Lepisosteidae




Yüklə 17 Kb.
tarix21.04.2016
ölçüsü17 Kb.
Lista de peces registrados en ambientes dulceacuícolas de Campeche
Juan Jacobo Schmitter-Soto, María Eugenia Vega-Cendejas e Ivette Liliana Torres-Castro
LEPISOSTEIDAE

  1. Atractosteus tropicus Gill, 1863

ELOPIDAE



  1. Elops saurus Linnaeus, 1766

MEGALOPIDAE



  1. Megalops atlanticus Valenciennes, 1847

ENGRAULIDAE



  1. Anchoa hepsetus (Linnaeus, 1758)

  2. Anchoa mitchilli (Valenciennes, 1848)

CLUPEIDAE



  1. Dorosoma anale Meek, 1904

  2. Dorosoma petenense (Günther, 1867)

CHARACIDAE



  1. Astyanax aeneus (Günther, 1860)

  2. Astyanax altior Hubbs, 1936

  3. Hyphessobrycon compressus (Meek, 1904)

ARIIDAE


  1. Cathorops aguadulce (Meek, 1904)

HEPTAPTERIDAE



  1. Rhamdia guatemalensis (Günther, 1864)

FUNDULIDAE



  1. Fundulus grandissimus Hubbs, 1936

  2. Lucania parva (Baird & Girard, 1955)

CYPRINODONTIDAE



  1. Cyprinodon artifrons Hubbs, 1936

  2. Floridichthys polyommus Hubbs, 1936

  3. Garmanella pulchra Hubbs, 1936

APLOCHEILIDAE



  1. Rivulus tenuis Meek, 1904

POECILIIDAE



  1. Belonesox belizanus Kner, 1860

  2. Carlhubbsia kidderi (Hubbs, 1936)

  3. Gambusia sexradiata Hubbs, 1936

  4. Gambusia yucatana Regan, 1914

  5. Heterandria bimaculata (Heckel, 1848)

  6. Phallichthys fairweatheri Rosen y Bailey, 1959

  7. Poecilia mexicana Steindachner, 1863

  8. Poecilia petenensis (Günther, 1866)

  9. Poecilia velifera (Regan, 1914)

  10. Xiphophorus hellerii Heckel, 1848

  11. Xiphophorus maculatus (Günther, 1866)

MUGILIDAE



  1. Mugil cephalus Linnaeus, 1758

  2. Mugil curema Valenciennes, 1836

ATHERINOPSIDAE



  1. Atherinella alvarezi (Díaz-Pardo, 1972)

  2. Atherinella schultzi (Álvarez y Carranza, 1952)

  3. Atherinella sp.

HEMIRAMPHIDAE



  1. Chriodorus atherinoides Goode & Bean, 1882

BELONIDAE

36. Strongylura timucu (Walbaum, 1792)
SYNBRANCHIDAE


  1. Ophisternon aenigmaticum Rosen y Greenwood, 1976

CENTROPOMIDAE



  1. Centropomus undecimalis (Bloch, 1792)

LUTJANIDAE



  1. Lutjanus griseus (Linnaeus, 1758)

GERREIDAE



  1. Diapterus auratus Ranzani, 1840

  2. Eucinostomus argenteus Baird & Girard, 1855

  3. Eucinostomus gula (Quoy y Gaimard, 1824)

  4. Eugerres mexicanus (Steindachner)

  5. Gerres cinereus (Walbaum, 1792)

CICHLIDAE



  1. Cichlasoma’ aguadae Hubbs, 1936

  2. Cichlasoma’ salvini (Günther, 1862)

  3. Cichlasoma’ urophthalmus (Günther, 1862)

  4. Amphilophus robertsoni (Regan, 1905)

  5. Cryptoheros chetumalensis Schmitter-Soto, 2007

  6. Oreochromis mossambicus (Peters, 1852)

  7. Oreochromis niloticus (Linnaeus, 1758)

  8. Oreochromis aureus (Steindachner, 1864)

  9. Parachromis friedrichsthalii (Heckel, 1840)

  10. Parachromis managuensis (Günther, 1867)

  11. Petenia splendida Günther, 1862

  12. Rocio octofasciata (Regan, 1903)

  13. Thorichthys affinis (Günther 1862)

  14. Thorichthys helleri (Steindachner, 1864)

  15. Thorichthys meeki (Brind, 1918)

  16. Thorichthys pasionis (Rivas, 1962)

  17. Vieja argentea Allgayer, 1991

  18. Vieja bifasciata (Steindachner, 1864)

  19. Vieja heterospila (Hubbs, 1936)

  20. Vieja pearsei (Hubbs, 1936)

  21. Vieja synspila (Hubbs, 1935)

ELEOTRIDAE



  1. Dormitator maculatus (Bloch, 1792)

  2. Eleotris pisonis (Gmelin, 1788)

  3. Gobiomorus dormitor Lacepède, 1800

GOBIIDAE


  1. Lophogobius cyprinoides (Pallas, 1770)

SPHYRAENIDAE



  1. Sphyraena barracuda (Walbaum, 1792)

ACHIRIDAE



  1. Achirus lineatus (Linnaeus, 1758)

TETRAODONTIDAE



  1. Sphoeroides testudineus (Linnaeus, 1758)


Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©azrefs.org 2016
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə