The Russian Sochi Olympics Medallists




Yüklə 39.54 Kb.
tarix22.04.2016
ölçüsü39.54 Kb.
http://www.olympic-champions.ru/?city=sochi&menu=silver
The Russian Sochi Olympics Medallists

Total – 33 medals

Gold – 13, Silver – 11, Bronze - 9


#

Gold

Silver

Bronze

1

National figure skating team

Elena Ijyinykh — Nikita Katsalapov

Ekaterina Bobrova — Dmitriy Solovyev

Ksenia Stolbova - Fyodor Klimov

Tatiana Volososhar -

Maksim Trankov

Julia Lipnitskaya ( ladies' singles)

Ewgeniy Plyushchenko (men's singles)









2

Tatiana Volososhar

Maksim Trankov- Figure Skating









3

Aleksandr Tretyakov — Skeleton







4

Viktor An - Short track speed skating (1000 m)







5

Aleksandr Zubkov- Aleksei Voevoda - Bobsleigh







6

Vic Wild - Snowboarding







7

Adelina Sotnikova – figure Skating







8

Victor An - Short track







9

Victor An, Semen Elistratov, Vladimir Grigorev, Ruslan Zakharov – Russian national team Short track







10

Aleksandr Legkov – Cross-country skiing 50 km







11

Volkov, Malyshko, Ustyugov, Shipulin- Biathlon relay







12

Vic Wild – Snowboarding







13

Aleksandr Zubkov, Aleksei Negodailo, Dmitry Trunenkov,

Aleksei Voevoda – Team Bobsleigh









14




Olga Vilukhina — Biathlon Sprint, 7.5km




15




Ksenia Stolbova Fyodor Klimov — Figure skating




16




Vladimir Grigorev- Short track speed skating (1000 m)




17




Tatiana Ivanova,

Albert Demchenko

Aleksandr Denisyev, Vladislav Antonov —Luge Team Relay





18




Dmitry Japarov, Aleksandr Bessmertnykh, Aleksandr Legkov, Maksim Vylegshanin -

Cross-country skiing team, Relay

4×10 km






19




Nikolai Olyunin – Snowboarding




20




Maksim Vylegshanin , Nikita Kryukov – Team Skiing, Sprint




21




Albert Demchenko, Tatiana Ivanova, Aleksandr Denisyev, Vladislanv Antonov Luge team relay




22




Olga Fatkulina – Short track speed skating 500m




23




Maksim Volegshanin- Cross-country skiing 50 km




24




Yana Romanova, Olga Zaitseva, Yekaterina Shumilova, Olga Vilukhina Relay Relay Biathlon 4×6 km




25







Yulia Skokova, Yekaterina Lobysheva, Yekaterina Shikhova, Olga Graf – Skating

26







Viktor An – short track

27







Olga Graf-

Skating


28







Alexandr Smyshlyaev-

Freestyle, Mogul



29







Evgenij Garanichev-

Biathlon


30







Yelena Nikitina - Skeleton

31







Yelena Ilyinykn – Nikita Katsapalov- Ice Dancing

32







Alyona Zavarzina – Snowboarding Gigantic Slalom

33







Ilya Chernousov - Skiing 50 km



Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©azrefs.org 2016
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə