Ab biLGİ merkezleri AĞi avrupa biLGİ yarişmasi şartnamesi konusu




Yüklə 117.57 Kb.
tarix22.04.2016
ölçüsü117.57 Kb.

AVRUPA BİLGİ YARIŞMASI



AB BİLGİ MERKEZLERİ AĞI

AVRUPA BİLGİ YARIŞMASI ŞARTNAMESİ

KONUSU

Avrupa, Avrupa Birliği ve AB – Türkiye İlişkileri


TÜRÜ

Bilgi Yarışması


AMACI

Ortaöğretim öğrencilerinin Avrupa, Avrupa Birliği ve Türkiye’nin katılım süreci konusunda bilgi edinmeleri, araştırma ve okumaya yönelmeleri.


KAPSAMI

Türkiye Avrupa Birliği'ne üyelik sürecinde en önemli konulardan birinin de doğru bilgilenme olduğu düşünülerek, bu yarışmanın gençlerin AB ve Türkiye’nin üyelik sürecini doğru bir şekilde anlayıp yorumlaması, somut bilgilere dayanan fikirler geliştirmelerine olanak sağlaması beklenmektedir.


İÇERİK

Sorular, şu konuları dengeli bir biçimde içerecektir: AB kurumları, politikaları (insan hakları, çevre, yoksulluk ve sosyal dışlanma , Avrupa ve AB tarihi ve genişleme süreci, Türkiye’nin AB katılım süreci ve diğer aday ülkeler, Avrupa genel kültürü ve coğrafyası.


HEDEF KİTLESİ

Yarışma, aşağıda verilmiş 18 ildeki ortaöğretim 9. 10. ve 11, sınıf öğrencilerini hedeflemektedir.


İstanbulAdalar, Arnavutköy, Ataşehir, Avcılar, Bağcılar, Bahçelievler, Bakırköy, Başakşehir, Bayrampaşa, Beşiktaş, Beykoz, Beyoğlu, Büyükçekmece, Çatalca, Çekmeköy, Eminönü, Esenler, Esenyurt, Eyüp, Fatih, Gaziosmanpaşa, Güngören, Kadıköy, Kağıthane, Kartal, Küçükçekmece, Maltepe, Pendik, Sancaktepe, Sarıyer, Silivri, Sultanbeyli, Sultangazi, Şile, Şişli, Tuzla, Ümraniye, Üsküdar, Zeytinburnu. İzmir–Bornova, Buca, Gaziemir, Güzelbahçe, Karşıyaka, Konak, Narlıdere. Ankara- Akyurt, Altındağ, Ayaş, Bala, Çankaya, Çubuk, Elmadağ, Etimesgut, Gölbaşı, Kalecik, Kazan, Keçiören, Mamak, Sincan, Yenimahalle. Adana– Seyhan, Yüreğir, Karaisali Van–Van Merkez İlçe. Edirne - Edirne Merkez İlçe. Denizli- Denizli Merkez İlçe. Kayseri–Melikgazi ve Kocasinan. Gaziantep–Şehitkamil, Şahinbey. Trabzon– Trabzon Merkez İlçe. Bursa–Osmangazi, Yıldırım, Nilüfer. Antalya–Antalya Merkez ilçe. Mersin - Mersin Merkez ilçe. Diyarbakır – Diyarbakır Merkez İlçe. Samsun– Samsun Merkez İlçe, Konya – Karatay, Selçuklu, Meram. Şanlıurfa-Merkez İlçe-Eskişehir-Merkez İlçe.
SÜRESİ

Yarışmalar Eylül 2010 – Aralık 2010 arasında olup Belçika ve Macaristan’a ödül gezisi ise Şubat 2011 içerisinde olacaktır.


YERİ

Yukarıda adı geçen 18 il


ZAMANI

18 ildeki yarışmalar Kasım 2010’da yapılacaktır.

Ankara’da Aralık 2010 da final yarışması ve ödül töreni yapılacaktır.


KATILIM KOŞULLARI

Takımlar 3 asil ve 1 yedek ortaöğretim 9. 10. ve 11. sınıf öğrencisinden oluşur. Her takımın okul idaresi tarafından görevlendirilmiş bir danışman öğretmeni vardır.



YARIŞMA KOŞULLARI

Her yarışmacı takım, 3 ortaöğretim 9. 10. ve 11. sınıf öğrencisinden oluşacaktır. Bunlardan biri ekip başkanı/sözcüsü, diğerleri üye olacaktır. Yarışmanın katılımcıları yarışmanın sonuna kadar değişmeyecektir. Hastalık vb. sebeplerle katılamama durumu olur ise önceden belirlenmiş 1 yedek öğrencinin katılım hakkı vardır. Her takımın başında bir danışman öğretmen (okul idaresi tarafından görevlendirilmiş) bulunacaktır. Bu öğretmen, takımın hazırlık ve yarışmaya katılımını koordine edecek, yarışmalara takımla birlikte gidecek ve yarışmalarda hazır bulunacaktır.


Avrupa Bilgi Yarışmasına katılan ekipler yarışmaya gelirken, okul müdürlüklerince onaylanmış, fotoğraflı bir kimlik belgesini yanlarında getirecekler ve bu belgeler hakem heyeti tarafından kontrol edilecektir.
Yarışmacı takımlar zamanında yarışmada hazır bulunmak zorundadır.

Yarışma, oturumlar şeklinde yapılacaktır. Her oturumda 1 galip takım olacak ve yarışmaya bir sonraki turdan devam edecektir. Diğer takımlar eleneceklerdir. Yarışma oturumlarına katılan takım sayısı; 18 ilden il milli eğitim müdürlüklerinin belirlediği, 3 asil, 1 yedek öğrenci ile bir danışman öğretmene göre belirlenecektir. İllerde yarışmaya katılan merkezi ilçelerin takımları arasında yarışmalar yapılacaktır. Eğer ilde bir merkez ilçe varsa en az 3 okul belirlenerek il takımının belirlenmesini teminen aralarında yarışma yapılacaktır.


Bir yarışma oturumunda toplam 15 çoktan seçmeli ve doğru/yanlış tipi asil soru ve 10 yedek soru olacaktır. Her bir soru için cevaplama süresi 1 dakikadır. Tüm sorular eşit ağırlıklı olup her biri bir puan değerindedir. En fazla soruyu doğru yanıtlayan yarışma takımı, o oturumun galibi olacaktır. Asil sorular bitince eşitlik olması halinde en çok soruyu doğru yanıtlayan takımlar arasında 1 takım öne geçene kadar yedek sorular sorulacaktır. Her bir yedek soruda doğru cevabı veren takımlar 1’er puan alacaktır. İlk öne geçen takım oturumun galibi olacak ve yarışma oturumu bitecektir.
Sorular, yarışmacı takımlara yazılı olarak tek tek iletilecek (kâğıtlarda yazılı olarak ya da önlerindeki ekran vasıtası ile) ve süre sorunun yarışmacı takımlarca görüldüğü an başlayacaktır. Süre bitiminde yarışmacı takımlar kalemleri bırakacak ve yazdıkları cevabı takım başkanı / sözcüsü hakeme ve diğer yarışmacı takımlara doğru göstererek yüksek sesle okuyacaklardır. Yarışmacı takımlar, cevaplarını kendilerine verilen beyaz kâğıtlara yazarak vereceklerdir. Daha sonra her soru, yarışma oturumunun il milli eğitim müdürlüğü tarafından belirlenmiş üç hakeminden biri veya sunucu tarafından perdeye yansıtılacak ve okunacaktır. Böylece izleyiciler soruyu, takımlar cevabını verdikten sonra duyarlar ve takımlara müdahale olmaz. Doğru cevap sorunun izleyicilere de okunmasından sonra verilecektir. Her bir soru için aynı işlem tekrarlanacaktır.
Yarışmaların farkındalık yaratma ve doğru bilgilendirme hedeflerine ulaşması açısından, Ankara’daki ortaöğretim öğrencileri tarafından izlenmesi sağlanacaktır.
Yarışmadaki programın akışı aşağıdaki biçimde düzenlenecektir.


        • Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı

  • Protokol konuşmaları

  • Hakemlerin tanıtımı ve yerlerini almaları

  • Yarışma

  • Kapanış ve ödül töreni

ÖĞRENCİLERDEN İSTENECEK ÖZELLİKLER

Ortaöğretim 9. 10. ve 11. sınıf öğrencisi olmaları. Öğrenciler yarışmalara katılırken öğrenci kimliklerini yanlarında bulundururlar.


BAŞVURUNUN YAPILACAĞI YER

Yarışmaya dahil ilçelerdeki okullar İlçe Millî Eğitim Müdürlüklerine başvuru yaparlar.


DEĞERLENDİRME KURULUNDA KİMLERİN YER ALACAĞI

Kasım ayında gerçekleştirilecek yerel yarışmalar için, 3 kişilik hakem heyeti yarışma komisyonu tarafından belirlenir. Bu heyette İl Millî Eğitim Müdürlüğü temsilcisi, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu temsilcisi ve AB konusunda uzman üniversite öğretim üyesi yer alır. ( Değerlendirme Kurulunda yer alacakların ad-soyadlarıyla birlikte özgeçmişleri de bulunmalıdır). Ankara’da yapılacak final yarışması jürisinde ise Millî Eğitim Bakanlığı Eğitimi Araştırma ve Geliştirme Dairesi Başkanlığı temsilcisi, AB konusunda uzman bir üniversite öğretim üyesi ve Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu temsilcisi yer alır.


DEĞERLENDİRME ŞEKLİ

Her bir soru için cevaplama süresi 1 dakikadır. Tüm sorular eşit ağırlıklı olup her biri bir puan değerindedir. En fazla soruyu doğru yanıtlayan yarışma takımı, o oturumun galibi olacaktır. Asil sorular bitince eşitlik olması halinde en çok soruyu doğru yanıtlayan takımlar arasında 1 takım öne geçene kadar yedek sorular sorulacaktır. Her bir yedek soruda doğru cevabı veren takımlar 1’er puan alacaktır. İlk öne geçen takım oturumun galibi olacak ve yarışma oturumu bitecektir.


ÖDÜL TÜRÜ

Final yarışmasını kazanan takım ve danışman öğretmeni (4 öğrenci ve 1 öğretmen), programı Millî Eğitim Bakanlığı tarafından onaylanmış Belçika ve Macaristan gezisi (3 gün, 2 gece) ile ödüllendirilecektir. Ulusal yarışmada ikinci ve üçüncü olan takımlar ve Ankara’daki ulusal finale gelen diğer il birincileri netbook ve kitap seti gibi hediyelerle ödüllendirileceklerdir.


ÖDÜL TÖRENİ

Aralık 2010’da ödül töreni final yarışmasını takiben medyanın da katılımıyla düzenlenecektir. Millî Eğitim Bakanlığı, İl Valilikleri ve Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu’ndan yetkililer (katılım giderleri kendilerine ait olmak üzere) bu törene davet edileceklerdir.


GİDERLERİNİN KARŞILANMASI (Ulaşım, konaklama, iaşe vb.)

Yarışmanın amacına paralel olarak gerekli organizasyon, katılım ve ödül gezileri giderleri Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu’nca yürütülen Türkiye’de AB Bilgi Merkezleri Ağı’nın Desteklenmesi Projesi kapsamında karşılanır.


Yarışma için ikamet ettiği ilin dışına ve merkezi ilçeler dışından yarışma için seyahat eden her öğrenci ferdi kaza sigortası ile sigortalanır. Ödül gezisine katılan öğrenci ve Bakanlık temsilcilerinin yolluk, yevmiye, iaşe ve ibate giderleri AB Türkiye Delegasyonunca yürütülen Türkiye’de AB Bilgi Merkezleri Ağı’nın Desteklenmesi Projesi kapsamında karşılanır.
İllerdeki yarışmalar (Kasım 2010)

İllerde yapılacak yarışmalarda görev alacak öğrenci ve tüm personelin ulaşım, kira, tanıtım, ikram ve benzeri organizasyon giderleri Türkiye’de AB Bilgi Merkezleri Ağı’nın Desteklenmesi Projesi tarafından karşılanacaktır.


Ankara’daki final yarışmaları (Aralık 2010)

18 il temsilcisi takımların ve danışman öğretmenlerinin ulaşım, konaklama ve iaşe giderleri ve öğrencilerin ferdi kaza sigortası Türkiye’de AB Bilgi Merkezleri Ağı’nın Desteklenmesi Projesi tarafından karşılanacaktır.


İl Millî Eğitim Müdürlüklerince görevlendirilmiş her ilden bir İl Millî Eğitim müdür yardımcısı veya şube müdürünün Ankara’daki final yarışmalarına ve ödül törenine katılım masrafları da Türkiye’de AB Bilgi Merkezleri Ağı’nın Desteklenmesi Projesi tarafından karşılanacaktır.
Ödül Gezisi (Şubat 2011)

Ödül gezisine Final yarışmasını kazanan takım ve danışman öğretmeni (4 öğrenci ve 1 öğretmen) ile birlikte Millî Eğitim Bakanlığı’nı temsilen Eğitimi Araştırma ve Geliştirme Dairesi Başkanlığı yetkilisi ve yarışmayı kazanan ilin yarışmalardan sorumlu İl Millî Eğitim Müdür yardımcısı/şube müdürü katılır.


YARIŞMA TAKVİMİ

ETKİNLİK

TARİH

Okullarda posterlerin asılması / web sayfası ile tanıtım

Haziran 2010-Ekim 2010

Seminerlerin yerel etaplarının gerçekleştirilmesi

20 Eylül 2010 -15 Ekim 2010

Merkezi ilçe temsilcilerinin İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri tarafından tercihen yarışmalarla belirlenmesi

15 Ekim 2010 -28 Ekim 2010

İl temsilcilerinin İl Milli Eğitim Müdürlükleri tarafından yarışmalarla belirlenmesi

Kasım 2010

Ankara’da 18 ili temsil eden takımlar arası bilgi yarışmasının yapılması ve ödül töreni

Aralık 2010

Belçika ve Macaristan’a ödül gezisi

Şubat 2011


AÇIKLAMALAR

Yarışma posterleri, İlçe Millî Eğitim Müdürlükleri ve AB Bilgi Merkezleri işbirliği ile dağıtılır, okullarda asılır. AB Bilgi Merkezleri tarafından İlçe Millî Eğitim müdürlüklerine iletilen posterler okullara kutuları yolu ile dağıtılır.


YARIŞMADAKİ ORTAK KURUMLAR VE KATKI BİÇİMLERİ
İl Millî Eğitim Müdürlükleri

Kasım 2010’da merkez ilçe temsilcisi takımlar arasındaki yarışmaların organizasyonunu yapar.

İlde tek merkez ilçe varsa en az üç takım belirleyerek aralarında il temsilcisinin seçilmesini teminen yarışma organize eder.
İlçe Millî Eğitim Müdürlükleri

Okullardan gelen yarışma başvurularını alırlar.

En geç Ekim 2010 tarihinde ilçeyi temsil edecek takımın – tercihen yarışmalarla - belirlenmesi ve İl Millî Eğitim Müdürlüğüne iletilmesini teminen ilçe içinde organizasyon.
AB Bilgi Merkezleri

İl ve İlçe Millî Eğitim Müdürlükleri ile işbirliği halinde çalışırlar.


Aşağıdaki unsurları sağlar ve maliyetlerini karşılar: Bilgi kaynakları, Avrupa Takımı üyesi uzmanlar, sorular, yarışma ortamı için görseller, plaketler, kupalar, sertifikalar, final yarışması ödüllerini.
İllerdeki yarışmaların organizasyonu ve maliyetleri için İl Millî Eğitim temsilcileri AB Bilgi Merkezleri Koordinatörleri ile beraber çalışırlar.

Ankara’da İl Millî Eğitim temsilcilerine yapılacak bilgilendirme seminerine katılırlar. İl Millî Eğitim Müdürlükleri ile işbirliği halinde il çapında Avrupa Takımı üyeleri tarafından verilecek danışman öğretmen eğitimlerinin toplantılarına katılırlar


AVRUPA BİLGİ YARIŞMASI UYGULAMA KILAVUZU
Okullarda tanıtım ve etkinlikler – Haziran- Ekim 2010

Yarışma, okullara İl / İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinden ulaşan yazılar ve Milli Eğitim ve AB Bilgi Merkezleri işbirliği ile dağıtılan posterler vasıtası ile yapılır.


Aynı zamanda www.avrupa.info.tr/bilgiyarisma.html web bağlantısı da faaliyete geçer ve yarışma konusundaki tüm bilgileri içerir. Poster ve web sayfası birbirini tamamlayıcı tanıtım araçlarıdır.
Eylül ayı içerisinde okul içinde takımlar arası yarışma organize etmek istenirse (isteğe bağlı) AB Bilgi Merkezlerinden soru seti edinilir.
Okullar yarışmaya başvuruyu bağlı oldukları İlçe Millî Eğitim Müdürlüğüne yaparlar. Başvurular için www.avrupa.info.tr/bilgiyarisma.html web sayfasındaki “Okul Bilgi Formu” kullanılabilir.
İlçe temsilcisi takımların belirlenmesi - Ekim 2010

Yarışmaya katılan her ilçeden bir tane ilçe temsilcisi takım, İlçe Millî Eğitim Müdürlükleri tarafından Ekim ayı içerisinde tercihen yarışmalarla belirlenir. Bu yarışmalar için gerekli soru setleri AB Bilgi Merkezlerinden temin edilir.


İlçelerdeki belirlemenin en geç 28 Ekim 2010 tarihine kadar tamamlanması ve ilçe temsilcisi takımların bu tarihte İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri tarafından İl Millî Eğitim Müdürlüğü’nün ilgili bölümüne bildirmesi gereklidir. Her ilçenin temsilcisi takım, ilçe içindeki başarısından dolayı ilçelerarası yarışlarda bir plaket verilerek onurlandırılır.
İlçe Millî Eğitim Müdürlükleri, İlçe Millî Eğitim Müdürlüklerinden İl Millî Eğitim Müdürlüklerine ilçe temsilcisi takım konusundaki bilgi akışında www.avrupa.info.tr/bilgiyarisma.html web sayfasındaki “İlçe Temsilcisi Bilgi Formu”nu kullanabilirler.
Eğer ilde tek merkez ilçe varsa bu ilçenin temsilcisi aynı zamanda il temsilcisi olacağı için aşağıdaki maddeye göre belirlenir.
İl temsilcisi takımların belirlenmesi - Kasım 2010

Kasım 2010 içerisinde illerde, yarışmalarla belirlenecektir. Bu yarışmalar imkan varsa çeşitli liselerin salonlarında yapılacaktır. Yarışmaların yapılacağı okullar söz konusu İl Millî Eğitim tarafından, katılımcı okulları ve fiziksel altyapıyı da göz önünde bulundurarak seçilecektir.


İl içerisinde yapılacak yarışmaların organizasyonu (hakem seçimi, salon ve teknik altyapı, izleyicilerin oturma düzeni, protokol işleri, sağlık ve güvenlik tedbirleri) İl Milli Eğitim Müdürlükleri tarafından yapılacaktır. Kimi illerde 4’ten az merkez ilçe bulunmaktadır, bu durumu mevcut ilçeler aralarında yarışma yapılacaktır.
Eğer ilde yalnız bir merkez ilçe varsa bu merkez ilçeden en az 3 okul belirlenerek arasında yarışma organize edilerek il temsilcisi belirlenecektir.
İlçeler arası yarışmalara AB Bilgi Merkezleri tarafından hazırlanan ve getirilen soru setleri kura usulü ile yarışmalara dağıtılır. İl birincileri birer kupa ile ödüllendirilir.
Yarışmalarla belirlenen il temsilcisi takımların bilgisinin ulusal yarışma komisyonuna iletilmesi için www.avrupa.info.tr/bilgiyarisma.html web sayfasındaki “İl Temsilcisi Takım Bilgi Formu” kullanılabilir.
Yarışmanın finali, Aralık 2010’de 18 ilden takımlar arasında Ankara’da yapılır ve ulusal yarışmanın birincisi belirlenir.
Tüm il birincisi takımlar Ankara’da 2 gün misafir edilir. Yarışmalar dışındaki zaman, öğrenimi tamamlayıcı ziyaret ve etkinliklerle geçirilir.
Tüm aşamalardaki bilgi formlarının Türkiye’de AB Bilgi Merkezleri Ağı Koordinasyon Birimi’ne iletilmesi vasıtası ile yarışmaya katılan ilçe temsilcisi takımlar ve il birincileri yarışma web sayfasında duyurulur.
GEÇERLİLİK

Bu yarışmanın düzenlenmesinde taraflar, Milli Eğitim Bakanlığı ve Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu’dur.


AB BİLGİ MERKEZLERİ AĞI KOORDİNASYON BİRİMİ
İletişim Bilgileri
Gözde KARAATA

Adres: Gaziantep Ticaret Odası, AB Bilgi Merkezleri Ağı Koordinasyon Birimi

İncilipınar Mah. 16 Nolu sok. Şehitkamil/ GAZİANTEP

Tel : 0 342 220 30 30 (223)

Faks: 0 342 231 10 41

E-posta : gozdekaraata@gto.org.tr

Derya AÇIKGÖZ

Adres: Gaziantep Ticaret Odası, AB Bilgi Merkezleri Ağı Koordinasyon Birimi

İncilipınar Mah. 16 Nolu sok. Şehitkamil/ GAZİANTEP

Tel : 0 342 220 30 30 (222)

Faks: 0 342 231 10 41

E-posta: deryaacikgoz@gto.org.tr




AB BİLGİ MERKEZLERİ AĞI İLETİŞİM BİLGİLERİ



KURUM ADI

E-POSTA ADRESLERİ

ADRES

TELEFON NO

İRTİBAT KİŞİSİ

GAZİANTEP AB BİLGİ MERKEZİ



abbilgi@gto.org.tr

GAZİANTEP TİCARET ODASI –

İNCİLİPINAR MAH 16NOLU SK. GAZİANTEP



Tel: 0342 220 30 30

Faks:0342 231 10 41



GÖZDE KARAATA

DİYARBAKIR AB BİLGİ MERKEZİ


mngunes@yahoo.com 

DİYARBAKIR TİCARET VE SANAYİ ODASI

YUSUF AZİZOĞLU CAD. FİSKAYA, DİYARBAKIR



Tel: 0412 228 17 18

Faks:0412 224 45 12



MEHMET NEZİR GÜNEŞ

İZMİR AB BİLGİ MERKEZİ


burcukurcan@esiad.org.tr



ESİAD- EGE SANAYİCİ İŞADAMLARI DERNEĞİ

HERİS TOWER, ŞEHİT FETHİ BEY CAD. NO. 55, K:8, 35210 PASAPORT / İZMİR



Tel: 0232 483 88 33

Faks:0232 483 35 25



BURCU KURCAN

MERSİN AB BİLGİ

MERKEZ


mtso.abinfo@gmail.com

MERSİN TİCARET VE SANAYİ ODASI-

ÇANKAYA MAH.ATATÜRK CD. MTSO HİZMET BİNASI; KAT:3 - 33070 MERSİN



Tel: 0 324 238 95 00

Faks:0324 231 96 97



BENİN ERGENÇ

KAYSERİ AB BİLGİ MERKEZİ


pbulut@kayserito.org.tr


KAYSERİ TİCARET ODASI

KİÇİKAPI TENNURİ SOK. NO:6 KAYSERİ



Tel: 0 352 222 45 28-29

Faks:0352 232 84 12



PAKİZE BULUT

DENİZLİ AB BİLGİ MERKEZİ


cansun@dso.org.tr


DENİZLİ SANAYİ ODASI

GAZİ MUSTAFA KEMAL PAŞA BULV. NO:76/2-3

P.K:88 20100 DENİZLİ


Tel: 0 258 242 10 04

Faks:0258 263 81 25



CANSUN ÖZDÜLGER

BURSA AB BİLGİ MERKEZİ


dinceremir@yahoo.co.uk


BURSA TİCARET VE SANAYİ ODASI

ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ, MAVİ CD. 2. SOK. NO.2 BURSA



Tel: 0.224.275 16 91

Faks: 0.224.275 16 29




DİNÇER EMİR

TRABZON AB BİLGİ MERKEZİ


yakupkarbuz@gmail.com


TRABZON TİCARET VE SANAYİ ODASI-

PAZARKAPI MAH. SAHİL CAD. NO.103 TRABZON



Tel: 0 462 326 80 70

Faks:0462 321 88 77




YAKUP KARBUZ

SAMSUN AB BİLGİ MERKEZİ


muberra@samsuntso.org.tr



SAMSUN TİCARET VE SANAYİ ODASI

HANÇERLİ MAH. ABBASAĞA SOK. NO.8 55020 SAMSUN



Tel: 0362 432 36 26

Faks:0362 432 90 55



MÜBERRA GENÇ


ANTALYA AB BİLGİ MERKEZİ


btopkaya@atso.org.tr


ANTALYA TİCARET VE SANAYİ ODASI-

ÇEVREYOLU ÜZERİ GÖKSU MAHALLESİ GAZİ BULVARI NO:531 07260 ANTALYA



Tel: 0 242 314 37 42

Faks:0 242 314 37 38




BURCU TOPKAYA

ADANA AB BİLGİ MERKEZİ

berna@adana-to.org.tr


ADANA TİCARET ODASI

ABİDİNPAA CAD. NO: 52 SEYHAN ADANA



Tel: 0 322 351 39 11

Faks: 0 322 351 80 09



BERNA ÖVÜL

VAN AB BİLGİ MERKEZİ


koruc65@hotmail.com

VAN TİCARET VE SANAYİ ODASI

ALİPAŞA MAH.İSKELE CAD. NO:83

VAN


Tel: 0 432 214 39 89

Faks:0432 216 44 88



KEREM ORUÇ

EDİRNE AB BİLGİ MERKEZİ


laletuzuner@hotmail.com



EDİRNE AB BİLGİ MERKEZİ

PAŞAKAPISI GÜNEY KÖŞKÜ, HÜKÜMET CADDESİ, 22020 EDİRNE



Tel: 0 284 214 93 13

Fax:0 284 214 22 13



LALE TÜZÜNER

KONYA AB BİLGİ MERKEZİ



abbb@kso.org.tr

yasemintelli@kso.org.tr


1.ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ İSTİKAMET CADDESİ NO:1 42300  SELÇUKLU / KONYA

Tel:0.332. 251 06 70

Fax:0.332. 248 93 51



YASEMİN TELLİ

ŞANLIURFA AB BİLGİ MERKEZİ

nimet.ince@sutso.org.tr


SARAYÖNÜ CAD. NO:72 ŞANLIURFA

Tel:0 414 215 28 20

Fax: 90 414 215 75 05



NİMET İNCE

ANKARA AB

BİLGİ MERKEZİ



sinem.kaya@tobb.org.tr


TOBB DUMLUPINAR BULVARI NO:252 (ESKİŞEHİR YOLU 9. KM.) 06530 /ANKARA

Tel:0 (312)  218 23 93

Faks: 0 (312) 219 40 90 - 91 - 92 - 93

SİNEM KAYA

İSTANBUL AB BİLGİ MERKEZİ

bahar.ozsu@ito.org.tr


İSTANBUL TİCARET ODASI MERKEZ BİNA
REŞADİYE CAD. 34112 EMİNÖNÜ

Tel: 0212 455 65 50

Fax.0212 455 65 53



BAHAR ÖZSU

ESKİŞEHİR AB BİLGİ MERKEZİ

ntanikserin@etonet.org.tr


ARİFİYE MH. İKİ EYLÜL CD. NO:38/6 26010 ODUNPAZARI ESKİŞEHİR

Tel: 0 222 230 72 30

Faks:0 222 230 72 33



NAZAN TANIK SERİN




Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©azrefs.org 2016
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə