Microfinance in Russia: New Technologies of Success




Yüklə 468.65 Kb.
səhifə1/4
tarix29.04.2016
ölçüsü468.65 Kb.
  1   2   3   4



List of Participants

registered for the VII National Conference

"Microfinance in Russia: New Technologies of Success"

to take place on 19-21 November 2008 in St. Petersburg


As of 30.09.2008 based on the received registration forms



Family Name

Name

Middle Name

Organization

Position




1

Barnewitz

Alexander

 

Gerfo/ German Foundation for the support of small entrepreuners

Member of board

2

Carlson

James

 

US Agency for Internationa Development (USAID)

Office Director

3

Crevier

Jean-Marc

 

National union of organizations of financial mutual support

Desjardins project manager, Canada

4

Drude

Nikolas

 

European Bank for Reconstruction and Develoment

Principal Banker

5

Klein

Mathieu

 

CYRUS MICROFINANCE

Managing partner

6

Kuno

Chikako

 

European Bank for Reconstruction and Develoment

Director, Group for Small Business

7

MacLeod

Stephen

 

Development Alternatives, Inc.

Director, Contracts

8

Mago

Stephen

 

University of fort hare

Lecturer

9

Pak

Oksana

 

European Bank for Reconstruction and Develoment

Senior Banker

10

Samuel

Clause

 

Cyrus Microfinance SAS

President

11

Sinha

Sanjay

 

Micro-Credit Ratings International Ltd

Managing Director

12

Sulaimon

Akeem

 

INTERNATIONAL BRITISH INSTITUTE

STUDENT

13

Vankalas

Sachin

Subhash

Micro-Credit Ratings International Ltd

Rating Analyst

14

Adzhiderskaya

Irina

Yurievna

Pacific center for credit unions development

Director

15

Aydagulov

Rafis

Gilmullovich

Chamber of commerce and industry of Naberezhnye Chelny and Zakamie Region

Department director

16

Akbarov

Sharkhod

Yusufdzhanovich

GTZ, German Technical Cooperation, Microfinance Services Support Project in Tadjikistan regions

Chief expert of the project, GTZ

17

Alexeyuk

Elena

Viktorоvna

Credit Consumer Cooperative "OBEREG"

Director

18

Alesthenko

Sergey

Anatolievich

Credit Consumer Cooperative of Citizens "SOYUZ"

Member of board

19

Amosova

Svetlana

Mikhaylovna

Credit Consumer Cooperative "Credit Union "Alteya"

Director

20

Artemiev

Andrey

Gennadievich

Fund for small business support "Counterpart Enterprise Fund"

Director

21

Akhmetshina

Elena

Valentinovna

Credit Consumer Cooperative "Uralskaya narodnaya kassa"

Chairperson of board

22

Babkina

Galina

Vasilievna

State fund for SME development of Murmansk Oblast (FORMAP)

Deputy director

23

Baburina

Olga

Nikolaevna

Udmurt state fund for small business support

Manager

24

Baranovskaya

Natalia

Petrovna

Credit Consumer Cooperative of Citizens "Ural-Finance"

Director

25

Bashkatov

Nikolay

Pavlovich

Stavropol rural credit consumer cooperative "Sodruzhestvo"

Executive director

26

Berezhnova

Maria

Alexandrovna

Credit Consumer Cooperative of Citizens "Doverie"

Executive director

27

Berezovskaya

Zhanna

Klimentievna

Association of credit unions of St. Petersburg and Leningrad oblast

Chairperson of board

28

Biryukov

Alexander

Borisovich

Chita Oblast Fund for Small Enterprise Support

General director

29

Bliznetsova

Tatyana

Ivanоvna

"Business coperation" Ltd.

Director

30

Bondarev

Alexander

Nikolaevich

Nonprofit organization Mutual insurance society "Narodnye kassy"

Legal advisor

31

Bochkova

Anna

Valerievna

Saratov institute (branch) "Russian State University of Trade and Economics"

Assistant

32

Budnikova

Nina

Georgievna

Association of credit unions of St. Petersburg and Leningrad oblast

Chairperson of board CC "Rost"

33

Bumatov

Marat

Ramilievich

Ministry of trade and enterpreneurship development of the Perm region

Minister

34

Burykina

Ekaterina

Olegovna

Novgorod consumer society

Director of subdivision

35

Butova

Ekaterina

Alexandrovna

Closed Joint-Stock Company "Women Microfinance Network"

President

36

Bykov

Alexander

Yurievich

Nonprofit organization Mutual insurance society "Narodnye kassy"

Deputy director

37

Bykov

Viktor

Ivanоvich

Association of credit unions of St. Petersburg and Leningrad oblast

Chairman of board

38

Vinogradova

Elvira

Ravilevna

"Northwestern Financial Company" Ltd.

Development director

39

Vitlinsky

Valery

Pavlovich

Credit union of military and their family members "Tverskoy"

Director

40

Vishnevskaya

Galina

Vasilievna

Credit Consumer Cooperative of Citizens "Potentsial"

Subsidiary office director

41

Volokho

Klavdya

Semenovna

Union of self-regulated organizations of mutual financial aid "League of credit unions"

Public relations officer

42

Volokhonsky

Yuri

Nikolaevich

National union of organizations of financial mutual support

President

43

Vorobieva

Zinaida

Valerievna

Chuvash republic rural credit consumer cooperative "Soglasie"

Executive director

44

Vorobieva

Ekaterina

Vladimirоvna

Chuvash republic rural credit consumer cooperative "Soglasie"

Economic manager

45

Vorontsov

Alexey

Nikolaevich

Fund "Novy mir"

Director

46

Vshivkova

Nadezda

Vasilievna

Rural credit consumer cooperative Rural credit consumer cooperative "Doverie"

Chairperson

47

Galibina

Nina

Evgenievna

Credit Consumer Cooperative of Citizens DOVERIE 2006

Director

48

Galova

Marina

Vladimirоvna

Credit Consumer Cooperative "Credit Union "Alteya"

Chief accountant

49

Glushkov

Viktor

Anatolievich

"Oxfam" branch

Small business development expert

50

Golikov

Sergey

Viatcheslavоvich

Credit consumer union "Capital-Express"

Chairman of board of CC

51

Golubeva

Maria

Olegovna

Closed Joint-Stock Company "Centurion Capital"

Chief financial analyst

52

Goryachkina

Inna

Evgenievna

Credit Consumer Cooperative of Citizens "Denezhny"

Chairperson of the coopertive

53

Grigorkina

Tatyana

Vladimirоvna

Small business development committee of Lipetsk oblast

Chair of Committee

54

Gudoreva

Lidia

Vitalievna

Credit Consumer Cooperative "BELOVSKY"

Director

55

Dvedenidova

Tatyana

Nikolaevna

Credit Consumer Cooperative "Semeyny kapital"

Chairperson of board

56

Deminsky

Vladimir

Yurievich

Investment company "ORION"

Executive director JSC IC "ORION"

57

Dzhusup

Irina

Alexeevna

Oikocredit, Worldwide cooperative society of development, Ltd., Netherlands

Branch director

58

Ditkova

Olga

Valentinovna

Credit Consumer Cooperative of Citizens "Ural-Finance"

Chief accountant

59

Dobin

Alexander

Vladimirоvich

Mari republic SME support agency

Director

60

Dronova

Irina

Alexandrovna

Credit Consumer Cooperative of Citizens "Credit partnership of entrepreneurs"

Director

61

Egorova

Natalia

Ivanоvna

National union of organizations of financial mutual support

Chief accountant of Desjardins Fund

62

Yelkov

Mikhail

Nikolaevich

Rural credit and savings consumer cooperative "Galaktika"

Chairman
  1   2   3   4


Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©azrefs.org 2016
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə