GÜNDƏLİk bakı, 18-19 iyul 2011 Qrand Avropa Oteli I güN 10: 30 Qeydiyyat 11: 00 Konfransın açılışı. Nitqlər. Razim Vəliyev – Kənd Təsərrüfatı Kreditləri üzrə



Yüklə 27.79 Kb.
tarix24.04.2016
ölçüsü27.79 Kb.
AZƏRBAYCAN KƏND İNVESTİSİYA LAYİHƏSİ
III MİLLİ İCMA İNVESTİSİYA KONFRANSI
GÜNDƏLİK

Bakı, 18-19 iyul 2011

Qrand Avropa Oteli
I GÜN
10:30 Qeydiyyat

11:00 Konfransın açılışı. Nitqlər.

Razim Vəliyev – Kənd Təsərrüfatı Kreditləri üzrə

Dövlət Agentliyi, Baş Direktor

Firdovsi Əliyev – Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirinin müavini

Sədaqət Qəhrəmanova – Qadın, Ailə və Uşaq Problemləri üzrə

Dövlət Komitəsi Sədrinin müavini

Gövhər Baxşəliyeva - Milli Məclis

Daniel Ouen - Dünya Bankı, AzKİL üzrə

Tapşırıq Qrupunun Rəhbəri

Sübhan Əsgərov - AzKİL Direktoru

Rayon İcra Hakimiyyətləri (Gədəbəy, İsmayıllı)
12:00 AzKİL İcmaları: 6 İllik Fəaliyyətlərə Baxış – Nəticələrin təqdimatı

12:15 AzKİL haqqında film
İCMA ŞƏBƏKƏSİNƏ XOŞ GƏLMİŞSİNİZ
12:30 SESSİYA 1

AzKİL və VƏTƏNDAŞ CƏMİYYƏTİ TƏRƏFDAŞLARI

  • İcma İnkişafı Təşəbbüslərini səfərbər edək



Məruzəçi: Dr. İsrail İsgəndərov – Sosial İnkişaf üzrə Ekspert
NAHAR
14:00 Eyni vaxtda 3 paralel qrupda təqdimatlar və mövzu ətrafında müzakirələr
QRUP I (Bakı zalı)

  1. Uşaqları Qoruyun BQHT- “Özəl sektorun İcma İnkişafına cəlb olunması”

Təqdimatçı: Zamirə Abbasova, Strateji Layihələr üzrə Koordinator

  1. Aran Regional QHT

Xanərəb icmasında kooperativ yaratmaq təşəbbüsləri”

Təqdimatçı: Elbəy Quliyev, Gəlir Gətirən Fəaliyyətlər üzrə Koordinator
QRUP II (Araz zalı)

  1. Sülh Korpusu – İcma İnkişafı Proqramı

Təqdimatçı: Elmir İsmayılov, Proqram Koordinatoru

  1. AzKİL “Xarici resurslara çıxış” –

Təqdimatçı: İftixar Hüseynov, Şəhriyar icması (Göygöl)


QRUP III (Kür zalı)

  1. ELAT Regional Aqrobiznes Konsaltinq Mərkəzi – “Kənd yerlərinin inkişafında 10 il”

Təqdimatçı: Bariz Mehdiyev

  1. AİM Milli QHT - “Kənd əhalisi üçün iqtisadi və kənd

təsərrüfatı imkanları” Təqdimatçı: Anar Səfərov, İnformasiya

və Marketinq Meneceri
15:20 Çay/kofe fasiləsi

15:40 Sessiyanın yekunu (plenar)
16:00 SESSİYA 2

GENDER və QADIN LİDERLİYİNİN GÜCLƏNDİRİLMƏSİ

Məruzəçi: Dr. Rəna Mirzəzadə (Milli Elmlər Akademiyası)

Təqdimatçı: Kəmalə Ağayeva (AzKİL)
16:20 Eyni vaxtda 3 paralel qrupda təqdimatlar və mövzu ətrafında müzakirələr
QRUP I (Araz zalı)

  1. Qadın Həmrəyliyi Milli QHT

Biz Kənd Qadınlarını Dəstəkləyirik”

Təqdimatçı: Ruhəngiz Hüseynova, Sədr

  1. Naxçıvan MR – “Qadın Liderliyi: İcmadan Parlamentə qədər”

Təqdimatçı: Yeganə Məmmədova, Millət Vəkili

Aşağı Yaycı icması (Şərur, Naxçıvan)
QRUP II (Bakı zalı)

  1. Qadın Liderliyi (MQHT) - “Təşəbbüskarlıq Liderliyə aparır”

Təqdimatçı: Ülkər Abdullayeva, Sədr

  1. AzKİL - “Qərarvermədə qadın iştirakı”

Təqdimatçı: Meysarat Qaysayeva, Qaysa icması (Balakən)
QRUP III (Kür zalı)

  1. Kənd İnkişafına Dəstək QHT –

Kənd inkişafında qadınların rolu”

Təqdimatçı: Ramin Məmmədov, Layihə Rəhbəri

  1. AzKİL – “Qadınlar böyük qüvvədir”

Təqdimatçı: Lamiyə Məmmədova, Rəhimli icması (Goranboy)
17:20 Sessiyanın yekunu

Günün bağlanışı (plenar)

II GÜN
10:00 Salamlama. Gündəlik.
Sessiya 3 MÜHƏNDİSLİK

10:10 İcma yönümlü yerli investisiyalarda ümumi norma və standartların araşdırılması

Məruzəçi: Dr. Akif Sultanov – Mühəndis Ekspert
10:30 Eyni vaxtda 3 paralel qrupda təqdimatlar və mövzu ətrafında müzakirələr
QRUP I (Kür zalı)

  1. AzKİL – Naxçıvan Regional Əməliyyatlar Ofisi

İcma Layihələrinin Texniki Keyfiyyətinə Nəzarət”

Təqdimatçı: Əbülfət Əhmədov, Proqram Mütəxəssisi

  1. AzKİL – “Dayanıqlıq: İstismar və Dayanıqlıq Planı”

Təqdimatçı: Ziyavər Məmmədov, Yengiyan icması (Zaqatala)
QRUP II (Bakı zalı)

  1. ÜMİD MQHT - “Texniki icrada icma iştirakı”

Təqdimatçı: Əflatun Verdiyev, Layihə Koordinatoru

  1. AzKİL –“İcmanın İştiraklı Monitorinq və Qiymətləndirməsi”

Təqdimatçı: Zəfər Zeynalov, Samanlıq icması (Gədəbəy)

QRUP III (Araz zalı)

  1. AzKİL – “Strateji Planlaşdırmada texniki alternativlər”

Təqdimatçı: Yusif Əliyev, Layihə Köməkçi Heyəti

  1. AzKİL – “İcma Töhfəsi”

Təqdimatçı: Fəxrəddin Abdullayev, Otuzikilər icması (Bərdə)

11:30 Çay/kofe fasiləsi
11:50 Sessiyanın yekunu (plenar)


12:10 Sessiya 4 ƏTRAF MÜHİT SİYASƏTİ

İcma İnvestisiyalarının Ətraf Mühitə Təsiri

Məruzəçi: Dr. Telman Zeynalov –Ətraf Mühit üzrə Expert

Dr. Gülmalı Süleymanov – Milli Hidrometeorologiya Departamentinin Bölmə Direktoru

12:30 Eyni vaxtda 3 paralel qrupda təqdimatlar və mövzu ətrafında müzakirələr
QRUP I (Bakı zalı)

  1. Dayanıqlı İnkişaf Araşdırmaları Mərkəzi (MQHT) –

Vətəndaş Cəmiyyətinin İqlim Dəyişikliyinə uyğunlaşması”

Təqdimatçı: Nəriman Ağayev – Sədr

  1. Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyi

Təqdimatçı: İlqar Ağabalayev

QRUP II (Araz zalı)

  1. İcma Layihəsinin Ekoloji İdarəetmə Planı”

Təqdimatçı: Kəmalə Hümbətova, İcma Lideri

Qapanlı icması (Tərtər)

  1. Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyi

Təqdimatçı: Əlikram Qurbanov
QRUP III (Kür zalı)

  1. Ekosistemin bərpası (MQHT)

Təqdimatçı: Arif İslamzadə, Sədr

2. “Naxçıvan Muxtar Respublikasında Ətraf Mühitin Mühafizəsi”

Təqdimatçı: Faiq Bayramov
13:30 NAHAR
14:30 Sessiyanın yekunu (plenar)
15:00 İcma şənlikləri – uğurların təntənəsi

  1. Çeşmə icması (Gədəbəy)

  2. Qaysa icması (Balakən)

  3. Moruqlu icması (Gədəbəy)

  4. Qırmızı Qəsəbə icması (Quba)

  5. Nəsimikənd icması (Saatlı)


16:30 Konfransın bağlanması. Yekun nitqləri
17:00 Konfransın qiymətləndirilməsi

Yüklə 27.79 Kb.

Dostları ilə paylaş:




Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©azrefs.org 2020
rəhbərliyinə müraciət

gir | qeydiyyatdan keç
    Ana səhifə


yükləyin