Bu sayida ce nedir? Dünya Su Günü Aquamatch Türkiye Güncel İrtibat Bilgileri Yeni Seri Çelik Tanklar ÇELİk tanklarimiz yenilendi
Yüklə 373.56 Kb.
səhifə1/4
tarix23.04.2016
ölçüsü373.56 Kb.
  1   2   3   4
BU SAYIDA

 • CE Nedir?

 • Dünya Su Günü

 • Aquamatch Türkiye Güncel İrtibat Bilgileri

 • Yeni Seri Çelik Tanklar

ÇELİK TANKLARIMIZ YENİLENDİ
Filtrasyon ve Yumuşatma sistemleri için üretilen çelik tankların tasarımlarında değişiklikler yapıldı.

Yeni seri çelik tankların satışına Nisan ayından itibaren başlanacak.
AQUAMATCH TÜRKİYE’DE İLETİŞİMİN GELİŞTİRİLMESİ
Merhabalar,
Anlamı itibariyle Aquamatch’e yakışan bir isim olacağını düşündüğümüz Juturne adını verdik bültenimize. Juturne, mitolojide Romalıların su kaynakları tanrıçası na verdiği isim.
Sizlerin de bildiği gibi; Juturne’yi yayınlamaktaki temel amacımız, iletişim ve bilgi paylaşımımızı kuvvetlendirmektir. İletişim ve bilgi paylaşımının en üst seviyede sağlanabilmesi için öncelikle irtibat bilgilerimizin güncelliğini korumamız gerekmektedir.

Bu doğrultuda tüm Aquamatch Türkiye ailesinin mevcut üyelerini ve irtibat bilgilerini gösteren bir bölüm hazırlanmıştır.

Bundan sonraki her sayıda Aquamatch’e katılanlar ve Aquamatch’ten ayrılanlar sizlere iletilmeye devam edilecektir. Bu şekilde irtibat bilgilerinizi güncel tutabileceksiniz.
Sizlerin katılımı ve desteğiyle daha kaliteli bir hale gelecek olan Juturne’nin kalitesini arttırarak sürekliliğini koruması dileğiyle....
1.Sayı Editörü

Zehra ALTIN

Deniz Su ve Atıksu Arıtım

Kalite Yönetim SorumlusuÜRÜNLERİMİZ

CE ’ LENİYOR !!!
Aquamatch ürünleri de artık CE işaretli olacak.

Ürünlere CE işareti koyabilmek üzere gerekli olan çalışmalara Mart ayında başlanmıştır.

Temmuz ayında tüm ürünlerle ilgili çalışmaların tamamlanmış olması öngörülmektedir.
YENİ PROJELER
DenizSu Pazarlama ve Satış Müdürü, Nisan ayında devreye alınacak projeler hakkında bilgi veriyor...
 • Yeni Projeler

 • Yararlı Web Siteleri

 • Kitap Önerileri

 • Aquamatch’ten Ayrılanlar

 • Aquamatch’e Yeni Katılanlar

 • Görev DeğişiklikleriY ENİ PROJELER

Sevgili Arkadaşlar,
21 Ekim 1995; bundan 9,5 yıl önce Aquamatch Türkiye firmasında (o zamanki adımız ile Kavala İnşaat ve Endüstri) çalışmaya başladığım ilk günü hala dün gibi hatırlıyorum…
Melih Abi, Orhan Abi, Bülent Bey, Canan Hn, Ayşegül Hn, Mutlu, Menderes, Zühtü daha ilk günden tanıştığım çalışma arkadaşlarım idi. Bunca sürede aramıza katılan ve aramızdan ayrılan diğer arkadaşlarımız ile birlikte o günlerden bu zamana gelirken yaşadıklarımız, başarı ile tamamladığımız nice projeler…
Periyodik olarak yayınlayacağımız bu bültende sizlere firmamızın yürütmekte olduğu yeni projeler hakkında bilgi vermeye çalışacağım….


 • Bodrum Kempinski Su ve Atıksu Arıtma Sistemi

Bodrum’da kurulmakta olan Barbaros Bay Kempinski Otelinin 2 x 200 m3/gün Kapasiteli Deniz Suyu Arıtma Tesisi ve 3 x 130 m3/gün kapasiteli Evsel Atıksu Arıtma Tesisi anahtar teslim olarak tarafımızdan yürütülmektedir.

Otelin Su ve Evsel Atıksu Arıtma projesi için ayrı olarak 21 firma teklif vermiş olup yapılan değerlendirmede iki sistem için de ayrı olarak firmamız seçildi. Tarafımızdan projelendirilen sistemler bölgenin sezonluk yoğunluğu göz önüne alınarak; su arıtma tesisi 2 aşamalı, evsel atıksu arıtma tesisi ise 3 aşamalı olarak düşünülmüştür. Sistemlerin projelendirilmesi ve imalatı tarafımızdan yapılmış olup komple anahtar teslim montaj işleri bölge firmamız olan Ekonsu tarafından yürütülmektedir. Tesis Nisan ayında devreye alınacaktır.
 • Bosen Enerji Demineralizasyon Sistemi

Bursa Nilüfer Organize Sanayi Bölgesi ortak enerji santrali olan Bosen Enerji yeni bir türbin yatırımı yapmakta olup bu kapsamda demineralize su ihtiyacı doğmuştur.

Bursa firmamız olan BCT tarafından takip edilmiş olan projede 15 m3/sa kapasiteli tesis tarafımızdan Filtrasyon Çift Geçiş Reverse Osmosis + Elektrodeiyonizasyon metodu ile projelendirilmiştir. Elektrodeiyonizsayon, demineralizasyonun en yeni metodu olup firmamız tarafından Türkiye’de ilk kez uygulanmaktadır. İş, anahtar teslim olarak alınmış olup, montajı devam etmektedir ve Nisan ayı sonunda devreye alınacaktır.
 • Trakya Cam Bulgaristan Projesi

Bulgaristan’da kurulmakta olan Trakya Cam Fabrikasının 60 m3/saat Kapasiteli Filtrasyon, Yumuşatma Sistemi ve 12 m3/saat kapasiteli Reverse Osmosis Demineralizasyon Sistemi projesi tarafımızdan yürütülmektedir.
Tesisin tüm projelendirme hizmetleri Trakya Cam proje grubu ile ortak olarak yapılmış olup, yapılan kapalı zarf usulü ihaleye 3 firma katılmıştır. Sistemlerin projelendirilmesi ve imalatı tarafımızdan yapılmış olup komple montaj işleri bölge firmamız olan Mavi’nin süpervizörlüğünde Trakya Cam tarafından yürütülecektir. Tesis Mayıs ayında devreye alınacaktır.


 • Antalya Dış Hatlar Terminali Projesi

DHMİ’nin Yap İşlet Devlet yöntemi ile ihale ettiği Antalya Dış Hatlar Terminali ihalesi İçtaş-Çelebi konsorsiyumu tarafından yürütülmekte olup mekanik işlerini Sönmez Metal firması yürütmektedir.
Tesisin projelendirilmesi Dinamik Proje tarafından yapılmış olup su arıtma ekipmanları Işık Teknoloji firmamız tarafından temin edilmiş ve bölge firmamız Doruksu süpervizörlüğünde monte edilmiştir. Terminalin sıcak ve soğuk kullanma suyu sistemi filtrelenmiş ve yumuşatılmış su ile, soğutma devresi filtrasyonu çok katmanlı kum filtreleri, içme suyu sistemi ise Reverse Osmosis ile yapılmıştır.

Tesis kısmen devreye alınmış olup devreye alma çalışmaları devam etmektedir.


Cem GÖKMEN

Deniz Su ve Atıksu Arıtım

Pazarlama ve Satış Müdürü

İlk Sayfaya Dön ..

CE İşareti Nedir?

CE işareti; Avrupa’ya Uygunluk anlamına gelen “Conformité Européenne” kelimelerini ifade etmektedir.
CE işareti: Bir ürünün AB direktifleri ile belirlenen sağlık, güvenlik, çevrenin ve tüketicinin korunması gereklerine uygun olduğunu gösterir. Bu işaret, bir kalite güvencesi değildir. Yalnızca ürünün, asgari güvenlik şartlarını sağladığını gösterir.
Avrupa Birliği kurulduktan sonra, teknik mevzuatların farklı olmasından dolayı, birlik içindeki ülkeler arasındaki ticarette problemler yaşanmıştır. Bu teknik uyumsuzluk engellerini ortadan kaldırmak üzere, ortak mevzuatlar oluşturulması gerektiğine karar verilmiştir. Ürünlerin tek tek standartlarını uyumlaştırmak yerine, birbirine benzeyen ürünler aynı grupta toplanarak, tek bir direktif ile asgari güvenlik şartları belirlenmiştir.
Avrupa Birliği tarafından yayınlanan bu direktiflere uygunluğu gösteren ortak işaret olarak “CE”nin kullanılmasına karar verilmiştir.

Ürünlere CE işaretinin konulması AB tarafından yayınlanan Yeni Yaklaşım Direktifleri gereğince, AB ülkelerinde zorunlu kılınmıştır. Dolayısıyla, AB ülkelerinde bulunacak ürünlerin bu işareti taşıması gerektiğinden; AB üyesi olmayan ülkelerde bulunan, fakat AB ülkelerine ihracat yapan üreticileri de bağlayan direktifler haline gelmiştir.


Ürünlerde CE işaretinin bulunması Türkiye’deki üretici ve dağıtıcılar için, ayrıca, zorunlu hale gelmiştir. Çünkü, Türkiye’nin AB ile imzalamış olduğu Gümrük Birliği Anlaşması ve de AB üyeliğine aday olması nihayetinde, konuyla ilgili kanun ve yönetmelikler yayınlanmış ve yürürlüğe konmuştur.
Yeni Yaklaşım Direktiflerinde; direktif kapsamındaki ürünün tanımı, taşıdığı riskler, sahip olması gereken asgari güvenlik koşulları, uygunluk değerlendirmesiyle ilgili izlenecek yöntemler belirlenmiştir. Tüm direktifler Türkiye mevzuatına uyumlaştırılmıştır ve Yönetmelik olarak yürürlüktedir.
CE işareti, yetkili bir kuruluş tarafından verilmez. Üretici, ürününe kendisi iliştirir. Ancak, riskli ürünlerde, gerekli testlerin Onaylanmış Kuruluş tarafından yapılması ve ürünün bu kuruluş tarafından onaylanması gerekebilmektedir. CE işaretini ürüne iliştirmeden önce; normal kullanım şartlarında ürünün güvenli olduğunu, tehlike yaratacak risklerin, alınan önlemlerle en aza indirildiğini gösteren bir teknik dosya hazırlanması gerekmektedir.
Hiçbir direktif kapsamında olmayan ürünlerin üzerine CE işareti konulması yasaktır.
Ayrıca; “4703 sayılı kanun”, “Ürünlerin Piyasa Gözetimi ve Denetimine Dair Yönetmelik”, “CE İşareti Taşıması Gereken Ürünlerin İthalatına İlişkin Dış Ticarette Standizasyon Tebliğinde Değişiklik Yapılması Hakkında Tebliğ 2004/22” gereğince, ithal ettiğimiz ürünler CE işaretli olmalıdır. Buna göre, yurtdışından (AB dışındaki ülkeler de dahil) malzeme temin ederken CE işaretli ürünlerin tercih edilmesi gerekmektedir.
Konuyla ilgili ayrıntılı bilgiler aşağıdaki web sitelerinden alınabilir:

http://www.dtm.gov.tr/dts/ABTeknik/abteknik.htm

http://www.iso.org.tr/html/siteindex.html

http://www.tse.gov.tr/Turkish/stweb/avrupabircal.asp


Hazırlayan: Zehra ALTIN

İlk Sayfaya Dön ..
KİTAP ÖNERİLERİ

ATIKSU ARITMA TESİSLERİ TASARIM VE İŞLETİM ESASLARI
Çevre Mühendisleri Odası İzmir Şubesi ve Dokuz Eylül Üniversitesi Çevre Araştırma ve Uygulama Merkezi (ÇEVMER) tarafından 13-16 Ocak tarihlerinde İzmir’de gerçekleştirilen ve bu yıl üçüncüsü yapılan Atıksu Artıma Tesisleri Tasarım ve İşletim Esasları Kurs notları kitap haline getirilmiştir.
Yayıncı: TMMOB Çevre Mühendisleri Odası, Satış Fiyatı: 30 YTL

- Zehra ALTIN-
ACI ÇİKOLATA
Yemek tarifleriyle aşk hikayesinin iç içe anlatıldığı bir roman... Geleneklere göre asla evlenemeycek olan Tita’nın aşık olduğu Pedro ile kızkardeşi evlenir. Tita ise yaptığı harika yemekler sayesinde Pedro ile iletişim kurar. Farklı anlatım tarzı ile sürükleyici bir kitap.
Yazar: Laura Esquivel, Yayınevi: Can Yayınları, Çeviren: Mükerrem Akdeniz, 272 sayfa

- Zehra ALTIN-
KURT SEYİT & SHURA
1890’ların Rusya’sından 1920’lerin Türkiye’sine uzanan bir dönemi anlatan Kurt Seyit & Shura’da sadece aşk değil, o günlerin Rusya’sı ve Türkiye’si de var.
Tarihi bir gerçeğin öyküsü olan bu romanla, 1892’nin Yalta’sından St. Petesburg’un saltanat günlerine, Karpatlar cephesinden ihtilalin cehennemine ve nihayet, işgal altındaki İstanbul’a 1920’lerin Pera’sına macera dolu bir yolculuk yapacaksınız. Romanın kahramanları ile beraber, polkaların troykaların sihirli alemini ihtilalin ve savaşın acımasızlığını, parçalanmış Osmanlı İmparatorluğu’nun son günlerini yaşayacaksınız.
Yazar: Nermin Bezben, Yayınevi: PMR Yayıncılık

- İsmihan ANNAÇ-


İlk Sayfaya Dön ..

İlk Sayfaya Dön ..
22 MART – DÜNYA SU GÜNÜ
Dünya Su Günü’nün uluslararası ölçekte önem kazanması, 1992 yılında Rio de Janeiro’da yapılan Birleşmiş Milletler Çevre ve Kalkınma Konferansı ile olmuştur. 1993 yılından itibaren, 22 Mart günü Dünya Su Günü olarak anılmaya başlanmıştır.
1995 yılından beri, her yıl su ile ilgili bir temel konu ve slogan belirlenmektedir. Bu çerçevede, su kaynaklarının korunması ve doğru yönetilmesi amacıyla, tüm dünyada düzenlenen etkinlikler ve uygulanan projeler Birleşmiş Milletler tarafından takip edilmekte ve www.worldwaterday.org web adresinde yayınlanmaktadır.
2005 yılı Dünya Su Günü teması: “Water for Life: 2005 – 2015 “ olarak belirlenmiştir. Suyun; toplumların gelişmesin, insan sağlığı, açlık ve yoksulluk, çevresel bütünlüğün korunması için, yani yaşam için sahip olduğu kritik rolün üzerinde durulacaktır. Aralık 2003’te Birleşmiş Milletler Genel Kurulu, 2005 – 2015 yılları arasını Su İçin Harekete Geçilecek Uluslararası Onyıl (International Decade for Action) olarak ilan etmiştir.
Konu hakkında ayrıntılı bilgilere ulaşabileceğiniz web siteleri aşağıdadır:

www.worldwaterday.org

www.dunyasugunu.org

Hazırlayan: Zehra ALTIN
WEB SİTELERİwww.waterandwastewater.com

Su ve atıksu arıtma teknolojileri hakkında bilgiler içeren kapsamlı bir site...

Özellikle yurtdışında

geliştirilen yeni teknolojileri

takip etmek isteyenler için...

Haftalık olarak gönderilen

e-bülten’e kayıt

yaptırabilirsiniz.www.kitapyurdu.com

Kitap alışverişi için ideal bir site...

Kampanyaları takip ederek uygun fiyatlara kitap almak mümkün. Üstelik ödeme ve kitapları ulaştırma

konusunda çok iyiler.

Kitap almak dışında,

kitapların konuları

hakkında bilgi edinmek

için de yararlanılabilir.www.mmoistanbul.org

Makine Mühendisleri Odası istanbul Şubesi’nin sitesi....

Ana Sayfanın sol tarafında

bulunan “Birim ÇeviriProgramı”na tıklayarak

güzel bir birim çeviri programını bilgisayarınıza indirebilirsiniz.
www.turkeybusiness.com

Genel olarak, farklı sektörden

pekçok firmaya ait iletişim

bilgilerini içeren bir site...

Bu siteye ait önerilebilecek

bölüm: “ Fuarlar

Fuarlar’a tıkladıktan sonra;

Türkiye’nin seçtiğiniz illerinde,

istediğiniz tarih aralığındaki fuarları görebiliyorsunuz. Fuarları yakından

takip etmek isteyenlere....

İlk Sayfaya Dön ..İlk Sayfaya Dön ..
AQUAMATCH TÜRKİYE İRTİBAT BİLGİLERİ


**İrtibat bilgilerinin düzenlenmesinde; geçtiğimiz hafta sizlerden doldurulmanız rica edilen iletişim tablolarındaki bilgiler kullanılmıştır.

**Firmalar ve tablolardaki kişilerin adları alfabetik olarak sıralanmıştır.
ACT İÇ VE DIŞ TİC. LTD. ŞTİ.

 

 

TELEFON

FAKS

E-POSTA

ADRES

(0212) 2377745 / 2377747

(0212) 2568736

meliharikok@superonline.com

Yenişehir Kavukçu Hasan Sokak, No:37/1, Beyoğlu/ISTANBUL

FİRMA ÇALIŞANLARI

ADI SOYADI

 

ÜNVANI/GÖREVİ

E-POSTA

KADİR DÜZEN

 

Genel Müdür Yardımcısı

kadir@aquaproject.net

MEHMET MELİH ARIKÖK

Genel Müdür

melih@aquaproject.net

N.NİHAL KARADAĞ

Proje ve Satış Sorumlusu

nihal@aquaproject.net

ÖZLEM DÜZEN

 

Teklif Departman Sorumlusu

ozlem@aquaproject.net

 

 

 

 

BCT İÇ VE DIŞ TİC. LTD. ŞTİ.

 

 

TELEFON

FAKS

E-POSTA

ADRES

(0224) 2115062 / 2114622

(0224) 2114263

ebru@aquaproject.net, serap@aquaproject.net

BUTTİM İş Merkezi, E/2, No:646, BURSA

FİRMA ÇALIŞANLARI

ADI SOYADI

 

ÜNVANI/GÖREVİ

E-POSTA

Ebru BÖLÜKBAŞI

 

Çevre Mühendisi/Satış

ebru@aquaproject.net

Fikret AĞÇİÇEK

 

Çevre Mühendisi/Teknik Servis

fikret@aquaproject.net

Serap KARTAL

 

Çevre Mühendisi/Satış

serap@aquaproject.net

 

 

 

 
  1   2   3   4


Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©azrefs.org 2016
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə