Əsasnamə (Azərbaycan Respublikası Təhsil Nazirliyinin 24 aprel 2007-ci IL tarixli, 356 nömrəli əmri ilə təsdiq edilmişdir)




Yüklə 417.14 Kb.
səhifə6/6
tarix27.02.2016
ölçüsü417.14 Kb.
1   2   3   4   5   6

Sosial-siyasi elmlər bölməsi


1.

Əliyev Məmməd

Arif oğlu

(sədr)


Bakı Slavyan Universitetinin elmi işlər üzrə prorektoru, fəl.e.d., professor

2.

Cəfərzadə İmran

Bayram oğlu

(sədr müavini)


Azərbaycan Dövlət Neft Aka­de­mi­yasının tərbiyə işləri üzrə pro­rek­toru, fəl.e.d., professor

3.

Abdiyeva Ədalət

Murad qızı

(elmi katib)


Azərbaycan Dillər Univer­si­te­ti­nin Fəlsəfə kafed­ra­sının müdiri, fəl.e.n., dosent

4.

Vahidov Fazil

Qulammirzə oğlu



Bakı Dövlət Universitetinin So­sio­logiya kafed­ra­sının dosenti, fəl.e.n.

5.

Məmmədov Əziz

Bəşir oğlu



Bakı Dövlət Universitetinin Fəl­sə­fə kafedrasının professoru, fəl.e.d.

6.

Balayev Məmməd

Alı oğlu


Azərbaycan Dövlət Pedaqoji Uni­­­ver­sitetinin Fəlsəfə kafed­ra­sı­nın müdiri, fəl.e.d., professor

7.

Cəlilov Maqsud

Fərhad oğlu



Azərbaycan Dövlət İqtisad Uni­ver­sitetinin Fəlsəfə kafed­ra­sının mü­diri, fəl.e.d., professor

8.

Əliyev Qoşqar

Cəlal oğlu



Azərbaycan Texniki Univer­site­ti­nin kafedra müdiri, fəl.e.d., professor

10.

Mikayılov Nurqələm

Mikayıl oğlu



Azərbaycan Memarlıq və İnşaat Universitetinin ka­fedra müdiri, fəl.e.d., professor

11.

Məmmədov Cahangir Rza oğlu

Bakı Slavyan Universitetinin Fəl­səfə kafedrasının professoru, fəl.e.d.


Şərq dilləri və ədəbiyyatı bölməsi


1.

Məmmədəliyev Vasim

Məmmədəli oğlu

(sədr)


Bakı Dövlət Universitetinin Ərəb filologiyası ka­fedrasının müdiri, ilahiyyat fakültəsinin dekanı, AMEA-nın həqiqi üzvü, f.e.d., professor

2.

Kazımov Mehdi

Davud oğlu

(sədr müavini)


Bakı Dövlət Universitetinin İran filologiyası ka­fedrasının müdiri, f.e.d., professor

3.

Məmmədov Nəsrulla

Naib oğlu (elmi katib)



Bakı Dövlət Universitetinin Ərəb filologiyası ka­fed­rasının dosenti, f.e.n.

4.


Cəfərov Vilayət

Abbasqulu oğlu



AMEA-nın Z. Bünyadov adına Şərqşünaslıq İnsti­tunun şöbə mü­diri, f.e.d.

5.

Cəlilbəyli Oktay

Babalı oğlu



Bakı Dövlət Universitetinin Uzaq Şərq dilləri kafedrasının müdiri, f.e.n.

6.

Cəlilova Nailə

Cəfər qızı



Bakı şəhəri 267 № li orta mək­təb­də ərəb dili müəllimi

7.


Əzizov Elxan

Zəkəriyyə oğlu



Bakı Dövlət Universitetinin Şərq­­şü­naslıq fakül­tə­sinin dekanı, f.e.n.

8.


Əbdürrəhmanova Nisə

Dərdayıl qızı



S.C.Pişəvari adına humanitar fən­lər gimna­zi­ya­sının fars dili müəl­limi

9.


Məmmədova Əsmədxanım Bəyəhməd qızı

Bakı Dövlət Universitetinin İran filologiyası ka­fedrasının dosenti, f.e.n.

10.


Rüstəmov Hafiz

Əşrəf oğlu



“Təhsil” nəşriyyatının Xarici dil dərslikləri şöbə­sinin müdiri

11.

Rüstəmov Rüfət

Əşrəf oğlu



Bakı Dövlət Universitetinin Türk filologiyası ka­fed­rasının müdiri, f.e.d., professor

12.


Rüstəmova Təhminə

Zəkəriyyə qızı



Bakı Dövlət Universitetinin İran filologiyası ka­fedrasının pro­fes­soru, f.e.d.

13.

Sultanlı Nərmin

Əli qızı


Bakı Dövlət Universitetinin Ərəb filologiyası ka­fedrasının dosenti, f.e.n.


Tarix bölməsi


1.

Mahmudov Yaqub Mikayıl oğlu

(sədr)


AMEA-nın Tarix İnstitutunun direk­toru, Əməkdar elm xadimi, t.e.d., professor

2.

Sultanov Oqtay

Balaqədeş oğlu

(sədr müavini)


Azərbaycan Dövlət Pedaqoji Uni­ver­sitetinin Tarix fakültəsinin de­ka­nı, kafedra müdiri, t.e.d., professor

3.

Əlişova Həcər

Kamal qızı

(elmi katib)


Xətai rayonu 171 nömrəli məktəbin ali kateqoriyalı metodist müəllimi, “Ən yaxşı müəllim” müsabiqəsinin qalibi

4.


Abdullayev Mehman

Qəhrəman oğlu



Bakı Dövlət Universitetinin (Təbiət fak.üzrə) Azər­baycan tarixi kafedrasının müdiri, professor, t.e.d.

5.

Ağayev Sabir

Abduləziz oğlu



Bakı Pedaqoji Kadrların İxtisasar­tır­ması və Yenidən Hazırlanması İnsti­tu­­tunun kabinet müdiri

6.


Bəhramov Cəbi

Əmirvai oğlu



AMEA-nın Tarix İnstitutunun elmi işlər üzrə direktor müavini,

t.e.üzrə f.d.



7.

Bəşirov Qabil

İmamxan oğlu



Azərbaycan Dövlət Pedaqoji Uni­ver­sitetinin Qafqaz və türk xalq­la­rı­nın tarixi kafedrasının baş müəllimi

8.

Cəfərov Hidayət

Fərrux oğlu



Azər­baycan Dövlət İqtisad Univer­si­te­­tinin Azər­baycan tarixi kafed­ra­sı­nın müdiri, professor, t.e.d.

9.


Əhmədova Firdovsiyyə

Firdovsi qızı



AR Prezidenti yanında Dövlət İda­rə­çilik Akade­miyasının dosenti, t.e.üzrə f.d.

10.

Əlibəyli Həsən

Cahangir oğlu



AMEA-nın Tarix İnstitutunun şöbə müdiri, t.e.d., professor

11.

Əliyev Qabil

Əli oğlu


Bakı Dövlət Universitetinin Türk və Qafqaz tarixi kafedrasının profes­so­ru, t.e.d.

12.


Əmirov Mübariz

Mirəziz oğlu



Azərbaycan Dövlət Pedaqoji Uni­ver­sitetinin baş müəllimi, metodist

13.

Fətəliyev Məmməd Böyükxan oğlu

Bakı Dövlət Universitetinin Avropa və Amerika ölkələrinin yeni və müasir tarixi kafedra­sının mü­diri, t.e.d. professor

14.

Gözəlova Yeganə

Hafiz qızı



Bakı Dövlət Universitetinin dosenti, t.e.üzrə f.d.

15.


Həsənov Hacı

Nuru oğlu



AMEA-nın Tarix İnstitutunun Azər­bay­canın yeni tarixi şöbəsinin mü­diri, t.e.üzrə f.d.

16.

Heydərov Nizami

Heydər oğlu



Xətai rayonu 245 nömrəli məktəbin müəllimi

17.

Hüseynov Ağası

Abdüləli oğlu



Suraxanı rayonu 196 nömrəli mək­tə­­bin direktoru

18.

Hüseynov Ramiz Əlihüseyn oğlu

Azərbaycan Respublikası Təhsil Prob­­lemləri İnstitutunun böyük elmi işçisi

19.


Hüseynova Leyla Əhliman qızı

Müasir Təhsil Kompleksinin Tarix kafedrasının müəllimi

20.


Xubyarov Babək

Ələkbər oğlu



Yasamal rayonu 158 saylı məktəbin müəllimi

21.


İbrahimli Fəzail

Feyruz oğlu



Bakı Dövlət Universitetinin (huma­nitar fakültələr üzrə) Azərbaycan tarixi kafedrasının professoru, t.e.d

22.

Məmmədova Nərgiz Şəmsəddin qızı

Binəqədi rayon 248 nömrəli məktəbin müəllimi

23.


Məmmədov Kərəm Hətəm oğlu

Bakı Dövlət Universitetinin Etnoq­rafiya kafedrası, t.e.üzrə f.d., dosent

24.


Məmmədov Süleyman

Abbas oğlu



Azərbaycan Dövlət Pedaqoji Uni­ver­sitetinin Azər­baycan tarixi kafedrasının müdiri, t.e.d., professor

25.


Mustafayev Camal

Mehdi oğlu



Azərbaycan Dövlət Neft Akade­miyasının müəllimi, t.e.n., dosent

26.


Mustafazadə Tofiq Teyyub oğlu

AMEA-nın Tarix İnstitunun şöbə müdiri, t.e.d., professor

27.


Nəcəfli Tofiq

Hümbət oğlu



AMEA-nın Tarix İnstitutunun Azər­bay­canın orta əsrlər tarixi şö­bə­si­nin aparıcı elmi işçisi, t.e.n.

28.

Səidə Əli qızı

Bakı Dövlət Universitetinin Mən­bəşünaslıq, tarix­şünaslıq və me­todika kafedrasının dosenti

29.

Şükürov Kərim

Kərəm oğlu



AMEA-nın A.A.Bakıxanov adına Ta­­rix İnstitunun aparıcı elmi işçisi. t.e.d.


Tibb və əczaçılıq elmləri bölməsi




Əliyev Sabir

Cahan oğlu

(sədr)


Azərbaycan Tibb Universitetinin Pa­to­loji fiziologiya kafedrasının pro­fes­­soru, t.e.d.



Musayev Surxay

Novruz oğlu

(sədr müavini)


Azərbaycan Tibb Universitetinin Uşaq xəstəlikləri kafedrasının pro­fes­soru, t.e.d.



Balayeva Şəhla

Murad qızı

(elmi katib)


Azərbaycan Tibb Universitetinin Uşaq və yeniyetmələr gigiyenası ka­fed­rası­nın professoru, t.f.d



Ağayev İbadulla

Əliağa oğlu



Azərbaycan Tibb Universitetinin Epi­de­miologiya kafedrasının professoru, t.e.d.



Çobanov Rafiq

Ənvər oğlu



Azərbaycan Tibb Universitetinin icti­mai sağlamlıq və səhiyyənin təşkili ka­fed­rasının professoru, t.e.d.



Əfəndiyev Arif

Mustafa oğlu



Azərbaycan Tibb Universitetinin bio­lo­ji kimya kafedrasının pro­fessoru, t.e.d.



Əliyev Hafiz Məmmədrəhim oğlu

Azərbaycan Tibb Universitetinin Əc­za­­çılıq kimyası kafedrasının profes­soru, t.e.d.



Əliyev Namiq

Nəriman oğlu



Azərbaycan Tibb Universitetinin Yo­lu­xucu xəstə­liklər kafedrası­nın pro­fessoru, AMEA müx. üzvü, t.e.d.



Əliyeva Elmira

Mikayıl oğlu



Azərbaycan Tibb Universitetinin Ma­ma-ginekologiya kafedrasının profes­so­ru, t.e.d.



Fərəcov Zülfüqar

Həsən oğlu



Azərbaycan Tibb Universitetinin Dəri-zöhrəvi xəstəliklər kafedrasının pro­fes­­­soru, t.e.d.



İskəndərov Qaibverdi Bəşir oğlu

Azərbaycan Tibb Universitetinin Ümu­­mi və toksikoloji kimya kafedrasının pro­fes­soru, t.e.d.



Kazımov Mirzə

Ağababa oğlu



Azərbaycan Tibb Universitetinin Ümu­mi gigiyene və ekologiya kafedrasının pro­fes­soru, t.e.d.



Kərimov Elxan

Emin oğlu



Azərbaycan Tibb Universitetinin Orto­pedik stomatologiya kafedrasının pro­fes­­soru, t.e.d.



Kərimov Yusif Balakərim oğlu

Azərbaycan Tibb Universitetinin Far­ma­koqnoziya və botanika kafedrasının pro­fessoru, t.e.d.



Mahalov Şərif

İslam oğlu



Azərbaycan Tibb Universitetinin Nev­rologiya və tibbi genetika kafedrasının professoru, t.e.d.



Məmmədov Arif Məmməd oğlu

Azərbaycan Tibb Universitetinin Nor­mal fiziologiya kafedrasının profes­soru, t.e.d.



Məmmədov Cəbrayıl Teymur oğlu

Azərbaycan Tibb Universitetinin Da­xi­li xəstəliklər propedevtikası kafed­rasının professoru, t.e.d.



Məmmədov Əlikram

Mustafa oğlu



Azərbaycan Tibb Universitetinin Cər­ra­hi xəstəliklər kafedrasının pro­fes­soru, t.e.d.



Musayev Paşa

İsmayıl oğlu



Azərbaycan Tibb Universitetinin Göz xəstəlikləri kafedrasının pro­fessoru, t.e.d.



Qarayev Zakir

Ömər oğlu



Azərbaycan Tibb Universitetinin Mik­ro­­biologiya və immuno­lo­gi­ya ka­fed­ra­sının professoru, t.e.d.



Qasımov Eldar

Köçəri oğlu



Azərbaycan Tibb Universitetinin Sito­lo­giya, embriologiya və his­to­lo­gi­ya ka­fe­d­rasının profes­soru, t.e.d.



Qazıyev Abuzər

Yusif oğlu



Azərbaycan Tibb Universitetinin On­ko­loji xəstəliklər ka­fed­rasının profes­soru, t.e.d.



Qəniyev Musa

Mehdi oğlu



Azərbaycan Tibb Universitetinin Far­ma­­kologiya kafedrasının pro­­fes­­soru, t.e.d.



Şadlinski Vaqif

Bilas oğlu



Azərbaycan Tibb Universitetinin Insan anatomiyası kafedrasının professoru, t.e.d.



Vəliyeva Məhbubə

Nəbi qızı



Azərbaycan Tibb Universitetinin Əc­za­çılıq texnologiyası və təş­ki­li kafed­ra­sının professoru, t.e.d.





1   2   3   4   5   6


Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©azrefs.org 2016
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə