Stav: červenec 2000




Yüklə 0.9 Mb.
səhifə4/11
tarix22.04.2016
ölçüsü0.9 Mb.
1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11

# 83-5, S. 120
8g Antonius Casparus * Geiersberg 58 13.01.1814

PZ/H/B/M: Anton Neumann v Kunchiz; Eleonora Richter v Kunchiz/ Anna Kolloma/ Alois Kratky/ 83-5, S. 126


8h Josefa Anna * Geiersberg 46 10.12.1815

PZ/H/B/M: Antonin Neumann; Eleonora Neumann/ Koloma/ Kratky/ 83-5, S. 135


8i Antonin Ferdinand, (wahrsch. Gen-Nr. 8) * Geiersberg 46 30.05.1817

PZ/H/B/M: Anna Neumann; Pauline (Jan) Lybbych/ Anna Koloma/ / 83-5


8j Paulyna * Geiersberg 46 11.04.1819

PZ/H/B/M: Antonjn Neumann; Terezya Neumann/ / Fr. Prokopetz, Fundatista/ 83-5, S. 151


8k Karolina * Geiersberg 46 26.05.1820

PZ/H/B/M: Eleonora Neumann; Antonjn Neumann/ Anna Koloma/ Alois Kratky/ 83-5, S. 155


8l Martin * Geiersberg 46 17.06.1823 †Geiersberg 17.06.1823

PZ/H/B/M: Anton Neümann; Pauline (Jan) Liebich v Kyšperk/ / / 83-5


8m Josef * Geiersberg 46 11.05.1824

PZ/H/B/M: Pauline (Jan) Libich/ / / 83-5, S. 176


8n Leonora * Geiersberg 46 15.09.1825

PZ/H/B/M: / / / 83-6


8o Petr Jakub * Geiersberg 46 23.07.1828

PZ/H/B/M: / / / 83-6


10 Anna Presselschmidt, Wwe, geb. Bulin * Wien

16 Franz, Bürger u Fleischhauer v Gbg 46 * Geiersberg 67 21.07.1781 † > 00.03.1857

PZ/H/B/M: Josefus Kittner, Organist v Geiersberg; Anna (+ Josef) Hubalek v Geiersberg; Antonin Stiowiczek;

# Theresia (Joannis) Ullbrich v Geiersberg/ / J. Dlasek (Blasek?), capellanus/ 83-4, S. 288

I oo Kyšperk, 24.01.1804

Z/T/M: Leopold Wanžara, tkadlec v Kyšp.; Frantissek Seraf. Weyrauch/ Waclaw Leopold Wondra, Primator/ 83-21, S. 23

17 Josefa Hanus, v Geiersberg Nr 58
II oo Kyšperk, 08.11.1836

Z/T/M: / / 83-21, S. 110; Franz 57J.? lt. oo M: 83-21

17 Pauline Mencl, v Kyšperg
16a Francisca Dorothea * Geiersberg 67 06.02.1777

PZ/H/B/M: Paulina (Anton) Stiowiczek; Anna (Joseph) Hubalek; Josephus Kittner, Organist/ / / 83-4, S. 238


16b Maria Anna * Geiersberg 67 07.09.1778

PZ/H/B/M: Anna (Antonii) Stiowiczek v Gbg; Anna (+ Josef) Hubalek v Gbg; Josephus Kittner, Organist v Geiersberg/ /

# Franz Hanus, curator/ 83-4, S. 256
16c Antonius * Geiersberg 67 09.04.1780

PZ/H/B/M: Antonius Stiowiczek; Anna (+ Josephus) Hubalek; Josef Kittner, Organist/ / J. Dlasek/ 83-4, S. 273


16d siehe 16
16e Antonius * Geiersberg 67 27.05.1783

PZ/H/B/M: Antonius Stiowizek, civis; Anna (+ Josephi) Hubalek/ Catharina (Josef, Organist) Kittner;

# Johannes Ulrich, vir consul/ / J. Dlasek/ 83-4, S. 307
17a Paula Ludmilla Hanus, * Geiersberg 07.12.1782 ~rk TdG G.

PZ/H/B/M: / / / V, S. 302

oo Geiersberg, 04.10.1803 ---> 094) 32

Z/T/M: Ondrey Müller, Kyšperk; Frantissek Glitsch, Kyšperk/ Frantissek Seraf. Weyrauch/ 83-21, S. 20

Anton Mathias Faltus * Geiersberg 46 24.02.1781 ~rk TdG G.

PZ/H/B/M: Josephus Duschik, Primator; Anna (Antoni) Balasch/ / / 83-4, S. 283


18 Kaspar Cada, Häusler u. Weber v * † 00.03.1857

oo , , Vorstadt Geiersberg 122

19 Theresia Langer, v Geiersberg 1

32 Frantissek, v Kyšperk 67

oo Kyšperk, 30.01.1776

Z/T/M: / / 83-4, S. 517

33 Teresia Neumann

34I Petr Hanus, v Kyšperk 34/46

oo

35I Pauline Weyrauch


34II Jan Mencl, v Kyšperk 55

oo

35II Anna Kopecky, v Kyšperg 61



66 Bernard Neumann
70 Antonin Weyrauch, Bäcker v Kyšperk 60/10

oo

71 Katerézina Kopezky



142 Jan Kopezky, v Kunchiz

oo

143 Caterézina Suchomel


# eh: ev. helv. Bekenntnis

============================================================================================================================:
064) 24.03.2000

a Johannes * 00.00.1980


b Christian * 00.00.1986

1 Wolfgang * Wien 02.06.1946

oo Wien?, 00.00.1979

Edith nn


2 Werner * Wien 10.02.1919 †Wien 22.03.1984

oo Wien 15.02.1945

3 Maria Schmid * Wien 01.06.1920

4 Georg * Wien 24.07.1882 †Wien 06.04.1958

oo Wien 20.08.1911

5 Berta Kriz * Wien 24.06.1881 †Wien 06.08.1963


6 Johann Karl, Schmid * Wiener Neustadt 20.10.1885 †Wien 09.11.1957

oo Wien, 05.11.1911

7 Maria Schiffmüller * Wien 13.08.1881 †Wien 05.03.1966

8 Johann Babtist * Sobělav/ Tabor? 27.05.1837

16 Josef * Weigersdorf/Böhmen 00.00.1796

32 Johann? * 00.00.1722 ?

============================================================================================================================:
065) ---> 022), 094), 148) 26.03.2000

1 Friedrich * Wien 29.06.1940

oo Wien, 23.06.1978

Hildegard Bocek * Deutsch-Wagram 01.09.1939


1a Christine * Wien 11.09.1936

Kv1a: Leo * 00.00.1959


1b siehe 1
1c August * 00.00.1946

2 Josef, Uhrmacher * Wien 26.11.1911 †Mödling, N™ 30.01.1999

oo

3 Josefine nn, Uhrmacherin * Wien 22.04.1913



4 Josef Jan, Buchhändler, später Uhrmacher * Geiersberg 135 17.12.1876

PZ/H/B/M: Josef Leder, měšťan kupec v Kyšperk 8; Anna (T. d. Josef) Nesskudly v Jablone 5/ Terezie Filipova v Kyšperk 8/

# František Krčmar, Kaplan/ 3219, S. 23

oo

5 Stefani nn, (v Sitz Zamstein?)


4a Luise (Aloisie), * Geiersberg 5 10.12.1874

PZ/H/B/M: Aloisie ( T. d. František, Lékaři Měš¿ane) Nesskudly v Kyšperk 5; Josef Leder v Kyšperk 8/ / / 3219, S. 3

oo Wien, 02.02.1898

Franz Faltus, v Geiersberg, Architekt * Adlerdörfl 15.02.1874 ---> 094) 4a, 148) 4


4b siehe 4
4c Anna Maria * Geiersberg 20 16.06.1879

PZ/H/B/M: Josef Leder, kupec v Kyšperk 8; Aloisie (T. d. František) Neškudla/ Terezie Fillipova v Kyšperk 63/

# František Krčmar, Kaplan/ 3219, S. 50
4d Rudolf Frantissek, Lokführer * Geiersberg 20 10.09.1886

PZ/H/B/M: Josef Leder, kupec v Kyšperk 8; Josefine (Benedikt, při ïráce) Rüscher v Kyšperk 9/ Marie Duškova/

# Šklibal/ 3219, S. 112

oo ---> 094) 4f, 148) 4f

Helena Faltus * 16.07.1885

8 Johann, Genossenschaftsangest. von Kyš. 131 * Sobkovice 36 13.06.1846 †Kyšperk 05.08.1926

PZ/H/B/M: Josefa (Wincenc, chalupník) Faltus v. Sobkovice 13/ Eleonora Bednarz/ Jan Tomosa/ 109-7, S. 51

oo Těchonín, 02.02.1874

Z/T/M: Adalbert Faltus, Häusler v Sobkovice 85; Josef Barnet v Mistrowitz86/ / 161-3153, S.88

9 Karoline Petrz, 24 J. * 15.08.1849 † 12.03.1929


8a Josef * Sobkovice 24 01.11.1837

PZ/H/B/M: Wincenc Faltus, chalupník; Josefa (Wincenc) Faltus, beide v Sobkovice 13/ Alzbeta (Jan) Richter v

# Sobkovice 45/ Jan S(ch/p)rmbery/ 109-7, S. 16
8b Frantisska * Sobkovice 43 08.07.1841

PZ/H/B/M: Josefa (Wincenc, chalupník) Faltus v Sobkovice 13/ Maryanne Fesler/ Jan Tamasa/ 109-7, S. 32


8c Anna * Sobkovice 43 17.01.1843

PZ/H/B/M: Wincenc Faltus, chalupník v Sobkovice 13/ Maryanne Fesler/ Karl Bartod, Kaplan/ 109-7, S. 38


8d siehe 8
8e Josefa * Sobkovice 43 15.09.1848

PZ/H/B/M: Josefa (Wincenc) Faltus v Sobkovice 9/ Terezie Netussil v. Bořitava 17/ Prokozen/ 109-7, S. 58


8f Františka * Sobkovice 72 26.06.1851

PZ/H/B/M: / / Richter/ Franz Bruckner/ 109-7, S. 71


8g Františka * Sobkovice 72 27.11.1853

PZ/H/B/M: Jan Barnat, chalupník v Sobkovice 21; Frantisska (Jan) Barnat v Sobkovice 21/ Richter/ Sabata/ 109-7, S. 84

16 Josef, Maurer v Mistrovice 69 * Sobkovice 43 22.08.1816

PZ/H/B/M: Antonin Netussil; Katerine (Frantissek) Lorenz?/ / / 109-6, S. 98

oo Sobkovice 4, 03.11.1840

Z/T/M: / / 109-12, S. 10

17 Frantisska Schwec, [Švec], v Hlavná, 27 J. * Hlavná ÷00.00.1813
16a Frantissek * Sobkovice 43 12.04.1811

PZ/H/B/M: Frantissek Košek v Sobkovice; Johanna Lech[kowa] v Sobkovice/ / / 109-6, S. 74


16b Adalbert (=Woitech), * Sobkovice 43 21.04.1813

PZ/H/B/M: / / / 109-6, S. 83

oo Sobkovice 39, 18.11.1839 ---> 022) 8

Z/T/M: / / 109-12, S. 9

Rosalie Košek, 30 J. * Sobkovice ÷00.00.1809
16c Jan * Sobkovice 43 23.11.1814

PZ/H/B/M: / / / 109-6, S. 91


16d siehe 16 * Sobkovice 43 22.08.1816
16e Waclav * Sobkovice 43 22.09.1818

PZ/H/B/M: Frantissek Kosek; Johanna (Frantissek) Kosek/ / / 109-6, S. 105


16f Prokop * Sobkovice 43 26.08.1819

PZ/H/B/M: / / / 109-6, S. 108

oo Sobkovice 43, 18.09.1848

Z/T/M: / / 109-12, S. 19

Anežka Urban, Bistřice 76, 27 J. * ÷00.00.1821

E: Josef Urban, Häusler v Bistřice 76, oo Barbara (T.d. Josef) Netuschil, v Sobkovice 64


16g Karel * Sobkovice 43 18.12.1821

PZ/H/B/M: Frantissek Kosek/ / / 109-6, S. 118


16h Barbara * Sobkovice 43 16.06.1823

PZ/H/B/M: Antonin Kosek v Sobkovice; Johanna (+ Frantissek) Kosek v Sobkovice


16i Antonin * Sobkovice 43 30.08.1825

PZ/H/B/M: / / / 109-6, S. 132


16j Jiřj * Sobkovice 43 23.04.1828

PZ/H/B/M: Anna (Ambroš) Stowiček; Jan Faltus, Richter v Sobkovice/ / / 109-6, S. 141


18 Jan Peterz, Kreyčiho v Těchinín 118

oo

19 Josefy Plha, v Těchonín 12



32 Prokop, v Sobkovice 43 * Sobkovice 11.07.1777

PZ/H/B/M: / / / 109-2

I oo Sobkovice 26, 06.07.1810

Z/T/M: / / 109-11, S. 14

33 Teresia Lux, v Sobkovice 5, 22 J. * Sobkovice ÷00.00.1788

II oo Sobkovice 43, 15.08.1832

Z/T/M: / / 109-11, S. 34

33 Markreta Faltus, v Sobkovice 43, 34 J. * 31.01.1798


34 Josef Schweč, Häusler v Hlavná/Žampach

oo

35 Frantisska Kolowretnik, v Sobkovice / Žampach 14



64 Carolus

oo Sobkovice 28, 03.11.1776

Z/T/M: / / 109-8, S. 218, zugeordnet wegen Geburt von Prokop

65 Anna Richter

128 Wenceslei
66I Josef Lux, Häusler v Sobkovice 51

oo

67I Teresie Lech[kowa][=Lehky], v Vermiřovice


66II Joachim Joannes Faltus, 23 J. * Šedivec 19.07.1770

PZ/H/B/M: / / / 83-4, S. 164

oo Sobkovice 31, 20.05.1793 ---> 115) 16

Z/T/M: / / 109-11, S. 4

67II Maryana Maleček, 20 J. * ÷00.00.1773

134 Karl Maleček, v Studené


============================================================================================================================:
066) ---> 083), 084) 12.04.2000
a Birgit * Holzheim 18.07.1955
1 Rudolf * Lauterbach/Mä-Schönbg 14.09.1934

oo Holzheim, 28.05.1955

Olga Rotter
1b Irene * Neu-Ullersdorf 18.05.1941
1c Bruno * Neu-Ullersdorf 18.03.1947
1d Anna-Marie * Holzheim 05.03.1951

2 Rudolf * Hohen-Seibersdorf 17.11.1911 †Holzheim 01.09.1966

oo Lauterbach, 10.02.1934

3 Irma Elefant * Lauterbach 15.11.1911


2a siehe 2

2b Marie * Hohenseibersdorf 25.04.1915 ~rk

oo

vn Schwarzer


2c Alberta * Hohenseibersdorf 02.04.1917 ~rk †Regnitzlosau? 13.09.1947
2d Oskar * Heinzendf/Mä-Schönbg. 23.09.1919 ~rk
2e Alfred, Friseur * Heinzendf/Mä-Schönbg. 06.12.1920 †gef Woronigno 04.12.1941

oo Woronigno/Moskau, 03.12.1949 ---> 084) 2

Margarethe Aust * Geppersdorf 09.10.1922

4 Rudolf, Fabrikarbeiter * Waltersdf/Mä-Schönbg. 15.06.1890 ~rk †Hof/Saale 03.12.1975?

oo Hohenseibersdorf, 16.07.1916

5 Marie Harbich * Glasdörfl/H-Seibersdf 10.10.1889 ~rk †Rehau 03.05.1969

4a Johann, Schmied v Hannsdorf * Waltersdorf 31.07.1888 †Röhrigshof 31.12.1948

oo ---> 083) 4

Adelheid Swoboda * Kratzdorf/Mä-Altstadt 26.05.1895 †Philippsthal 03.09.1962
4b siehe 4
6 Engelbert Elefant * Lauterbach 18.01.1866 † 00.00.1913

oo


7 Brigitta Semlitschka * Lauterbach 24.04.1866 †Franfurt 00.00.1952
8 Franz, Dienstknecht * Margarethenthal 10 12.09.1850 † 00.00.1942?

PZ/H/B/M: / / / Nekoř ---

oo Hohenseibersdorf, 11.10.1880

Z/T/M: / / II, S. 100?

9 Marie Harbich * Waltersdorf 06.12.1860 ~rk 08.

PZ/H/B/M: / / / Hohenseibersdorf III, S.115


8a Jan * Margarethenthal 10 22.02.1846

PZ/H/B/M: / / / 3239


8b Teresie * Margarethenthal 10 10.03.1848

PZ/H/B/M: / / / 3239


8c Frantisska * Margarethenthal 10 12.06.1850

PZ/H/B/M: / / / 3239


8d siehe 8
8e Josef * Margarethenthal 10 22.10.1852

PZ/H/B/M: / / / 3239


8f Ferdinand * Margarethenthal 10 22.01.1855

PZ/H/B/M: / / / 3239


8g Vendelin * Margarethenthal 10 23.04.1858

PZ/H/B/M: / / / 3239


8h Frantisska * Margarethenthal 10 01.07.1860

PZ/H/B/M: / / / 3239


10 Ferdinand Harbich * Neudorf/H.seibersdf. 00.00.1862 †H.seibersdf 00.00.1916

oo

11 Marie Winter * Woitsdorf/ " 00.00.1860 †H.seibersdf 00.00.1936



16 Johann * Wöllsdorf 56 02.04.1822 ~rk TdG L'df † 10.09.1858

PZ/H/B/M: Johann Stepan, Bauer; Josefa (Karl, Bauer) Hentschel/ / Johann Laznowsky, Lokalist/ Ldf 161-3 T3, S. 13

oo Nekoř, 14.10.1844

Z/T/M: / / Nekoř I, S.5

17 Theresia Polaček * Margarethenthal 09.11.1815 ~rk TdG Nekoř

PZ/H/B/M: / / / Nekorz II, S. 31


16a Ludmilla * Wöellsdorf 40 07.01.1816

PZ/H/B/M: Ludmilla (Johann, Bauer) Kittnar; Karl Hentschel, Richter/ / / 161-3 T3, S. 2

oo

Franz Wolf, aus Geburten 161-6


16b Anna Veronika * Wöellsdorf 56 09.02.1818

PZ/H/B/M: Weronika (+ Franz, Bauer) Stepan; Johann Kittnar, Bauer

oo Sobkovice 50, 22.06.1852

Z/T/M: / / 109-12, S. 23

Bartolomey Stepanek, v Sobkovice 51, 45 J.
16c Franz * Wöellsdorf 40 12.02.1820 † 18.01.1850?

PZ/H/B/M: Karl Hentschel, Bauer; Ludmilla (Johann, Bauer) Kittnar/ / Johann Laznowsky, Lokalist/ 161-3 T3, S. 9


16d siehe 16
16e Josepha * Wöellsdorf 56 10.04.1824

PZ/H/B/M: Josepha (Karl, Bauer) Hentschel; Johann Stepan, Bauer/ Tekla (Anton, Häusler) Fischer v Linsdorf/

# Johann Laznowsky, Lokalist/ 161-3 T3, S. 16
16f Anastasia * Wöellsdorf 55 13.06.1826

PZ/H/B/M: Ludmilla (Johann, Richter) Kittnar; Franz Hentschel, Bauer/ / Johann Laznowsky, Lokalist/ 161-3 T3, S. 19

Kv16f: Franz, Häusler v Zöllney 42, 30 J. * ÷00.00.1859

oo Zöllney 20, 11.11.1889

Magdalena Höppe, 29 J. * ÷00.00.1860

E: Anton Höppe, Häusler v Sobkovice 20, oo Anna Bergmann


16g Ferdinand * Wöellsdorf 46 06.09.1828

PZ/H/B/M: Karl Hentschel, Bauer v Zöllney; Ludmilla (Johann, Bauer) Kittnar v Zöllney/ Klara (Josef) Faltus v

# Zöllney/ Karl Maresch, Admestor/ 161-3 T3, S. 23
16h Isidor * Wöellsdorf 46 02.02.1831

PZ/H/B/M: Johann Stépan, Bauer v Wöellsdorf; Ludmailla (Johann) Stépan v Wöellsdorf/ / / 161-6, S. 3


16i Anton * Wöellsdorf 46 18.11.1834

PZ/H/B/M: Anton Stépan, Bauer v Wöellsdorf 41; Josefa (Karl, Bauer) Hrutschel v Wöellsdorf/ Klara Faltus v

# Zöllney 44/ Franz Kratky, Lokalist/ 161-6, S.16

16j Franziska * Wöellsdorf 46 02.01.1837 ~rk 03.

PZ/H/B/M: Josefa (Karl, Bauer) Hrutschel v Wöellsdorf 4; Anton Stépan, Bauer v Wöellsdorf 41/ Maria Anna Faltus v

# Zöllney 56/ Franz Kratky, Lokalist/ 161-6, S. 21


18 Florian Harbich, Bauer * Waltersdorf 04.04.1836 ~rk TdG H-Sb

oo Hohenseibersdorf, 28.02.1859

19 Marianne Stöhr * Klein-Mohrau 11.04.1838 ~rk TdG K-Mor.

32 Franz, Bauer v Wöllsdorf 56 * Wöllsdorf 04.07.1790 ~rk TdG L'df.

PZ/H/B/M: / / / Linsdorf II, S. 8

oo Nekorsch, 24.11.1808

Z/T/M: / / A, S. 12

33 Agnes (Anna?) Mertelik * Sobkowitz 31.07.1789 ~rk TdG Nekor

PZ/H/B/M: / / / Nekorz C, S. 13
34 Martin Polaček, Häusler * Nekorz 30 11.05.1776 ~rk TdG N.

oo Nekorz, 31.01.1815

35 Veronika Schippek * Nekorz 61 09.08.1782 ~rk TdG N.
36 Karl Harbich, Bauer * Waltersdorf 22.07.1796 ~rk TdG H-Sb.

oo Hohenseibersdorf, 16.02.1819

37 Anna Stanzel * Waltersdorf 28.05.1797 ~rk TdG H-Sb.
38 Franz Stöhr

oo

39 Klara Brückner



64 Josef

oo

65 Agatha Petterz


66 Wencel Mertelik, v Sobkovice

oo

67 Marianne Duschek


68 Franz Polazek

oo

69 Rosalia nn


70 Georg Schippek

oo

71 Anna nn



72 Karl Harbich

oo

73 Juliane Mück


74 Karl Stanzel, Bauer

oo

75 Gertrud Jaschke



============================================================================================================================:

068) 12.04.2000


a Irene?

oo

vn Rychlicka



1 Gustav Adolf * Breslau 02.11.1895

oo


Catharina Lambeck, (Lamparski lt †Anzeige) * Waldau/Kr.Sempelberg 04.07.1900 †Hannover 19.03.1990
1b Berta Ida * Breslau 03.06.1899

1c Richard-Heinrich * Breslau 23.09.1903

2 Carl Gottlieb * Lorentz(s)berg 10.08.1858

oo , 11.11.1893

3 Ida Berta Poser * Olbersdorf/ 09.10.1869

bei Frankenstein?


4 Johann Gottlieb

oo


5 Johanna Elisabeth Alexander
6 Gottfried Ferdinand Poser, Gutsbesitzer

oo , , v Olbersdorf

7 Augusta Henriette Mai

============================================================================================================================:

072) 12.04.2000

a Annett * Wittenberg 25.02.1962

I oo Wittenberg, 15.03.1980

Franz Diessl * Wittenberg 06.07.1959 † 19.06.1983

KvaI: Franz Diessl * Wittenberg 15.04.1982

: Katja Diessl * Wittenberg 27.01.1986


II oo Wittenberg, 20.07.1985

Jürgen Richter * Wittenberg 30.11.1957


b Steffen * Wittenberg 03.02.1965
1 Hans Horst * Neurode/Glatz 14.12.1934

oo Lutherstadt Wittenberg, 12.12.1959

Hannelore Ratai * Piesteritz/Wittenberg 05.08.1938

1a Günther * Neurode 23.03.1933

oo Wittenberg, 10.10.1958

Waltraud Mecke * Wittenberg 09.05.1933


Kv1a: Matthias * Wittenberg 15.05.1960
1b siehe 1
1c Manfred * Neurode 08.05.1936

I oo Wittenberg, 00.00.1962

Monika Fuetscher * Wittenberg 23.02.1944

Kv1c: Gabriele * Wittenberg 11.03.1961


II oo Wittenberg, 16.10.1992

Lisa Senst * Thießen 16.10.1937

2 Friedrich Karl, Bäckermeister * Neurode 05.09.1907 †Wittenberg 27.07.1985

oo Neurode, 30.11.1932

3 Elfriede Wiesenthal * Rixdorf/Berlin 03.01.1907 †Wittenberg 24.09.1993
2a Franz Josef, Bergmann * Neurode 12.05.1901 ~k 16.05. †gef.bei/ 16.05.1942

oo Breslau, 24.10.1932 Rossini/Ostfront

Emmy Heckel, v Breslau * Kamenz/Frankenstein/S 05.05.1900 †Bautzen 18.08.1981
2b Elfriede * Neurode 11.02.1903 †Werda/Vogtl. 12.04.1994

oo


Bruno Olbrich

Kv2b: Maria * Neurode 31.03.1932

oo Werda/Vogtl.

Richard Seidel * 29.01.1927


2c Gertrud * Neurode 05.11.1905

oo


Walter Scholz †gefallen 00.00.1945

Kv2c: Renate * 00.00.1935


2d siehe 2

4 Franz, Kutscher * Münchengrätz/Böhmen 00.05.1869 ~k †Neurode 05.12.1913

oo

5 Karoline Batzdorf * Wiesau/Glatz 25.09.1875 ~k †Stuttgart- 13.04.1956


Karoline Faltus (geb. Batzdorf) Mühlhausen

II oo , 00.00.1916

vn Martinetz
4b? Emanuel, v Münchengrätz
6 Herrmann Wiesenthal * Neurode 25.10.1877 †Neurode 00.03.1946

I oo Rixdorf, 30.05.1903

7 Auguste Plaschke * Buchau/Neurode 16.12.1875 †Rixdorf 00.00.1909
II oo Rixdorf, 16.11.1909

7 Emma Wilhelmine Auguste Struboll * Rixdorf †Appolensdorf 00.00.1947

/Wbg

10 Franz Batzdorf * Schwedeldorf 00.00.1830 †Schlegel/Glatz00.00.1883



oo

11 Karoline Kaps * Heinzendorf 00.00.1842 †Schlegel/Glatz00.00.1910

============================================================================================================================:

074) ---> 008), 157) 24.05.2000

a Jürgen * Sangerhausen 15.12.1957
b Klaus * Sangerhausen 13.06.1960
c Steffen * Roßla/Harz 23.07.1963
1 Anton * Prag X 13.01.1925

oo Sangerhausen 2.02.1957

Elfriede Heise * Hohlstedt 18.03.1929
1a siehe 1
1b Franz * Prag II 09.05.1926
1c Amalie * Mnichowitz/Ricany 23.07.1930
1d Valerie * Prag 15.10.1940
1e Alfred * Prag 17.07.1943

2 Anton * Studeney 16.12.1887

oo

3 Amalie Meyer * Dux 15.01.1903 †Sangerhausen



4 Josef * Zöllnei 23.04.1849

PZ/H/B/M: Johann Lux, Häusler v Zöllney 59; Anna (Franz, Müllermeister) Pietsch v Zöllney 58/ /

# Barbara Faltus v Zöllney 44/ Jan Tomas/ 161-5, S. 91

oo Linsdorf 13.08.1878

5 Josefa Lange * Techonin =(Linsdorf) 17.07.1857
4a Joannes Nepomučeni * Zöllney 40 01.07.1846

PZ/H/B/M: Johann Lux, Häusler v Zöllney 59; Anna (Franz, Müllermeister) Pietsch v Zöllney 58/

# Barbara Faltus v Zöllney 44/ Franz Kratky, Lokalist/ 161-5, S. 82
4b siehe 4
4c Anna, v Zöllney 40, 25 J. * ÷00.00.1855

oo Zöllney 40, 03.02.1880

Z/T/M: / Wenzel Tejkl, Pfarrer/ 161-3158, S. 72

Anton Barnet, 29 J. * ÷00.00.1851


6 Wenzel Mayer

oo


7 Amalie Simek

8 Josef, Grundbesitzer v Zöllney 40 * Wöllsdorf 53 03.06.1820

PZ/H/B/M: Andreas Faltus, Häusler; Josepha (Joseph) Faltus/ / Johann Laznowsky, Lokalist/ 161-3 T3, S. 9

I oo Zöllney, 28.01.1845

Z/T/M: Georg Hentschel, Gemeinderichter v Wöllsdorf 4; Joseph Pachl, Häusler v Wöllsdorf 2/ / 161-3158, S. 27

9 Anna Schlesinger * Wöllsdorf 1 10.12.1813


II oo Zöllney 44, 15.02.1881

Z/T/M: / / 161-3158, S. 74

9 Agnes Faltus * Zöllney 44 16.02.1840

PZ/H/B/M: Agnes Stäubl, Beamtentochter v Prag; Josef Peschau, Bürger v Prag/ Anna Depzil v Prag/

# Sebastian Sche(cl/d)iwy v Prag/ 161-5, S. 57

I oo Mladkov, 10.06.1862

Z/T/M: / / 103-7 I

Edward Krump


II oo siehe 8
8a Theresia, v Zöllney, 25 J. * ÷00.00.1811

oo Zöllney 40, 03.02.1836

Z/T/M: Ferdinand Schöwel, Sattler v Wichstadtl 102; Franz Faltus, Häusler v Zöllney 56/ Franz Kratky, Lokalist/

# 161-3158, S. 14¦


Ferdinand Güttler, 24 J. * ÷00.00.1812
8b Anton * Wöellsdorf 53 24.04.1817

PZ/H/B/M: Franz Faltus, Häusler; Theresie (Franz, Schänker) Schlesinger/ / Johann Laznowsky, Lokalist/ 161-3 T3, S. 5


8c siehe 8
8d Franz * Wöellsdorf 53 07.10.1822

PZ/H/B/M: Andreas Faltus, Häusler; Josepha (Joseph, Häusler) Veit/ / Johann Laznowsky, Lokalist/ 161-3 T3, S. 14


8e Johann * Linsdorf 40 17.05.1825

PZ/H/B/M: Josef (S. d. Andreas) Faltus; Josefa (T. d. Franz) Piet?/ / 161-3 T2, S. 53


8f Josepha * Linsdorf 40 02.12.1829

PZ/H/B/M: Andreas Faltus, Schreinermeister; Josefa (Anton, Häusler) Ullrich/ / / 161-3 T2, S. 65

oo Zöllney 40, 20.02.1860

Z/T/M: Josef Faltus, Gemeinderichter v Zöllney 40/ Joan Schauer, Pfarrer/ 161-3158, S. 46

Anton Fischer, Häusler, Maurer v Ldf, 36 J.

E: Anton Fischer, Häusler v Linsdorf 47, oo Ludmilla Prause, v Deutsch Petersdorf 20

16 Anton, Bauer v Zöllney 40 † < 23.04.1849

oo


17 Marianne Netuschil, v Zöllnei 39
18I Franz Schlesinger, Gastwirt v Wöllsdorf 1 † < 01.07.1846

oo

19 Theresia Kubelka, v Jamne 1


18II Johann Faltus, Feldgärtner v Zöllney 44

oo ---> 008) 16

19 Barbara Netuschil, v Doland 3
32 Josephus

oo

33 Marianna nn


34 Franz Netuschil, Bauer v Zöllney

oo

35 Josefa Weihrauch



============================================================================================================================:

083) ---> 066), 084)

1 Hans-Jürgen * Heinzendorf/March 26.02.1945
1b Peter * Röhrigshof/Hersfeld 30.04.1947
2 Adele * Heinzendorf 25.06.1922

oo


Georg Diebener * Harnrode 10.12.1926
2a Paula * Heinzendorf 24.01.1916

oo


Alois Spielvogel * Böhmischdorf/Frei- 27.09.1912

waldau (Jesenik)

1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11


Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©azrefs.org 2016
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə