Jsme s vámi již od roku 1990 established 1990 CzechoTours spol s r oYüklə 37.73 Kb.
tarix29.04.2016
ölçüsü37.73 Kb.


JSME S VÁMI JIŽ OD ROKU 1990 ESTABLISHED 1990

CzechoTours spol.s r.o.

Ostrovského 36B, Praha 5 150 00 Czech RepublicPhone: (+420) 602 293 243, phone / fax: (+420) 257 329 863 phone:(+420 286 580 739)

E-mail: czechotours@krizovi.cz


Gruzie – poutní zájezd 9 dní/8nocí Termín: 18. červen – 26. červen 2014
datumNavštivte ve spolupráci s cestovní kanceláří CzechoTours Praha Gruzii. Gruzie byla prvním státním útvarem na světě, který přijal křesťanství za své státní náboženství. Gruzínsky zní název země Sakartvelo.


1 den

18. 06.14

středa
Praha – Tbilisi
Sraz účastníků na letišti Václava Havla v Praze – Ruzyni. Odlet pravidelnou linkou ČSA v 22:00 hodin přímý let do Tbilisi. Přílet do Tbilisi v časných ranních hodinách 03.40 Transfer do hotelu. Nocleh – odpočinek.

2. den

19. 06. 14

čtvrtek
Prohlídka města Tbilisi

Návštěva kostela Nejsvětější Trojice, Anchiskahati, klášter Mama David, pevnost Narikala , a mnoho dalších památek pocházejících v rozmezí od 4. – 20. století, nás dnes čeká při naší prohlídce hlavního města Gruzie Tbilisi. (s, o, v)3. den

20. 06. 14

pátek
Tbilisi – Ananuri – Kazbegi - Tbilisi snídaně v hotelu. Celodenní výlet do oblasti Kavkazu – města Kazbegi. Kazbegi je vzdáleno od hlavního města 157 km a leží v nadmořské výšce 1740 m na jižních výběžcích Kavkazu. Cesta vede po tzv. gruzínské vojenské cestě (silnici). Tato stará cesta přes Kavkaz byla často oslavována básníky, spisovateli pro svoji romantickou krásu. Možná i vy, budete po vaší návštěvě Gruzie považovat toto místo za vrchol vaší návštěvy této země. Cestou si prohlédneme opevněný klášter Ananuri. Ke klášteru Svaté Trojice postaveného na hřebenu, který se tyčí nad Kazbegi se dostaneme speciálními vozy 4x4. Oběd v gruzínské restauraci. Zpět do Tbilisi. (s, o. v)

4. den

21. 06. 14

sobota
Kachetie – klášter Davida Gajera a klášter Bodbe - Signagi

Po snídani se vypravíme směrem na východ, k hranici s Ázerbájdžánem do kraje Kakheti (Kachetie). Klášter David Garedocha (Gareja) byl postaven v první polovině 6. století a to za podpory sv. Davida, který se po misi v Tbilisi usadil v této polopouštní krajině při dnešní hranici s Azerbajdžánem. Tento klášter měl velmi pohnuté dějiny. O velikonocích roku 1615, dobyl šáh Abbas tento klášter a nechal popravit na 6000 mnichů a zničit velkou část zdejších kostelů. Nad klášterem jsou skalní hroby a je zde také hrob sv. Davida. Výstup na hřeben, tyčící se nad klášterem a procházka po hřebenové cestě okolo skalních hrobů s nádherným výhledem do kraje určitě stojí za trochu námahy. Naše cesta pokračuje dále do obce Signaji. Nedaleko od obce se nachází ženský klášter Bodbe, jedno z nejposvátnějších míst v Gruzii. Zde se v malé kapli nachází hrob sv. Nino. Kostel v areálu pochází z 9. století. Nocleh a večeře v Signagi. (s, o, v)
5. den

22. 06. 14

neděle
Kachetie – Nekresi – Gremi – Alaverdi - Telavi

Dnešní den ještě zůstaneme v Kacheti, v zemi vína. Naše pouť povede nejprve do klášterního komplexu Nekresi, s nejstarší bazilikou ze 4 století. Hlavní kostel byl postaven jedním ze svatých otců sv. Abiobosem Nekresianem, který je zde také pohřben. Přejezd do Gremi s kostelem ze 16.století. Cestou do Telavi budeme mít ještě zastávku v Alaverdi, jejíž katedrála ze 6.století, je jednou z největších staveb své doby. (s, o, v)
6. den

23. 06. 14

pondělí
Telavi – akademie a klášterní komplex Ikalto - klášter Shuamta – Tbilisi Po snídani povede naše pouť se zastávkou v klášteře Shuamta a Ikalto. Komplex kláštera Ikaloto je známý svou akademii. (s, o, v)


7. den

24. 06. 14

úterý


Tbilisi – Mtskheta – Gori – Uplistcikhe – Ateni Sioni – Akhaltsikhe

Dnes naše cesta vede do Mzchety – starého hlavního města Gruzie, kolébky křesťanství, historického místa spojeného se sv. Nino. Dnešní klášter Dschwari – perla gruzínského křesťanského stavebního umění, byl postaven v VI století na místě, kde stával starý dřevěný kříž.

Ve středu města se nachází katedrála Svetizchoveli, z XI století postavená na počet Dvanácti apoštolů, bývalá rezidence „Katholikose „ – patriarchy celé Gruzie. Zde se nachází jedno z největších svátostí křesťanství -   Chitón Ježíše. Z tohoto důvodu je Mzcheta nazývána druhým Jerusalemem. Klášter Samtawro byl postaven králem Mirianem v IV století. Zde se nachází mnoho svátostí. Na území kláštera rostou ostružiny, které jsou věhlasné svými léčivými účinky. Klášter a kostel v Mzchetě jsou na listině kulturního dědictví UNESCO.

Naše pouť pokračuje dále do Gori, které bylo založeno gruzínským králem Davidem Stavitelem v XII století a je také rodištěm J.V. Stalina. Fakultativně návštěva jeho rodinného domku, kde se dnes nachází muzeum. Dalším místem je Uplisziche – jeskyní město ležící 15 km východně od města Gori. Dějiny toho sídliště sahají až 1 – 2 tisíciletí před Kristem. Prohlídka chrámu  Ateni Syoni z VII století. Nocleh v Akhaltsikhe. (s, o, v)
8. den

25. 06. 14

čtvrtek
. Akhaltsikhe - - Vardzia - Safare – Tbilisi (s, o, v) Jeskyně - Vardzija – klášterní komplex z (XII - XIII) století po Kristu nacházející se v jižní části Gruzie v Dschawachetii, jižně od Borjomi. Prohlídka klášterního komplexu, schraňuje známý portrét královny Tamar.
Oběd. Pří zpáteční cestě prohlídka kláštera Safara .Zpáteční cesta do Tbilisi vede podél soutěsky Borjomi. Večere a nocleh v Tbilisi.


9.den

26.06.14

pátek

V 02:30 odjezd transfer na letiště – odlet v 4.30 h pravidelnou linkou ČSA zpět do Prahy. Přílet v 6.20 h.  

Cena: 29 920 Kč minimální počet účastníků 15 osob


cena zahrnuje: leteckou dopravu Praha – Tbilisi – Praha, s ČSA

veškerou dopravu na území Gruzie v AC busech podle počtu účastníků buď Mercedes sprinter nebo Bus

ubytování v hotelích střední kategorie ve dvoulůžkovém pokoji s příslušenstvím

stravování – plná penze (bez nápojů)

lahev vody na osobu/den

všechny vstupy a místní poplatky dle programu

lokálního průvodce a průvodce CzechoToursu po celou dobu zájezdu

cena nezahrnuje: příplatek na jednolůžkový pokoj 3 800 Kč

osobní výdaje, výdaje za nápoje,

spropitné pro místní personál, lokálního průvodce a řidiče,( 40 Euro nebo 55 USD) vybere průvodce

vstupné do muzea J.V.Stalina v Gori


Česká republika má s Gruzii bezvízový styk. Pas musí mít platnost ještě 6 měsíců po vstupu do Gruzie.
Závazná přihláška na zájezd: Gruzie – poutní zájezd pro Arcibiskupství pražské
Termín: 18. červen – 26. červen 2014

Jméno:……………………………………. Příjmení……………………………………..


Rodné číslo:…………………………………………………………………………………
Kontakt: email………………………………………………………………………………
Telefon……………………………………………………………………………
Adresa: ulice…………………………………………………číslo.………………………..
Obec…………………………………………………PSČ ………………………..
Prosím u ubytování ve dvojlůžkovém pokoji s:…………………………………………….
Přejete si pojištění cesty proti stornu ANO NE
Přeji si jednolůžkový pokoj ANO NE

V ………………………… dne…………………………….

Podpis…………………………………………………………

Přihlášku prosím zašlete buď poštou, mailem, odskenujte nebo faxem na výše uvedené kontakty cestovní kanceláře CzechoTours Praha.Bankovní spojení: KB 203348111/0100

Yüklə 37.73 Kb.

Dostları ilə paylaş:
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©azrefs.org 2020
rəhbərliyinə müraciət

gir | qeydiyyatdan keç
    Ana səhifə


yükləyin