Basın Bülteni 21 Mart 2012 port alaçati etapta da akg gazbeton üRÜnleriNİ tercih etti
Yüklə 12.62 Kb.
tarix24.04.2016
ölçüsü12.62 Kb.
Basın Bülteni - 21 Mart 2012

PORT ALAÇATI 3. ETAPTA DA

AKG GAZBETON ÜRÜNLERİNİ TERCİH ETTİ

Türkiye’de ilk defa hayata geçirilen İzmir’in gözde projelerinden marina-kent Port Alaçatı Projesi’nin 3. etabında da AKG Gazbeton ürünleri tercih edildi. İzmirlilere değişik yaşam stillerini bir arada sunan Port Alaçatı’nın 1. ve 2. etaplarında da ürün özellikleri ve uygulama kolaylıklarından dolayı AKG Gazbeton ürünleri kullanılmıştı.

İnşaat sektörüne hız kazandıran çözümler üreten AKG Gazbeton, uygulama kolaylıkları, zaman ve maliyet avantajı, istenen ölçülere pratik olarak adapte edilebilmesi ve çevreci yaklaşımı ile sektöre katma değer sağlamaya devam ediyor. Ürünün kolay uygulanabilir olması nedeniyle gazbeton ile yapılan inşaatlar hızla tamamlanırken, işçilik maliyetlerinde de önemli ölçüde tasarruf sağlanıyor.

İzmir’in en prestijli projelerinde özellikle tercih edilen ve başarıyla uygulanan AKG Gazbeton duvar örgü malzemeleri son olarak Türkiye’de ilk defa hayata geçirilen marina kent Port Alaçatı Projesi’nin 3. etabında da uygulanmaya başlandı. Mimari estetiğin ön planda olduğu projelerde ürün özellikleri ve uygulama kolaylıklarından dolayı tercih edilen AKG Gazbeton, Port Alaçatı’nın 1. ve 2. etaplarında da kullanılmıştı.

Değişik yaşam stillerini bir arada sunan Port Alaçatı Projesi’nde her biri birbirinden farklı ön cephelere sahip evler kişiye ve zevklerine özel olarak tasarlanıyor. Alaçatı’nın günümüze kadar korunmuş otantik mimari öğelerinin modern bir estetik yorumla birleşmesi sonucu ortaya çıkan Port Alaçatı Evleri, sahiplerine denizle iç içe bir yaşam vaat ediyor. Yüksek inşaat kalitesine özen gösterilen Port Alaçatı Projesi’nde yapılara dayanıklı, estetik ve ekonomik çözümler sunan AKG Gazbeton ürün yelpazesinden duvar bloğu, hafif asmolen ve lento ürün grupları kullanıldı.


Gazbeton sektöründe Türkiye’deki en geniş ürün yelpazesine sahip firmaların başında yer alan AKG Gazbeton ürünleri, sahip olduğu özellikler ve sağladığı avantajlar sebebiyle inşaat firmaları ve tasarımcılar tarafından bilinçli olarak tercih ediliyor. AKG Gazbeton ürünleri daha önce İzmir’de, Gürel Residence, Özdilek AVM, Koçtaş, Mavişehir Soyak, Mövenpick gibi pek çok referanslı projede kullanılmıştı.AKG Gazbeton Hakkında:

Gazbeton sektöründe Türkiye’deki en geniş ürün yelpazesine sahip firmaların başında yer alan AKG Gazbeton, blok ve donatılı ürünler olmak üzere iki ana ürün çatısı altında üretim yapmaktadır. Blok ürün grubu olarak; düz duvar blokları, geçmeli duvar blokları, hafif asmolen bloklar, U bloklar ve yalıtım plakaları üreten AKG Gazbeton, donatılı ürün grubu olarak ise; duvar panelleri, çatı ve döşeme panelleri, lento ve söveler üretmektedir. 2005 yılı başında CE belgesi alan ilk duvar malzemesi üreticisi olan AKG Gazbeton İzmir Tesisleri’nde 410.000 metreküp/yıl, Kırıkkale tesislerinde 550.000 metreküp/yıl gazbeton üretilmektedir. AKG Gazbeton, 2011 sonunda üretime başlayacak olan Çorlu Fabrikası ile Türkiye’nin en büyük gazbeton üreticisi olacak.


Başta Avrupa Birliği ülkeleri olmak üzere dünyanın çeşitli bölgelerinde on yediden fazla ülkeye ihracat yapan AKG Gazbeton, tamamlanacak tesisleriyle yılda toplam 1.585.000 metreküp gazbeton üretecek.Basın mensuplarına bilgi için:

Habibe Aloğlu / Saydam İletişim ve Etkinlik Yönetimi

Tel: 0 554 289 49 05 / habibe.aloglu@saydampr.com.tr
Gözde Sapanlı /AKG Gazbeton Kurumsal İletişim

Tel: 0 232 472 12 00/gozdesapanli@akg-gazbeton.com

AKG GAZBETON

İŞLETMELERİ SAN. ve TİC. A.Ş.

6170/1 Sokak No:7

Işıkkent 35070 İzmir/TURKEY

Tel : +90 232 472 12 00

Fax: +90 232 472 10 07

info@akg-gazbeton.comwww.akg-gazbeton.com
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©azrefs.org 2016
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə