Ümummilli Lider Heydər Əliyevin anım günü ilə bağlı Bakı Şəhər Mədəniyyət və Turizm İdarəsinin şəbəkəsinə daxil olan mədəniyyət müəssisələrində keçiriləcək tədbirlərin siyahısı




Yüklə 170.11 Kb.
tarix14.04.2016
ölçüsü170.11 Kb.
Ümummilli Lider Heydər Əliyevin anım günü ilə bağlı Bakı Şəhər Mədəniyyət və Turizm İdarəsinin şəbəkəsinə daxil olan mədəniyyət müəssisələrində keçiriləcək tədbirlərin siyahısı

Mədəniyyət evi və klublar




Mədəniyyət evinin adı

Tədbirin adı

Tarix və saat

Keçiriləcəyi

yer



Bibi-Heybət qəsəbə Mədəniyyət evi

Ulu öndər H.Əliyevin anım günü ilə bağlı dəyirmi masa

10 dekabr

Saat 12:00



Mədəniyyət evi



Badamdar qəsəbə Mədəniyyət evi

Ulu öndər H.Əliyevin anım günü ilə bağlı ədəbi-bədii kompozisiya

10 dekabr

Saat 12:00



Mədəniyyət evi



H.Sarabski adına Mədəniyyət evi

“Ürəklərdə yaşayan dahi” adlı tədbir

12 dekabr

Saat 14:00



Mədəniyyət evi



İ.Əbilov adına Mədəniyyət Mərkəzi

Ulu öndər H.Əliyevin anım günü ilə bağlı tədbir

12 dekabr

Saat 12:00



Mədəniyyət və Turizm Nazirliyinin mədəniyyət işçilərinin hazırlıq və ixtisasartırma mərkəzi



Şərifzadə adına Mədəniyyət evi

“Heydər xalq deyəndə, xalq Heydər söyləyəcək” adlı ədəbi-bədii kompozisiya

9 dekabr

Saat 13:00



Mədəniyyət evi



V.Məmmədov adına Mədəniyyət evi

“Sən həmişə bizimləsən” adlı tədbir

10 dekabr

Saat 11:00



Mədəniyyət evi



Xətai rayon Mədəniyyət Mərkəzi

“Zamanına sığmayan dahi” adlı söhbət

12 dekabr

Saat 12:00



Xətai Rayon MKS



Nizami rayon Mədəniyyət Mərkəzi

“Əbədi Lider” adlı tədbir

12 dekabr

Saat 13:00



Mədəniyyət evi



Binə qəsəbə Mədəniyyət Mərkəzi

“Sən əbədi yaşayacaqsan ey böyük insan” ədəbi-bədii kompozisiya

9 dekabr

Saat 15:00



Mədəniyyət Mərkəzi



Yeni Suraxanı “8 mart” Mədəniyyət evi

“Ulu öndər H.Əliyevin anım günü” adlı tədbir

12 dekabr

Saat 11:00



Mədəniyyət evi



Şüvəlan qəsəbə Mədəniyyət evi

“Bir dahi doğulub gəldi dünyaya” adlı tədbir

12 dekabr

Saat 12:00



Mədəniyyət evi



Ramana qəsəbə Mədəniyyət evi

Ulu öndər H.Əliyevin anım günü ilə bağlı dəyirmi masa

12 dekabr

Saat 12:00



Mədəniyyət evi



Hövsan qəsəbə Mədəniyyət evi

Ulu öndər H.Əliyevin anım günü ilə bağlı tədbir

12 dekabr Saat 12:00



Mədəniyyət evi



H. Abbasov Mədəniyyət evi

“Ulu öndər H.Əliyevin anım günü” adlı dəyirmi masa

12 dekabr

Saat 14:00



Mədəniyyət evi



Kürdəxanı qəsəbə Mədəniyyət evi

Ulu öndər H.Əliyevin anım günü ilə bağlı dəyirmi masa

12 dekabr

Saat 14:00



Mədəniyyət evi



M.Ə.Sabir adına Bülbülə qəsəbə Mədəniyyət evi

Ulu öndər H.Əliyevin anım günü ilə bağlı tədbir

9 dekabr

Saat 14:00



Mədəniyyət evi



Zığ qəsəbə Mədəniyyət evi

Ulu öndər H.Əliyevin anım günü ilə bağlı tədbir


12 dekabr

Saat 13:00



Mədəniyyət evi



M.Əzizbəyov adına Əmircan qəsəbə Mədəniyyət evi

“Ürəklərdə yaşayan dahi” adlı tədbir

10 dekabr

Saat 12:00



226 saylı məktəb



Xoca-Həsən qəsəbə klubu

Fəxri xiyabana ziyarət

12 dekabr

Klub



A.R.Qobustanlı adına Mədəniyyət evi

“Xalq mənim dayağım, gücüm və inamımdır” adlı H.Əliyevin xatirəsinə həsr olunmuş tədbir

12 dekabr

Saat 12:00



Mədəniyyət evi



Müşfiqabad qəsəbə Mədəniyyət evi

“Ömrün Heydər zirvəsində” adlı tədbir

12 dekabr

Saat 11:00



Mədəniyyət evi



Səngəçal qəsəbə Mədəniyyət evi

Ulu öndər H.Əliyevin anım günü ilə bağlı tədbir


12 dekabr

Saat 12:00



Mədəniyyət evi



Nizami adına Mədəniyyət Mərkəzi

“Tarix və şəxsiyyət” mövzusunda yuxarı sinif şagirdləri ilə görüş

12 dekabr

Saat 12:00



123 nömrəli məktəb



Türkan qəsəbə Mədəniyyət evi

“Nə qədər Azərbaycan yaşayır sən yaşayacaqsan Ulu Öndər” mövzusunda görüş

12 dekabr

Saat 12:00



262 nömrəli məktəbdə



Şağan qəsəbə Klubu

Fəxri xiyabana ziyarət

10 dekabr

Saat 10:00



Klub



Qala qəsəbə Klubu

“Türkün böyük oğlu” adlı tədbir

12 dekabr

Saat 15:00



Klub



Ə.Paşayev adına Mədəniyyət evi

“Ürəklərdə yaşayan dahi” adlı tədbir

12 dekabr

Saat 13:00



Mədəniyyət evi



Pirşağı qəsəbə Mədəniyyət evi

“Ölməz ulu öndərimiz” adlı masa

12 dekabr

Saat 11:00



Mədəniyyət evi



M.Ə.Sabir adına Balaxanı qəsəbə Mədəniyyət evi

“Ulu öndər daim ürəklərdə” adlı ədəbi-bədii kompozisiya

12 dekabr

Saat 12:00



Mədəniyyət evi



Bilgəh qəsəbə Mədəniyyət evi

Ulu öndər H.Əliyevin anım günü ilə bağlı dəyirmi masa

12 dekabr

Saat 14:00



H. Abbasov Mədəniyyət evi



Nardaran qəsəbə klubu

Ulu öndər H.Əliyevin anım günü ilə bağlı dəyirmi masa

12 dekabr

Saat 14:00



H. Abbasov Mədəniyyət evi



Çeyildağ qəsəbə klubu

Heydər Əliyevə həsr olunmuş anım günü gecəsi

12 Dekabr

Saat 12:00



Klub



Ş.Ələkbərova adına Mədəniyyət evi

“Zamanına sığmayan dahi” adlı söhbət

12 Dekabr

Saat 12:00



Xətai Rayon MKS



Zirə qəsəbə klubu

Ulu öndər H.Əliyevin anım günü ilə bağlı tədbir

12 Dekabr

Saat 12:00



242 saylı orta məktəb



Kitabxanalar




Mədəniyyət müəssisəsinin adı

Tədbirin adı

Tarix və saat

Keçiriləcəyi

yer

1.

Səbail rayon MKS və Filiallar

“Azərbaycanı tanıdan insan” adlı tədbir

12 dekabr

Saat 12:00



Kitabxana

2.

Yasamal rayon MKS

Ulu öndər H.Əliyevin anım günü ilə bağlı tədbir

9 dekabr

Saat 12:00



Kitabxana

3.

Nəsimi rayon MKS

“Ürəklərdə ucalan abidə, Unudulmaz dahi rəhbər” adlı söhbət-sərgi

12 dekabr

Saat 12:00



Kitabxana

4.

Qaradağ rayon MKS

“Ölməz ulu öndərimiz” adlı sərgi

9 dekabr

Kitabxana

5.

Suraxanı rayon MKS

“Mənalı ömür” adlı tədbir

9 dekabr

Saat 14:00



M.Ə.Sabir adına Bülbülə qəsəbə Mədəniyyət evi

6.

1 nömrəli filial

“21-ci əsrin lideri H.Əliyev” ədəbi-bədii kompozisiya

10 dekabr

Saat 14:00



Kitabxana

7.

2 nömrəli filial

Ulu öndər H.Əliyevin anım günü ilə bağlı tədbir

9 dekabr

Saat 13:00



21 nömrəli məktəbdə

8.

3 nömrəli filial

“Kövrək bir xatirə” adlı tədbir

10 dekabr

Saat 13:00



Kitabxana

9.

4 nömrəli filial

Ulu öndər H.Əliyevin anım günü ilə bağlı tədbir

12 dekabr

Saat 13:00



Kitabxana

10.

5 nömrəli filial

“Sən elə bir zirvəsən” adlı sərgi

8 dekabr

Kitabxana

11.

Sabunçu rayon MKS


“Heydər Əliyevin anım günü” adlı tədbir

12 Dekabr

Saat 12:00



Kitabxana

12.

2 nömrəli filial

“Heydər Əliyevin anım günü” adlı tədbir

12 Dekabr

Saat 12:00



Kitabxana

13.

3 nömrəli filial

“Heydər Əliyevin anım günü” adlı tədbir

12 Dekabr

Saat 12:00



Kitabxana

14.

6 nömrəli filial

“Heydər Əliyevin anım günü” adlı tədbir

12 Dekabr

Saat 12:00



Kitabxana

15.

8 nömrəli filial

“Heydər Əliyevin anım günü” adlı tədbir

9 dekabr

Saat 12:00



Kitabxana

16.

Nizami rayon MKS

Mərkəzi kitabxananın kollektivi və Nizami rayon 272 saylı orta məktəbin müəllim və şagirdləri ilə Ulu öndərimiz Heydər Əliyevin anım günü ilə əlaqədar Fəxri Xiyabanı ziyarət edəcəklər

7 dekabr

Saat 11:00



Kitabxana

17.

4 nömrəli filial

“Xalqın dahi lideri” adlı sərgi

7 dekabr

Kitabxana

18.

Xəzər rayon MKS

“Ucalsın türkün bayrağı” adlı kitab sərgisi və icmal

8 dekabr

Saat 12:00



Kitabxana

19.

1 nömrəli filial

“Heydər Əliyevin anım günü” adlı sərgi

7 dekabr




20.

2 nömrəli filial

“Bayrağımızı hər yerdə dalğalandıraq” adlı sərgi

8 dekabr

Kitabxana

21.

3 nömrəli filial

“Əsrin Lideri” adlı oxucu müzakirəsi

8 dekabr

Saat 12:00



Kitabxana

22.

4 nömrəli filial

“Heydər Əliyevin anım günü” adlı sərgi

8 dekabr

Kitabxana

23.

6 nömrəli filial

“Heydər Əliyevin anım günü” adlı sərgi

8 dekabr

Kitabxana

24.

7 nömrəli filial

“Heydər Əliyevin anım günü” adlı sərgi

7 dekabr

Kitabxana

25.

8 nömrəli filial

“Heydər Əliyevin anım günü” adlı sərgi

6 dekabr

Kitabxana

26.

Binəqədi MKS

"H.Əliyev ideyaları hamımıza örnəkdir" mövzusunda söhbət və sərgi

12 dekabr

Saat 14:00



Kitabxana

27.

Xətai rayon MKS

“Zamanına sığmayan dahi” adlı söhbət

12 dekabr

Saat 12:00




Kitabxana

28.

1 nömrəli filial

“Milli realizmin xilaskarı” adlı söhbət

10 dekabr

Saat 11:00



Kitabxana

29.

Nərimanov MKS

“Xalqın bənzərsiz oğlu” adlı sərgi və fəxri xiyabana ziyarət

9 dekabr

Saat 11:00



Kitabxana

30.

2 nömrəli filial

“Ömrünü xalqına fəda edən dahi” adlı sərgi-söhbət

8 dekabr

Saat 12:00



Kitabxana


Uşaq musiqi və incəsənət məktəbləri




Məktəbin adı

Tədbirin adı

Tarix və saat

Keçiriləcəyi

yer

1.

S.Ələsgərov adına 1 saylı uşaq incəsənət məktəbi

Heydər Əliyevin anım günü ilə bağlı sərgi

12 dekabr

Məktəb

2.

3 saylı uşaq incəsənət məktəbi

“H.Əliyev və mədəniyyət” adlı mühazirə

12 dekabr

Saat 12:00



Məktəb

3.

4 saylı uşaq incəsənət məktəbi

“Ümumilli lider H.Əliyevin xatirəsinin yad edilməsi” adlı mühazirə

12 dekabr

Saat 12:00



Məktəb

4

5 saylı uşaq incəsənət məktəbi

“Heydər Əliyevin siyasəti əbədi yaşayacaqdır” adlı tədbir

9 dekabr

Saat 12:00



Məktəb

5.

R.Behbudov adına 2 saylı 11 illik uşaq musiqi məktəbi

“Ömrünü xalqına fəda edən dahi” adlı ədəbi-bədii kompozisiya və mühazirə

12 dekabr

Saat 15:00



Məktəb

6.

10 saylı uşaq musiqi məktəbi

Ulu öndər H.Əliyevin anım günü ilə bağlı mühazirə

12 dekabr

Saat 12:00



Məktəb

7.

T.Quliyev adına 12 saylı 11 illik uşaq musiqi məktəbi

Ulu öndər H.Əliyevin anım günü ilə bağlı ədəbi-bədii kompozisiya və mühazirə

12 dekabr

Saat 16:00



Məktəb

8.

R.Hacıyev adına 15 saylı 11 illik uşaq musiqi məktəbi

Ulu öndər H.Əliyevin anım günü ilə bağlı ədəbi-bədii kompozisiya və mühazirə

12 dekabr

Saat 13:00



Məktəb

9.

Ş.Ələkbərova adına 20 saylı uşaq musiqi məktəbi

Ulu öndər H.Əliyevin anım günü ilə bağlı ədəbi-bədii kompozisiya

12 dekabr

Saat 15:00



Məktəb

10.

F.Əmirov adına 6 saylı uşaq incəsənət məktəbi

Ulu öndər H.Əliyevin anım günü ilə bağlı ədəbi-bədii kompozisiya

12 dekabr

Saat 13:00



Məktəb

11.

L. və M.Rostropoviçlər adına 21 saylı 11 illik musiqi məktəbi

Ulu öndər H.Əliyevin anım günü ilə bağlı xatirə gecəsi

12 dekabr

Saat 15:00



Məktəb

12.

G.Şaroyev adına 35 saylı 11 illik musiqi məktəbi

H.Əliyev muzeyinə ekskursiya

10 dekabr

Saat 14:00



Məktəb

13

11 saylı uşaq musiqi məktəbi

Ulu öndər H.Əliyevin anım günü ilə bağlı mühazirə

10 dekabr

Saat 17:00



Məktəb

14

C.Qaryağdıoğlu adına 9 saylı uşaq musiqi məktəbi

Ulu öndər H.Əliyevin anım günü ilə əlaqədar mühazirə

11 dekabr

Saat 14:00



Məktəb

15

17 saylı uşaq musiqi məktəbi

“H.Əliyev əbədi yaşayan prezidentdir” adlı tədbir

12 dekabr

Saat 14:30



Məktəb

16

M.Maqomayev adına 26 saylı uşaq musiqi məktəbi

Ulu öndər H.Əliyevin anım günü ilə bağlı tədbir

12 dekabr

Saat 12:00



Məktəb

17

28 saylı uşaq musiqi məktəbi

Ulu öndər H.Əliyevin xatirəsinin anım günü ilə bağlı tədbir

9 dekabr

Saat 12:00



5 saylı uşaq incəsənət məktəbi

18

30 saylı uşaq musiqi məktəbi

Ulu öndər H.Əliyevin xatirəsinin anım günü ilə bağlı tədbir

10 dekabr

Saat 12:00



Məktəb

19

36 saylı uşaq musiqi məktəbi

“H.Əliyev əbədi yaşayan prezidentdir” adlı tədbir

15 dekabr

Saat 12:00



Məktəb

20

38 saylı gözdən əlillər üçün uşaq musiqi məktəbi

Ulu öndər H.Əliyevin xatirəsinin anım günü ilə bağlı tədbir

12 dekabr

Saat 13:00



1 saylı gözdən əlillər üçün internat məktəbi

21

Niyazi adına 22 saylı uşaq musiqi məktəbi

Fəxri xiyabana ziyarət

12 dekabr

Saat 11:00



Məktəb


Muzeylər



Muzeyin adı

Tədbirin adı

Tarix və saat

Keçiriləcəyi

yer

1

M.S.Ordubadinin xatirə muzeyi, Azərbaycan Dövlət Din Tarixi muzeyi ilə birlikdə

“Vətənə, xalqa həsr edilən ömür” adlı tədbir

8 dekabr Saat 13:00

M.S.Ordubadinin Xatirə Muzeyi

2

C.Məmmədquluzadənin ev muzeyi

“Heydər Əliyev və mədəniyyət” mövzusunda xatirə günü. Açıq qapı

9 dekabr Saat 10:00-dan 17:00-dək

Muzey

3

Ə.Əzimzadənin ev muzeyi

“Heydər Əliyevin mədəniyyətdə rolu” adlı tədbir

10 dekabr Saat 12:00

Koorperasiya Kolleci


Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©azrefs.org 2016
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə