Latvijas Republikas 11. Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai Priekšlikums uz otro lasījumu likumprojektam „Grozījumi Elektronisko sakaru likumā” Nr. 479/Lp11
Yüklə 5.9 Kb.
tarix28.02.2016
ölçüsü5.9 Kb.Rīgā, 2013. gada 12. martā

Nr. _________________Latvijas Republikas 11. Saeimas

Tautsaimniecības, agrārās, vides un

reģionālās politikas komisijai
Priekšlikums uz otro lasījumu likumprojektam „Grozījumi Elektronisko sakaru likumā” Nr. 479/Lp11
Elektronisko sakaru likuma 5.panta trešā daļa uzliek Satiksmes ministrijai pienākumu pārraudzīt .lv reģistra turētāja darbu MK noteiktā kārtībā. Savukārt 2011.gada 5.jūlija Ministru kabineta noteikumu Nr. 524 „Augstākā līmeņa domēna „.lv” reģistra un elektroniskās numurēšanas sistēmas turētāja noteikšanas kārtība” 6.punkts nosaka:

„Satiksmes ministrija reģistra un elektroniskās numurēšanas sistēmas turētāju nosaka konkursa kārtībā”.Tādējādi ik pa pieciem gadiem var mainīties reģistra turētājs. Tas savukārt rada virkni risku, no kuriem galvenais ir risks drošai un nepārtrauktai domēna .lv darbībai mainoties sistēmas turētājam. Atbilstoši starptautiskai pieredzei sistēmas turētāja maiņa var ilgt līdz 2 gadiem un šāda pieeja prasa papildu investīcijas maiņas procesa realizācijai.
Lai novērstu riskus interneta darbībai Latvijā un veicinātu to drošību un stabilitāti, lūdzu grozīt Elektronisko sakaru likuma 5. panta trešo daļu, izsakot to šādā redakcijā:
„Satiksmes ministrija Ministru kabineta noteiktajā kārtībā nosaka prasības augstākā līmeņa domēna .lv reģistra un elektroniskās numurēšanas sistēmas uzturēšanai, kā arī uzrauga šo prasību izpildi.

Augstākā līmeņa domēna .lv reģistru un elektroniskās numurēšanas sistēmas uzturēšana tiek deleģēta Latvijas Universitātes aģentūrai “Latvijas Universitātes Matemātikas un informātikas institūts”, kas šos uzdevumus izpilda un tiesības īsteno Satiksmes ministrijas pakļautībā atbilstoši Ministru Kabinetā apstiprinātam pakalpojumu cenrādim un deleģēšanas līguma noteikumiem”.

Ar cieņu,

11. Saeimas deputāts J. Vucāns
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©azrefs.org 2016
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə