Eelk haapsalu Püha Johannese kogudus juuli 2010
Yüklə 40.92 Kb.
tarix21.04.2016
ölçüsü40.92 Kb.EELK Haapsalu Püha Johannese kogudus

JUULI 2010

Hea lugeja!


Kuhugi kuulumine on inimese jaoks vältimatu, see mõjutab meie mõtte- ja väärtusmaailma ning aitab end identifitseerida. Annab tuge argipäevas ja aitab üle saada nii mõnestki raskusest. Kuhugi kuulumise eelduseks on modernses kõnepruugis võrgustumine. Mida rohkematesse sotsiaalsetesse võrgustikesse kuulutakse, seda tugevamaks peetakse inimese n.ö sotsiaalset pagasit.
Kristlasi on täna maailmas üle kahe miljardi, moodustades sellega maailma suurima üleilmse pere. Meid ühendab usk Jumalasse ja tema Poega, Jeesusesse Kristusesse. See on osaduskond, keda peab Jeesus silmas, kui ta räägib tõelisest sugulusest. Selles peres ei ole tähtsust konfessionaalsel kuuluvusel, rassil, rahvusel või sotsiaalsel päritolul. Selle perekonna liikmeid ühendab usk, ühised religioossed ja eetilised väärtused. Ristimine on uks, mille kaudu astutakse vahetusse osadusse Jumala ja kaaskristlastega. Osa saamine Kristuse ihust ja verest armulaual on jätkuva osaduse hoidmine ja kinnitamine. Seejuures on oluline korrapärane palveelu, pühakirja uurimine, osalemine jumalateenistustel ning korrapärane armulaual käimine. Usu, lootuse ja armastuse jagamine nii omavahel kui ka kõigile neile, kes meile kaasteelisteks antakse või kellega meie teed kokku viivad.
Soovin, et suvi, mil on tavapärasest rohkem aega tegeleda sellega, mis argielu oravrattas sageli tähelepanuta jääb, võimaldab meil osaleda kodukiriku jumalateenistustel või kontsertidel ning elavdada oma suhet kogudusega. Samuti on suvi parim aeg selleks, et võtta ühendust sõprade ja sugulastega ning veeta ilusaid hetki lähedastega. Olgem siis varmad kauneid suvepäevi kasutama selleks, et osa saada kõigest sellest heas ja ilusast, mida meie taevasel isal meile on pakkuda.

Kristel Engman


EELK Lääne praostkonna vikaarõpetaja
KOGUDUSE TEGEVUSKAVA JUULI KUUS
29.06-06.07. Haapsalu koguduse toomkoor Saksamaal kontsertreisil Rendsburgis.

N, 1. juuli kl 17-19 koristustalgud Jaani kiriku ümbruse ja kantselei õue korrastamiseks – ootame lahkeid abilisi!

R, 2. juuli kl 9 hommikupalvus (kantselei); kl 19 kirikukontsert (toomkirik). Esineb Lännäs kirikukoor Rootsist. Juhatab Leif Dahl. Sissepääs: vaba annetus.

P, 4. juuli kl 11 jumalateenistus armulauaga (toomkirik). Teema: Issanda teenistuses. Teenib õpetaja Tiit Salumäe; kl 16 surnuaiapüha jumalateenistus Haapsalu Vanal kalmistul. Teenib õpetaja Tiit Salumäe.

E, 5. juuli kl 9.30-13 diakoonia annetusmüük (Kooli 6)

T, 6. juuli kl 19 kirikukontsert (toomkirik). Esineb noorte naiskoor “Amabile” Kanadast (ingl k: Amabile Young Women's Ensemble) ja Haapsalu tütarlastekoor Canzone. Sissepääs: vaba annetus

R, 9. juuli kl 9 hommikupalvus (kantselei)

L, 10. juulil kl 17 Jaani kiriku õuel korrastustalgud koos 20. leeriaastapäeva tähistajatega.

P, 11. juuli kl 11 leeriaastapäeva jumalateenistus armulauaga (toomkirik). Teema: Armastuskäsk. Liturg on õpetaja Tiit Salumäe, jutlustab õpetaja Peeter Paenurm. 20. leeriaastapäeva tähistama on kutsutud kõik 1990. aastal leeritõotuse andnud leerilapsed. Pärast jumalateenistust saab külastada Jaani kirikut ja vestelda ühise kohvilaua ääres oma leerikaaslastega. Toonased leerilapsed, kes pole veel oma tulekust teatanud, teatage palun Mai Nuudile telefonil 514 4032 või e–posti teel mai.nuudi@me.com; kl 20 kirikukontsert (toomkirik). Klaver tuleb külla: 2ÜHEL. Esinevad Rein Rannap & Mihkel Mattisen - kahekesi ühel klaveril. Kavas meeleolumuusikat mitmest sajandist. Sissepääs piletiga, (195/ 125), saadaval Piletilevis ja kohapeal. Vt ka www.rannap.ee

E, 12. juuli kl 9.30-13 diakoonia annetusmüük (Kooli 6)

14.–18. juuli Haapsalu XVII Vanamuusika Festivali kontserdid Haapsalu toomkirikus. Sissepääs piletiga (200kr/ 150kr/ 100kr)

K, 14. juuli kl 20 vanamuusikafestivali avakontsert (toomkirik). Johann Valentin Meder Matteuse passioon. Esinevad: solistid Tõnis Kaumann (evangelist), Uku Joller (Jeesus), Kädy Plaas (sopran); ansambel Studio vocale, Tallinna Barokkorkester. Dirigent Toomas Siitan.

N, 15. juuli kl 19 vanamuusikafestivalikontsert. Poistekoor Les Petits Chanteurs à la Croix de Bois (Pariis); kl 22 vanamuusikafestivalikontsert (toomkirik). Ansambel Ministriles de Marsias (Hispaania). Antonio de Cabezón (1510–1566): kontsert on pühendatud hispaania renessanssmuusika suurmeistri 500. sünniaastapäevale.

R, 16. juuli kl 9 hommikupalvus (kantselei)

L, 17. juuli kl 20 vanamuusikafestivalikontsert (toomkirik). Barokkansambel Battalia (Soome), Sirkka-Liisa Kaakinen-Pilch (barokkviiul), Mika Suihkonen (viola da gamba), Petteri Pitko (klavessiin). 17. sajandi itaalia ja saksa virtuoosne viiulimuusika.

Võrreldes eelmise infokirjaga on ka üks muudatus kotserdi toimumise koha osas, nimelt L 17. juuli kl 23 öökontsert toimub Kuursaalis: „Lugusid lindudest“. Iren Lill (klavessiin), vestleb Fred Jüssi. Loodushääled ja neist inspireeritud klavessiinimuusika .

P, 18. juulil kl 11 jumalateenistus armulauaga (toomkirik). Teema: Kirgastatud Kristus. Teenib õpetaja Tiit Salumäe; kl 20 vanamuusikafestivali lõppkontsert (toomkirik). Vivaldi inglid. Antonio Vivaldi soolomotetid ja kooriteosed naislauljatele. Kädy Plaas (sopran), Teele Jõks (metsosopran), Iris Oja (kontraalt); Haapsalu Festivalikoor (naisrühm), Tallinna Barokkorkester. Dirigent Toomas Siitan.

E, 19. juuli kl 9.30-13 diakoonia annetusmüük (Kooli 6)

XVII Rahvusvahelise Haapsalu keelpillifestivali (21.-25.07.2010) raames kontserdid Haapsalu toomkirikus. Festivali kunstiline juht on Eva Punder.

Vt http://www.hmk.edu.ee/kontserdiyhingK, 21. juuli kl 19 keelpillifestivalikontsert (toomkirik). Esineb Tallinna Muusikakeskkooli keelpilliorkester. Kontserdil kõlavad eesti heliloojate Ester Mägi, Rudolf Tobiase ja Urmas Sisaski teosed. J. Haydni Viiulikontserdi solistiks on mitmete rahvusvaheliste ja üleriigiliste konkursside laureaat, 14-aastane Katariina Maria Kits. Teiseks solistiks on poiss-sopran Heldur Harry Põlda. Sissepääs piletiga, (75/ 50), saadaval Piletilevis ja kohapeal.

R, 23. juuli kl 9 hommikupalvus (kantselei)

L, 24. juuli kl 19 keelpillifestivali galakontsert (toomkirik). Esinevad noored solistid, konkursside laureaadid: Maria Tiimus (viiul, Rakvere MK), Andres Metspalu (tšello, H .Elleri nim. Muusikakool), Marike Kruup (viiul, TMKK), Valle-Rasmus Roots (tšello, TMKK) ning Regina Udod (kontrabass, G. Otsa nim. Muusikakool). Soliste saadab Festivali orkester, dirigeerib Mikk Murdvee. Sissepääs piletiga, (100/ 75), saadaval Piletilevis ja kohapeal.

P, 25. juulil kl 11 jumalateenistus armulauaga (toomkirik). Teema: Tõde ja eksitus. Teenib õpetaja Kristel Engman.

E, 26. juuli kl 9.30-13 diakoonia annetusmüük (Kooli 6); kl 17 muusika pooltund (toomkirik) Esineb Haapsalu koguduse lasteansambel. Juhatab Sirje Kaasik. Sissepääs: vaba annetus. Kontsert toimub Buxhoevedeni suguvõsa Haapsalu perepäeva raames.

N, 29. juuli kl 20 kirikukontsert (toomkirik). Haapsalu Suvemuusika. Mozart „Missa Brevis“. Esinevad ETV noortekoor, solistid, kammeransambel: Adrian Rannut, Tanel Nurk (viiulid), Enno Lepnurm (tšello); orelil Tiia Tenno, dirigent: Raul Talmar. Koormeister Külli Kiivet. Kavas Pergolesi, Palestrina, Praetorius, Victoria, Mozart. Sissepääs piletiga, (75/ 50), saadaval Piletilevis ja kohapeal. Vt ka www.concert.ee

R, 30. juuli kl 9 hommikupalvus (kantselei)

Kantselei, Kooli 6, avatud E-K, R kl 9-15. Tel 473 7166, 53 477633.

Diakoonia annetusmüük (Kooli 6) on juulis suvepuhkuse tõttu avatud esmaspäeviti kl 9.30-13. Tavapäraste aegadega avame taas augusti keskpaigas.

Toomkirik ja muuseum on kogu suve avatud külastajatele. Kirik on avatud iga päev kl 10-18. Konvendihoones on mitmeid põnevaid muudatusi ja uut ning huvitavat vaatamist. Sissepääs on piletiga, konvendihoone kaudu. Vt lisa www.haapsalulinnus.ee
SÜGISENE LEERIKURSUS
Sügisene leerikursus algab 5. septembril 2010 kell 16.00 toomkirikus. Palun soovijatel registreeruda koguduse kantseleis. Täpsemat informatsiooni saab nii koguduse kantseleist kui ka õpetaja käest.

EELINFO

Naaberkoguduste tähtpäevad: P, 25. juuli Ridala kogudus 790 ja kirik 740. N, 29, juuli Olavipäeva jumalateenistus Vormsis, kiriku taaspühitsemise 20. aastapäev.

Lastele: Perelaager on plaanis korraldada 14.-15. augustil Koopa talus.

Haapsalu koguduse ekskursioon: 20.-21. augustil viib sedakorda Ida-Virumaale kuni Narvani. Kuna Narvas leiab aset huvitav üritus 20. augusti hilisõhtul, siis on otustatud teha reis kahepäevasena. Väljasõit Haapsalust on reedel, 20. augustil hommikul, tagasi Haapsalusse võiksime jõuda laupäeval 21. augustil arvestuslikult kl 16. Reisi maksumus on veel selgitamisel. Öömaja korraldamisega tegeletakse. Palun anna teada osalemise soovist kantseleisse võimalikult peatselt! Tule ise ja võta sõber kaasa!

Muusikasõpradele: L, 28. august kell 18 kirikukontsert (toomkirik). Nargen Festival 2010 raames. Pärdi pidunädalad. Arvo Pärt - Kanon pokajanen. Eesti Filharmoonia Kammerkoor ja solistid: Kaia Urb (sopran), Iris Oja (alt), Tiit Kogerman (tenor), Allan Vurma (bass). Dirigent Daniel Reuss. Sissepääs piletiga, (100 kr/ 50 kr) saadaval Piletilevis ja kohapeal. Vt ka www.nargenfestival.ee, www.epcc.ee
SÜNNIPÄEVAD JUULI KUUS

1. juuli Krista Vilta

2. juuli Elisabeth Pelapson

Arnold Korjus

3. juuli Vivian Kristensen

4. juuli Sirle Mik

Sirli Pähna

5. juuli Koidu Pett

6. juuli Sirvi Eslas

7. juuli Maie Laadoga

Maria Kruusel

8. juuli Helle Hinno

Marje Hiie

Kaire Talviste

Emma Jämsa

9. juuli Helvi Aido

Doris Meinbek

10. juuli Milvi Parv

Anu Turu

13. juuli Elvi Varik 70

Märt Tohver 40

Sandra Hansen

14. juuli Merili Kasepalu

16. juuli Mirjam Heina

Jane Madi

17. juuli Valdek Romot

18. juuli Ly Romot

Marten Borman

19. juuli Jaanus Rankla

Sander Jürgenson

20. juuli Elve Pärtel

Allan Martin 40

Aigi Kõiv

Karoliina Huul

Kristen Leemet

21. juuli Ada Krevon

Jaanus Kase

Mariina Mällo

Kadri Aasmaa

23. juuli Marii Kasepalu

Elsbeth Kiisk

26. juuli Vilma Paju 80

Sigrid Veske

27. juuli Villu Hansen

Kristjan Tamm

28. juuli Ülo Krevon

Elvine Ednasevski

Avo Kruusel

Ingrid Kera

Marii Kalda

29. juuli Helme Kariis

30. juuli Leonhard Teppor

Tiia Laar 45

Laura Huul

31. juuli Sirje Johannes 55

Kaarel Pärn

Urmas Krull 30

PALJU ÕNNE JA ÕNNISTUST SÜNNIPÄEVALASTELE!

NAER ON TERVISEKS
Mees tahab astuda katoliku kirikusse. Ta sõidab selleks Rooma, kuid tuleb sügavalt pettununa tagasi. Mõne aja pärast laseb end siiski katoliku kirkusse vastu võtta. Kui temalt seletust küsitakse, vastab ta: "Ma mõtlesin järele. Usk, mis kõik selle üle elab, peab õige olema."

JUULI KUU JUHTSALM JA PALVE
Sest tema läbi on loodud kõik,

mis on taevais ja maa peal,

mis on nähtav ja nähtamatu,

olgu troonid või ülemused,

olgu valitsused või meelevallad —

kõik on loodud tema läbi ja tema poole.
Koloslastele 1:16
Niisama lihtne oleks Jeesusel

elustada surnud puud

nagu närvutada uutki,

kui Tema seda vaid tahaks.

Jeesus, Jeesus, Jeesus!

Jeesus! Teda võtkem nüüd kiita.
Ei ole taime mullas,

mis poleks täis Tema jõudu,

ei ole kiudu köiekeermes,

mis poleks täis tema õnnistust.

Jeesus, Jeesus, Jeesus!

Jeesus! Teda võtkem nüüd kiita.
Ei ole elusolendit meres,

ei ühtki kala jões,

ei miski taevavõlvi all,

mis ei kuulutaks Tema headust.

Jeesus, Jeesus, Jeesus!

Jeesus! Teda võtkem nüüd kiita.
Ei ole lindu lennul,

ei ühtki tähte taevas,

ei ole midagi päikese all,

mis ei kuulutaks Tema headust.

Jeesus, Jeesus, Jeesus!

Jeesus! Teda võtkem nüüd kiita.

JUMALATEENISTUS

Jumalateenistusel osalemine on oluline iga kristlase jaoks. Kristlased kogunevad igal pühapäeval jumalateenistusele kuulama Jumala sõna ja vastu võtma armulauda. Jumalateenistusel ehk „liturgia” tähendab ühist tegevust, ühist teenimist. Liturgia on koguduse pöördumine Jumala poole tänus, ülistuses, tunnistuses ja palves ning ühine osasaamine Jumala sõnast ja sakramendist. Armulauaga jumalateenistuse nimetus, „missa”, tuleb ladinakeelse jumalateenistuse lõpusõnadest: Ite, missa est. Missa tähendab lähetamist, välja saatmist. Tuleme kirikusse, et võtta vaimulikku toitu ja niiviisi minna uude nädalasse.


TÄNU ANNETUSTE EEST

Täname kõiki koguduse liikmeid liikmeannetuste eest. Annetused võimaldavad täita meie põhikirjalisi kohustusi. Korjandustel laekunud annetused on toetanud meie koguduse muusikaelu, laste– ja hoolekandetööd. Toetatud on ka hõimurahvaste tööd.

Koguduse täiskogu liige on konfirmeeritud ja koguduse liikmenimekirja kantud isik, kes on aasta jooksul teinud nimelise annetuse ja käinud armulaual. Liikmeannetust saab tasuda kantseleis või koguduse kontole: SEB 10602003965006; Swedbank 1120274032. Pangakontole tasudes palume märkida maksja nimi ja millise aja eest liikmemaks tasutakse. Juhatus soovitab liikmemaksu tasumise hõlbustamiseks vormistada pangas püsikorraldus. Igaüks andku oma jõu ja soovi kohaselt.

Tulumaksuseaduse kohaselt võib maksumaksja tuludeklaratsiooni koostades arvata oma maksustatavast tulust maha kuni 5% kirikule jt mittetulundusühingutele nimeliselt tehtud annetustelt. Annetuselt tulumaksu tagasi arvestamiseks edastas kogudus 1. veebruariks andmed Maksu– ja Tolliametile.


EELK HAAPSALU PÜHA JOHANNESE KOGUDUS

Koguduse kantselei Kooli tänav 6 on avatud E, T, K, R kell 9-15

Telefon 473 7166, 473 7167, 528 0635.

E-post: haapsalu@eelk.ee

Aadress Kooli 6, 90501 Haapsalu

Pangakonto SEB 10602003965006; Swedbank 1120274032.

Registrikood 80210533
SEINALEHE JA INFOKIRJA TOIMETUS

Tiit Salumäe 4737 166, 4737 167, 4737 017, 5280 636.

E-post: tsalumae@yahoo.com

Kristel Engman E-post: kengman@hotmail.com; 5289 527.

Lydia Kalda E-post: haapsalu@eelk.ee; lydia.kalda@hotmail.com; 53477633.

Lehte Ilves E-post: lehte@le.ee

Ingrid Laasi E-post: ingridlaasi@hot.ee

Karin Teder E-post: karin.teder@mail.ee

Lia Salumäe E-post: liasalumae@hot.ee; 53039 835.

Teno Ilves E-post: teno.ilves@mail.ee


Ootame lugejate kaastöid, küsimusi ja soove, millest järgmistes seinalehtedes lugeda soovitakse. Seinaleht asub Haapsalu toomkirikus peaukse kõrval, koguduse kantseleis ja Jaanimajas.


Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©azrefs.org 2016
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə