Beyaz Camın Ünlüleri Fotoğraf Sergisi Kayseri Park’ta
Yüklə 5.09 Kb.
tarix24.04.2016
ölçüsü5.09 Kb.
Beyaz Camın Ünlüleri Fotoğraf Sergisi Kayseri Park’ta

Kayseri Park Alışveriş ve Yaşam Merkezi, 27-29 Aralık tarihleri arasında fotoğraf sanatçısı Hamit Yalçın’ın “Beyaz Camın Ünlüleri” isimli fotoğraf sergisine ev sahipliği yapıyor. Sergide, Ajda Pekkan’dan Sezen Aksu’ya, Barış Manço’dan Orhan Gencebay’a birçok ünlünün 1976-1980 yılları arasında çekilen fotoğraflarına yer veriliyor

Fotoğraf sanatçısı Hamit Yalçın’ın gazetecilik yaptığı 1976-1980 yılları arasında TRT stüdyolarında görüntülediği ünlü sanatçıların siyah-beyaz fotoğrafları Kayseri Park’ta ziyaretçilerin beğenisine sunuluyor. “Beyaz Camın Ünlüleri” isimli sergide Ajda Pekkan’dan Sezen Aksu’ya, Barış Manço’dan Orhan Gencebay’a birçok ünlünün 33 yıl önce çekilen fotoğrafları yer alıyor. 27 Aralık Cuma günü saat 18.00’da Hamit Yalçın’ın da katılımıyla açılacak olan “Beyaz Camın Ünlüleri” sergisi 29 Aralık Pazar akşamına kadar gezilebilecek. Kayseri Amatör Fotoğrafçılar Derneği işbirliğiyle düzenlenen serginin büyük ilgi görmesi bekleniyor.Hamit Yalçın Kimdir?

1958 yılında Elazığ'da doğan Hamit Yalçın, 1977–1980 yılları arasında profesyonel gazetecilik ve foto muhabirliği yaptı. Daha sonra reklam fotoğrafçılığı alanında çalışmaya başlayan Yalçın, "Turizm ve tanıtım" konulu çekimler yaptı. “Beyaz Camın Ünlüleri”, "Dört Mevsim Ankara", "Ankara'da Sonbahar" adlı fotoğraf sergileri büyük ilgi gören Hamit Yalçın dört bölümlük "Köşkler, Kasırlar" belgeseline de imza attı. Fotoğraf alanında birçok ödülü bulunan Hamit Yalçın halen fotoğrafla ilgili sunumlar yapıp, yarışma, gösteri panel ve söyleşilere katılıyor.


Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©azrefs.org 2016
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə