SÜre : 75 dk ülke : sweden/usa orjinal diL : İNGİLİzce-swedish dublaj-tüRKÇe dublaj
Yüklə 11.78 Kb.
tarix29.04.2016
ölçüsü11.78 Kb.CÜCELER DEVLERE KARŞI: GİZLİ ODA
ORJİNAL ADI : TOMTAR OCH TROLL (GNOMES AND TROLLS: THE SECRET CHAMBER

TÜRKÇE ADI : CÜCELER DEVLERE KARŞI: GİZLİ ODA

TÜR : 3D ANIMATION

SÜRE : 75 DK

ÜLKE : SWEDEN/USA

ORJİNAL DİL : İNGİLİZCE-SWEDISH DUBLAJ-TÜRKÇE DUBLAJ

YÖNETMEN : ROBERT RHODIN

YAZAN : ROBERT RHODIN-SALVATORE CARDONI

YAPIMCI : CARL JOHAN MERNER

YÜRÜTÜCÜ YAPIMCILAR: JOEL COHEN, ALEC SOKOLOW (OSCAR ADAYLIĞI-TOY STORY VE GARFIELD I-II SENARİSLİĞİ)

CREATIVE DIRECTOR: MARTIN OLSSON

SES YÖNETMENİ: COLETTE SUNDERMAN

YAPIM FİRMASI: WHITE SHARK AB

MÜZİK: ANDERS BAGEE, OSCAR MERNER

GÖSTERİM TARİHİ: 6 ŞUBAT 2009

DAĞITIM: TIGLON


Filmin Konusu
Junior, küçük ağaç evinde, kendi çapında icatlarla mutlu olan bir çocuktur. Ancak Cüceler kabilesinin reisi olan babasının yanında da çalışmak zorundadır. Ve babası onun kendisinden sonra kabilenin yönetimini üstlenmesini ve kendi yolundan gitmesini ummaktadır. Aralarındaki bu görüş ayrılıklarına rağmen, Junior ilk kış fırtınası sırasında yiyecek taksimatı için babasına yardım etmeyi kabul eder.
Fakat bu felaket sırasında dev kardeşler Face and Slim, şeytani düşüncelerle dolu babalarının yönlendirmesiyle, Cüceler’in gizli sığınağındaki yiyecekleri çalarlar. Junior ve en iyi arkadaşı Sneaky, şimdi Devler’in mağarasına girip bu yiyecekleri geri almak zorundadırlar. Bundan sonrası ise macera ve aksiyon dolu, her yaştan izleyiciye eğlenceli dakikalar vadeden yepyeni bir hikâye.

Yapım Ekibi
Yönetmen: Robert Rhodin

3D animasyon sektöründe 15 yılı aşkın bir süredir deneyime sahip. COMMANDER HAMILTON adlı filmin özel efekt tasarımlarını yaptı. Ayrıca, Avrupa’nın en büyük özel efekt şirketi The Moving Picture Company’nin de sahibidir.Yürütücü Yapımcılar: Joel Cohen and Alec Sokolow

TOY STORY ile animasyon türünde bir devrim yaptılar PIXAR için. Bundan sonra bu ikili birlikte CHEAPER BY THE DOZEN, MONEY TALKS, GARFIELD I and II and EVAN ALMIGHTY gibi birçok Hollywood filminde ortak yazar olarak çalıştılar. Ayrıca Coen son olarak THE SIMPSONS MOVIE ile büyük bir başarı kazandı.Müzik: Anders Bagge

Film sektörüne 2007’de katıldı ve büyük başarılara imza attı.Jennifer Lopez, Celine Dion, Madonna and Janet Jackson müziklerini güvenle Anders Bagge’e emanet ettiler ve top listelerinde en üstlerde yer aldılar.


Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©azrefs.org 2016
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə