Kiralama Koşulları
Yüklə 9.55 Kb.
tarix20.04.2016
ölçüsü9.55 Kb.
Kiralama Koşulları

Araçlarımız FULL KASKOLUDUR. Fiyatlara %18 KDV Dahil değildir.Fiyatlar Yeni Türk Lirasıdır.

Kiralama Süresi
En kısa kiralama süresi 24 saattir.
Teslim gecikmelerinde her ek saat için 1/3’ i alınır.
Toplam 3 saati aşan gecikmelerde CDW (Kasko) dahil tüm gün ücreti alınır.

Uzun Süreli Kiralamalar
Uzun süreli kiralamalar için en az kiralama süresi 30 gündür. Özel fiyat uygulanır. Kiralama fiyatı ve koşullarına ilişkin  bilgi için (0424) 233 36 77 no lu telefondan Hizmet Tur  rezervasyon merkezini arayabilirsiniz.

Tek Yön Kiralama
Aracı teslim alındığı şehirden başka bir şehirde iadesi durumunda kira süresine bakılmaksızın
Tek Yön Ücreti uygulanır. Tek yön ücret bilgileri için Rezervasyon merkezimizi arayabilirsiniz.

Araç Teslim Alma – Araç Bırakma
24 saat kesintisiz hizmet veren Uluslararası Hava Limanları Ofislerimizde günün her saatinde;
diğer ofislerimizde ise mesai saatleri içerisinde araç teslimi ve müşteriden araç alınması ücretsizdir. Uluslararası Hava Limanları haricinde mesai saatleri dışında gerçekleşecek araç teslimatları ve araç bırakmaları ek ücrete tabidir.

Sürücü Belgesi Kullanım Yaşı
CDMR-IDMR-IWMR Grup araçlar için en az 21 yaşını, SDMR-SDAR araçlar için en az 25 yaşını, FDMR-FDAR-SVMR grup araçlar için en az 28 yaşını doldurmuş olmak ve 2 yıllık geçerli ehliyete sahip olmak gerekmektedir.

İlave Sürücü
Kiracı dışında aracın başkası tarafından kullanılabilmesi ancak sürücü belgesi ve kullanım yaşı kurallarına uygun sürücülerin geçerli kimlik ve ehliyetlerinin sözleşmeye kaydı ile mümkündür.Başka kayıt yoksa ve kazanın kaydı olmayan sürücü tarafından yapıldığı tespit edilirse sigortalar geçersiz olur.

Fiyatlara Dahil Olan Olmayan Hususlar
Fiyatlara araçların sınırsız kilometre kullanım hakkı, araç bakım giderleri ve kasko dahildir.
Yakıt,köprü otoyol ücretleri, trafik cezaları ile sigortalar, tek yön ücreti araç teslim etme ve teslim alma ücretleri, bebek koltuğu, navigasyon cihazı gibi ekstra talepler ve Katma Değer Vergisi (KDV) Fiyatlara dahil değildir.

Ödeme- Depozit
Kira ücretlerinin ödenmesinde geçerli tüm kredi kartları kabul edilir.Boş kredi kartı slipi veya mail order formu depozit olarak alınır.
Araçların müşteriye teslimi müşterinin isteğine gore full yada boş olarak verilir ve verildiği şekilde geri alınılır.
HİZMET TUR RENT A CAR  fiyat koşulları ile tarifede belirtilen araç tiplerini önceden haber vermeksizin değiştirme haklarını saklı tutar.

Trafik Cezaları
Türkiye’deki trafik yasaları otoyollarda en çok 120km şehirlerarası yollarda 90km ve şehir içlerinde ise 50km hıza izin vermektedir.Park ederken PARK YASAĞI işaretlerine uyunuz.
Trafik yasalarına uyulmamasından ve kiracının kusurundan doğabilecek hareketlere uygulanacak trafik cezaları ve yasal sorumluluklar kiracıya aittir.Araç bırakıldıktan sonra HİZMET TUR RENT A CAR ’ a ulaşan trafik cezaları kiracıya yansıtılır ve ilgili tutar nakit olarak veya kredi kartı
( mail order ) ile kiracıdan tahsil edilir.
Araçların hangi nedenle olursa olsun resmi veya yerel makamlar tarafından tutulması nedeni ile geçecek zaman, sözleşme süresi içinde kabul edilir.

Diğer Hizmetler
ihtiyaç duyulan Şoförlü Lüks Araç talepleriniz için (0424) 233 36 77 ABS HİZMET TUR RENT A CAR   Şoför Servisini arayabilirsiniz.

Önemli Not :
Kullanımdan doğabilecek hasarlar, kızaklı teypler, araç üzerinde bulunan ruhsat ,trafik seti, plaka vb gibi iç, dış donanımlarının zarar görmesi sigorta kapsamına girmez. Kaza raporlarının 48 saat içinde HİZMET TUR RENT A CAR ’ a ulaştırılması gerekmektedir.
Kiralayana ait araçlar, Türkiye’de geçerli yasalar ve sigorta mevzuatı zorunlu ve isteğe bağlı sigortalarla teminat altına alınmıştır. Kiracı için ilave bir prim ödemesi gerektirmeyen zorunlu Mali Mesuliyet Sigortası ile kazaya karışan ABS HİZMET TUR RENT A CAR  aracını kullanan sürücü haricindeki 3. şahısların tedavi giderleri ile maddi hasarları ölüm ve sakatlık giderleri kanun ile çizilmiş limitler dahilinde karşılanır.

Lastik-Cam-Far  Sigortası ( TWH )
Kiracı dilerse bu sigorta ile, Kasko Sigorta kapsamına girmeyen, lastik yarılması, cam, far kırılmalarından doğabilecek hasarları teminat altına alabilir.
Tüm Sigortaların Geçerli Olabilmesi İçin,
• Tüm trafik kanun ve kurallarına uyulması,
• Kötü kullanım ve tam kusurlu olunmaması,
• Aracın alkol ve uyuşturucu etkisi altında kullanılmaması,
• Aracın yasal hız sınırlarının dışında kullanılmamamsı,
• Alkol ve trafik raporlarının araç yerinden oynatılmadan alınmış, en geç 48 saat içinde HİZMET TUR RENT A CAR ’ a ulaştırılmış olması,
• Sürücünün kira sözleşmesine kayıtlı olması,
• Aracın ehliyetsiz sürücülere kullandırılmaması gerekmektedir. Aksi taktirde sigortalar geçersiz sayılacak ve kiracı tüm hasarlardan sorumlu tutulacaktır.Ayrıca, ABS TURIZM RENT  A CAR yetkililerine yetkili trafik ekiplerine ve yerel kolluk kuvvetlerine yanıltıcı beyanlarda bulunmak ve araçların trafiğe kapalı ve yasak bölgelerde kullanılması ile aşırı yük ve yolcu taşınması sigortaların kendiliğinden iptaline neden olacaktır.

Kaza anında en kısa sürede (0424) 233 36 77 no’lu HİZMET TUR RENT A CAR  merkezinin ya da
0 536 623 86 00 no’lu

HİZMET TUR RENT A CAR  acil servis telefonlarının aranması ve bildirimde bulunulması zorunludur.


Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©azrefs.org 2016
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə