Teatr və konsert müƏSSİSƏLƏRİNİn repertuar plani 1-31 mart 2013-cüil azərbaycan döVLƏt akademik opera və balet teatri




Yüklə 232.61 Kb.
tarix28.04.2016
ölçüsü232.61 Kb.
TEATR VƏ KONSERT MÜƏSSİSƏLƏRİNİN REPERTUAR PLANI
1-31 mart 2013-cüil
AZƏRBAYCAN DÖVLƏT AKADEMİK OPERA VƏ BALET TEATRI

Nizami küçəsi,95


2, şənbə

P.Çaykovski

N.Rimski-Korsakov




“Romeo və Cülyetta” - balet

“Şəhrizad” - balet




19.00




3, bazar

Ü. Hacıbəyli

“Leyli və Məcnun” - opera

19.00




6, çərşənbə

P.Çaykovski

“Qu gölü” - balet

19.00




9, şənbə

C.Verdi

«Riqoletto»-opera

19.00




10, bazar

 

F.Əmirov


III Beynəlxalq Muğam Festivalı çərçivəsində

“Min bir gecə” – balet




19.00




14, cümə axşamı


Ü. Hacıbəyli



III Beynəlxalq Muğam Festivalı çərçivəsində

“Əsli və Kərəm” – opera



premyera


19.00




16, şənbə

Q.Qarayev



III Beynəlxalq Muğam Festivalı çərçivəsində

“Yeddi gözəl” - balet



19.00




17- 24 mart

Novruz şənliyi

19.00

27, çərşənbə

T.Bakıxanov

E.Dadaşova



“Xeyir və Şər” – balet
PREMYERA
“Sayalı” – balet


19.00


30, şənbə

M.Maqomayev

“Şah İsmayıl” - opera

19.00


AZƏRBAYCAN DÖVLƏT AKADEMİK MİLLİ DRAM TEATRI

Füzuli meydanı,1

3, bazar

A.Şaiq


“Danışan gəlincik”


12.00


7, cümə axşamı

Elçin


“Qatil”

19.00

9, şənbə

İ.Əfəndiyev

“Boy çiçəyi”

19.00

10, bazar

M.F.Axundzadə


“Lənkəran xanının vəziri”


19.00

15, şənbə

16, bazar




Elçin

“Sənətkarın taleyi”premyera

19.00

19 -24 mart




Novruz şənliyi

11.00, 13.00

15.00, 17.00




AZƏRBAYCAN DÖVLƏT RUS DRAM TEATRI

Xaqani küçəsi, 7


1,пятница



Р.Шарт


    «МоюженузватьМорис»

19.00

2,суббота


А.Н.Островский

«Волки и овцы»

19.00

3,воскресенье

Э.Э.Шмитт




« Распутник»

19.00

8,пятница

9,суббота





Гастролимосковского антрепризного театра


«Императрица»



19.00


10,воскресенье



М.Ф.Ахундзаде

«Мусье Жордан и дервиш Масталишах»

19.00

15, пятница


Низами

«Семь красавиц»

19.00

16,суббота


Эльчин


«Телескоп»


19.00

17,воскресенье


В.Станилов

«Опера мафиозо»

19.00

22, пятница


М.Задорнов

«Хочу купить мужа»

19.00

23,cуббота

О. Ернев


«Любовные интриги в новогоднюю ночь»


19.00

24,воскресенье




Сольный концерт с популярным артистом театра и кино

Виктором Бычковым



19.00

29,пятница


Р.Куни

«Слишком женатый таксист»


19.00

30,суббота


Ж.Расин


«Федра»


19.00

  
Спектакли  для детей

 


 2,

суббота


М.Шуцкий

«Морозко»

12.00

3,

воскресенье



В.Резникова

«Маша и Медведь»

12-00

8,

пятница


А.Никушина

«Златошвейка

и метельщик»



12.00

9,

суббота


В.Неверов

«Угадай сказку-2»

12.00

10,

воскресенье



В.Резникова

«По щучьему веленью»

12.00

16,

 суббота


Е. Черняк

«ВасилисаПрекрасная»

12.00

17,

воскресенье





В.Неверов


«Угадай сказку-1»


12.00

22-24 марта



Гастроли


«Спокойной ночи малыши»


12.00
15.00

30,

cуббота


В.Резникова

«Маша и Медведь»


12.00

 
Yuğ” DÖVLƏT TEATRI

Murtuza Muxtarov küçəsi, 73



3,bazar

A.Borxes

“Tabu”

18.00

9, şənbə

Y.Onil

“Kölgə”

18.00

16, şənbə

M.F.Axundzadə

“Naməlum Axundzadə”

18.00

30, şənbə

A.B.Kasares

“Qəbir qazmaq üsulu”

18.00

AZƏRBAYCAN DÖVLƏT PANTOMİMA TEATRI

Azadlıq prospekti, 10



2, 30

şənbə


B.Xanızadə

“Pantomimbuketi”

18.00

3, bazar

N.Qəribova, C.Dadaşov

“Katarsis”

18.00

9, şənbə

Ə.Abdullayev

“Çərçivə”

18.00

10, bazar

A.Şaiq
B.Xanızadə

“Tıq-Tıq xanım”
“Eşq”


14.00
18.00

16, şənbə

B.Xanızadə

“NoComment” 

18.00

17, bazar

C.Dadaşov

“Mən və Mən”

18.00

23, şənbə

S.Hacıyeva

“Dejavü”  

18.00

24,bazar

N.Qəribova

“Adsız”

18.00

31, bazar

B.Xanızadə

“Unutmayaq”

18.00


AZƏRBAYCAN DÖVLƏT GƏNC TAMAŞAÇILAR TEATRI

Nizami küçəsi, 72



1, сümə


Rusiya Federasiyasının Kalmık Milli Dram Teatrının qastrol səfəri


B.Mançiyev- “Ağ ayın nağılı”

12.00
15.00










2, şənbə

Rusiya Federasiyasının Kalmık Milli Dram Teatrının qastrol səfəri



B.Mançiyev-“Ağ ayın nağılı”
K.Qoldoni-“Mehmanxana sahibəsi”

12.00
19.00










3, bazar

Rusiya Federasiyasının Kalmık Milli Dram Teatrının qastrol səfəri


K.Qoldoni-“Ağ ayın nağılı”
K.Qoldoni-“Mehmanxana sahibəsi”

12.00

15.00


19.00









9, şənbə

S.S.Axundzadə

S.Rüstəm




“Qaraca qız” premyera

“Çimnaz xanım yuxudadır”



12.00

19.00











10, bazar

P.Pançev

M.F.Axundzadə



“Dörd əkizin nağılı” premyera

“Sərgüzəşti-vəziri-xani Lənkəran”



12.00

19.00











16-24 mart




“Kosa ilə keçəlin Şəngül, Şüngül, Məngül nağılı”

12.00







14.00

25, bazar ertəsi

Ərəb xalq nağılı
U.Şekspir

“Əlibaba və qırx quldur”

12.00




“Romeo və Cülyetta”

19.00

26, bazar

N.Kazımov

T.Vəliyeva



“Şahzadə Xəzərin nağılı”

12.00




“Mənimağgöyərçinim”

19.00

30, şənbə

Ərəb xalq nağılı

Elçin


“Ələddinin sehrli çırağı”

“Buzovna kəndinin əhvalatları”



12.00

19.00




AZƏRBAYCAN DÖVLƏT KUKLA TEATRI

Neftçilər prospekti,36



1, cümə



E.Baxış
H.X.Andersen

“Məlikməmməd”
“Nağıl haqqında nağıl” rus dilində

12.00,14.00,16.00
18.00

2, şənbə


A.Lindqren



“Karlson”
“Karlson” rus dilində

2.00,14.00,16.00
18.00

3, bazar



N.Kazımov
Ş.Perro

“Ələddin”
“Göy saqqal” rus dilində

12.00,14.00,16.00
18.00

8, cümə



A.Şaiq
T.Ağayev

“Dünya gözəli”
“Qoçaq Əhməd” rus dilində

12.00,14.00,16.00
18.00

9, şənbə


K.Kollodi



“Pinokkionun sərgüzəştləri”
“Pinokkionun sərgüzəştləri”

rus dilində

12.00,14.00,16.00
18.00

10, bazar


Ə.Səmədli
N.Gəncəvi

“Cik-cik xanım”
“Xeyir və şər”

12.00,14.00,16.00
18.00

15, cümə



A.Ekzüperi
K.Şahmərdan

“Balaca şahzadə”
”Ağ vəQara” böyüklər üçün

12.00,14.00,16.00
18.00

16, şənbə


Ş.Perro
T.Ağayev

“Sehrbaz qadın”
“Qoçaq Əhməd” rus dilində

12.00,14.00,16.00
18.00

17, bazar

K.Ağayeva
Ş.Perro

“Göyçək Fatma”
“Göy saqqal” rus dilində

12.00,14.00,16.00
18.00

18, bazar

ertəsi


H.Ziya
H.X.Andersen

“Əkiz qardaşlar”
“Nağıl haqqında nağıl”

rus dilində

12.00,14.00,16.00
18.00

19, çərşənbə

axşamı



Ə.Abbasov
Ş.Perro

“Şəngülüm,Şüngülüm”
“Göy saqqal” rus dilində

12.00,14.00,16.00
18.00

20, çərşənbə

Ə.Səmədli
K.Şahmərdan

“Cik-cik xanım”
”Ağ və Qara” böyüklər üçün

12.00,14.00,16.00
18.00

21, cümə

axşamı



E.Baxış
H.X.Andersen

“Məlikməmməd”
“Nağıl haqqında nağıl” rus dilində

12.00,14.00,16.00

18.00


22, cümə


N.Kazımov
T.Ağayev

“Ələddin”
“Qoçaq Əhməd” rus dilində

12.00,14.00,16.00
18.00

23, şənbə

Ə.Oruc
R.Əlizadə

“Zınqırovlu pişik”
“Dəli Domrul”

12.00,14.00,16.00
18.00

24, bazar

M.Seyidzadə
H.X.Andersen

“Cırtdan”
“Nağıl haqqında nağıl”

rus dilində

12.00,14.00,16.00
18.00

25, bazar

ertəsi



K.Kollodi


“Pinokkionun sərgüzəştləri”
“Pinokkionun sərgüzəştləri”

rus dilində

12.00,14.00,16.00
18.00

26, çərşənbə

axşamı



A.Lindqren



“Karlson”
“Karlson” rus dilində

12.00,14.00,16.00
18.00

29, cümə



M.F.Axundzadə

K.Şahmərdan



“MüsyoJordan və Dərviş

Məstəli şah”


”Ağ və Qara” böyüklər üçün

12.00,14.00,16.00

18.00


30, şənbə

A.Şaiq
Ş.Perro

“Dünya gözəli”
“Göy saqqal” rus dilində

12.00,14.00,16.00
18.00


AZƏRBAYCAN DÖVLƏT MUSİQİLİ KOMEDİYA TEATRI

Azərbayan Dövlət Xəzər Dəniz Gəmiçiliyinin binası

Xaqani,16


2, şənbə

17, bazar



S.Ələsgərov,

İ.Məlikzadə



”Kələkbazlar”

19.00

3, bazar

R.Mirişli,

M.Haqverdiyev



“Amerikalı kürəkən”

19.00

5,çərşənbə axşamı

J.B.Molyer

“Skapenin kələkləri”

rus dilində

Rus Dram Teatrının binasında

19.00


9, şənbə

Ü.Hacıbəyli

“Ər və arvad”

19.00

10, bazar

R.Şəfəq,V.Zimin
R.Mirişli,

M.Haqverdiyev



“Yağış göbələyinin məcarası”

rus dilində
“Amerikalı kürəkən”

12.00
19.00

11, bazar

ertəsi


E.Sabitoğlu, C.Məmmədov

“www.ferzeli-kef.com”

Gənc Tamaşaçılar Teatrının binasında

19.00


15, cümə

M.Kamoletti

“Fransızsayağı qarnir”

rus dilində

19.00


16,şənbə

R.Mirişli,

M.Haqverdiyev


”Qısqanc ürəklər”



19.00

23,şənbə

R.Hacıyev,

F.Zöhrabov


“Talelər qovuşanda”



12.00

19.00


24,bazar

S.Ələsgərovİ.Məlikzadə


”Hərənin öz ulduzu”


19.00


30, şənbə

Ü.Hacıbəyli


“Ər və arvad”


19.00



AZƏRBAYCAN DÖVLƏT FİLARMONİYASI

İstiqlaliyyət küçəsi, 2



1,cümə

Dahi Azərbaycan bəstəkarı QaraQarayevin 95 illiyinə həsr olunmuş konsert

Dövlət Simfonik Orkestri

Dirijor – Elşad Bağırov

Solist – Murad Adıgözəl-zadə (piano)



19:00

2, şənbə

Bəstəkar MusaMirzəyevin müəllif konserti

Dövlət Kamera Orkestri

Dirijor – Teymur Göyçayev

Solistlər – Aygün Zeynalova, Maqsud Musazadə




19:00

4, bazar ertəsi

Ümummilli Lider Heydər Əliyevin 90 illiyinə həsr olunmuşkonsert

Dövlət Simfonik Orkestri

Dirijor – Rauf Abdullayev

Dövlət Xor Kapellası

Bədii rəhbər – Gülbacıİmanova


19:00

5, çərşənbə axşamı

Anadolu Universitetinin Simfonik Orkestri

Dirijor – Cemi Can Deliorman

Solist – GökhanAybulus (piano)


12:00

19:00


15, cümə

III Beynəlxalq Muğam festivalı çərçivəsində

Dövlət Simfonik Orkestri

Dövlət Xor Kapellası

Dirijor - RobertoGianola (İtaliya)

Solist-Bəyimxanım Vəliyeva


19:00

19,çərşənbə axşamı

III Beynəlxalq Muğam festivalının təntənəli bağlanışı

Qaliblərin mükafatlandırılması və Qala Konsert



19:00



AZƏRBAYCAN DÖVLƏT FİLARMONİYASININ

KAMERA VƏ ORQAN MUSİQİ ZALI

(28 May küç.17)


15, cümə

III Beynəlxalq Muğam müsabiqəsinin açılış

Solo və instrumental muğam ifaçıları üzrə dinləmələr



10.00

16, şənbə

III Beynəlxalq Muğam müsabiqəsi

Solo və instrumental muğam ifaçıları üzrə dinləmələr



10.00

17, bazar

III Beynəlxalq Muğam müsabiqəsi

Solo və instrumental muğam ifaçıları üzrə dinləmələr



10.00

18, bazar ertəsi

III Beynəlxalq Muğam müsabiqəsi

Solo və instrumental muğam ifaçıları üzrə dinləmələr

III Beynəlxalq Muğam müsabiqəsinin nəticələrinin elan olunması


10.00
14.00


HEYDƏR ƏLİYEV SARAYI

Bülbül prospekti,35


1-10 mart

“Bu şəhərdə” estrada teatrının “Ər işdə” şou proqramı

19 :00

18, bazar ertəsi

III Beynəlxalq Muğam festivalı çərçivəsində

JoaquinCortesin(İspaniya) iştirakı iləFlamenko ”Disen de Mi”

adlı konsert


20.00

23-24 mart

“Kosa və Keçəlin Novruz sərgüzəştləri ” adlı bayram şənliyi

13.00

27-28

KeikoMatsui və Q.Qarayev adına Azərbaycan Dövlət Kamera Orkestrinin konserti

20.00


BEYNƏLXALQMUĞAM MƏRKƏZİ

Dənizkənarı MilliPark


11, bazar ertəsi

III Beynəlxalq Muğam Festivalı çərçivəsində

“Özhalmukamı” –“Beautifulgirls” (Çin)

“İraqi maqam”, Hüseyn Əl-ədhəmi (İraq)

“Ustaddan şagirdə” Mələkxanım Əyyubova



19.00

12, çərşənbə axşamı

III Beynəlxalq Muğam Festivalı çərçivəsində

“Yaxın Şərqdən salamlar...” (Tunis),

“Rast” muğamı, Zabit Nəbizadə, Mirələm Mirələmov


18.00

13, çərşənbə

III Beynəlxalq Muğam Festivalı çərçivəsində

“Şaşmakom”, MunojatYolçiyeva(Özbəkistan),

“Şur” muğamı, Mənsum İbrahimov, Təyyar Bayramov


18.00

14, cümə axşamı

III Beynəlxalq Muğam Festivalı çərçivəsində

“Moval”,AbdesselamBajedub”(Merakeş),

“Zabul” segahı, Arif Babayev, Babək Niftəliyev


18.00

15, cümə

III Beynəlxalq Muğam Festivalı çərçivəsində

“Dəstgah” ,ParvizHomay (İran),

“Çahargah” muğamı,Firuz Səxavət, Arzu Əliyeva


18.00

16, şənbə

III Beynəlxalq Muğam Festivalı çərçivəsində

“Maqam ruhu”, Aişə Reduan (Misir),

“Bayatı Şiraz”, Alim Qasımov və Fərqanə Qasımova


18.00

17, bazar

III Beynəlxalq Muğam Festivalı çərçivəsində

“Raag Kafi” MetaPandit(Hindistan),

“Şüştər” muğamı, Nuriyyə Hüseynova ,RəvanəƏrəbova


18.00

18, bazar ertəsi


IIIBeynəlxalq Muğam Festivalı çərçivəsində

“Bozlak və Semah”, “Anadolunun səsləri” (Türkiyə),

“Humayun” muğamı, Nəzakət Teymurova, Vəfa Vəzirova


18.00



AZƏRBAYCANDÖVLƏTMAHNITEATRI

R.Behbudovküç.12


1, cümə

“Zarafatsız”- yumoristik şou

18.30

3, cümə axşamı

Aşıq İslam Yusifovun 120 illik yubileyi.

Mədəniyyət və Turizm Nazirliyinin tədbiri



18.00

4, 8, 16

Mahnı Teatrının konserti

18.00

7, cümə axşamı

“Lider Qadınlar” Cəmiyyətinin tədbiri

16.00

10-11-12

Əməkdar Artist Lalə Məmmədovanin solo konserti

18.00


26.02.2013-cü il tarixinə olan məlumat


Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©azrefs.org 2016
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə