Perekeskse perekeskuse infotund 15. 01 kell 15 Tallinnas, Endla 59 suures saalis. Jaanuaris 2014 oma uksed avava Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku perekeskus tutvustab pakutavaid teenuseid
Yüklə 8.36 Kb.
tarix20.04.2016
ölçüsü8.36 Kb.
EELK Perekeskus

PRESSITEADE


17.12.2013

Perekeskse perekeskuse infotund 15.01 kell 15 Tallinnas, Endla 59 suures saalis.

Jaanuaris 2014 oma uksed avava Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku perekeskus tutvustab pakutavaid teenuseid, meeskonda ning pakub kõigile huvilistele võimalust kuulata kolme teemakohast ettekannet.

Loodavas perekeskuses hakatakse pakkuma psühholoogilise nõustamise teenust, mis on vähekindlustatutele tasuta lootuses leevendada sellega abivajajatele pikki ootejärjekordi. Samuti hakatakse tegelema kristliku nõustamise ja hingehoiuteenusega, mida seni on pakkunud ainult vaimulikud, nüüdsest aga ka pereteraapia taustaga professionaalid.

Eesmärgiks on käivitada perekeskne perenõustamisteenus Tallinna kesklinnas ja Harku vallas, mis on avatud kõikidele Harjumaa elanikele. Koostöö laieneb ka Keila valla elanikele.

Esimene infotund on Tallinnas, sarnased ettevõtmised toimuvad 24.01 Keilas ja 29.01 Harku vallas. EELK Perekeskse perenõustamise käivitamise projekti suurrahastaja aastal 2014. a. on Eesti-Šveitsi koostööprogrammi Vabaühenduste Fond ja Kodanikuühiskonna Sihtkapital(KÜSK).


Perekeskuse juhataja Pia Ruotsala tutvustab EELK Perekeskuse tegevust ja visiooni -kes me oleme ja mida me teeme. Pia arutleb, kui on ühine kutse ja siht, siis kuidas sinna läbi perenõustamise jõuda ning kuidas EELK Perekeskus saab toetada Eesti peresid ja Harjumaa sotsiaaltööd.
Helen Sööl, perekeskuse vabatahtlik nõustaja, teeb ettekande teemal „Perevägivalla käsitlustest, olemusest ja mõjust“. Uuringud näitavad, et soopõhine perevägivald on meie ühiskonnas varjatud ja  väga laialt levinud probleem. Veel paarkümmend aastat tagasi suhtuti sellesse kui peretülisse, millesse kõrvalseisjad ei peaks sekkuma. Viimastel aastatel on Lääne ühiskondade eeskujul hakatud ka Eestis käsitlema perevägivalda kui soospetsiifilist sotsiaalset probleemi. Ettekanne annab ülevaate vägivalla peamiste käsitluste kohta maailmas ning selgitab milline on selle olemus ning mõju pereelule.

Kärt Kase, perekeskuse peanõustaja, räägib sellest, millised on kõige sagedamad probleemid, millega pereterapeudi juurde pöördutakse. Paljudes peredes on tülisid lähedus-kauguse reguleerimise teemal, toimub võimuvõitlus mitte meeskonnatöö, inimeste päritolupere käitumismustrid tulevad automaatreaktsioonidena oma pere igapäevaellu kaasa ning tekitavad tihti paarikonflikte. Nõustamine pakub kliendile uusi vaatenurki, et sissetallatud rajast kõrvale astuda ning suhtes muutus tekitada.

Üritus on eelregistreerimisega: http://perekeskus.eu/event/tallinna-infotund/

Lisainfo:


EELK peretöö koordinaator ja perekeskuse juhataja Pia Ruotsala

EELK


56971506

pia.ruotsala@eelk.ee
Kärt Kase

Perekeskuse peanõustaja


EELK Perekeskus
Tel. 53830017
kart@perekeskus.eu
Koostaja: Kärt KaseVerilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©azrefs.org 2016
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə