareta Kempova atlantská)

Trionychidae (kožnatkovití)


Rafetus euphraticus (kožnatka)
Trionyx triunguis (kožnatka)

SAURIA (ještěři)

Gekkonidae (gekonovití)
Cyrtodactylus kotschyi (gekon hrbolkatý)
Tarentola angustimentalis (gekon)
Tarentola boettgeri (gekon)
Tarentola delalandii (gekon)
Tarentola gomerensis (gekon)
Phyllodactylus europaeus (gekon evropský)

Agamidae (agamovití)


*Stellio stellio (agama stellio)

Chamaeleontidae (chameleonovití)


Chamaeleo chamaeleon (chameleon obecný)

Lacertidae (ještěrkovití)


Algyroides fitzingeri (paještěrka Fitzingerova)
Algyroides marchi (paještěrka španělská)
Algyroides moreoticus (paještěrka peloponéská)
Algyroides nigropunctatus (paještěrka tečkovaná)
*Archaeolacerta bedriagae (Lacerta bedriagae) (ještěrka Bedriagova)
*Archaeolacerta monticola (Lacerta monticola) (ještěrka iberská)
Gallotia galloti (veleještěrka)
*Gallotia simonyi (Lacerta simonyi) (ještěrka Simonyova)
Gallotia stehlini (ještěrka)
Lacerta agilis (ještěrka obecná)
Lacerta clarkorum (ještěrka)
Lacerta dugesii (ještěrka madeirská)
Lacerta graeca (ještěrka řecká)
Lacerta horvathi (ještěrka chorvatská)
Lacerta lepida (ještěrka perlová)
Lacerta parva (ještěrka)
Lacerta princeps (ještěrka)
Lacerta schreiberi (ještěrka Schreiberova)
Lacerta trilineata (ještěrka balkánská)
Lacerta viridis (ještěrka zelená)
Ophisops elegans (ještěrka)
Podarcis erhardii (ještěrka)
Podarcis filfolensis (ještěrka)
Podarcis lilfordi (ještěrka Lilfordova)
Podarcis melisellensis (ještěrka)
Podarcis milensis (ještěrka)
Podarcis muralis (ještěrka zední)
Podarcis peloponnesiaca (ještěrka)
Podarcis pityusensis (ještěrka pityuská)
Podarcis sicula (ještěrka)
Podarcis taurica (ještěrka travní)
Podarcis tiliguerta (ještěrka)
Podarcis wagleriana (ještěrka)

Anguidae (slepýšovití)


Ophisaurus apodus (blavor žlutý)

Scincidae (scinkovití)


Ablepharus kitaibelii (krátkonožka evropská)
Chalcides bedriagai (scink)
Chalcides ocellatus (scink)
Chalcides sexlineatus (scink)
*Chalcides simonyi (Chalcides occidentalis) (scink)
Chalcides viridianus (scink)
Ophiomorus punctatissimus (scink)

OPHIDIA (hadi)

Colubridae (užovkovití)
Coluber cypriensis (užovka)
Coluber gemonensis (užovka)
Coluber hippocrepis (užovka)
*Coluber jugularis 2 (užovka východní)
*Coluber najadum 3 (užovka)
Coluber viridiflavus (užovka)
Coronella austriaca (užovka hladká)
Elaphe longissima (užovka stromová)
Elaphe quatuorlineata (užovka čtyřpruhá)
Elaphe situla (užovka pardálí)
Natrix megalocephala (užovka)
Natrix tessellata (užovka podplamatá)
Telescopus fallax (užovka)

Viperidae (zmijovití)


Vipera albizona (zmije)
Vipera ammodytes (zmije růžkatá)
Vipera barani (zmije)
Vipera kaznakovi (zmije)
Vipera latasti (zmije)
*Vipera lebetina 4 (zmije levantská)
Vipera pontica (zmije)
Vipera ursinii (zmije menší)
Vipera wagneri (zmije)
Vipera xanthina (zmije)

Amphibia - Obojživelníci

CAUDATA (ocasatí)

Salamandridae (mlokovití)
Chioglossa lusitanica (mlok zlatopruhý/dvoupruhý)
Euproctus asper
Euproctus montanus
Euproctus platycephalus
*Mertensiella luschani (Salamandra luschani) (mlok turecký)
*Salamandra atra 5 (mlok černý)
Salamandrina terdigitata (mlok čtyřprstý)
Triturus carnifex (čolek dravý)
Triturus cristatus (čolek velký)
Triturus dobrogicus (čolek dunajský)
Triturus italicus (čolek italský)
Triturus karelinii (čolek)
Triturus montandoni (čolek karpatský)

Plethodontidae (mločíkovití)


*Speleomantes flavus (Hydromantes flavus) (mločík)
*Speleomantes genei (Hydromantes genei) (mločík sardinský)
*Speleomantes imperialis (Hydromantes imperialis) (mločík)
*Speleomantes italicus (Hydromantes italicus) (mločík italský)
*Speleomantes supramontis (Hydromantes supramontis) (mločík)

Proteidae (macarátovití)


Proteus anguinus (macarát jeskynní)

ANURA (žáby)

Discoglossidae (kuňkovití)
Alytes cisternasii (ropuška)
Alytes muletensis (ropuška baleárská)
Alytes obstetricans (ropuška starostlivá)
Bombina bombina (kuňka obecná)
Bombina variegata (kuňka žlutobřichá)
Discoglossus galganoi (žába)
Discoglossus jeanneae (žába)
Discoglossus montalentii (žába korsická)
Discoglossus pictus
Discoglossus sardus (žába sardinská)
Neurergus crocatus
Neurergus strauchi

Pelobatidae (blatnicovití)


Pelobates cultripes (blatnice)
Pelobates fuscus (blatnice skvrnitá)
Pelobates syriacus (blatnice)
Pelodytes caucasicus

Bufonidae (ropuchovití)


Bufo calamita (ropucha krátkonohá)
Bufo viridis (ropucha zelená)

Hylidae (rosničkovití)


Hyla arborea (rosnička zelená)
Hyla meridionalis (rosnička)
Hyla sarda (rosnička sardinská)

Ranidae (skokanovití)


Rana arvalis (skokan ostronosý)
Rana dalmatina (sokan štíhlý)
Rana holtzi (skokan)
Rana iberica (skokan)
Rana italica (skokan italský)
Rana latastei (skokan)

Pisces - Ryby

CHONDRICHTHYES (Paryby)

PLEUROTREMATA (žraloci)


Cetorhinidae
Cetorhinus maximus (Med.) (žralok veliký)

Lamnidae


Carcharodon carcharias (Med.) (žralok lidožravý)

OSTEICHTHYES (Ryby)

PETROMYZONIFORMES (mihule)

Petromyzonidae (mihulovití)
Lethenteron zanandrai (Med.) (mihule)

ACIPENSERIFORMES (jeseteři)

Acipenseridae (jeseterovití)
Acipenser naccarii (jeseter)
Acipenser sturio (jeseter velký)
Huso huso (Med.) (vyza velká)

SALMONIFORMES (lososi)


Umbridae (blatňákovití)


Umbra krameri (blatňák tmavý)

CYPRINIFORMES (máloostní)

Cyprinidae (kaprovití)
Pomatoschistus canestrinii (Med.)
Pomatoschistus tortonesei (Med.)

SYNENTOGNATHI (lalůčkožábří)

Belonidae (jehlovití)
Hippocampus hippocampus (Med.) (koníček mořský)
Hippocampus ramulosus (Med.) (koníček)

ATHERINIFORMES (gavúni)

Cyprinodontidae (halančíkovití)
Aphanius fasciatus (Med.) (halančík)
Aphanius iberus (Med.) (halančík)
Valencia hispanica
Valencia letourneuxi

PERCIFORMES (ostnoploutví)

Percidae (okounovití)
Zingel asper (drsek rhonský)

CHIMAERIFORMES (chiméry)

Chimaeridae (chimérovití)
Mobula mobular (Med.) (manta)

INVERTEBRATA - BEZOBRATLÍ

Arthropoda Členovci

INSECTA (hmyz)

Mantodea (kudlanky)
Apteromantis aptera (kudlanka bezkřídlá)

Odonata (vážky)


Aeshna viridis (šídlo rudonohé)
Brachythemis fuscopalliata (šídlo)
Calopteryx syriaca (motýlice)
Coenagrion freyi (šidélko)
Coenagrion mercuriale (šidélko)
Cordulegaster trinacriae (páskovec)
Gomphus graslinii (klínatka)
Leucorrhinia albifrons (vážka běloústá)
Leucorrhinia caudalis (vážka široká)
Leucorrhinia pectoralis (vážka jasnoskvrnná)
Lindenia tetraphylla
Macromia splendens
Ophiogomphus cecilia (klínatka rudonohá)
Oxygastra curtisii
Stylurus (= Gomphus) flavipes (klínatka žlutonohá)
Sympecma braueri (šídlatka kroužkovaná)

Orthoptera (rovnokřídlí)


Baetica ustulata
Saga pedo (kobylka sága)

Coleoptera (brouci)


Buprestis splendens (krasec)
Carabus olympiae (střevlík)
Cerambyx cerdo (tesařík obrovský)
Cucujus cinnaberinus (lesák)
Dytiscus latissimus (potápník široký)
Graphoderus bilineatus (potápník)
Osmoderma eremita (páchník hnědý)
Rosalia alpina (tesařík alpský)

Lepidoptera (motýli)


Apatura metis (batolec)
Coenonympha hero (okáč hnědý)
Coenonympha oedippus (okáč žlutooký)
Erebia calcaria (okáč)
Erebia christi (okáč)
Erebia sudetica (okáč sudetský)
Eriogaster catax (bourovec trnkový)
Euphydryas (Eurodryas) aurinia (hnědásek chrastavcový)
Fabriciana elisa (perleťovec)
Hyles hippophaes (lišaj)
Hypodryas maturna (hnědásek osikový)
Lopinga achine (okáč jílkový)
Lycaena dispar (ohniváček černočárný)
Maculinea arion (modrásek černoskvrnný)
Maculinea nausithous (modrásek bahenní)
Maculinea teleius (modrásek očkovaný)
Melanargia arge (okáč)
Papilio alexanor (otakárek)
Papilio hospiton (otakárek)
Parnassius apollo (jasoň červenooký)
Parnassius mnemosyne (jasoň dymnivkový)
Plebicula golgus (modrásek)
Polyommatus galloi (modrásek)
Polyommatus humedasae (modrásek)
Proserpinus prosperpina (lišaj pupalkový)
Zerynthia polyxena (pestrokřídlec podražcový)

ARACHNIDA (pavoukovci)

Araneae (pavouci)
Macrothele calpeiana

CRUSTACEA (korýši)

Decapoda (desetinožci)
Ocypode cursor (Med.)
Pachyplasma giganteum (Med.)

Mollusca - Měkkýši

GASTROPODA (plži)

Dyotocardia (dvojžábří)
Gibbula nivosa (Med.)
Patella ferruginea (Med.) (přílipka)
Patella nigra (Med.) (přílipka)

Monotocardia (jednožábří)


Charonia rubicunda (= C. lampas =C. nodiferum) (Med.) (tritonka římská)
Charonia tritonis (= C. seguenziae) (Med.) (tritonka indická)
Dendropoma petreum (Med.)
Erosaria spurca (Med.) (zavinutec)
Luria lurida (= Cyprea lurida) (Med.) (zavinutec)
Mitra zonata (Med.) (čepicovka)
Ranella olearia (Med.)
Schilderia achatidea (Med.)
Tonna galea (Med.) (sudanka)
Zonaria pyrum (Med.)

Stylommatophora (stopkoocí)


Caseolus calculus
Caseolus commixta
Caseolus sphaerula
*Discus defloratus 6 (vrásenka)
Discus guerinianus (vrásenka)
Discula leacockiana
Discula tabellata
Discula testudinalis
Discula turricula
Elona quimperiana
Geomalacus maculosus
Geomitra moniziana
Helix subplicata (hlemýžď)
Leiostyla abbreviata
Leiostyla cassida
Leiostyla corneocostata
Leiostyla gibba
Leiostyla lamellosa

BIVALVIA (mlži)

Unionoida (velevrubi)
Margaritifera auricularia (perlorodka)
Mytiloida (slávky)
Lithophaga lithophaga (Med.) (datlovka)
Pinna pernula (Med.) (kyjovka)

Myoida
Pholas dactylus (Med.) (skulař vrtavý)



Echinodermata Ostnokožci

ASTEROIDEA (hvězdice)


Asterina pancerii (Med.) (hvězdice)
Ophidiaster ophidianus (Med.) (hvězdice)

ECHINOIDEA (ježovky)


Centrostephanus longispinus (Med.) (ježovka)

Cnidaria Žahavci

HYDROZOA (polypovci)


Errina aspera (Med.)

ANTHOZOA (korálnatci)


Astroides calycularis (Med.)
Gerardia savaglia (Med.)

Porifera - Houby

Aplysina cavernicola (Med.) (houba)


Asbestopluma hypogea (Med.) (houba)
Axinelle polyploďdes (Med.) (houba)
Petrobiona massiliana (Med.) (houba)



Poznámky k Příloze II

3.12.1993 přijal Stálý výbor následující doporučení (No. 39 (1993)) :

Stálý výbor Úmluvy o ochraně evropské fauny a flóry a přírodních stanovišť na základě článku 14 doporučuje všem Smluvním stranám vzít na vědomí následující technické poznámky. U druhů označených hvězdičkou došlo ke změně názvu na více názvů, ale původní název zůstal v závorce.

druh 1 Mauremys caspica byl rozdělen na dva nové druhy : Mauremys caspica Mauremys leprosa (Mauremys caspica leprosa)


druh 2 Coluber jugularis byl rozdělen na dva nové druhy : Coluber jugularis Coluber caspius (Coluber jugularis caspius)


druh 3 Coluber najadum byl rozdělen na dva druhy : Coluber najadum Coluber rubriceps (Coluber najadum rubriceps)


druh 4 Vipera lebetina byl rozdělen na dva druhy: Vipera lebetina Vipera schweitzeri (Vipera lebetina schweitzeri)


druh5 Salamandra atra byl rozdělen na dva druhy :Salamandra atra Salamandra lanzai (Salamandra atra lanzai)




6 Discus defloratus : tento druh již není považován za taxonomicky platný, protože byl nově popsán z několika exemplářů, je zařazen k jinému druhu Discus.


Yüklə 83.37 Kb.

Dostları ilə paylaş:




Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©azrefs.org 2020
rəhbərliyinə müraciət

gir | qeydiyyatdan keç
    Ana səhifə


yükləyin