Klaukkala 13 2005 Tuomari: Jens Lindgren, Ruotsi Sileäkarvaiset yksiväriset




Yüklə 55.53 Kb.
tarix27.04.2016
ölçüsü55.53 Kb.
Klaukkala 13.3.2005
Tuomari: Jens Lindgren, Ruotsi



Sileäkarvaiset yksiväriset

ROP + Serti Nikean Femme Fatale Om. Hanna Lahtinen
ROP2 Serti Fin Mva Nikean Peukaloinen

Sertit
Brandy Om. Hanna Enqvist


Amulet Om. Anna Lindberg
Aniara's Aprikoosi Om. Katja Kivipuro
Aniara's Pearl Om. Katja Kivipuro

Sileäkarvaiset kuvioidut
ROP + Serti Fin Mva Tikkitakin Tammen Contender Om. I.Merjankari ja M.Forsblom
ROP2 + Serti N & Fin Mva GG-04 Mira's Alibaba Om. Heli Kuoppamäki

Sertit
Tikkitakin Bondi Beach Om. I.Merjankari ja M.Forsblm


Fin Mva Tikkitakin Titaani Om. I.Merjankari ja M.Forsblom
Fin & N Mva Mira's Victor Om. Heli Kuoppamäki
Mimosan Herra Huu Om. Kirsi ja Juho Kjäll
Tirlittanin Maya Om. A.Kariluoto ja H. Hakulinen
Picanto's Nylon Om. Mikko Korhonen

Satiini
ROP + Serti Nikean Samurai Om. Hanna Lahtinen
ROP2 + Serti Aniaras Kiiltokuvatyttö Om. Katja Kivipuro

Englannincrest yksiväriset

ROP + Serti Nikean Kristalli Om. Hanna Lahtinen
ROP2 + Serti Aniara's Väike Päike Om. Katja Kivipuro

Serti
Aniara's Tankki Täyteen Om. Katja Kivipuro


MyWay Black Angel Om. Taru Jantunen

Amerikancrest
ROP + Serti Fin Mva JV-04 GG-04 Goldhill's Perfect My Nature Om.M.Aatela & R. Ristimäki
ROP2 + Serti Fin Mva JV-03 VV-03 Goldhill's Totally Perfect Om.. M.Aatela & R. Ristimäki

Serti
Muskotin Kiara Om. Janiika Toivoniemi


Aniara's American Fizz Om. Katja Kivipuro

Satiinicrest
ROP JV-04 Mira's Firestorm Om. Heli Kuoppamäki

Abessiinialainen

ROP + Serti Fin & N & S Mva Tirlittanin HalloweenOm. A.Kariluoto ja H. Hakulinen
ROP2 + Serti Aniara's Kelpo Kupla Om. Katja Kivipur

Serti
Tirlittanin Luz De La Luna Om. A.Kariluoto & H. Hakulinen


Ernesto Om. Tuula Niemi

Teddy
ROP + Serti Andien Pandora Om. Anneli Ceder
ROP2 + Serti Andien Onyx Om. Anneli Ceder

Serti
Goldhill's Mr. Hedgehog Om. Tinja Lesonen


Andien Miss Muffin Om. Anneli Ceder
Andien Liberty Loo Om. Anneli Ceder
Caritza Om. Tinja Lesonen
Andien Enzo Om. Marjo Aro

Rex
ROP + Serti Fin Mva GG-03 GG-04 Emmica's Macrame Om. Tellu Konttinen
ROP2 + Serti Nattsmygarn's Engessa Om. Janiika Toivoniemi

Sertit
Muskotin Me Against The Music Om. Janiika Toivoniemi



Klipatut
Paras Goldhill's Fire Om.. Anneli Klingberg

Klipattu serti


KMva Andovan Om.. M.Aatela & R.Ristimäki
KMva Goldhill's Pompula Om.. Annu Ristimäki

Ei-standardi
Paras MyWay Sweet Angel Om. Lotta Ahlfors
Paras 2. Bluefox Om.. Tinja Lesonen

Kasvattajaluokka

1. Goldhill's - Amerikancrest
2. Tikkitakin - Nonself silver agouti
3. Mira's - Nonself black dalmatian
4. Nikean - Self cream
5. Aniara's - Englannincrest saffron

BEST IN SHOW JUNIOR
1. Nikean Femme Fatale Om. Hanna Lahtinen
2. Nikean Kristalli Om. Hanna Lahtinen
3. Andien Onyx Om. Anneli Ceder
4. Tirlittanin Luz De La Luna Om. A.Kariluoto & H. Hakulinen
5. Picanto's Nylon Om. Mikko Korhonen
6. Nikean Samurai Om. Hanna Lahtinen

BEST IN SHOW
1. Fin Mva JV-04 GG-04 Goldhill's Perfect My Nature Om.M.Aatela & R. Ristimäki
2. Fin Mva Tikkitakin Tammen Contender Om. I.Merjankari ja M.Forsblom
3. Nikean Femme Fatale Om. Hanna Lahtinen
4. Fin & N & S Mva Tirlittanin HalloweenOm. A.Kariluoto ja H. Hakulinen
5. Aniara's Kelpo Kupla Om. Katja Kivipuro
6. N & Fin Mva GG-04 Mira's Alibaba Om. Heli Kuoppamäki
7. Nikean Kristalli Om. Hanna Lahtinen
8. Andien Pandora Om. Anneli Ceder

 Pori 11.06.2005


 


Virallinen luokka
Tuomari Hanna Lahtinen

Sileäkarvaiset, yksiväriset
ROP + serti Nikean Kultu Kimallus
ROP 2 + serti Myway Earth Wind And Fire

Sertit:
Mira's Jasminda


Fin Mva Myway Daisy Jane
Aniara's Aprikoosi

Kumat:
Aniara's Pearl



Sileäkarvaiset, kuvioidut
ROP + serti Myway All Day
ROP2 + serti Tikkitakin Pacifique

Sertit
Tikkitakin Missisippi


Malaxi's Anfang
Fin Mva Tikkitakin Titaani
N & Fin Mva GG-04 Mira's Alibaba
N & Fin Ch Mira's Victor

Kumat
Tikkitakin Bondi Beach


Mira's Zafir
Mira's Zitronella
Tikkitakin Miles
Mimosan Herra Huu

Englannin crested, yksiväriset
ROP + serti Mira's Patricia
ROP2 + serti Aniara's Jade

Sertit
Aniara's Muskotti


Anemone's Inca
CavyHearts Daphne
Myway Fine'n Mine

Englannin crested, kuvioidut
ROP + serti N & Fin Ch Mira's Astronaut
ROP2 + serti GG-04 Picantto's Cobacabana

Sertit
Nikean Jummi Jammi



Satiini crest
ROP + serti Mira's Yasmine
ROP2 Mira's Yummy

Amerikan Crest
ROP + serti Aniara's American Fizz
ROP2 + kuma Aniaras American Gigolo Jr.

Abessiinialainen
ROP + serti N & S & Fin Ch Tirlittanin Halloween
ROP2 + serti Tirlittanin Hijo De La Luna

Sertit
Tirlittanin Luz De La Luna


Tirlittanin Lord From A Land Of Shadows

Teddy
ROP + serti Goldhill's Bim Bel Bom
ROP2 + serti Aniara's Ted The Teddy

Kumat Goldhill's Goldilocks,


Andien Huckleberry

Rex
ROP + serti Muskotin Me Against The Music
ROP2 + serti Muskotin Sarabel

Kuma Nattsmygarn's Engessa



Paras klipattu
Petit Rose

Paras ei-standardi ja tuomarin suosikki
Anemone's Pikku Myy

Kasvattajaluokka
1. Tirlittanin abessiinialaiset
2. Tikkitakin tortoiseshell and white
3. Mira's black dalmatian

Jalostusluokka
Nattsmygarn's Engessa

Best In Show
1. Mira's Patricia
2. Tikkitakin Halloween
3. Nikean Kultu Kimallus
4. Myway All Day
5. Tikkitakin Pacifique
6. Aniara's Jade
7. Goldhill's Bim Bel Bom
8. Myway Earth Wind And Fire



Pet luokka
Tuomari Heli Kuoppamäki

PP 1 Pähkinä om Pia Ottola
PP 2 Anemones Vili om Petra Hautanen
PP 3 Tikku om Annukka Holmroos
PP 4 Viki om Annukka Holmroos
PP 5 Nowhere's Land's Walenka om Teresa Rosenlund
PP 6 Kerttu om Mira Mannersola
PP 7 Aniara's American Night Light om Riikka Torkkeli
PP 8 Mimosan Hombre om Katariina Soisa
 

Kumat: Tikkitakin Shani Winda om Teresa Rosenlund
Tirlittanin Vienetta om Teresa Rosenlund
Mimosan Klonkku om Kristiina Sorsa
Goldhill's Max om Susanna Piili
Karkki om Erkki Heikkilä
Aniara's American Orlando om Susanna Heikkilä
Aniara's Ted the Teddy om Eemeli Torkkeli
Vili Champions Valtteri om Miia Ollikkala
Jami om Susanna Piili
Tikkitakin Tripolitania om Annukka Holmroos
Mustanaamio om Laura Kakkola
Panda om Kristiina Kääriäinen
Andien Paz om Sofia Porkka
Nöpö om Jannika Murotie
Panda om Pia Ottola



Pet luokka
Tuomari Maria Tuohisto-Kokko

PP 1 Karkki om Erkki Heikkilä
PP2 Panda om Pia Ottola
PP 3 Vili Champions Valtteri om Miia Ollikkala
PP 4 Tirlittanin Vienetta om Teresa Rosenlund
PP 5 Mustanaamio om Laura Kakkola
PP 6 Tikkitakin Filip om Marja ja Helmi Uotila
PP 7 Goldhill's Max om Susanna Piili
PP 8 Viki om Annukka Holmroos

Tuomarin Suosikki: Pähkinä om Pia Ottola


 

Kuma:

Panda om Kristiina Kääriäinen


Andien Paz om Sofia Porkka
Andien Olivia om Sofia Porkka
Tikkitakin Shani Winda om Teresa Rosenlund
Nöpö om Jannika Murotie
Muskotin Tehotyttö om Teresa Rosenlund
Mimosan Klonkku om Kristiina Sorsa
Mimosan Jaska Jokunen om Kristiina Sorsa
Aniaras Ted the Teddy om Eemeli Torkkeli
Aniara's American Night Light om Riikka Torkkeli
Anemone's Vili om Petra Hautanen

TURENKI 7.8.2005
 


Virallinen luokka
Tuomari: Hanna Lahtinen


Sileäkarvaiset, yksiväriset
ROP, Serti Mira's Winning Star om. Kirsi Kjäll
ROP2, Serti Mira's Jasminda om. Petra Hautanen

Serti
Nikean Cream Dream om. Sari Perämäki


Aniara's Aprikoosi om. Katja Kivipuro
Aniara's Pearl om. Katja Kivipuro
Aniara's Christmas Gift om. Katja Kivipuro
Myway Earth Wind And Fire om. Minna Lintonen

Kuma
Nowhere Land's Arcanoid om. Lotta Ahlfors


Tirlittanin Tatiana om. Katriina Hautala
Fin Mva Myway Daisy Jane om. Minna Lintonen

Sileäkarvaiset, kuvioidut
ROP, Serti Tikkitakin Pacifique Om. Iina Merjankari ja Maria Forsblom
ROP2, Serti Anemone's Nemo Om. Katriina Hautala

Serti
Fin Mva Tikkitakin Francisco Om. Iina Merjankari ja Maria Forsblom


Fin Mva Tikkitakin Titaani Om. Iina Merjankari ja Maria Forsblom
Tikkitakin Bondi Beach Om. Iina Merjankari ja Maria Forsblom
Tikkitakin Harper's Bazaar Om. Tiia Hellsten
N & Fin Mva GG-04 Mira's Alibaba Om. Heli Kuoppamäki

Kuma
Mira's Alfred Om. Heli Kuoppamäki


Mimosan Herra Huu Om. Kirsi ja Juho Kjäll
Tikkitakin Iceman Om. Heli Kuoppamäki

Satiini, kuvioitu
ROP Cawica's Frisk-Å-Blandat Om. Katriina Hautala

Englannincrest, yksiväriset
ROP, Serti Mira's Patricia om. Heli Kuoppamäki
ROP2, Serti Aniara's Huuma om. Katja Kivipuro

Serti
Aniara's Jade om. Katja Kivipuro

Kuma
Aniara's Muskotti om. Janiika Toivoniemi
Anemone's Inca om. Katriina Hautala
CavyHearts Daphne om. Katja Kivipuro

Englannincrest, kuvioitu
ROP, SertiNikean Jummi Jammi om. Katja Kivipuro
ROP2, Kuma N & Fin Mva Mira's Astronaut om. Heli Kuoppamäki

Amerikancrest
ROP, Serti Aniara's Fizz om. Katja Kivipuro
ROP2 Aniara's American Gigolo Jr. om. Katja Kivipuro

Rex
ROP, Serti Fin Mva Muskotin Me Against The Music om. Janiika Toivoniemi
ROP2, Serti Muskotin Sarabel om. Janiika Toivoniemi

Kuma
GG-03 GG-04 Fin Mva Emmica's Macreame Om. Tellu Konttinen



Teddy
ROP, Serti Helminauhan Syysprinsessa Om. Nelli Kaulio
ROP2, Serti Andien Cola Om. Sanna Tuomaala

Serti
Andien Carlitos Om. Marjo Aro


Aniara's Ted The Teddy Om. Eemeli Torkkeli

Kuma
Only One Om. Tinja Lesonen


Mira's Fantacy Om. Heidi Saarela
Miras Dream Flash Om. Katja Kivipuro

Abessiinialaiset
ROP, Serti Aniara's Kelpo Kapellimestari om. Marjo Aro
ROP2 Aniara's Kelpo Kipinä om. Katja Kivipuro

Paras klipattu
K Mva Goldhill's Pompula om. Annu Ristimäki

Paras ei-standardi
Bluefox Om. Tinja Lesonen

Kasvattajaluokka
1.MyWay Self black
2.Tikkitakin Silver agouti
3. Aniara's Englannincrest saffron

BIS
1. Mira's Patricia Om. Heli Kuoppamäki
2. Helminauhan Syysprinsessa Om. Nelli Kaulio
3. Mira's Winning Star Om. Kirsi Kjäll
4. Mira's Jasminda Om. Petra Hautanen
5. Tikkitakin Pacifique Om. Iina Merjankari ja Maria Forsblom
6. Aniara's Huuma Om. Katja Kivipuro
7. Aniara's Fizz Om. Katja Kivipuro
8. Fin Mva Muskotin Me Against The Music Om. Janiika Toivoniemi



Virallinen luokka
Tuomari: Katja Kivipuro


Sileäkarvaiset, yksiväriset
ROP, Serti Mira's Winning Star Om. Kirsi Kjäll
ROP2, Serti Mira's Jasminda Om. Petra Hautanen

Serti
Nowhere Land's Arcanoid Om. Lotta Ahlfors

Kuma
Fin Mva Myway Daisy Jane Om. Minna Lintonen

Sileäkarvaiset, kuvioidut
ROP, Serti Tikkitakin Pacifique Om. Iina Merjankari ja Maria Forsblom
ROP2, Serti Mira's Alfred Om. Heli Kuoppamäki

Serti
Fin Mva Tikkitakin Francisco Om. Iina Merjankari ja Maria Forsblom


Fin Mva Tikkitakin Titaani Om. Iina Merjankari ja Maria Forsblom
Tikkitakin Bondi Beach Om. Iina Merjankari ja Maria Forsblom
N & Fin Mva GG-04 Mira's Alibaba Om. Heli Kuoppamäki
N & Fina Mva Mira's Victor Om. Heli Kuoppamäki
Anemone's Nemo Om. Katriina Hautala
Tikkitakin Miles Om. Iina Merjankari & Maria Forsblom
Myway All Day Om. Minna Lintonen

Kuma
Isolde's Valdermar Om. Tinja Lesonen



Satiini, yksivärinen
ROP, Serti Nikean Kimalle Om. Hanna Lahtinen

Englannincrest, yksivärinen
ROP, Serti Nikean Kristalli Om. Hanna Lahtinen
ROP 2 Aniara's Muskotti Om. Janiika Toivoniemi

Englannincrest, kuvioitu
ROP N & Fin Mva Mira's Astronaut Om. Heli Kuoppamäki
ROP 2 Nikean Don Camillo Om. Hanna Lahtinen

Satiinicrest, yksivärinen
ROP, Serti Nikean Gin Om. Hanna Lahtinen

Rex
ROP, Serti Fin Mva Muskotin Me Against The Music Om. Janiika Toivoniemi
ROP2, Serti GG-03, GG-04 Fin Mva Emmica's Macreame Om. Tellu Konttinen

Teddy
ROP, Serti Helminauhan Syysprinsessa Om. Nelli Kaulio
ROP2, Serti Andien Cola Om. Sanna Tuomaala

Abessiinialaiset
ROP, Serti Aniara's Kelpo Kapellimestari Om. Marjo Aro

Texel
ROP Goldhill's Desnudare'e Om. Tuula Mortenson

Paras klipattu
Picantto's O'la Paloma Om. Mikko Korhonen

Paras ei-standardi
Bluefox Om. Tinja Lesonen

Kasvattajaluokka
1. Tikkitakin silver agoutit
2. Tikkitakin tot & white

Best In Show
1. Mira's Winning Star
2. Helminauhan Syysprinsessa
3. Tikkitakin Pacifique
4. Mira's Jasminda
5. Nikean Kristalli
6. Mira's Alfred
7. Fin Mva Muskotin Me Against The Music
8. Nikean Gin

Tampere 21.08.2005
Pirkanmaan Nakertajat

 


Virallinen luokka
Tuomari: Dave Bumford, UK

Sileäkarvainen, yksivärinen
ROP+ Serti Mira's Winning Star
ROP2+ Serti Aniaras Christmas Gift

Sertit
Max Arctic


Mira's Jasminda
Nikean Femme Fatale
Amulet
Nowhere Land's Arcanoid
Aniaras Aprikoosi
Aniaras Pearl
Mira's Quantanamera
 

Sileäkarvainen, kuvioitu
ROP + Serti Tikkitakin Namira
ROP2 + Serti Mira's Alibaba

Sertit
Mira's Xandra


Mira's Victor
Mimosan Herra Huu
Mira's Alfred
Chitty-Bang-Bang
Malaxis Haiti
Tikkitakin Flinchman Syrah
Tikkitakin Harper's Bazaar

Kuma (tuomarin suosikille)


Mira's Alibaba

Englannincrest, yksiväriset
ROP + Serti CavyHearts Daphne
ROP2 + Serti Aniaras Jade

Sertit
Mira's Patricia



Englannincrestcrest, kuvioidut
ROP + Serti Nikean JummiJammi
ROP2 + Serti Mira's Astronaut

Amerikancrest
ROP + Serti Aniaras American Fizz
ROP2 Aniaras American Star

Kuma (tuomarin suosikille) Aniaras American Fizz



Satiini
ROP + Serti Nikean Kimalle
ROP2 Nikean End Of Story

Satiinicrest
ROP Nikean Gin
ROP2 Mira's Yummy

Abessiinialainen
ROP Nikean Jäynä
ROP2 Aniaras Kelpo Kipinä

Rex
ROP Muskotin Me Against The Music
ROP2 Muskotin Sarabel

Teddy
ROP + Serti Mira's Fantacy
ROP2 Aniaras Ted The Teddy

Kuma (tuomarin suosikki) Mira's Fantacy



Texel
ROP Goldhill's Color De Amor

Peruaani
ROP + Serti Petit Rose
ROP2 ? Serti Shine

Klipatut
Paras Delfoin Maahinen
Paras2 Delfoin Tekla

Ei-standardi
Paras + Kuma Tirlittanin Habanero

Kasvattajaluokat

1. Aniaras: Englannincrest saffron


2. Mira's: Sk black dalmatian
3. Aniaras: Self saffron
4. Tikkitakin: Sk silver agouti
5. Muskotin: Rex

BIS

1. Mira's Winning Star


2. CavyHearts Daphne
3. Aniaras Jade
4. Mira's Fantacy
5. Aniaras American Fizz
6. Tikkitakin Namira
7. Mira's Alibaba
8. Aniaras Christmas Gift

Piikkiö 10.9.2005 NORDIC
Tuomarit: Caroline Smith & Betty Crick, UK



Sileäkarvainen, yksivärinen

ROP + Serti N & S Mva Funny Farm Harantina Om. Stian Graesmo
ROP2 + Serti Timiel's Black Fantasy Om. Tina Norrlin

Serti
Nikean Femme Fatale Om. Hanna Lahtinen


FIN MvaNikean Peukaloinen Om. Hanna Lahtinen
DK Mva Astros Hip To Be Square Om. Kristina Hansen
Cadillac's Fia-Pia Om. Malin Andréasson
S JRV-05 Cadillac's Stjärnfall Om. Lena Wegerstål
S Mva Cadillac's Golden Boy Om. Lena Wegerstål
DK & S Mva Cawaica's Nacho Om. Sören Berg Kristensen

Kuma
S JRV-04 N & S Mva Malaxis Recycled Princess Om. Jens Lindgren


Aniara's Christmas Gift Om. Katja Kivipuro
Coldings Quark Om. Lene Colding
Astros Penny Lane Om. Kristina Hansen
DK Mva Cadbury Om. Tinna Jakobsen
Mimosan Fiona Om. Kirsi Kjäll
FIN Mva GG-04 Mimosan Ääretön Om. Kirsi Kjäll

Sileäkarvainen, kuvioitu
ROP + Serti Tikkitakin Pounds Of Silver Om. Kati Strömsholm
ROP2 + Serti Sigeion's Rosebud Om.. Lena & Cornelia Wilhelmsson

Serti
Polka Pig's Parish Om. Eva Björklund


S & N Mva NORDV-04 SV-05 Happy Day's Eärilmanduil Om. Lena & Cornelia Wilhelmsson
Mira's Indiana Jones Om. Heli Kuoppamäki
Mira's Alfred Om.. Heli Kuoppamäki
Isolde's Romina Om.. Stina Thörn
Mira's Xandra Om. Heli Kuoppamäki
Hiawatha's Miss Roan Om. Sören Berg Kristensen
Hemgårdens Lilla Myy Om. Sofi Mählström
Mimosan Piparminttu-Pipsa Om. Kirsi Kjäll
Viby's Tanned Bettan Om. Lena Tysk
Tirlittanin Timotei Om. Anu Saarela
Timiel's Julia Om. Tina Norrlin
Viby's Foxed Robina Om. Lena Tysk

Kuma
Lövetannen's Argentina Om. Lena Wegerstål


Tirlittanin Dantan Om. Helena Hakulinen & Arja Kariluoto

Satiini, yksivärinen
ROP + Serti Amica Vom Eidertal Om. Michaela Szeimis
ROP2 + Serti Obsessions Vanilla Blue Om. Maria Hjort

Serti
Nikean Kimalle Om. Hanna Lahtinen


S Mva Duetten's Takay Om. Annica Carlsson
Obsessions Nautice Om. Maria Hjort

Kuma
Anemone's Sunflower Om. Katriina Hautala


Hiawatha's Patina Om. Sören Berg Kristensen
Hiawatha's Inferno Om. Sören Berg Kristensen

Englannincrest, yksivärinen
ROP + Serti Bäbis Om. Camilla Tillander
ROP2 + Serti S Mva Barrskogens Haijvi Om. Malin Andréasson

Serti
Aniara's Huuma Om. Katja Kivipuro


Aniara's Jade Om. Katja Kivipuro
DK & S Mva Olympia's Qafira Om. Claus E. Füssel
Paimonahs Smartie Om. Tinna Jakobsen
FIN Mva Mira's Patricia Om.. Heli Kuoppamäki

Englannincrest, kuvioitu
ROP + Serti Nikean Jummi Jammi Om. Katja Kivipuro
ROP2 + Serti FIN & N Mva Mira's Astronaut Om. Heli Kuoppamäki

Kuma
Isolde's Jaqson Om. Stina Thörn



Amerikancrest
ROP + Serti FIN Mva Aniara's American Fizz Om. Katja Kivipuro
ROP2 + Serti Goldhill's Welcome To My Truth Om. Minna Aatela & Raisa Ristimäki

Serti
FIN & N & S Mva GG-03 Goldhill's No Speech As Long As I Get Nothing Om. M. Aatela & R Ristimäki


FIN Mva JV-03 VV-03 Goldhill's Totally Perfect Om. Minna Aatela & Raisa Ristimäki

Kuma
Aniara's American Star Om. Katja Kivipuro


Goldhill's Not Gonna Get Us Om. Minna Aatela & Raisa Ristimäki
Aniara's American Golden Grace Om. Sari & Maarit Perämäki

Satiinicrest
ROP + Serti S Mva SV-05 Marsha's Merelle Om. Emma Lembratt Oblek
ROP2 + Serti Hiawatha's Mahila Om. Sören Berg Kristensen

Kuma
Nikean Tonic Om. Hanna Lahtinen



Abessiinialainen
ROP + Serti FIN & S & N Mva Tirlittanin Halloween Om. Helena Hakulinen & Arja Kariluoto
ROP2 + Serti N & S Mva Occi's Hanky-Panky Om. Sofia Dafgård

Serti
Tirlittanin Qmisaapas Om. Helena Hakulinen & Arja Kariluoto


Nikean Jäynä Om. Hanna Lahtinen
FIN Mva Tirlittanin Lord From A Land Of Shadows Om. Helena Hakulinen & Arja Kariluoto

Rex
ROP + Serti Rosenhill's Diggelo, o. Michelle Strand
ROP2 + Serti Peek-A-Boo's Dumbla, o. Leone Nyman & Annie Ekström

Serti
SV-05 Peek-A-Boo's Pepsi Om. Leone Nyman & Annie Ekström


FIN Mva GG-03 GG-04 Emmica's Macreme Om. Tellu Konttinen

Teddy
ROP + Serti S Mva Malaxis Wiranda Om. Jens Lindgren
ROP2 + Serti Andien Maximiliano Om. Anneli Ceder

Serti
Andien Frijole Om. Anneli Ceder


SjrV-05 Angcas Paranova Om. Annica Carlsson
Occi's Detroit Om. Annica Carlsson
N & S Mva Funny Farm Lorentz Om. Stian Graesmo
Andien Pandora Om. Anneli Ceder

Kuma
Andien Onyx Om. Anneli Ceder



Sheltie
ROP + Serti S Mva Viby's Brooklyn Om. Lena Tysk
ROP2 + Serti Emmy Om. Sara Mååg

Kuma
Viby's Liverpool Om. Lena Tysk



Coronet
ROP + Serti Goldhill's Handyman Om. Anneli Klingberg
ROP2 + Serti Sifus Discovery Om. Malene Kjelin Morsning

Serti
Viby's Victoria Om. Lena Tysk



Texel
ROP + Serti S Mva SM-05 Joosies PiaLotta Om. Malin Andréasson
ROP2 + Serti Goldhill's Color De Amor Om. Katja Kivipuro & Raisa Ristimäki

Merino
ROP + Serti Goldhill's Heartbreaker Om. Anneli Klingberg
ROP2 Goldhill's Try To Say I'm Sorry Om. Minna Aatela & Raisa Ristimäki
Kuma
Goldhill's Shut Up And Kiss Me Om. Minna Aatela & Raisa Ristimäki

Peruaani
ROP + Serti S MVA Occi's Emperor Of The Empire Om. Sofia Dafgård
ROP2+ Serti Panacea Patsiamos Om. Minna Thomé & Tina Norrlin

Serti
Occi's Join The Club Om. Sofia Dafgård


S MVA Sjv-05 Occi's Good As Gold Om. Sofia Dafgård

Alpakka
ROP + Serti S MVA Malaxis Rebellica Om. Jens Lindgren
ROP2 + Serti S MVA Malaxis Vizingxia Om. Jens Lindgren

Serti
Happy Day's Bara B Om. Lena & Cornelia Wilhelmsson



Klipattu
Paras + klipattu serti Slangerups Imagine Om. Louise Andersen
Paras2 + klipattu serti Columbines Saskatoon SaskaMvaewan Om. Tinna Jakobsen
Paras3 + kuma FIN MVA Goldhill's Pompula Om. Annu Ristimäki

Kuma
Slangerups Sassie Om. Malene Kjelin Morsning



Kasvattajaluokka
1. Andien - teddy
2. Tikkitakin - nonself silver agouti
3. Tirlittanin - abessiinialainen
4. Occi's - peruaani
5. Aniara's - englannincrest saffron
6. Aniara's - americancrest saffron
7. Angca's - teddy
8. Aniara's - self saffron
9. Mira's - nonself black dalmatian
10. Goldhill's - americancrest black

BEST IN SHOW JUNIOR
1. Happy Day's Bara B Om. Lena & Cornelia Wilhelmsson
2. Obsessions Vanilla Blue Om. Maria Hjort
3. Paimonahs Smartie Om. Tinna Jakobsen
4. Viby's Tanned Bettan Om. Lena Tysk
5. Goldhill's Welcome To My Truth Om. Minna Aatela & Raisa Ristimäki
6. SjrV-05 Cadillac's Stjärnfall Om. Lena Wegerstål
7. Peek-A-Boo's Dumbla Om. Leone Nyman & Annie Ekström
8. Goldhill's Try To Say I'm Sorry Om. Minna Aatela & Raisa Ristimäki

BEST IN SHOW
1. S MVA Malaxis Rebellica Om. Jens Lindgren
2. S MVA Malaxis Wiranda Om. Jens Lindgren
3. Tikkitakin Pound Of Silver Om. Kati Strömsholm
4. Andien Maximiliano Om. Anneli Ceder
5. S MVA Malaxis Vizingria Om. Jens Lindgren
6. Bäbis Om. Camilla Tillander
7. Rosenhill's Diggelo Om. Michelle Strand
8. S MVA Occi's Emperor Of The Empire Om. Sofia Dafgård
9. FIN & S & N MVA Tirlittanin Halloween Om. Helena Hakulinen & Arja Kariluoto
10. N & S MVA Funny Farm Harantina Om. Stian Graesmo

Maakilpailu
1. Ruotsi 477 p.
2. Suomi 356 p.
3. Tanska 165 p.

Piikkiö 11.9.2005
BIS-tuomari Tommi Långström, Aputuomari Katja Kivipuro


Sileäkarvainen yksivärinen

ROP1+serti Finch Aniaras Aprikoosi
ROP2+serti Miras Jasminda

Sertit:
Nikean Femme Fatale, Finch Nikean Peukaloinen, Coldings Quark, Colding Hunnybear, Dkch Cadbury, Mimosan Alicia



Englannin crest yksivärinen

ROP1+serti Aniaras Jade
ROP2+serti Hiawathas Bety Bloosom

Sertit:
Nikean Kristalli, Finch Miras Patricia

Kumat:
Ragna vom Eidertal, Romy vom Eidertal, Paimonahs Smartie

Satiini yksivärinen / KK
Rop, serti: Nikean Kimalle
Rop2, serti: Hiawathas Patina

Satiinicrest yksivärinen / KK
Rop, Kuma: Hiawathas Mahila
Rop: Nikean Gin

Abessiinialainen / KK
Rop, serti: Tirlittanin Halloween
Rop2, serti: Piwers Sassari

serti: Tirlittanin Qmisaapas


serti: Nikean Jäynä

Rex / KK
Rop, serti: Out Of Black
Rop: Cakhayas Xer

Teddy

ROP1+serti Andien Maximiliano
ROP2+serti Andien Pandora
Sertit: Andien Frijole, Helminauhan Syysprinsessa
Kuma: Andien Onyx

Coronet

ROP1+serti SV-05 Sch Ponytails Cowbouy
Kumat: Dias Angel de Light, Sifus Discovery

Texel

ROP1+kuma Goldhills Color de Amor

Merino

ROP1+serti Goldhills Heartbreaker
ROP2+serti Goldhills Try To Say Im Sorry

Peruaani

ROP1+serti Chadins Antique
ROP2+serti Chardins Maxima
Kumat: Bellamutes Mirabelle, Chardins Athene

Alpakka

ROP1+serti Carismas Magnificent Maggie
ROP2+serti Carismas Harlequin Magic Maker

Klipattu
Paras: goldhills playboy
2. paras: slangerups comeback

Kasvattajaluokka

1.Andien, teddy
2.Tikkitakin, silver agouti
3.Aniaras, self saffron
4.Goldhills, merino
5. Miras, black dalmatian
6. Aniaras, amerikancrest saffron

Jalostuseläinluokka

1. Sommarnattens Bonanza

Best In Show

1. Andien Maximiliano
2. Carismas Magnificent Maggie
3. Tikkitakin Pacifique
4. Nikean Kimalle
5. Aniaras Aprikoosi
6. Goldhills Hwertbreaker
7. Tirlittanin Halloween
8. Aniaras American Fizz

Vantaa 22 -23.10.2005
 


Virallinen luokka
Tuomari: Katja Kivipuro


SK, YKSIVÄRISET
Rop, Serti: Nowhere Lands Arcanoid (buff)
Rop2, Kuma: Nikean Vonkale (cream)

Kuma: Amulet (cream)



SK, KUVIOITU

Rop, serti: Miras Alibaba ( black dalmatian)
Rop2, serti: Tikkitakin Mississippi (silver agouti)

Serti: Malaxis Vilda (silver argente)


Serti: Tikkitakin Pacifique (silvr agouti)
Serti: Midnight Sun (t&w)
Serti: Miras Alfred (t&w)
Serti: Tirlittanin Numur (black tan)
Serti: Bluefox (black fox)

Kuma: Myway Nasty Girl (chocolate tan)


Kuma: Tirlittanin Dantan (grey tan)
Kuma: Lages Avokado (golden agouti)
Kuma: Tirlittanin Maya (t&w)
Kuma: Mimosan Herra Huu (black dutch)
Tuomarin suosikki: Isoldes Valdemar (tricolor)

SATIINI, YKSIVÄRINEN

Rop, serti: Nikean Kimalle (pew)
Rop2, kuma:Nikean End of Story (pew)

ENGLANINCREST, YKSIVÄRINEN

Rop, serti; Nikean Kristalli (pew)
Rop2, serti: Nikean Karaatti (peg)

ENGLANNINCREST, KUVIOITU

Rop, serti: Miras Jesse (black dalmatian)
Rop2, serti: Miras Astronaut (black dalmatian)

AMERIKANCREST, YKSIVÄRINEN

Rop, serti: Goldills I Do What You Want Me To Do (deg)
Rop2; Goldhills Welcome To My Truth (deg)

SATIINICREST, YKSIVÄRINEN

Rop, serti: Nikean Gin (deg)

ABESSIINILAINEN

Rop, serti: Tirlittanin Halloween
Rop2, serti: Tirlittanin Lord From a Land of Shadows

Serti: Tirlittanin Rinsessa



TEDDY
Rop, serti: Andien Maximiliano
Rop2, serti: Helminauhan Syysprinsessa

Serti: Andien Carlitos



REX
Rop; Muskotin Karoliina
Rop2; Peppers Otto-Otrolig

CORONET
ROP; Goldhills a Little Soldier
Rop2; Vibys Delco

TEXEL
Rop, serti: Goldhills You Drive Me Crazy

MERINO
Rop, kuma: Mix You
Rop2; Goldhills Heartbreaker

ALPAKKA
Rop, kuma; Malaxis Quartett
Rop2; Nowhere Lands Xander

KLIPATTU
Paras: Delfoin Tekla

EI-STANDARDI
Paras: Firefox (zobel fox)

KASVATTAJALUOKKA
1. Miras englannincrest black dalmatian
2. Tikkitakin silver agouti
3. Tirlittanin abessiinialaiset

BEST IN SHOW ANDIEN MAXIMILIANO
2. MIRAS JESSE
3. TIRLITTANIN HALLOWEEN
4. NIKEAN KRISTALLI
5. MIRAS ALIBABA
6. NIKEAN KIMALLE
7. TIKKITAKIN MISSISSIPPI
8. GOLDHILLS YOU DRIVE ME CRAZY



Virallinen luokka
Tuomari: Maria Forsblom


SK, YKSIVÄRISET
Rop, serti: Aniaras Christmas Gift (saffron)
Rop2, serti: Nowhere Lands Arcanoid (buff)

Serti: Amulet (cream)



SK, KUVIOITU
Rop, Serti: Miras Alibaba ( black dalmatian)
Rop2, Serti: Tirlittanin Numur (black tan)

Serti: Lages Avokado (golden agouti)


Serti: Sigeions Silver Sunrise (silver agouti)
Serti: Aniaras Silver Moon (silver argente)
Serti: Miras Alfred (t&w)
Serti: Tikkitakin Iceman (black dalmatian)
Serti: Mimosan Herra Huu (black dutch)

Kuma: Myway Nasty Girl (chocolate tan)


Kuma: Malaxis Vilda (silver argente)
Kuma: Tirlittanin Maya (t&w)
Kuma: Isoldes Valdemar (tricolor)

SATIINI, YKSIVÄRINEN
Rop, serti: Nikean Kimalle (pew)
Rop2, serti: Aniaras Killtokuvatyttö (saffron)

SATIINI, KUVIOITU
Rop: Aniaras Saturnus (silver argente)

ENGLANINCREST, YKSIVÄRINEN
Rop, serti: Nikean Karaatti (peg)
Rop2, Serti: Aniaras Huuma (saffron)

Serti: Cavy Hearts Daphne (buff)


Serti: Nikean Kristalli (pew)

ENGLANNINCREST, KUVIOITU
Rop, Serti: Nikean Jummi Jammi (t&w)
Rop2: Miras Astronaut (black dalmatian)

AMERIKANCREST, YKSIVÄRINEN
Rop, Serti: Goldills IDo What You Want Me To Do (deg)
Rop2, Serti: Aniaras American Star (saffron)

SATIINICREST, YKSIVÄRINEN
Rop: Nikean Tonic (deg)

ABESSIINILAINEN
Rop, Serti: Tirlittanin Lord From a Land of Shadows
Rop2, Serti: Tirlittanin Ramona
Serti: Nikean Jäynä

TEDDY
Rop, Serti: Andien Carlitos
Rop2, Serti: Andien Maximiliano

Serti: Helminauhan Syysprinsessa


Serti: Miras Fantacy

REX
Rop; Muskotin Karoliina

SHELTIE
Rop: Delfoin Kaiku

CORONET
ROP, serti; Goldhills ALittle Soldier

TEXEL
Rop, serti: Goldhills You Drive Me Crazy

MERINO
Rop: Goldhills Heartbreaker

ALPAKKA
Rop; Malaxis Accordenta

KLIPATTU
Paras: Delfoin Tekla

EI-STANDARDI
Paras: Stars Silent Bid (satiini sheltie)

KASVATTAJALUOKAT
1. Tirlittanin abessiinialaiset
2. Miras nonself black dalmatian
3. Goldhills d.e golden amerikancrest

BEST IN SHOW ANDIEN CARLITOS
2. TIRLITTANIN LORD OF A LAND OF SHADOWS
3. NIKEAN KARAATTI
4. ANIARAS CHRISTMAS GIFT
5. NIKEAN KIMALLE
6. GOLDHILLS I DO WHAT YOU WANT ME TO DO
7. MIRAS ALIBABA
8. NIKEAN JUMMI JAMMI



Pet-luokka
Tuomari: Anna Heinonen


Tuomarin suosikki
Tirlittanin Habañero om. Anu Saarela
Vili Champions Valtteri om. Miia Ollikkala

Kuma
Ademilton om. Petra Eklund
Tirlittanin Habañero om. Anu Saarela
Tikku om. Annukka Holmroos
Tirlittanin Numur om. Anu Saarela
Nicolas Sunflower om. Erja Lehtinen
Myway Crown Princess om. Heidi Kärki
Charlize om. Erja Lehtinen
Andien Indiana om. Petra Eklund
Tikkitakin Beyla om. Minttu-Maria Jäävuori
Miss Piggy om. Nelli Kaulio

Erityispalkinnot
Tirlittanin Numur om. Anu Saarela
Juustonaksu om. Noora Nurminen
Andien Onhonen om. Marjukka Virkkala
Tikkitakin Once In A Blue Moon om. Tiia Porkka
Amulet om. Anna Lindberg

Kannustuspalkinto
Niki Nuoska-Nuttu om. Anna Lindberg
Andien Frijole om. Emma Lehtonen

Pariluokka
1.Tirlittanin Timotei & Tirlittanin Numur om. Anu Saarela

Paras Pet
1. Mira's Gipsy Girl om. Petra Eklund
2. Sulo om. Petra Eklund
3. Aniara's American Golden Grace om. Sari & Maarit Perämäki
4. Siirappi om. Noora Nurminen
5. Sigeion's Silver Sunrise om. Tiia Hellstén
6. Goldhill's Wild Nature om. Erja Lehtinen
7. Kerttu om. Mira Mannersola
8. Snownose Honey Hani om. Susanna Sivonen

Klaukkala 3.12.2005
Ulkomuotoluokan tuomarit: Mette Lybek & Dorte Röper, DK
PET- luokan tuomarit: Heli Kuoppamäki ja Hilkka Karhu, FIN


Virallinen luokka 

SELF
ROP, SERTI: Fin Mva Amulet Om. Anna Lindberg
ROP2, SERTI: Aniaras Malka Om. Katja Kivipuro

KUMA: Anemone's Kanerva II Om. Katriina Hautala


KUMA: Delfoin Saaga Om. Anu Saarela

NONSELF
ROP, SERTI: Bluefox Om. Tinja Lesonen
ROP2, SERTI: N & Fin Mva GG-04 Miras Alibaba Om. Heli Kuoppamäki

SERTI: Tikkitakin Pacifique Om. Iina Merjankari & Maria Forsblom


SERTI: Tikkitakin Iceman Om. Heli Kuoppamäki
SERTI: Midnight Sun Om. Tinja Lesonen
SERTI: Mira's Alfred Om. Heli Kuoppamäki
SERTI: Tirlittanin Rin-Tin-Tan Om. Susanna Sundström
SERTI: Tirlittanin Amélie Om. Susanna Sundström

KUMA: Malaxis Vilda Om. Maria Tuohisto-Kokko


KUMA: Sigeion's Silver Sunrise Om. Tiia Hellstén
KUMA: Fin Mva Mimosan Herra Huu Om. Kirsi Kjäll
KUMA: Notre Dames Piff Om. Katja Kivipuro
KUMA: Miras Do It My Way Om. Heli Kuoppamäki
KUMA: Miras Xandra Om. Heli Kuoppamäki

ENGLANNINCREST YKSIVÄRINEN
ROP, SERTI: Aniaras Tankki Täyteen Om. Katja Kivipuro
ROP2, SERTI: Nikean Pyry Om. Päivi Laaksonen

SERTI: Aniaras Selina Om. Katja Kivipuro

KUMA: Nikean Gucci Om. Hanna Lahtinen
KUMA: Nikean Karaatti Om. Hanna Lahtinen

ENGLANNINCREST KUVIOITU
ROP, SERTI: Miras Jesse Om. Heli Kuoppamäki
ROP2, KUMA: Muskotin Alkoholix Om. Johanna Oksanen

SATIINI YKSIVÄRINEN
Rop, serti: Fin Mva Nikean Kimalle Om. Hanna Lahtinen

SATIINI KUVIOITU
ROP: Aniaras Saturnus Om. Katja Kivipuro

SATIINICREST YKSIVÄRINEN
ROP, SERTI: Nikean Gin Om. Hanna Lahtinen

AMERIKANCREST YKSIVÄRINEN
ROP, SERTI: Aniaras American Star Om. Katja Kivipuro
ROP2, SERTI: Fin Mva JV-03 VV-03 Goldhills Totally Perfect Om. Minna Aatela & Raisa Ristimäki

SERTI: Goldhills Wellcome To My Truth Om. Minna Aatela & Raisa Ristimäki

KUMA: Goldhills Perfect Is The Best Om. Minna Aatela & Raisa Ristimäki

AMERIKANCREST KUVIOITU
ROP, KUMA: Aniaras American Golden Grace
Om. Maarit & Sari Perämäki

ABESSIINIALAINEN
ROP, SERTI: Tirlittanin A Kiss Or Nothing Om. Helena Hakulinen
ROP2, SERTI: Tirlittanin Qmisaapas

REX
ROP, SERTI: Fin Mva GG-03 GG-04 Emmicas Macreme Om. Tellu Konttinen
ROP2, SERTI: Nattsmygarn's Engessa Om. Janiika Toivoniemi

TEDDY
ROP, SERTI: Andien Lupina Om. Anneli Ceder
ROP2, SERTI: Fin Mva Andien Maximiliano Om. Hanna Lahtinen

SERTI: Andien Gina Om. Anneli Ceder



KUMA: Andien Ibarra Om. Susanna Piili

TEXEL
ROP, SERTI: Bebbe Om. Elise Feodoroff

KLIPATTU LUOKKA
PARAS: K Mva Goldhill's Pompula Om. Annu Ristimäki

KASVATTAJALUOKKA
1. Andien: teddy
2. Aniaras: englannincrest saffron
3. Tirlittanin: nonself black tan
4. Goldhills: amerikancrest black
5. Tirlittanin: abessiinialainen

BIS-JUNIOR
1. BEBBE
2. ANIARAS AMERICAN STAR
3. ANDIEN LUPINA
4. ANIARAS SELINA
5. MIDNIGHT SUN
6. ANIARAS MALKA
7. MIRAS JESSE
8. TIRLITTANIN QMISAAPAS

BIS
1. BLUEFOX
2. BEBBE
3. ANIARAS AMERICAN STAR
4. ANDIEN LUPINA
5. AMULET
6. ANIARAS TANKKI TÄYTEEN
7. TIRLITTANIN AMELIE
8. NIKEAN KIMALLE



Pet-luokka Hilkka Karhu (naaraat) &
Heli Kuoppamäki (urokset)


Tuomarin suosikki
Milli
Morris om. Maarit Perämäki

Kumat & Kunniapalkinnot
Clair De Lune om. Susanna Sivonen
Pilvi om. Riitta Sirkiä
Liza om. Teresa Rosenlund
Hilla om. Tiina Pyykönen
Aamu-Usva om. Maiju Suokas
Mimosa Iltatähti om. Heidi Saarela
Penni om. Anna Lindberg
Andien Onhonen om. Marjukka Virkkala
Delfoin Saaga om. Anu Saarela
Nowhere Land's Salmakia om. Tinja Lesonen
Siirappi om. Noora Nurminen
Adella om. Sari & Maarit Perämäki
Amulet om. Anna Lindberg
Peek-A-Boo's Xelent Girl om. Tellu Konttinen
Miss Piggy om. Nelli Kaulio
Malaxi's Accordenta om. Satu Sihvo
Tirlittanin Timotei om. Anu Saarela
Manu om. Julia Paavilainen
Commodore 64 om. Nelli Kaulio
Myway AirMan om. Susanna Sundström
Arttu om. Petra Hautanen
Aniara's Ted The Teddy om. Eemeli Torkkeli
Andien Mustard And Honey om. Laura Kippo
Austin "Flash" Powers om. Anu Saarela
Vilperi om. Petra Hautanen
Vili Champions Valtteri om. Miia Ollikkala
Artturi om. Emma Lehtonen
Juuso om. Anna Lindberg

Pariluokka
1. Tirlittanin Timotei & Tirlittanin Numur om. Anu Saarela
2. Julia Arctic & Juuso om. Anna Lindberg

Paras Pet
1. Muskotin Karimu om. Anu Saarela
2. Nikean Harmonia om. Maarit Perämäki
3. Niki Nuoska-Nuttu om. Anna Lindberg
4. Tirlittanin Numur om. Anu Saarela
5. Pikku-Talvikki om. Nelli Kaulio
6. Nikean Cream Dream om. Sari Perämäki
7. Morris om. Maarit Perämäki
8. Miss Cloetta om. Teresa Rosenlund
9. Tirlittanin Habañero om. Anu Saarela
10. Ellinoora om. Anna Lindberg


Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©azrefs.org 2016
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə