Fİlm san vakfi, bakirköy titanic resorts & hotelde yeşİLÇami hatirlama yemeğİ verdi
Yüklə 15.56 Kb.
tarix23.04.2016
ölçüsü15.56 Kb.
FİLM - SAN VAKFI, BAKIRKÖY TİTANİC RESORTS & HOTELDE YEŞİLÇAMI HATIRLAMA YEMEĞİ VERDİ.

Türkiye’nin ilk sinema meslek örgütü olan Film-San’ın dün akşam Bakırköy Titanic Otel’de düzenlediği ‘Yeşilçamı Hatırlama’ yemeğinde Türk sinemasına damgasını vurmuş isimler biraraya geldi.


Yakın zamanda Film-San Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı olan, sinema ve tiyatro sanatçısı Ferdi Merter Fosforoğlu ve Vakıf Müdürü Kıvanç Terzioğlu’nun öncülüğünde düzenlenen geceye Ediz Hun, Sezer Sezin, Ahu Tuğba, Nuri Alço, Oya Aydoğan, Sevtap Parman, Meral Zeren, Göksel Kortay, Cihat Tamer, Zerrin Arbaş, Nilüfer Aydan Canbula, İncilay Şahin, Levent Aykul, Suna Selen gibi yıllarını sinema ve tiyatroya vermiş ünlü oyuncular ve Gülsen Tuncer eşi Engin Ayça ile, Jeyan Mahfi Ayral, Anto Toros, Şakir Eroğlu, Necip Sarıcı, Şenol İpek, Tunca Yönder, Devlet Devrim, Sevgi Birsel, Gülsüm Öz, Ahu Gümüşkemer, İnanç Terzioğlu, Neşe Aksoy, Bahar Öztan, Deniz Akbulut, Sema Akbulut, Serpil Örümcer, Yusuf Sezgin, Yavuz Karakaş, Seden Kızıltunç, Caroline, Uğur Kıvılcım, Ahmet Çadırcı, Turan Duru, Tomris Oğuzalp, Fatma Karanfil, Yılmaz Atadeniz gibi önemli isimler katıldı.


Ferdi Merter Fosforoğlu yemekte bir teşekkür konuşması yaparak Film-San Vakfı’nın başına geçerkenki amaçlarını dile getirdi. Zamanında örgütsüz ve güvencesiz olmaktan dolayı çok sıkıntı çeken sinemacıların bu problemlerinin bir nebze çözüldüğünü ama halen yeterli düzeyde yasal düzenlemenin ve girişimin olmadığını belirten Fosforoğlu, ayrıca Avrupa Şafak Hastanesi ve Kolon Hastaneleri’nin Vakıf ile sürdürdüğü işbirliğinden de söz etti. Usta Gazetesi Sayın Vehbi Dinçcan aracılığıyla Avrupa Göz Hastanesi’nden tüm üyelerimize bedava Göz Check-Up’ı yaptırabilecekler. Ayrıca bu gece bizi biraraya getiren ve ağırlayan Bakırköy Titanic Resorts & Hotel ve zincirlerine teşekkür ediyoruz.

Gecede ayrıca, Türk sinemasına yaptıkları katkılardan dolayı bu gecede, sinemaya uzun bir dönem hizmet vermiş olan, şimdilerdede proje ve mücevher tasarımında başarısını devam ettiren tasarımcı Nilgün Kuyumcu gecemizde kendi tasarımlarından 2 adet tasarımını Sezer Sezin’e ve Jeyan Mahfi Ayral’a özel teşekkür hediyelerini sundu. Kısa zaman önce yeniden rahatsızlandığı haberini aldığımız duayen oyuncu Sezer Sezin’in gece boyunca dinç ve neşeli olduğu da gözlerden kaçmadı.


Oya Aydoğan, Levent Aykul, Cihat Tamer, Yılmaz Atadeniz, Nilüfer Aydan gibi isimler gece boyu sohbet edip eski günleri yad ederken, Nuri Alço, Ediz Hun ve Ahu Tuğba da basın mensuplarına bol bol poz verip, röportajlara katıldılar.


1975 yılında kurulan Film-San Vakfı'nın bugünkü temel hedefleri arasında sosyal güvence yasasının yeniden çıkarılması, telif hakları yasasının gündeme getirilmesi, maddi sıkıntı içindeki sanatçılara yardım sağlanması, sağlık hizmetlerinden ücretsiz ve indirimli yararlanabilme imkanı, ‘Sanatçı Evi’ ve ‘Dinlenme evi’ projeleri gibi girişimler yer alıyor. Vakıf ayrıca sanatçıları bir araya getirecek yemekler, geziler düzenlemek, çeşitli firmalardan sanatçılara indirimler sağlamak gibi projeler de tasarlıyor.
FİLM-SAN VAKFI

(Film Sanayii ve Tüm Sanatçıları Güçlendirme Vakfı)

Adres: İstiklal Cad, Yeşilçam Sok, No: 22, Beyoğlu, İstanbul

Tel: 0212 244 08 16

FAX: 0212 251 00 70

Web Sitesi: http://www.film-sanvakfi.org

E-mail: yesilcamfilmsanvakfi@gmail.com
İLETİŞİM İÇİN:

VAKIF MÜDÜRÜ: U. Kıvanç TERZİOĞLU

GSM: 0532 446 59 05


Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©azrefs.org 2016
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə