Shrubs of High Park




Yüklə 28.65 Kb.
tarix27.04.2016
ölçüsü28.65 Kb.

Shrubs of High Park


Source: High Park Management Plan, Appendix A - 2002

Botanical Name

Common Name

Acer spicatum

Mountain Maple

Amelanchier spicata

Low Serviceberry

Amelanchier stolonifera

Running Serviceberry

Ceanothus americanus

New Jersey Tea

Celastrus orbiculatus

Asian Bittersweet

Comptonia peregrina

Sweet Fern

Cornus alternifolia

Alternate-leaved

Cornus foemina ssp.

Grey Dogwood

Cornus rugosa

Round-leaved Dogwood

Cornus stolonifera

Red-osier Dogwood

Corylus avellana

European Hazel

Corylus cornuta

Beaked Hazel

Crataegus spp.

Hawthorn

Diervilla lonicera

Bush Honeysuckle

Euonymus europeus

European Euonymus

Gaylussacia baccata

Black Huckleberry

Hamamelis virginiana

Witch-hazel

Lonicera tartarica

Tartarian Honeysuckle

Parthenocissus inserta

Virginia Creeper

Prunus pensylvanica

Pin Cherry

Prunus virginiana ssp.

Choke Cherry

Rhamnus cathartica

Common Buckthorn

Rhamnus frangula

Glossy Buckthorn

Rhus radicans ssp.

Poison Ivy

Rhus typhina

Staghorn Sumac

Ribes americanum

Wild Black Currant

Rosa blanda

Smooth Wild Rose

Rosa multiflora

Multiflora Rose

Rubus allegheniensis

Common Blackberry

Rubus flagellaris

Northern Dewberry

Rubus hispidus

Swamp Dewberry

Rubus idaeus ssp. idaeus

Red Raspberry

Rubus occidentalis

Black Raspberry

Rubus pubescens

Dwarf Raspberry

Salix humilis

Upland Willow

Sherperdia canadensis

Soapberry

Symphoricarpos albus

Snowberry

Vaccinium angustifolium

Low Sweet Blueberry

Vaccinium myrtilloides

Velvetleaf Blueberry

Vaccinium pallidum

Dryland Blueberry

Viburnum acerifolium

Maple-leaved

Viburnum lantana

Wayfaring Tree

Viburnum lentago

Nannyberry

Vitis riparia

Riverbank Grape

%


Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©azrefs.org 2016
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə