T. C. New york başkonsolosluğU
Yüklə 7.6 Kb.
tarix27.04.2016
ölçüsü7.6 Kb.
T.C.

NEW YORK BAŞKONSOLOSLUĞU

825 3rd Ave. 28th Fl. New York, NY 10022

Tel :1-888-566-7656 / 1-646-430-6560 / 1-646-430-6590

E-mail: consulate.newyork@mfa.gov.tr

ÇOK VATANDAŞLIK BAŞVURUSU


Kendi isteği, doğumla ya da ebeveyne bağlı olarak ABD vatandaşlığına geçmiş olmakla birlikte Türk vatandaşlığını da korumak isteyenlerin, Başkonsolosluğumuza müracaatlarında istenen belgeler aşağıda belirtilmiştir.

NOT: EKSİK EVRAK OLAN BAŞVURULAR ALINMAYACAK YADA GERİ GÖNDERİLECEKTİR!!!

  1. Ekteki Formdan (VAT-12) 2 adet mavi mürekkepli kalem ile doldurulması ve imzalanması gereklidir.

  2. Nüfus Cüzdanınızın aslı ve önlü arkalı fotokopisi (2 adet).

  3. ABD vatandaşlık belgesi (‘‘Certificate of Naturalization’’) veya ABD doğum sertifikasının noter tasdikli fotokopisi (2 adet) veya aslıyla birlikte 2 adet fotokopisi.

  4. Posta masrafları için 31 ABD doları değerinde money order ve Amerikan vatandaşlık belgesi tercüme onayı için 13 ABD doları değerinde money order (Turkish Consulate General adına) TOPLAM 44 ABD DOLARI.

  5. İsim değişikliği olan başvurularda isim değişikliği (petite name change) belgesinin noter tasdikli fotokopisi ya da aslıyla birlikte 2 adet fotokopisi.

  6. İsim değişikliği varsa belge tercüme onayı için 13 ABD doları değerinde money order (Turkish Consulate General adına).

  7. Sizinle beraber ABD vatandaşı olan çocuklarınız varsa; 18 yaşından küçük çocukların TC nüfus cüzdanlarının noter tasdikli fotokopisi ya da aslı ve iki adet fotokopisi, ABD Vatandaşlık Belgelerinin yada pasaportlarının aslı ve iki adet fotokopisi. ABD’de doğanların doğum belgeleri ve iki adet fotokopisi.

NOT : ** 18 yaşından büyük her aile ferdinin yukarıdaki belgeleri ayrı ayrı hazırlaması gerekmektedir. Her kişi için ücret alınacaktır.

** Başvurular yukarıda belirtilen belgelerle birlikte şahsen veya posta ile yapılmaktadır.

** Şahsen yapılan başvurularda belgelerin asıllarının fotokopileriyle beraber sunulması yeterlidir, noter tasdiği gerekmemektedir. Asılları olmayan belgelerin fotokopileri noter onaylı olmalıdır.

** Posta ile yapılan başvurularda belgelerin noter onaylı fotokopileri gerekmektedir. Orjinal belgelerinizi göndermeyiniz.

** Adresinizdeki değişiklikleri Başkonsolosluğumuz Vatandaşlık İşleri Bölümüne bir dilekçe ile bildiriniz.

**VAT-12 formunda 14 numaraya kazandığınız devlet vatandaşlığını, 15 numaraya vatandaşlığı kazandığınız tarihi yazınız.


Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©azrefs.org 2016
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə