DÜnya sinemasi kitapliği uzakdoğU, rus, latin amerika ve alman sinemasi 1
Yüklə 12.93 Kb.
tarix26.04.2016
ölçüsü12.93 Kb.
'den...
DÜNYA SİNEMASI KİTAPLIĞI
UZAKDOĞU, RUS, LATİN AMERİKA VE ALMAN SİNEMASI1

UZAKDOĞU SİNEMASI

Uzakdoğu sineması, 2000 sonrası dönemin en yaratıcı sinemalarının başında geliyor. Özellikle, korku, gerilim, şiddet ve savaş filmleriyle adından söz ettiren bölge ülkeleri, dünyanın her yerinde ilgiyle izlenen filmler ortaya çıkarıyorlar.

- Çin, Japonya, Güney Kore, Hong Kong, Tayvan ve Vietnam sinemaları tarihçesi

- Uzakdoğu Yönetmenleri

- Uzakdoğu Filmleri Seçkisi

- Uzakdoğu’da Sinema Festivalleri

Kitabın künyesi: Dünya Sineması Kitaplığı-1: Uzakdoğu Sineması, Rıza Oylum, Nisan 2011, 96 Sayfa, ISBN: 978-605-4458-10-3, Fiyatı: 6 TL (KDV Dahil)


2

RUS SİNEMASI

Sergei Eisenstein Potemkin Zırhlısı’nı çektiğinde artık sinema sanatı eskisi gibi olmayacaktı. Dziga Vertov'un Sine-göz kuramı ortaya çıktığında Sovyet Devrimi de kendi sinema kuramına kavuşmuş oldu.


Seksenlerin ortasına gelindiğinde; olabildiğince serbest bir dönem başlıyordu Sovyet sinemasında. O kadar serbest ki kısa bir süre sonra ne filmleri denetleyecek bir kurum kaldı, ne de filmlerden korkan devlet… Sovyetler çöküyordu.

- Rus Yönetmenler

- Rus Filmleri Seçkisi

- Rusya’da Sinema Festivalleri

- Cannes Film Festivali’nde ödül alan Rus filmleri

- Oscar kazanan Rus filmleri

- 50 milyondan fazla izlenen Sovyet yapımları
Kitabın künyesi: Dünya Sineması Kitaplığı-2: Rus Sineması, Rıza Oylum, Nisan 2011, 76 Sayfa, ISBN: 978-605-4458-09-7, Fiyatı: 6 TL (KDV Dahil)

3

LATİN AMERİKA SİNEMASI

Guantanamera, Buena Vista Social Club, Otobüs Durağı, Arjantin Hikâyeleri, Evita, Cennetin Külleri, Tango, Olimpo Garajı, Motosiklet Günlüğü, Çilek ve Çikolata, Günah, Paramparça Aşklar Köpekler, Bandidas, Merkez İstasyonu, Tanrıkent, Bir Şans Daha…
Günümüz Latin sineması, sinema dili, görüntüleri, karakter örgüsü, müzikleri ve toplumsal duyarlılığı ile kendini kanıtlamış bir sinema. Uluslararası festivallerde önemli ödüller alarak, gişelerde büyük hasılatlar yaparak dünya sinemasında önemli bir yeri edindi.

- Latin Amerika Sinema Tarihi

- Latin Yönetmenleri

- Latin Filmleri Seçkisi

- Latin Amerika’da Sinema Festivalleri
Kitabın künyesi: Dünya Sineması Kitaplığı-3: Latin Amerika Sineması, Rıza Oylum & Kemal Sivaslıoğlu, Nisan 2011, 76 Sayfa, ISBN: 978-605-4458-11-0, Fiyatı: 6 TL (KDV Dahil)
4

ALMAN SİNEMASI

Savaş sonrası sonrasında Alman sinemacılar, Nazi döneminin kalıntılarını silmeye çalıştılar. Ancak bunu başarmak sanıldığından daha zordu. 50'ler kendini 60'lara bırakırken Alman sineması, yeni bir düşmanla daha baş etmek zorunda kaldı: Televizyon.
Artık beyaz perdenin büyüsü toplumu etkileyemiyordu.

- Alman Sinemasının Tarihi


- Alman Yönetmenler
- Alman Filmleri Seçkisi
- Almanya’da Sinema Festivalleri


Kitabın künyesi: Dünya Sineması Kitaplığı-4: Alman Sineması, Rıza Oylum, Nisan 2011, 104 Sayfa, ISBN: 978-605-4458-08-0, Fiyatı: 6 TL (KDV Dahil)

Tüm kitabevleri ve internet satış noktalarında...

(Paraf Dağıtım ve Marjinal Dağıtım)"herkesin başka bir yeri vardır"
BAŞKA YERLER YAYINLARI
Tel: 0212 626 34 84
info@baskayerleryayinlari.com

www.baskayerleryayinlari.com


Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©azrefs.org 2016
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə