Перелік видів судинних рослин, що підлягають особливій охороні




Yüklə 485.48 Kb.
səhifə1/2
tarix21.04.2016
ölçüsü485.48 Kb.
  1   2


Додаток А
до листа від 21 серпня 2014 р. № _________
Перелік видів судинних рослин, що підлягають особливій охороні

на території Закарпатської області

(Регіональний червоний список судинних рослин)

Нова редакція (2014 р.)




Achillea pannonica Scheele

Деревій паннонський





Achillea setacea Waldst. et Kit.

Деревій щетинистий





Acinos alpinus (L.) Moench subsp. baumgartenii (Simk.) Pawł. (Acinos baumgartenii (Simk.) Klok.)

Щебрушка альпійська Баумгартена





Aconitum bucovinense Zapał.

Аконіт буковинський





Aconitum x czarnohorense (Zapał.) Mitka

Аконіт чорногірський





Aconitum degenii Gáyer (A. paniculatum Lam. nom illeg.)

Аконіт Дегена





Aconitum firmum Rchb. subsp. firmum

Аконіт міцний типовий





Aconitum firmum Rchb. subsp. fissurae Nyárády (A. romanicum Wołoszcz.)

Аконіт міцний вузьколистий





Aconitum x gayeri Starmühl.

Аконіт Гайєра





Aconitum gracile Reichenb. (A. variegatum L. subsp. gracile (Rchb.) Gayer)

Аконіт стрункий





Aconitum hosteanum Schur (A. moldavicum Hacq. subsp. hosteanum (Schur) Graebn. et P. Graebn.

Аконіт Госта





Aconitum lasiocarpum (Rchb.) Gáyer subsp. kotulae (Pawł.) Starmühl. et Mitka

Аконіт шерстистовустий Котули





Aconitum x nanum (Baumg.) Simonk.

Аконіт маленький





Adenophora liliifolia (L.) A. DC.

Аденофора лілієлиста





Aegonychon purpureocaeruleum (L.) Holub (Buglossoides purpureocerulea (L.) I.M. Johnston; Lithospermum purpureo-caeruleum L.)

Егоніхон фіолетово-голубий





Agrostemma githago L.

Кукіль звичайний





Aira elegans Willd. ex Gaudin (A. capillaris Host non al, A. elegantissima Schur)

Аїра витончена





Alchemilla babiogorensis Pawł.

Приворотень баб’єгірський





Alchemilla braun-blanquetii Pawł.

Приворотень Браун-Бланке





Alchemilla cymatophylla Juz.

Приворотень хвилястолистий





Alchemilla deylii Plocek

Приворотень Дейла





Alchemilla firma Buser

Приворотень міцний





Alchemilla hoverlensis M. Pawlus et O. Lovelius

Приворотень говерлянськмй





Alchemilla incisa Buser

Приворотеньнадрізаний





Alchemilla ladislai Pawł.

Приворотень Владислава





Alchemilla obtusa Buser

Приворотень притуплений





Alchemilla pseudoincisa Pawł.

Приворотень несправжньонадрізаний





Alchemilla pungentiflora (Plocek) Plocek

Приворотень колючеквітковий





Alchemilla reniformis Buser

Приворотень нирковидний





Alchemilla smytniensis Pawł.

Приворотень смитнянський





Alchemilla suavis Plocek

Приворотень приємний





Alchemilla szaferi Pawł.

Приворотень Шафера





Alchemilla turkulensis Pawł.

Приворотень туркульський





Alchemilla walasii Pawł.

Приворотень Валаса





Alkanna tinctoria (L.) Tausch (Bucek)

Алкана красильна





Allium angulosum L.

Цибуля гранчаста





Anchusa barrelieri (All.) Vitm.

Воловик Баррельє





Andromeda polifolia L.

Андромеда багатолиста





Anthyllis alpestris Reichenb. (A. vulneraria L. subsp. alpestris (Kit. ex Schult.) Aschers. et Graebnn.; A. calcicola (Schur) Schur)

Заяча конюшина альпійська





Arabis sudetica Tausch (A. allionii DC.)

Гусимець судетський





Arenaria leptoclados (Reichenb.) Guss. subsp. leptoclados (A. serpyllifolia L. subsp. leptoclados (Reichenb.) Guss.)

Піщанка тонкостеблова





Arenaria tenella Kit. in Schul. (A. ciliata L.)

Піщанка ніжна





Asparagus officinalis L.

Холодок лікарський





Asplenium x alternifolium Wulfen

Аспленій черговолистий





Avenula pubescens (Hudson) Dumort. subsp. laevigata (Schur) Holub (Avenastrum laevigatum Schur)

Вівсик пухнастий гладенький





Bartsia alpina L.

Бартсія альпійська





Batrachium circinatum (Sibth.) Spas

Водяний жовтець завитий, мочалка округла





Batrachium rhipiphyllum (Bast. ex Boreau) Dumort (B. floribundum (Bab.) Dumort; Ranunculus peltatus Schrank)

Водяний жовтець щитовий





Batrachium trichophyllum (Chaix) Bosch

Водяний жовтець волосолистий





Beckmannia eruciformis (L.) Host

Бекманія звичайна





Bifora radians M. Bieb.

Біфора промениста





Bromopsis ramosa (Huds.) Holub (Bromus ramosa Huds.)

Стоколос гіллястий





Bupleurum longifolium L. subsp. vapincense (Vill.)Todor (B. vapincense Vill.)

Ласкавець фіолетовий





Bupleurum rotundifolium L.

Ласкавець круглолистий



Buschia lateriflora (DC.) Ovcz.

Бушія бокоцвіта





Calamagrostis canescens (Web.) Roth

Куничник сіруватий





Calla palustris L.

Образки болотні





Calluna vulgaris (L.) Hull

Вереск звичайний





Campanula glomerata L. subsp. farinosa (Andrz.) Kirschl.

Дзвоники скупчені мучнисті





Campanula glomerata L. subsp. subcapitata (Popov) Fed.

Дзвоники скупчені майжеголовчасті





Campanula rapunculus L.

Дзвоники ріпчасті





Cardamine parviflora L.

Жеруха дрібноцвіта





Cardaminopsis neglecta (Schult.) Hayek

Кардамінопсис занедбаний





Carex appropinquata Schum.

Осока зближена





Carex diandra Schrank.

Осока двотичинкова





Carex dioica L.

Осока двудомна





Carex disticha Huds.

Осока дворядна





Carex hartmanii Cajand.

Осока Гартмана





Carex humilis Leyss.

Осока низька





Carex limosa L.

Осока багнова





Carex praecox Schreber subsp. curvata (Knaf.) Kük.

Осока рання зігнута





Carex rhizina Blytt ex Lindbl. (C. pediformis C.A. Meyer subsp. rhizodes (Blytt) H. Lindb.)

Осока кореневищна





Catabrosa aquatica (L.) Beauv.

Катаброза водяна





Centaurea kotschyana Heufel ex Koch

Волошка східнокарпатська





Centaurea melanocalathia Borbás (C. phrygia L. subsp. melanocalathia (Borbás) Dostál)

Волошка чорноголова





Centaurea stricta Waldst. et Kit. (C. triumfetti All. subsp. stricta (Waldst. et Kit.) Dostál

Волошка стиснута



Cerastium eriophorum Kit. in Schult. (C. lanatum auct. non Lam.; C. alpinum subsp. lanatum auct. non (Lam.) Asch. et Graebn.)

Роговик вовнистий





Cerastium pumilum Curt.

Роговик низький





Cerastium sylvaticum Waldst. et Kit.

Роговик лісовий





Cerastium tauricum Spreng. (C. brachypetalum Pers. subsp. tauricum (Spreng.) Murb.)

Роговик кримський





Cerastium tenoreanum Ser. (C. brachypetalum Pers. subsp. tenoreanum (Ser.) Soó)

Роговик Тенора





Cerasus fruticosa (Pall.) Woronow (Prunus fruticosa Pall.)

Вишня степова





Chamaecytisus elongatus (Waldst. et Kit.) Tzvel.

Зіновать протягнута





Chamaecytisus ratisbonensis (Schaeff.) Rothm.

Зіновать регенсбурзька





Chamaecytisus triflorus (Lam.) Skalický

Зіновать триквіткова





Chimaphila umbellata (L.) W. Barton

Зимолюбка зонтична





Chrysosplenium alpinum Schur

Жовтяниця альпійська





Cicuta virosa L.

Цикута отруйна





Cimicifuga europaea Schipcz.

Клопогін європейський





Clematis recta L.

Ломиніс прямий





Cnidium dubium (Schkuhr) Thell.

Стожильник сумнівний





Comarum palustre L. (Potentilla palustris (L.) Scop.)

Вовче тіло звичайне





Convolvulus cantabrica L.

Березка кантабрійська





Cortusa matthioli L. subsp. sibirica (Andrz.) Nyár.

Кортуза Маттіолі сибірська





Cruciata pedemontana (Bellardi) Ehrend.

Круціата п’ємонтська





Crypsis alopecuroides (Piller et Mitterp.) Schrad.

Скритниця китниковидна





Cyperus michelianus (L.) Delile (Dichostylis micheliana (L.) Nees)

Смикавець Мікелі





Dactylis slovenica Domin (D. glomerata L. subsp. slovenica Domin)

Грястиця словацька





Dactylorhiza fuchsii (Druce) Soó subsp. sooiana (Borsos) Borsos (D. longebracteata (F.W. Schmidt) Holub subsp. sooiana (Borsos) Dostal)

Зозульки Шоо





Dactylorhiza incarnata (L.) Soó subsp. serotina (Hausskn.) D.M. Moore et Soó (D. pulchella (Druce) Averyanov)

Зозульки м’ясочервоні





Danthonia alpina Vest.

Дантонія альпійська





Dianthus carthusianorum L. subsp. saxigenus (Schur) Jáv. et Soó

Гвоздика картузіанська скельна





Dianthus carthusianorum subsp. subalpinus (Rehman) Májovský et Králik (D. carpaticus Wołoszcz.)

Гвоздика картузіанська субальпійська





Diantus glabriusculus (Kit.) Borb. (D. collinus Walst. et Kit subsp. glabriusculus (Kit.) Thaisz

Гвоздика голувата





Dianthus tenuifolius Schur

Гвоздика тонколиста





Draba carinthiaca Hoppe (D. siliquosa Bieb.)

Крупка каринтійська





Drosera rotundifolia L.

Росичка круглолиста





Dryopteris affinis (Lowe) Fras.-Jenk. subsp. borreri (Newman) Fras.-Jenk. (D. borreri (Newm.) Newm. ex Oberholzer et Tavel)

Щитник споріднений Борера





Dryopteris assimilis S. Walker (D. expansa auct. non (C. Presl) Fras.-Jenk et Jermy; D. expansa var. alpina (Moore) Viane)

Щитник схожий





Dryopteris cristata (L.) A. Gray

Щитник гребенястий





Dryopteris remota (A. Br. ex Doell) Druce

Щитник розставлений





Echinops sphaerocephalus L.

Головатень круглоголовий





Elatine alsinastrum L.

Руслиця мокрична





Elatine triandra Schkuhr (Elatine ambigua Wight)

Руслиця тритичинкова





Eleocharis mitracarpa Steud.

Ситняг ковпаковий





Eleocharis quinqueflora (F.X. Hartman) O. Schwarz

Ситняг п’ятиквітковий





Epilobium anagallidifolium Lam.

Зніт курячоочковий





Epilobium alsinifolium Vill.

Зніт мокричниколистий





Epilobium lanceolatum Sebast. et Mauri

Зніт ланцетолистий





Epilobium nutans F.W. Schmidt

Зніт пониклий





Equisetum variegatum Shleich. ex Weber et Mohr

Хвощ рябий





Eriophorum gracile W.D.J. Koch

Пухівка струнка





Erysimum odoratum Ehrh. subsp. odoratum (E. pannonicum Crantz)

Жовтушник запашний типовий





Euphorbia carpatica Wołoszcz.

Молочай карпатський





Euphorbia lingulata Heuff.

Молочай язичковий





Euphorbia lucida Waldst. et Kit.

Молочай глянсуватий





Euphorbia palustris L.

Молочай болотяний





Euphorbia sojakii (Chrtek et Krisa) Dubovik (E. austriaca A. Kerner)

Молочай Сойяка





Euphrasia salisburgensis Funck

Очанка зольцбурзька





Ferulago sylvatica (Bess.) Reichenb.

Ферульник лісовий





Festuca apennina De Not. (F. pratensis Hudson subsp. apennina (De Not.) Hegi)

Костриця апеннінська





Festuca carpatica F. Dietr.

Костриця карпатська





Festuca inarmata Schur

Костриця безоста





Festuca pseudodalmatica Krajina ex Domin

Костриця несправжньодалматська





Festuca tatrae (Csakó) Degen

Костриця татранська





Festuca tenuifolia Sibth. (F. filiformis Pourret)

Костриця тонколиста





Gagea minima (L.) Ker-Gawl.

Зірочки маленькі





Gagea spathacea (Hayne) Salisb.

Зірочки чохлуваті





Gagea villosa (Bieb.) Duby (G. arvensis (Pers.) Dumort.)

Зірочки мохнаті





Galatella linosyris (L.) Reichenb. fil. (Aster linosyris (L.) Bernh.)

Солонечник звичайний





Galium abaujense Borbás

Підмареник



Galium anisophyllon Vill.

Підмаренник різнолистий





Galium hercynicum Weigel

Підмаренник герцинський





Galium rubioides L.

Підмаренник мареновидний





Galium transcarpaticum Stojko et Tasenkevitsch

Підмаренник закарпатський





Gentiana cruciata L.

Тирлич хрещатий





Gentiana pneumonanthe L.

Тирлич звичайний





Gentianopsis ciliata (L.) Ma Yu-Chuan (Gentiana ciliata L.; Gentianella ciliata (L.) Borkh.)

Тирличник війчастий





Glyceria declinata Bréb

Лепешняк похилений





Helianthemum grandiflorum (Scop.) DC. subsp. grandiflorum

Сонцецвіт великоквітковий





Helianthemum grandiflorum (Scop.) DC. subsp. glaucescens (Murb.) Holub (H. glaucescens (Murb.) Tzvel.)

Сонцецвіт великоквітковий сизуватий





Helianthemum nummularium (L.) Miller subsp. obscurum (Čelak) Holub (H. chamaecistus Mill; H. hirsutum (Thuill.) Mérat; H. ovatum (Viv.) Dunal in DC; H. obscurum Pers.)

Сонцецвіт звичайний темний





Heracleum carpaticum Porcius

Борщівник карпатський





Heracleum palmatum Baumg. (H. sphondylium L. subsp. transsilvanicum (Schur) Brummitt)

Борщівник пальчастий





Hierochloë odorata (L.) P. Beauv.

Чаполоч пахуча





Inula aspera Poir. (I. salicina L. subsp. aspera (Poir.) Hayek; I. cordata Boiss.)

Оман шорсткий





Inula conyzae (Greiss.) Meikle (I. conyza DC.)

Оман блошиний





Inula germanica L.

Оман німецький





Iris germanica L.

Півники німецькі





Iris hungarica Waldst. et Kit.(Iris aphylla L. subsp. hungarica (Waldst. et Kit.) Hegi)

Півники угорські





Iris variegata L.

Півники рябі





Juncus acutiflorus Ehrh. ex Hoffm.

Ситник гостропелюстковий





Juncus atratus Krock.

Ситник темноцвітий





Juncus castaneus Smith

Ситник каштановий





Juncus thomasii Ten.

Ситник Томаса





Juncus triglumis L.

Ситник трилусковий





Juniperus sabina L.

Ялівець козачий





Kohlrauschia prolifera (L.) Kunth (Petrorhagia prolifera (L.) P. W. Ball et Heywood)

Кольраушія пагононосна





Koeleria transsylvanica Schur (K. macrantha (Ledeb.) Schultes subsp. transsilvanica (Schur) Beldie)

Кипець трансільванський





Lactuca quercina L. subsp. chaixii (Vill.) Čelak. (L. chaixii (Vill.)*

Латук (салат) дуболистий Ше





Lathyrus lacteus (M. Bieb.) Wissjul. (L. pannonicus (Jacq.) Carcke subsp. collinus (Ortmann) Soó)* Чина молочнобіла



Lathyrus latifolius L.

Чина широколиста





Lathyrus palustris L.

Чина болотна





Ledum palustre L.

Багно звичайне





Leontodon hispidus L. subsp. opimus (Koch) Finch et P.D. Sell (L. opimus Koch)

Любочки шорсткі блискучі





Leontodon pseudotaraxaci Schur (L. montanus Lam. subsp. pseudotaraxaci (Schur) Finch et P.D. Sell)

Любочки несправжньокульбабові





Leucanthemum margaritae (Gáyer in Jávorka) Soó

Королиця Маргарити





Leucanthemum subalpinum (Schur) Tzvel. (L. raciborskii M. Pop et Chrshan.; L. vulgare Lam. subsp. alpicola (Gremli) Á. et D. Löve; L. vulgare subsp. subalpinum (Schur) Soó)

Королиця субальпійська





Lilium bulbiferum L.

Лілія цибулинконосна





Limosella aquatica L.

Мулянка водяна





Lindernia procumbens (Krock.) Borbás

Ліндернія простерта





Linum austriacum L.

Льон австрійський





Linum extraaxillare Kit.

Льон гірський





Linum flavum L.

Льон жовтий





Linum trigynum L.

Льон триматочковий





Lotus tenuis Waldst. et Kit. ex Willd.

Лядвенець тонкий





Luzula spicata (L.) DC.

Ожика колосиста





Lycopus exaltatus L.

Вовконіг високий





Melampyrum saxosum Baumg.

Перестріч скельний





Melica ciliata L.

Перлівка війчаста





Melica picta C. Koch

Перлівка ряба





Melica transsilvanica Schur

Перлівка трансільванська





Menyanthes trifoliata L.

Бобівник трилистий





Myricaria germanica (L.) Desv.

Мірикарія німецька





Nepeta pannonica L.

Котяча м’ята паннонська





Nonea pulla (L.) DC.

Куряча сліпота звичайна





Nymphaea alba L.

Латаття біле





Nymphaea candida J.Presl.

Латаття сніжно-біле





Oenanthe banatica Heuff.

Омег банатський





Oenanthe silaifolia Bieb. subsp. hungarica (Simon) Bertová

Омег морківнолистий угорський





Ophioglossum vulgatum L.

Вужачка звичайна





Orlaya grandiflora (L.) Hoffm.

Орлайя великоквіткова





Orobanche alsatica Kirschl.

Вовчок ельзаський





Orobanche caryophyllacea Smith. (O. vulgaris Poir.)

Вовчок гвоздиковидний





Orobanche teucrii Holandre*

Вовчок самосиловий





Oxycoccus palustris Pers. (Vaccinium oxycoccos L.)

Журавлина болотна





Padus avium Mill. subsp. petraea (Tausch) Pavł. ex J. Holub (P. racemosa (Lqam.) Gilib. subsp. petraea (Tausch) Pavł.; Prunus padus L. subsp. borealis Cajander)

Черемха скельна





Pedicularis palustris L.

Шолудивник болотний





Peucedanum alsaticum L.

Смовдь-кукотина





Peucedanum palustre (L.) Moench

Смовдь болотна





Phelipanche purpurea (Jacq.) Soják (Orobanche purpurea Jacq.)*

Вовчок пурпуровий





Phleum ambiguum Ten.

Тимофіївка сумнівна





Phyllitis scolopendrium (L.) Newm. (Asplenium scolopendrium L.)

Листовик сколопендровий





Pinus sylvestris L.

Сосна звичайна





Plantago altissima L.

Подорожник найвищий





Plantago atrata Hoppe subsp. carpathica (Pilg.) Soó

Подорожник карпатський





Plantago urvillei Opiz (P. media L. subsp. stepposa (Kuprian.) Soó)

Подорожник степовий





Poa media Schur

Тонконіг середній





Poa nemoralis L. subsp. carpatica Jirásek

Тонконіг карпатський





Poa pannonica A.J. Kerner

Тонконіг паннонський



Poa remota Forselles

Тонконіг розсунутий





Polycnemum verrucosum Láng

Наземка бородавчаста





Polygala amara L. subsp. brachyptera (Chodat) Hayek (P. subamara Fritsch; P. amblyptera Rchb.)

Китятки гіркі гірські





Polygala amarella Crantz

Китятки гіркуваті





Potamogeton acutifolius Link

Рдесник гостролистий





Potamogeton alpinus Balb.

Рдесник альпійський





Potamogeton gramineus L.

Рдесник злаколистий





Potamogeton praelongus Wulfen

Рдесник довгий





Potamogeton trichoides Cham. et Schlecht.

Рдесник волосовидний





Potentilla alba L.

Перстач білий





Potentilla crantzii (Crantz) G. Beck ex Fritsch (P. verna L.)

Перстач Крантца





Potentilla goldbachii Rupr.

Перстач Гольдбаха





Potentilla laciniosa Kit. ex Nestl.

Перстач розрізаний





Potentilla patula Waldst. & Kit.

Перстач розлогий





Potentilla rupestris L.

Перстач скельний



Potentilla thuringiaca Bern. ex Link

Перстач тюрінгський





Ptarmica vulgaris Blackw. ex DC. (Achillea ptarmica L.)

Чихавка звичайна





Pulmonaria angustifolia L.

Медунка вузьколиста





Pulmonaria filarszkyana Jáv.

Медунка Філярського





Pycreus flavescens (L.) Beauv. ex Reichenb. (Cyperus flavescens L.)

Ситовник жовтуватий





Pyrola carpatica Holub et Krisa*

Грушанка карпатська





Pyrola chlorantha Sw.

Грушанка зеленоцвіта





Pyrola media Sw.

Грушанка середня





Quercus polycarpa Schur

Дуб багатоплідний





Radiola linoides Roth*

Радіола льновидна





Ranunculus arvensis L.

Жовтець польовий





Ranunculus lingua L.

Жовтець язиколистий





Ranunculus oreophilus Bieb. (R. hornschuchii Hoppe)

Жовтець гірськолюбний





Ranunculus polyphyllus Waldst. et Kit. ex Willd.

Жовтець багатолистий





Ranunculus pseudomontanus Schur

Жовтець несправжньогірський





Rhynchospora alba (L.) Vahl

Ринхоспора біла





Rosa pimpinellifolia L. (R. spinosissima L.)

Шипшина бедренцелиста





Rubus bifrons Vest.

Ожина двобічна





Rubus constrictus P.J. Müller et Lefèvre

Ожина перетягнута





Rubus gothicus Friderichsen et Gelert ex E.H.L.Krause

Ожина готична





Rubus grabowskii Weihe ex Günther et al.

Ожина Грабовського





Rubus haesitans Martensen et Walsemann

Ожина чіпка





Rubus montanus Libert ex Lejeune

Ожина гірська





Rubus praecox Bertoloni

Ожина рання





Rubus ulmifolius Schott

Ожина в’язолиста





Rumex palustris Smith

Щавель багновий





Rumex scutatus L.

Щавель щитковий





Sagina apetala Ard. (S. ciliata Fr.)

Моховинка безпелюсткова





Sagina nodosa (L.) Fenzl.

Моховинка вузлувата





Sagina subulata (Sw.) C. Presl.

Моховинка шиловидна





Salix phylicifolia L. (S. phylicifolia (L.) subsp. rhaetica (Anderson) A. Skvorts.; S. rhaetica Anderson; non S. bicolor Ehrh. ex Willd.)

Верба філіколиста





Salix rosmarinifolia L. (S. repens L. subsp. rosmarini­folia )L.) Čelak.)

Верба розмаринолиста





Saxifraga adscendens L.

Ломикамінь висхідний





Scabiosa lucida Vill. subsp. barbata E.I. Nyárady (S. opaca Klok.)

Скабіоза світла бородата





Scabiosa lucida Vill. subsp. pseudobanatica (Schur) Chrtek

Скабіоза світла несправжньобанатська





Schoenoplectus supinus (L.) Palla (Scirpus supinus L.)

Куга лежача





Scirpoides holoschoenus (L.) Soják subsp. australis (Murr.) Soják (Scirpus holoschoenus L.; Holoschoenus vulgaris Link.)

Комишівник звичайний





Scirpus radicans Schkuhr

Комиш укорінливий





Scolochloa festucacea (Willd) Link

Тростяниця кострицевидна



Sedum alpestre Vill.

Очиток альпійський





Sedum annuum L.

Очиток однорічний





Sedum atratum L.

Очиток чорнуватий





Sedum hispanicum L.

Очиток іспанський





Sedum urvillei DC. (S. hillebrandii Fenzl.; S. sartorianum Boiss. subsp. hillebrandii (Fenzl.) D.A. Webb)

Очиток Дюрвілля





Senecio fluviatilis Wallr.

Жовтозілля надрічкове





Senecio paludosus L. subsp. lanatus Holub

Жовтозілля багнове шерстисте





Seseli libanotis (L.) W.D.J. Koch subsp. libanotis (Libanotis montana Crantz)

Жабриця-ладанник





Seseli pallasii Bess. (S. varium Trev.)

Жабриця Паласа





Sesleria heufleriana Schur subsp. heufleriana

Сеслерія Гейфлера





Silene jundzillii Zapał.

Смілка Юндзілла





Soldanella montana Willd.

Сольданела гірська





Sparganium minimum Wallr.

Їжача голівка маленька





Stellaria barthiana Schur

Зірочник Барта





Stellaria longifolia Muehl. ex Willd. (S. diffusa Willd ex Schlecht.)

Зірочник довголистий





Stellaria palustris Retz.

Зірочник болотний





Swertia punctata Baumg.

Сверція крапчаста



Symphytum tanaicense Steven (S. officinale L. subsp. uliginosum (A. Kerner) Nyman; S. uliginosum A. Kerner)

Живокіст донський





Taraxacum fontanicola Soest. (T. fontanum Hand-Mazz. s.l.)

Кульбаба джерельна





Taraxacum nigricans (Kit.) Rchb.

Кульбаба чорнувата





Taraxacum palustre (Lyons) Symons

Кульбаба болотна





Teucrium scordium L. subsp. palustre (Lam.) Gams

Самосил часниковий болотний





Thelypteris palustris Schott

Теліптерис болотний





Thesium alpinum L.

Льонолисник альпійський





Thesium linophyllon L.

Льонолисник льонолистий





Thlaspi dacicum Heuff. subsp. dacicum (Noccaea dacica (Heuff.) F.K. Mey.)

Талабан дакійський





Thymus pulcherimus Schur

Чебрець гарний





Tilia tomentosa Moench (T. argentea Desf. in DC)

Липа пухнаста





Tordylium maximum L.

Тордилій великий





Tozzia carpathica Wołoszcz. (T. alpina L. subsp. carpathica (Wołoszcz.) Dostál)

Тоція карпатська





Trichophorum cespitosum (L.) C. Hartm. (Baeothryon cespitosum (L.) A. Dietr.; Scirpus cespitosum L.)

Пухівочка дерниста





Trifolium pratense L. subsp. kotulae (Pawł.) Soják

Конюшина лучна Котули





Trifolium striatum L.

Конюшина смугаста





Triglochin maritimum L.

Тризубець морський





Trisetum alpestre (Host) Beauv. subsp. alpestre

Трищетинник альпійський





Trisetum ciliare (Kit.) Domin (T. fuscum (Kit. ex Schultes) Schultes)

Трищетинник війчастий





Trisetum flavescens (L.) Beauv. subsp. tatricum Chrtek

Трищетинник жовтуватий татранський





Typha schuttleworthii Koch et Sond.

Рогіз Шутлеворта





Urtica kioviensis Rogow.

Кропива київська





Utricularia minor L.

Пухирник малий





Utricularia vulgaris L.

Пухирник звичайний





Valeriana simplicifolia (Reichenb.) Kabath (V. dioica L. subsp. simplicifolia (Reichenb.) Nyman)

Валеріана цілолиста





Valeriana transsilvanica Schur

Валеріана трансільванська





Verbascum glabratum Friv.

Дивина голенька



Verbascum lanatum Schrad.

Дивина шерстиста





Veronica alpina L. (V. pumila Jacq.; V. alpina L. subsp. pumila (All.) Dostál)

Вероніка альпійська





Veronica jacquinii Baumg. (V. austriaca L. subsp. jacquinii (Baumg.) Watzl.)

Вероніка Жакена





Veronica prostrata L.

Вероніка лежача





Viola dacica Borbás

Фіалка дакійська





Viola elatior Fries (V. canina L. subsp. elatior (Fries) Rouy et Fouc.)

Фіалка висока





Viola pumilla Chaix

Фіалка низика





Viola saxatilis F.W. Schmidt (V. tricolor L. subsp. subalpina Gaudin)

Фіалка скельна





Viola uliginosa Besser

Фіалка багнова





Vitis sylvestris C.C. Gmel.

Виноград лісовий





Wolfia arrhiza (L.) Horkel ex Wimmer

Вольфія безкоренева





Zannichelia palustris L.

Цанікелія болотна



  1   2


Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©azrefs.org 2016
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə