DOĞalgaz mersiN'de %50 tamamlaniyor
Yüklə 12.78 Kb.
tarix27.04.2016
ölçüsü12.78 Kb.

http://www.mersinistikbal.net/Guncel/7571-Dogalgaz-Mersinde-P-tamamlaniyor--.htmlDOĞALGAZ MERSİN'DE %50 TAMAMLANIYORAksa Gaz Dağıtım A.Ş. ve Mersin Makine Mühendisleri Odası’nın ortaklaşa düzenlediği, Mersin’ de yapılacak olan doğalgaz yatırımları konulu seminer, Mersin Makine Mühendisleri Odasında yapıldı.


Aksa Gaz Dağıtım A.Ş. ve Mersin Makine Mühendisleri Odası’nın ortaklaşa düzenlediği, Mersin’ de yapılacak olan doğalgaz yatırımları konulu seminer, Mersin Makine Mühendisleri Odasında yapıldı.

 

ERÇOLAK, AMAÇ DOĞALGAZINMERSİN’DE Kİ YAPILAŞMASI

Makine Mühendisleri Odası Başkanı Naci Erçolak yaptığı açılış konuşmasında, Doğalgaz’ın Mersin’de ki yapılaşması hakkında bilgi edinilmesi için böyle bir toplantının yapıldığını söyledi.
Erçolak; “Aksagaz ile hem Mersinde ki doğalgazın durumunu?, nereye kadar doğalgazın bağlandığını? Binalarda ki durumlar nelerdir? Doğalgaz ile ilgilenen arkadaşlarımızın Aksagaz’a olan başvurularında sıkıntılar var mı? Bunu nasıl aktarabiliriz? Doğalgaz ile ilgilenen arkadaşlarımızın şartları nelerdir? Bu tarihe kadar nerelere geldi, kaç bin konuta ne kadar oluşabildi? Bunun haricinde yerel doğalgaz ile ilgilenen meslektaşlarımızın yerel olara bu tesisatlar ile ilgili ne gibi sorunlar ile karşılaşıyor? Gibi soruların cevaplarını Aksagaz’ın Genel Müdürü Yaşar Bey sizlere anlatacak” dedi.

ASLAN, YATIRIMIN EN BÜYÜĞÜNÜ
ADANA VE MERSİN OLUŞTURUYOR


Aksagaz Çukurova Bölge Koordinatörü Yaşar Aslan ise konu hakkında detaylı bilgiler vererek, yatırım ayağının en büyüğünün Adana ve Mersin oluşturduğunu söyledi.Aslan; “Bu yatırımın Mersin bölgesi ile ilgili özellikle detaylarını verip, doğalgaz piyasasında olabilecek gelişmeleri sizlere anlatacağım.2010 yılında bizim grubumuzun özellikle bu Çukurova bölgesinde yatırım ayağına en büyüğünü Adana ve Mersin oluşturuyor.

ÇALIŞMALAR İNTERNETTEN TAKİP EDİLEBİLECEK

Bu çalışma yaptığımız ve tamamlanan yerleri çok yakın zamanda internet sitemize de atacağız ve herkes nerelerde doğalgaz’ın kullanılacağını da internet üzerinden de takip edebilecek.MERSİN’DE %50’Sİ TAMAMLANIYOR

Tarsus’ta da çalışma yaptığımız mahalleleri şu anda özellikle kentin yeni geliştiği dikey yapılaşmanın yoğun olduğu bölgelerde uygulama. Tarsus’ta 5 bin konutluk bir bölgede, Mersin’de yatırım yaptığımız alan 30 bin konutluk bir bölgedir

Mersin’de ki mahallelere baktığımız zaman, Aydınlık Evler, Bahçeli Evler, Barbaros, Cumhuriyet, Dumlupınar, 50. Yıl, Eğriçam, Fuat Morel, Gazi, Güven Evler, Hürriyet, İnönü, Kocavilayet, Limonluk, Menteş, Palmiye mahalleleri.

Tarsus’ta da Altaylılar, Şehitler Tepesi, Kırklar Sırtı ve Yeni Mahalle olarak bu yıl çalışma yapacağımız bölgeler. Şu anda da çalışmaların Mersin’de %50’ye yakın bölümü hemen-hemen tamamlanmış durumda.DOĞALGAZ EKONOMİK PAZAR OLUŞTURUYOR

30 bin konutu olduğu 5 bin de Tarsus’u koyduğumuz zaman 35 bin dairenin olduğu bir alanda bu yıl yapılabilecek dönüşüm sayısı olarak baktığımızda 10 bin gibi bir rakam çıkıyor. Bu rakamı nasıl dönüşümü sağlanacak anlamında düşündüğümüzde tesisat firmaları bir ekiple çalışırsa bir günde bir daire yapabilmekte, iki ekiple çalışırsa iki daire yapabilmektedir.

Bu 10 bin konutu bu yıl Doğalgaz’a dönüştüreceğimizi düşündüğümüz de, ki böyle bir potansiyel var, bu da ayda 2500 konutun Doğalgaz dönüşümünün Eylül ayından itibaren yılsonuna kadar yapılmasını gerektiriyor. Bu günden itibaren başlamasında yarar var tabiî ki.

PAZAR SÜREKLİ BÜYÜYECEK

2500 tane konutun Doğalgaz tesisatının dönüşümünü yapmak için de Mersin bölgesinde şu anda 80 tesisat firmasının faaliyet gösteriyor olması gerekiyor. Yani böyle bir Pazar var. Şu anda bir veya iki tesisat yapan bir firma yılsonuna kadar hiç kesintisiz iş yapabileceği bir Pazar var. Önümüzdeki yıl içerisinde aktif bir şekilde devam eden yaptığımız yatırımları da koyduğunuz zaman Pazar sürekli büyüyecek.

Şu anda Mersin’de 9 tane tesisat firması var. Çukurova bölgesi geneli anlamında baktığınızda şu an 50 tane firma faaliyet gösteriyor. Bu Çukurova bölgesinin tümünde ki potansiyeli düşündüğümüzde yaklaşık olarak 250 firmaya yakın bir tesisat firmasını kaldıracak potansiyel mevcut. Yatırımın sürekliliğini ve cihaz satış servis hizmetlerini de düşündüğünüzde tesisat piyasası artık oluşmuş durumda ve bu oluşuma yeni katılacaklarda hızlandırma olacaktır ve kesintisiz bir hizmet sağlanmış olacaktır.

DOĞAL GAZ SOBASININ TAVSİYE

EDİLMESİNİ TALEP EDİYORUZ

Pazarlama faaliyetlerinde temel konu vatandaşa konunun iyi anlatılması ve bir teklif sunulması. Tesisat tekliflerinde özellikle piyasanın yeni başladığı bu dönemlerde vatandaşa alım gücünü de dikkate alarak teklif verilmesi, özellikle sobalı binalarda doğalgaz sobasının tavsiye edilmesini talep ediyoruz” dedi.

Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©azrefs.org 2016
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə