Campionati del mondo uomini gara a squadre




Yüklə 29.95 Kb.
tarix25.04.2016
ölçüsü29.95 Kb.
CAMPIONATI DEL MONDO UOMINI

GARA A SQUADRE
2015 Berlino (ger)

1 Corea del Sud (Lee, Jun, Jung)

2 Russia (Lesun, Frolov, Kustov)

3 Polonia (Swiderski, Stasiak, Gralewski)

2014 Varsavia (pol)

1 Ungheria (Adam Marosi, Robert Kasza, Bence Demeter

2 Francia (Christopher Patte, Valentin Belaud, Valentin Prades)

3 Cina (Jianli Guo, Jiahao Han, Haihang Su )

2013 Kaohsiung (tpe)

1 Francia (Jean Maxence Berrou, Christopher Patte, Valentin Prades)

2 Russia (Il'ja Michajlovič Frolov, Aleksander Lesun, Serguei Karyakin)

3 Corea del Sud (Woo Jin Lee, Hwonho Jung, Jin-Hwa Jung)

2012 Roma (ita)

1 Italia (Nicola Benedetti, Riccardo De Luca, Pier Paolo Petroni)

2 Russia (Il'ja Michajlovič Frolov, Aleksander Lesun, Serguei Karyakin)

3 Corea del Sud (Jin-Woo Hong, Woo-jin Hwang, Jin-Hwa Jung)
2011 Mosca (rus)

1 Russia (Il'ja Michajlovič Frolov, Aleksander Lesun, Serguei Karyakin)

2 Ungheria (Bence Demeter, Robert Kasza, Adam Marosi)

3 Italia (Nicola Benedetti, Riccardo De Luca, Auro Franceschini)
2010 Chengdu (chn)

1 Lituania

2 Repubblica Ceca

3 Ungheria


2009 Londra (gbr)

1 Ungheria

2 Repubblica Ceca

3 Lituania


2008 Budapest (ung)

1 Russia


2 Ucraina

3 Bielorussia


2007 Berlino (ger)

1 Germania

2 Repubblica Ceca

3 Ungheria


2006 Guatemala City (gua)

1 Lituania

2 Ungheria

3 Repubblica Ceca


2005 Varsavia (pol)

1 Russia (Aleksey Turkin, Andrey Moiseyev, Rustem Sabirkhuzin)

2 Repubblica Ceca (Libor Capalini, Michal Michalik, Michal Sedlecky)

3 Germania (Sebastian Dietz, Steffen Gebhardt, Eric Walther)


2004 Mosca (rus)

1 Russia (Rustem Sabirkhuzin, Aleksey Lebedinets, Andrey Moiseyev)

2 Repubblica Ceca (Libor Capalini, Michal Sedlecky, Michal Michalik)

3 Italia (Stefano Pecci, Andrea Valentini, Enrico dell'Amore)
2003 Pesaro (ita)

1 Ungheria (Viktor Horvath, Akos Kallai, Gábor Balogh)

2 Germania (Sebastian Dietz, Steffen Gebhard, Eric Walther)

3 Repubblica Ceca (Michal Sedlecky, Michal Michalik, Libor Capalini)

2002 San Francisco (usa)
1 Ungheria (Viktor Horvath, Sandor Fülep, Gábor Balogh)

2 Repubblica Ceca (Michal Michalik, Michal Sedlecky, Libor Capalini)

3 Lituania (Edvinas Krungolcas, Tadas Zemaitis, Andrejus Zadneprovskis)
2001 Millfield (gbr)

1 Ungheria (Viktor Horvath, Sandor Fülep, Gábor Balogh)

2 Lituania (Edvinas Krungolcas, Andrius Zemaitis, Andrejus Zadneprovskis)

3 Russia (Dmitriy Galkin, Andrey Moiseyev, Aleksey Turkin)

2000 Pesaro (ita)

1 USA (Chad Senior, James Gregory, Velizar Iliev)

2 Polonia (Andrzej Stefanek, Igor Warabida, Marcin Horbacz)

3 Svezia (Per-Olov Danielsson, Michael Brandt, Erik Johansson)


1999 Budapest (hun)

1 Ungheria (Gábor Balogh, Akos Hanzely, Peter Sarfalvi)

2 Lituania (Edvinas Krungolcas, Andrejus Zadneprovskis, Eugenius Seniuta)

3 Bielorussia (Pavel Dovgal, Andrey Smirnov, Aleksandr Bysov)


1998 Mexico City (mex)

1 Messico (Horacio de la Vega, Sergio Salazar, Abdias Salazar)

2 Ungheria (Gábor Balogh, Akos Hanzely, Peter Sarfalvi)

3 Francia (Frédéric Clerq, Sébastien Deleigne, Christopher Ruer)


1997 Sofia (bul)

1 Ungheria (Akos Kallei, Adám Madaras, Peter Sarfalvi)

2 Bielorussia (Pavel Dovgal, Sergey Korchun, Andrey Smirnov)

3 Russia (Edouard Zenovka, Gregoriy Bremel, Dmitriy Svatkovskiy)


1995 Basilea (swi)

1 Ungheria (Peter Sarfalvi, Akos Hanzely, Attila Kálnoki Kis)



2 Italia (Fabio Nebuloni, Cesare Toraldo, Alessandro Conforto)

3 Polonia (Darius Mejsner, Maciej Czyzowicz, Igor Warabida)


1994 Sheffield (gbr)

1 Francia (Sébastien Deleigne, Christopher Ruer, Frédéric Frontier)

2 Gran Bretagna (Richard Phelps, Graham Brookhouse, Greg Whyte)

3 Bielorussia (Andrey Smirnov, Sergey Korchun, Aleksandr Borisenko)


1991 San Antonio (usa)

1 Urss (Edouard Zenovka, German Yuferov, Aleksandr Borisenko)

2 Polonia (Arkadiusz Skrzypaszek, Maceij Czyzowicz, Dariusz Gozdziak)

3 Ungheria (Adám Madaras, László Fábián, Attila Mizsér)


1990 Lahti (fin)

1 Urss (Anatoliy Starostin, Vachtang Yagorachvili, Edouard Zenovka)



2 Italia (Gianluca Tiberti, Cesare Toraldo, Alessandro Conforto)

3 Polonia (Arkadiusz Skrzypaszek, Dariusz Gozdziak, Maciej Czyzowicz)


1989 Budapest (hun)

1 Ungheria (László Fábián, Attila Mizsér, János Martinek)

2 Urss (Leonid Vitoslavskiy, Anatoliy Starostin, Vachtang Yagorachvili)

3 Cecoslovacchia (Milan Kadlec, Tomás Fleissner, Petr Blazek)


1987 Moulins (fra)

1 Ungheria (László Fábián, Attila Mizsér, János Martinek)

2 Urss (Anatoliy Avdeyev, Igor Schwartz, Aleksandr Makeyev)

3 Gran Bretagna (Richard Phelps, Graham Brookhouse, Dominic Mahony)


1986 Montecatini (ita)

1 Italia (Carlo Massulo, Daniele Masala, Cesare Toraldo)

2 Ungheria (Lajos Dobi, László Fábián, Attila Mizsér)

3 Francia (Christophe Ruer, Didier Boube, Joël Bouzou)
1985 Melbourne (aus)

1 Urss (Anatoliy Starostin, Igor Schwartz, Anatoliy Avdeyev)

2 Ungheria (József Demeter, László Fábián, Attila Mizsér)

3 (Carlo Massulo, Daniele Massala, Cesare Toraldo)
1983 Warendorf (wge)

1 Urss (Anatoliy Starostin, Yevgeniy Zinkovskiy, Aleksey Khaplomin) (

2 Ungheria (Gábor Pajor, László Fábián, Tamás Szombathelyi)

3 Francia (Paul Four, Joël Bouzou, Bruno Génard)


1982 Roma (ita)

1 Urss (Anatoliy Starostin, Timur Dosimbetov, Yevgeniy Lipeyev)

2 Ungheria (Attila Mizsér, Attila Császári, Gábor Pajor)

3 Italia (Daniele Massala, Robeto Petroni, Pierpaolo Cristofori)
1981 Zielona Góra (pol)

1 Polonia (Janusz Pyciak-Peciak, Jan Olesinsky, Zbigniew Szula)

2 Ungheria (Attila Császári, Lajos Dobi, Tamás Szombathelyi)

3 Italia (Daniele Massala, Roberto Petroni, Carlo Massulo)
1979 Budapest (hun)

1 Usa (Robert Nieman, Michael Burley, John Fitzgerald)

2 Ungheria (Tamás Kancsal, Tibor Maracskó, László Horváth)

3 Urss (Oleg Bulgakob, Anatoliy Starostin, Sergey Ryabikin)

1978 Jönköping (swe)

1 Polonia (Janusz Pyciak-Peciak, Slawomir Rotkiewicz, Zbigniew Pacelt)

Germania Ovest (Norbert Kühn, Gerhard Werner, Axel Starmann)

Urss (Pavel Lednev, Oleg Bulgakov, Aleksandr Tarev)


1977 San Antonio (usa)

1 Polonia (Janusz Pyciak-Peciak, Slawomir Rotkiewicz, Zbigniew Pacelt)

Urss (Pavel Lednev, Sergey Ryabikin, Aleksandr Tarev)

3 Ungheria (Pál Bakó, Tibor Maracskó, László Horváth)


1975 Mexico City (mex)

1 Ungheria (Tamás Kancsal, Tibor Maracskó, Svetiszlav Sasics)

2 USA (John Fitzgerald, Michael Burley, Orben Greenwald)

3 Urss (Pavel Lednev, Vladimir Zhmelev, Leonid Ivanov)


1974 Mosca (Urss)

Urss (Pavel Lednev, Vladimir Zhmelev, Boris Onyshchenko)

2 Ungheria (Tamás Kancsal, Tibor Maracskó, Zsigmond Villányi)

3 Romania (Dumitru Spirlea, Constantin Calina, Adalbert Gavaci)


1973 Londra (gbr)

1 Urss (Pavel Lednev, Vladimir Zhmelev, Boris Onyshchenko)

2 Germania Ovest (Wolfgang Köpcke, Heiner Thade, Gerhard Werner)

3 Ungheria (László Horváth, Peter Kelemen, Tibor Maracskó)


1971 San Antonio (usa)

1 Urss (Leonid Ivanov, Sergey Lukyanenko, Boris Onyshchenko)

2 Ungheria (András Balczó, Peter Kelemen, Zsigmond Villányi)

3 USA (Loren Drum, Charles Richards, Donald Roth)


1970 Warendorf (wge)

1 Ungheria (Peter Kelemen, András Balczó, Pál Bakó)

2 Urss (Vyacheslav Byelov, Boris Onyshchenko, Statis Saparnis)

3 Germania Ovest (Walter Esser, Elmar Frings, Karsten Reder)


1969 Budapest (hun)

1 Urss (Boris Onyshchenko, Vyacheslav Byelov, Stasis Saparnis)

2 Ungheria (Pál Bakó, András Balczó, Peter Kelemen)

3 Germania Ovest (Walter Esser, Elmar Frings, Karsten Reder)


1967 Jönköping (swe)

1 Ungheria (András Balczó, Ferenc Török, István Mona)

2 Svezia (Björn Ferm, Hans Jacobsson, Hans-Gunnar Liljenwall)

3 Urss (Boris Onyshchenko, Statis Saparnis, Edvard Sdobnikov)


1966 Melbourne (aus)

1 Ungheria (András Balczó, Ferenc Török, István Mona)

2 Urss (Pavel Lednev, Viktor Mineyev, Statis Saparnis)

3 Germania Est (Uwe Adler, Manfred Grosse, Wolfgang Lüderitz)


1965 Leipzig (ege)

1 Ungheria (András Balczó, Ferenc Török, István Mona)

2 Urss (Pavel Lednev, Albert Mokeyev, Igor Novikov)

3 Germania Est (Uwe Adler, Manfred Grosse, Wolfgang Lüderitz)


1963 Magglingen (swi)

1 Ungheria (András Balczó, Ferenc Török, István Mona)

2 Urss (Pavel Lednev, Albert Mokeyev, Igor Novikov)

3 USA (Robert Miller, James Moore, Paul Pesthy)


1962 Mexico City (mex)

1 Urss (Igor Novikov, Edvard Sdobnikov, Valeriy Pizhuchkin)

2 Ungheria (András Balczó, Imre Nagy, Ferenc Török)

3 USA (John Daniels, Allan Jackson, Paul Pesthy)


1961 Mosca (Urss)

1 Urss (Igor Novikov, Ivan Deryugin, Boris Pachomov)

2 Ungheria (András Balczó, Imre Nagy, Ferenc Török)

3 USA (Robert Beck, Allan Jackson, Richard Stohl)


1959 Hershey (usa)

1 Urss (Igor Novikov, Aeksandr Tarasov, Nikolay Tatarinov)

2 Finlandia (Tapio Kare, Berndt Katter, Väniö Korhonen)

3 USA (Leslie Bleamaster, George Lambert Jr., Robert Miller)


1958 Aldershot (gbr)

1 Urss (Igor Novikov, Aeksandr Tarasov, Nikolay Tatarinov)

2 Ungheria (András Balczó, Aladar Kovácsi, Imre Nagy)

3 Finlandia (Väniö Korhonen, Kurt Lindeman, Eero Lohi)


1957 Stoccolma (swe)

1 Urss (Igor Novikov, Aeksandr Tarasov, Nikolay Tatarinov)

2 Finlandia (Väniö Korhonen, Eero Lohi, Kalevi Pakarinen)

3 Ungheria (János Body, Géza Ferdinandy, Sándor Szabó)


1955 Zürigo (swi)

1 Ungheria (István Szondy, Aladar Kovácsi, Géza Ferdinandy)

2 Urss (Igor Novikov, Pavel Rakityanskiy, Konstantin Salnikov)

3 Svizzera (Hansüli Glogg, Erhard Minder, Werner Vetterli)


1954 Budapest (hun)

1 Ungheria (István Szondy, Gábor Benedek, Karoly Tasnady)

2 Svizzera (Werner Vetterli, Hansüli Glogg, Erhard Minder)

3 Svezia (Bertil Haase, Ake Julin, Björn Thofelt)

1953 Santo Domingo (chl)

1 Svezia (Torsten Lindgren, Per-Ove Nilsson, Lars Hall)

2 Argentina (Jorge Hugo Arguindegui, Luis Fernando Riera, Carlos Alberto Velazquez)

3 Cile (Luis Carmona Barrales, Gerardo Cortés, Nilo Floody Buxton)

1951 Helsingborg (swe)

1 Svezia (Torsten Lindgren, Sune Wehlin, Lars Hall)

2 Finlandia (Victor Platan, Ville Taalikka, Lauri Vilkko)

3 Brasile (Aloisio Alves, Eduardo Leal, Eric Tinoco)


1950 Bern (swi)

1 Svezia (Lars Hall, Bertil Haase, Thor Henning)

2 Finlandia (Victor Platan, Ville Taalikka, Lauri Vilkko)

3 Italia (Duilio Brignetti, Gianni Cantoni, Giulio Palmonella)
1949 Stoccolma (swe)

1 Svezia (Lars Hall, Tage Bjufeldt, Gösta Gärdin)



2 Finlandia (Olavi Salminen-Sysinoro, Lauri Vilkko, Victor Platan)

3 Svizzera (Franz Hegner, Bernhard König, Werner Schmid)


Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©azrefs.org 2016
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə