C/n adı, soyadı İdman növü İştirak etdiyi yarış Təmsil olunduğu idman təşkilatı Məşqçisi




Yüklə 49.2 Kb.
tarix17.04.2016
ölçüsü49.2 Kb.


2000-ci ildə dünya, Avropa çempionat və birinciliklərində, Kubok yarışlarında mükafata layiq görülən idmançılar


C/N Adı, soyadı İdman növü İştirak etdiyi yarış Təmsil olunduğu idman təşkilatı Məşqçisi




Qızıl medal

1.Meftəhəddinova Zemfira Stend atıcılığı XXVII Yay Olimpiya Oyunları Dinamo İC Cəfərov Hafiz

2.Abdullayev Namiq Sərbəst güləş XXVII Yay Olimpiya Oyunları Neftçi SİM-Dinamo İC Məmmədov Vahid

3.İsmayılov Elçin Cüdo Avropa çempionatı Atilla İK-Dinamo İC Dərvişov Əli

4.Quliyev Rəşad Cüdo Avropa birinciliyi-yeniyetmələr Dinamo İC Tağıyev Firdovsi

5.Sultanov Namiq Cüdo Avropa birinciliyi-yeniyetmələr Atilla İK Dərvişov Əli

6.Musayev Turan Cüdo Avropa birinciliyi-yeniyetmələr Atilla İK Şabanov İbadulla

7.Ramizzadə Fariz Cüdo Avropa birinciliyi-yeniyetmələr Zenit İC Babayev Nağı

8.Ağasiyev Ceyhun Karate-do Dünya Kuboku-yeniyetmələr və

gənclər şəxsi kumite Federasiya Bəşirov Yaşar

9.Bəşirov Novruz Karate-do Dünya Kuboku-kişilər şəxsi kumite Federasiya Bəşirov Yaşar

10.İsmayılov Şahin Karate-do Dünya Kuboku-yeniyetmələr və

gənclər şəxsi kumite Federasiya Allaverdiyev Anar

11.Rəhimov Vüsal Karate-do Dünya Kuboku-yeniyetmələr və

gənclər şəxsi kumite Federasiya Babayev Zabit

12.Tağıyev Qurban Karate-do Dünya Kuboku-kişilər şəxsi kumite Federasiya Bəşirov Yaşar

13.Babayev Taleh Karate-do Dünya Kuboku-kişilər şəxsi kumite Federasiya Bəşirov Yaşar

14.İsmayılov Saadiq Karate-do Dünya Kuboku-kişilər şəxsi kumite Federasiya Allahverdiyev Anar

15.Jemayeva Yelena Qılıncoynatma Dünya çempionatı Neftçi SİM Məmmədov Yaşar

16.Jemayeva Yelena Qılıncoynatma Dünya Kubokunun mərhələsi Neftçi SİM Məmmədov Yaşar

17.İsmayılov Gündüz Ağır atletika Paralimpiya Oyunları Neftçi SİM Müsadiq Vaqif

18.Allahverdiyev Maqsud Kikboksinq Avropa Kuboku-gənclər Spartak İC Babayev Şahin

19.Əliyev Azər Kikboksinq Avropa Kuboku-gənclər Spartak İC Babayev Şahin

20.Məmmədov Rahib Kikboksinq Avropa Kuboku-gənclər Spartak İC Babayev Şahin

21.Məmmədov Eduard Kikboksinq Dünya çempionatı AKMF Eyvazov Çingiz

22.Acalov Fərhad Boks Dünya çempionatı-gənclər Təhsil SİM Əlimzanov Şamil

23.Lalayev Anar Kikboksinq Dünya Kuboku Fortuna İK Əliyev Zakid

24.Nağıyev Elçin Kikboksinq Dünya birinciliyi-gənclər AKMF Mənsurov Aqşin

25.Məmmədov Eduard Kikboksinq Dünya çempionatı AKMF Eyvazov Çingiz

26.Fərəcov Əkbər Pauerliftinq Avropa çempionatı Təbriz İK Xudaverdiyev Etimal

27.Fərəcov Əkbər Pauerliftinq Dünya çempionatı Təbriz İK Xudaverdiyev Etimal

28.İbrahimov İbrahim Pauerliftinq Avropa çempionatı OİK Alıyev Akif

29.Hacıyev Müşviq Pauerliftinq Dünya çempionatı Məhsul KKİC Quliyev Rövşən

30.Cəfərov Mükərrəm Pauerliftinq Dünya çempionatı Məhsul KKİC Quliyev Rövşən

31.Namazov Vüqar Pauerliftinq Dünya çempionatı Lokomotiv SİM Quliyev Bəxtiyar

32.Zeynalov Vüqar Pauerliftinq Dünya çempionatı Xəzər İK Useynov Məmməd

33.Ağayev Rüfət Pauerliftinq Dünya çempionatı Lokomotiv SİM Quliyev Bəxtiyar

34.Paşayev Nizami Ağır atletika Dünya çempionatı-gənclər Təhsil SİM Nəzərov Vahid

35.Zahidov Ceyhun Yunan-Roma güləşi Dünya birinciliyi-gənclər Xəzər İK Rəşidov Rəşad

36.Zahidov Ceyhun Yunan-Roma güləşi Tələbələrin IV Dünya çempionatı Xəzər İK Rəşidov Rəşad

37.Zahidov Ceyhun Yunan-Roma güləşi Avropa birinciliyi-gənclər Xəzər İK Rəşidov Rəşad

38.Namazəliyev Əfsər Yunan-Roma güləşi Veteranlar arasında Dünya çempionatı OİK Cəfəroğlu Adil

39.İbrahimov İbrahim Sambo Veteranlar arasında Dünya çempionatı Federasiya Federasiya

40.Hüseynov Vahid Sambo Veteranlar arasında Dünya çempionatı Federasiya Federasiya

41.Nəzərəliyev Hakim Sambo Dünya birinciliyi-gənclər Dinamo İC-Gəncə Hacıyev Əli

42.Süleymanov Emin Tayboks Avro-Asiya çempionatı AKMF Mehdiyev Sevindik

43.Süleymanov Emin Tayboks Avropa çempionatı AKMF Mehdiyev Sevindik

44.Mehdiyev Sevindik Tayboks Avro-Asiya çempionatı AKMF Həsənov Azər

45.Hümbətov Qalib Sambo Avropa çempionatı Qalib İK Qiyasov Mirağa

46.Tağıyev Roman Kikboksinq Dünya çempionatı Dinamo İC Cabbarov Rauf

47.Mədətov Rüstəm Karate-do Dünya çempionatı-kata Qara Qaplan Bəşirov Yaşar

48.Ağayev Rəfael Karate-do Dünya çempionatı-kumite Federasiya Quliyev Ülvi

49.Məmmədov Oqtay Karate-do Veteranlar arasında Dünya çempionatı Federasiya Quliyev Ülvi

50.Məmmədyarova Zeynəb Şahmat Dünya birinciliyi-yeniyetmələr Sumqayıt UGİM Məmmədyarov Həmid

51.Moiseyev Vladimir Tennis Veteranlar arasında Dünya çempionatı Federasiya

52.Qurbanov Minəbəddin Armreslinq Avropa çempionatı Federasiya

53.Məmmədov Nicat Şahmat 16 yaşadək yeniyetmələrin Olimpiadası Həmkarlar İttifaqı Hacılı Rauf


GÜMÜŞ MEDAL

1.Ağayev Səhliman Cüdo Hərbçilərin Dünya çempionatı OİK-Pəhləvan İK Əliyev Əbülfəz

2.Səlimov Rəsul Cüdo Hərbçilərin Dünya çempionatı Atilla İK-OİK Şabanov İbadulla

3.Babayev Taleh Karate-do Dünya Kuboku-kişilər komanda kumite Federasiya Bəşirov Yaşar

4.İsrafilov Vüsal Karate-do Dünya Kuboku-kişilər komanda kumite Federasiya Allahverdiyev Anar

5.Tağıyev Qurban Karate-do Dünya Kuboku-kişilər komanda kumite Federasiya Bəşirov Yaşar

6.Bəşirov Novruz Karate-do Dünya Kuboku-kişilər komanda kumite Federasiya Bəşirov Yaşar

7.Taranova Yelena Güllə atıcılığı Paralimpiya Oyunları Neftçi SİM Sotniov Vitali

8.Tağıyev Roman Kikboksinq Dünya çempionatı Dinamo İC Cabbarov Rauf

9.Sadıxov Kənan Kikboksinq Dünya birinciliyi-gənclər İslam İK Eyvazov Çingiz

10.Səmədov Rüstəm Kikboksinq Dünya birinciliyi Fortuna İK Əbdülrəhmanov Elşən

11.Süleymanov Emin Tayboks Avropa çempionatı AKMF Mehdiyev Sevindik

12.Mehdiyev Məhəmməd Tayboks Avropa çempionatı Rabitəçi İK Mehdiyev Sevindik

13.Əzizov Azad Kikboksinq Avropa Kuboku-gənclər Federasiya Əhmədov Azər

14.Məmmədov Samir Kikboksinq Avropa Kuboku-gənclər Federasiya Əhmədov Azər

15.Qazıbəyov Eldar Kikboksinq Dünya çempionatı İslam İK Eyvazov Çingiz

16.Arışov Təyyar Kikboksinq Avro-Asiya çempionatı Budokan İK Aydınov Rauf

17.Hüsyenov Hüseyn Kikboksinq Avro-Asiya çempionatı Naxçıvan İK Quliyev Fəxrəddin

18.Seyidov Fuad Kikboksinq Avro-Asiya çempionatı Naxçıvan İK Quliyev Fəxrəddin

19.Nəsibov Vüqar Kikboksinq Avro-Asiya çempionatı Savalan İK Eyvazov Çingiz

20.Abdullayev Musa Kikboksinq Dünya Kuboku Fortuna İK Salahov Elşən

21.Mirəliyev Mövlud Sambo Dünya çempionatı Dinamo İC-Gəncə Abbasov Ziyabil

22.Paşayev Zaur Sambo Dünya birinciliyi-yeniyetmələr Qalib İK Mikayılov Azər

23.Paşayev Zaur Sambo Avropa birinciliyi-yeniyetmələr Qalib İK Mikayılov Azər

24.Qazıməmmədov Elnur Yunan-Roma güləşi Avropa birinciliyi-yeniyetmələr Neftçi SİM Ələsgərov Ələsgər

25.Sevdimov Namiq Sərbəst güləş Avropa birinciliyi-yeniyetmələr Dinamo İC Cəfərov Xosrov

26.İsmayılov Saday Sərbəst güləş Avropa birinciliyi Rabitəçi İK Əliyev Cabir

27.İbrahimov Ramik Kiokşin karate-do Avropa çempionatı Federasiya Rüstəmov Allahverdi

28.Mayılov Elçin Sambo Avropa birinciliyi-gənclər Siyəzən Əliyev Əkbər

29.Quliyev Ramin Sambo Avropa birinciliyi-yeniyetmələr Qalib İK Əhmədov Natiq

30.Cəfərov Yusif Karate-do Avropa çempionatı Federasiya Musayev Füzuli

31.Quliyev İsmayıl Karate-do Dünya çempionatı Federasiya Quliyev Ülvi

32.Səfərov Musa Karate-do Dünya çempionatı-yeniyetmələr Federasiya Bəşirov Yaşar

33.Sultanov Orxan Karate-do Dünya çempionatı-gənclər Federasiya Şabanov Hidayət

34.Məcidov Vüqar Karate-do Dünya çempionatı-açıq çəki Federasiya Musayev Füzuli

35.Hətəmov Əhməd Karate-do Veteranlar arasında dünya çempionatı Qara Qaplan Bəşirov Yaşar

36.Həşimov Vüqar Şahmat Avropa birinciliyi-yeniyetmələr OİK Allahverdiyev Anar

37.Qasımova Nadejda Poliatlon Dünya Kuboku Federasiya

38.Məmmədyarov Şəhriyar Şahmat 16 yaşa qədər yeniyetmələrin Olimpiadası Təhsil SİM-Sumqayıt Məmmədyarov Həmid


BÜRÜNC MEDAL

1.Ələkbərov Vüqar Boks XXVII Yay Olimpiya Oyunları Neftçi SİM Məmmədov Rəşid

2.Səlimov Rəsul Cüdo Avropa çempionatı Atilla İK-OİK Şabanov İbadulla

3.Cəfərov Müseyib Cüdo Avropa çempionatı-yeniyetmələr Poladov Tərlan

4.Qasımova Kifayət Cüdo Dünya çempionatı-gənclər Atilla İK Şabanov İbadulla

5.Səlimov Nurəddin Cüdo Hərbçilərin dünya çempionatı Atilla İK-OİK Şabanov İbadulla

6.Mirzəyev Zahid Sərbəst güləş Avropa birinciliyi-gənclər OİK-Neftçi SİM Məmmədov Yaqub

7.Çupanov Xəzri Sərbəst güləş Avropa birinciliyi-gənclər Neftçi SİM Qurbanov Cavanşir

8.Məmmədorəhimov Zaur Kikboksinq Dünya çempionatı AKMF Eyvazov Çingiz

9.Ələsgərov Azad Kikboksinq Dünya çempionatı AKMF Eyvazov Çingiz

10.Nəsibov Vüqar Kikboksinq Dünya çempionatı Naxçıvan İK Quliyev Fəxrəddin

11.Səfərov Musa Karate-do Dünya Kuboku-yeniyetmələr və gənclər şəxsi kumite Federasiya Bəşirov Yaşar

12.Əbdülkərimov Pərviz Karate-do Dünya Kuboku-yeniyetmələr və gənclər şəxsi kumite Federasiya Allahverdiyev Anar

13.Atayev Amal Karate-do Dünya Kuboku-yeniyetmələr və gənclər şəxsi kumite Federasiya Musayev Füzuli

14.Ömərov Canpolad Karate-do Dünya Kuboku-yeniyetmələr və gənclər şəxsi kumite Federasiya Musayev Füzuli

15.Mədətov Rüstəm Karate-do Dünya Kuboku-yeniyetmələr və gənclər şəxsi kata Federasiya Bəşirov Yaşar

16.Quliyev İsmayıl Karate-do Dünya Kuboku-yeniyetmələr və gənclər komanda kataFederasiya Məmmədov Oqtay

17.Əhmədov Orxan Karate-do Dünya Kuboku-yeniyetmələr və gənclər komanda kataFederasiya Bəşirov Yaşar

18.Mədətov Rüstəm Karate-do Dünya Kuboku-yeniyetmələr və gənclər komanda kataFederasiya Allahverdiyev Anar

19.Cəfərov Rövşən Karate-do Dünya Kuboku-kişilər şəxsi kumite Federasiya Allahverdiyev Anar

20.Bəhmənov Samir Karate-do Dünya Kuboku-kişilər şəxsi kumite Federasiya Bəşirov Yaşar

21.İsmayılov Saadiq Karate-do Dünya Kuboku-kişilər komanda kumite Federasiya Allahverdiyev Anar

22.Rəhimov Vüsal Karate-do Dünya Kuboku-kişilər komanda kumite Federasiya Babayev Zabit

23.Bəhmənov Samir Karate-do Dünya Kuboku-kişilər komanda kumite Federasiya Şabanov Hidayət

24.Məmmədov Arif Karate-do Dünya Kuboku-kişilər komanda kumite Federasiya Şabanov Hidayət

25.Məmmədov Vüqar Sambo Dünya çempionatı OİK İbrahimov Mübariz

26.Abbasov Xalid Sambo Dünya birinciliyi-gənclər Qalib İK Mirzəyev Nəriman

27.Abbasov Xalid Sambo Avropa birinciliyi-gənclər Qalib İK Mirzəyev Nəriman

28.Vəliyev İlqar Sambo Dünya birinciliyi-yeniyetmələr Pəhləvan İK İbrahimov Mübariz

29.Qasımov İdris Sambo Dünya birinciliyi-yeniyetmələr UGİM-Sumqayıt Həsənov Adil

30.Qiyasov Faiq Sambo Dünya birinciliyi-gənclər Sumqayıt-Kom. Zavod Qiyasov Mirağa

31.Məmmədov Tamerlan Sərbəst güləş Avropa birinciliyi-yeniyetmələr Zenit İC-Gəncə Babayev Mübariz

32.Bəşirov Emil Yunan-Roma güləşi Avropa birinciliyi-yeniyetmələr Zenit İC-Sumqayıt Əliyev Qərib

33.Alxasov Fərid Yunan-Roma güləşi Avropa birinciliyi-yeniyetmələr Xəzər İK Əliyev Cavanşir

34.Qurbanov Vüsal Yunan-Roma güləşi Avropa birinciliyi-yeniyetmələr Zenit İC-Sumqayıt Məmmədov Əbülfət

35.Əlismanov Şəkərxan Yunan-Roma güləşi Veteranlar arasında Dünya çempionatı Qusar Federasiya

36.Tamaşayev İbrahim Kikboksinq Dünya birinciliyi-gənclər Rabitəçi İK Abbasov Ceyhun

37.Nağıyev Elçin Kikboksinq Dünya birinciliyi-gənclər AKMF Mənsurov Aqşin

38.Qarayev Rəfael Kikboksinq Dünya birinciliyi-gənclər Savalan İK Tağıyev Roman

39.Cavadov Anar Kikboksinq Dünya birinciliyi-gənclər Rabitəçi İK Abbasov Ceyhun

40.Mehdiyev Mehdi Kikboksinq Dünya birinciliyi-gənclər Fortuna İK Əbdülrəhmanov Elşən

41.Babayev Vüsal Kikboksinq Dünya birinciliyi-gənclər Naxçıvan İK Quliyev Fəxrəddin

42.Əliyev Samir Kikboksinq Dünya birinciliyi-gənclər Təhsil SİM Babayev Şahin

43.Jemayeva Yelena Qılıncoynatma Avropa çempionatı Neftçi SİM Məmmədov Yaşar

44.Məmmədov Ruslan Boks Dünya birinciliyi-gənclər Neftçi SİM Talibov Nurpaşa

45.İsmayılov Əli Boks Avropa çempionatı Neftçi SİM Cabbarov Rauf

46.Nəcəfov Eldar Kikboksinq Avro-Asiya çempionatı Naxçıvan İK Quliyev Fəxrəddin

47.Hüseynov Hüseyn Kikboksinq Avro-Asiya çempionatı Naxçıvan İK Quliyev Fəxrəddin

48.Mirzəyev Elman Kikboksinq Avro-Asiya çempionatı Budokan İK-Bakı Aydınov Rauf

49.Məmmədov Anar Kikboksinq Dünya Kuboku Naxçıvan Quliyev Fəxrəddin

50.Orucov Əli Kikboksinq Dünya çempionatı AKMF Eyvazov Çingiz

51.Süleymanov Emin Tayboks Avropa çempionatı AKMF Mehidiyev Sevindik

52.Paşayev Niyaməddin Taekvondo Avropa çempionatı Sumqayıt İmaməliyev Ələkbər

53.Cəfərov Yusif Karate Dünya çempionatı Bakılı İK Bəşirov Yaşar

54.Məcidov Vüqar Karate Dünya çempionatı-öz çəkisində Federasiya Quliyev Ülvi

55.Ələkbərova Elmira Karate-do Dünya çempionatı Bakılı İK Şabanov Hidayət

56.Rzayev Sahib Karate-do Veteranlar arasında Dünya çempionatı Spartak İC Musayev Füzuli

57.Bəşirov Novruz Karate-do Dünya çempionatı-kata Qara Qaplan Bəşirov Yaşar

58.Musayev Xəyal Karate Dünya çempionatı-kata Spartak İC Quliyev Ülvi

59.Sultanov Orxan Karate Dünya çempionatı-komanda yarışı Federasiya Musayev Füzuli

60.Məmmədrəhimov Zaur Tayboks Avropa çempionatı AKMF Eyvazov Çingiz

61.Musayev Araz Kikboksinq Avropa çempionatı AKMF Eyvazov Çingiz

62.Babanlı Faiq Kikboksinq Avro-Asiya çempionatı Budokan İK Musayev Füzuli

63.Xudaverdiyeva Afaq Şahmat Avropa birinciliyi Dinamo İC Sideifzadə Fikrət

64.Quliyev Emil Poliatlon Dünya çempionatı VMH Federasiya Xasiyev Nüvər

65.Ağayev Səhliman Sambo Avropa çempionatı Pəhləvan İK İbrahimov Mübariz

66.Tomiyev Elmir Kikboksinq Avropa Kuboku Spartak İC Babayev Şahin

67.Məmmədov Emin Sambo Dünya Kuboku Pəhləvan İK

68.Məmmədzadə Pərvin Kikboksinq Avropa Kuboku Federasiya Əzizov Azad

69.Məmmədov Nicat Şahmat Komanda, 16 yaşa qədər yeniyetmələrin Olimpiadası Həmkarlar İttifaqı Hacılı Rauf

69.Həşimov Vüqar OİK Allahverdiyev Anar

69.Məmmədyarov Şəhriyar Təhsil SİM-Sumqayıt Məmmədyarov Həmid

69.Abdullayev Məhiş Təhsil SİM-Bakı Vəlibəyov Akif

69.Ələsgərov Faiq Təhsil-Şəki Salamov Vüqar






Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©azrefs.org 2016
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə