Bakı Şəhər Mədəniyyət və Turizm İdarəsinin və şəbəkəyə daxil olan mədəniyyət müəssisələrinin Ümummilli lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 89-cu ildönümünə həsr olunmuş




Yüklə 186.45 Kb.
tarix21.04.2016
ölçüsü186.45 Kb.
Bakı Şəhər Mədəniyyət və Turizm İdarəsinin və şəbəkəyə daxil olan mədəniyyət müəssisələrinin Ümummilli lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 89-cu

ildönümünə həsr olunmuş
TƏDBİRLƏR PLANI





Təşkilatın adı

Tədbirin adı

Tarix və saat

Keçiriləcəyi

yer



Bakı Şəhər Mədəniyyət və Turizm İdarəsi

“Azərbaycan mədəniyyətinin hamisi-Heydər Əliyev” adlı dəyirmi masa

07 may 2012

saat 11:00



Qaradağ rayon Heydər Əliyev Mərkəzi



Bakı Şəhər Mədəniyyət və Turizm İdarəsi

“Azərbaycan mədəniyyətinin hamisi-Heydər Əliyev” adlı konsert proqramı

07 may 2012

saat 14:00



Ə.Əmirov adına Mədəniyyət Sarayı



Bakı Şəhər Mədəniyyət və Turizm İdarəsi

Uşaq musiqi və incəsənət məktəblərinin şagirdlərinin iştirakı ilə konsert proqramı

01 may 2012

saat 14:00



R.Behbudov adına Dövlət Mahnı Teatrı



Bakı Şəhər Mədəniyyət və Turizm İdarəsi

Uşaq musiqi və incəsənət məktəblərinin şagirdlərinin iştirakı ilə konsert proqramı

05 may 2012

saat 14:00



R.Behbudov adına Dövlət Mahnı Teatrı


Mədəniyyət evi və klublar




Mədəniyyət evinin adı

Tədbirin adı

Tarix və saat

Keçiriləcəyi

yer



Bibi-Heybət qəsəbə Mədəniyyət evi

H.Əliyevin 89-cu ildönümü ilə əlaqədar tədbir

10 may

Saat 12:00




Mədəniyyət evi



Badamdar qəsəbə Mədəniyyət evi

H.Əliyevin 89-cu ildönümü və Gül bayramı ilə əlaqədar tədbir

2 may

Saat 12:00



Mədəniyyət evi



H.Sarabski adına Mədəniyyət evi

H.Əliyevin ad günü ilə bağlı tədbir

05 may

Saat 10:00



Zorge bağı



Gürgan qəsəbə Mədəniyyət evi

“Heydər Əliyev ulu tanrının XX əsrdə Azərbaycana bəxş etdiyi töhfəsidir” adlı tədbir

10 may

Saat 11:00



Mədəniyyət evi



Pirallahı qəsəbəsi V.Mustafazadə adına Mədəniyyət Mərkəzi

“Əbədi yaşar liderimiz” adlı tədbir

8 may

Saat 14:00



Mədəniyyət Mərkəzi



Müşfiqabad qəsəbə Mədəniyyət evi

“Xalqına bağlı ömür” adlı ədəbi-bədii kompozisiya

7 may

Saat 12:00



274 nömrəli orta məktəb



İ.Əbilov adına Mədəniyyət Mərkəzi

H.Əliyevin doğum günü münasibətilə konsert proqramı

2 may

Saat 11:00



Yasamal parkı



Zirə qəsəbə klubu

H.Əliyevin doğum günü münasibətilə konsert proqramı

8 may

Saat 12:00



Qəsəbə parkı



A.M.Şərifzadə adına Mədəniyyət Mərkəzi

“Xalqın dahi oğlu” adlı ədəbi-bədii kompozisiya

10 may


Saat 13:00

Mədəniyyət evi



V. Məmmədov adına Mədəniyyət evi

H.Əliyevin doğum günü ilə bağlı konsert proqramı

10 may

Saat 12:00



Mədəniyyət evi



M.Ə.Sabir adına Balaxanı qəsəbə Mədəniyyət evi

“H.Əliyev xalqımızın əbədi lideridir” adlı tədbir

10 may

Saat 15:00



Mədəniyyət evi



Binə qəsəbə Mədəniyyət Mərkəzi

“Dahilik zirvəsi” ədəbi-bədii gecə

7 may

Saat 14:00



Mədəniyyət Mərkəzi



H. Abbasov adına Mədəniyyət evi

H.Əliyevin doğum günü ilə bağlı sərgi

9 may

Mədəniyyət evi



M.A.Əliyev adına Mədəniyyət evi

H.Əliyevin doğum günü və gül bayramı ilə bağlı tədbir

10 may

Saat 12:00



Hövsan parkı



Kürdəxanı qəsəbə Mədəniyyət evi Pirşağı qəsəbə Mədəniyyət evi ilə birgə

Ümummilli liderin 89-cu ildönümünə həsr olunmuş konsert proqramı

10 may

Saat 12:00



Pirşağı qəsəbə Mədəniyyət evi



Xoca-Həsən qəsəbə klubu

“Yaşasın Heydər ata” adlı musiqili ədəbi- bədii kompozisiya

10 may


Saat 13:00

Klub



Nizami Rayon Mədəniyyət Mərkəzi

H.Əliyevin doğum günü ilə bağlı Fəxri Xiyabana ziyarət

10 may

Saat 15:00



Mədəniyyət Mərkəzi



Nizami adına Mədəniyyət Mərkəzi

H.Əliyevin doğum günü ilə bağlı Fəxri Xiyabana ziyarət

10 may

Saat 10:00




Mədəniyyət Mərkəzi



Qala qəsəbə klubu

Ümummilli liderin anadan olmasının 89-cu ildönümünə həsr olunmuş tədbir

10 may

Saat 14:00



Klub



Ə.Paşayev adına Mədəniyyət evi

Ulu öndərin anadan olmasının 89-cu ildönümünə həsr olunmuş tədbir

10 may

Saat 13:00




Mədəniyyət evi



Bilgəh qəsəbə Mədəniyyət evi H.Abbasov adına Mədəniyyət evi ilə birgə

Heydər Əliyevin anadan olmasının 89-cu il dönümünə həsr olunmuş sərgi və söhbət

9 may

Saat 14:00




H. Abbasov adına Mədəniyyət evi



Mərdəkan Mədəniyyət Sarayı

Heydər Əliyev parkında gül bayramı şənliyi

10 may

Saat 10:00



Qəsəbə parkı



Ramana qəsəbə Mədəniyyət evi

Ulu öndərə həsr olunmuş tədbir

10 may

Saat 12:00



198 saylı orta məktəb



Şüvəlan qəsəbə Mədəniyyət evi

“Zamanı qabaqlayan dahi” adlı konsert proqramı

9 may

Saat 16:00



Mədəniyyət evi



Türkan qəsəbə Mədəniyyət evi

“Hamımızın Babası” adlı tədbir

10 may

Saat 12:00



Mədəniyyət evi



Q.Abbasov adına Mədəniyyət Sarayı Suraxanı Rayon İcra Hakimiyyəti ilə birgə

H.Əliyevin anadan olması ilə bağlı tədbir

4 may

Saat 12:00



H.Əliyev adına park



S.Bəhlulzadə adına Mədəniyyət Sarayı

H.Əliyevin anadan olmasının ildönümü ilə bağlı tədbir

4 may

Saat 12:00



H.Əliyev adına park



Nardaran qəsəbə klubu, Bilgəh qəsəbə Mədəniyyət evi

Gül bayramı və H.Əliyevin anadan olmasına həsr edilmiş tədbir

9 may

Saat 14:00



H.Abbasov adına Mədəniyyət evi



Şağan qəsəbə klubu

H.Əliyevin anadan olmasının 89 illiyi ilə əlaqədar Fəxri Xiyabana ziyarət

10 may

Saat 17:00



Klub



Zığ qəsəbə Mədəniyyət evi

Ulu öndərin anadan olmasının ildönümünə həsr olunmuş tədbir

10 may

Saat 11:00



Heydər parkı



M.Ə.Sabir adına Bülbülə qəsəbə Mədəniyyət evi

“Mən fəxr edirəmki Azərbaycanlıyam” adlı tədbir

5 may

Saat 12:00



Mədəniyyət evi



Səngəçal qəsəbə Mədəniyyət evi

H.Əliyevin anadan olmasının 89 illiyi ilə əlaqədar tədbir

10 may

Saat 11:00



Mədəniyyət evi

Kitabxanalar




Mədəniyyət müəssisəsinin adı

Tədbirin adı

Tarix və saat

Keçiriləcəyi

yer



Səbail rayon MKS

H.Əliyevin doğum gününə həsr olunmuş “Böyük şəxsiyyət, güclü lider” adlı söhbət

10 may

Saat 12:00




Kitabxana



1 nömrəli filial

Ömrünü xalqına həsr edən dahi insan” adlı sərgi-söhbət

10 may

Kitabxana



2 nömrəli filial

“Xalqın parlaq günəşi” adlı sərgi

10 may

Saat 13:00



Kitabxana



Yasamal rayon MKS

Heydər Əliyev irsinin kitabxanalarda təbliği mövzusunda seminar

10 may


Saat 13:00



Kitabxana



Nəsimi rayon MKS

H.Əliyevin anadan olması ilə əlaqədar sərgi

10 may

Kitabxana



1 nömrəli filial

H.Əliyevin anadan olması ilə əlaqədar sərgi-söhbət


10 may

Saat 11:00



Kitabxana



2 nömrəli filial

H.Əliyevin anadan olması ilə əlaqədar söhbət

10 may

Saat 12:00




Kitabxana



3 nömrəli filial

H.Əliyevin anadan olması ilə əlaqədar söhbət

9 may

Saat 12:00



Kitabxana



Binəqədi rayon MKS

Ümummilli lider H.Əliyevin ad gününə həsr olunmuş sərgi-söhbət

10 may

Saat 11:00



Kitabxana



1 nömrəli filial

“Müstəqilliyimizin təminatçısı” adlı sərgi-söhbət

10 may

Saat 11:00



Kitabxana



2 nömrəli filial

“Fenomen şəxsiyyət” adlı sərgi-söhbət

10 may

Saat 11:00



Kitabxana



3 nömrəli filial

“Heydər baba” adlı sərgi-söhbət

10 may

Saat 11:00



Kitabxana



4 nömrəli filial

“H.Əliyev tarixi şəxsiyyətdir” adlı sərgi-söhbət

10 may

Saat 11:00



Kitabxana



5 nömrəli filial

“Yaşayır Heydər ata” adlı sərgi-söhbət

10 may

Saat 11:00



Kitabxana



6 nömrəli filial

“H.Əliyev və uşaqlar” adlı sərgi-söhbət

10 may

Saat 11:00





Kitabxana



7 nömrəli filial

“Ümummilli lider” adlı sərgi-söhbət

10 may

Saat 11:00



Kitabxana



Qaradağ rayon MKS

“Həmişəyaşar liderimiz” başlıqlı sərgi

07 may

Kitabxana



1 nömrəli filial

“Ömrün Heydər illəri” başlıqlı sərgi

10 may

Kitabxana



2 nömrəli filial

“Ümummilli lider” adlı sərgi

10 may

Kitabxana



4 nömrəli filial

“Xalqın parlaq günəşi” adlı sərgi

10 may

Kitabxana



5 nömrəli filial

“Sən elə bir zirvəsən” adlı sərgi

10 may

Kitabxana



6 nömrəli filial

“Xalqın oğlu” adlı sərgi

10 may

Kitabxana



7 nömrəli filial

“Dahilik zirvəsi” adlı sərgi

10 may

Kitabxana



8 nömrəli filial

“Əbədiyaşar lider ” adlı sərgi

10 may

Kitabxana



Suraxanı rayon MKS

1 nömrəli filial



“Sən elə bir zirvəsən” sərgi söhbət

10 may

Saat 12:00



Kitabxana



1 nömrəli filial

“Xalqımızın xilaskarı” adlı söhbət

14 may

Saat 12:00



Kitabxana



4 nömrəli filial

“H.Əliyev milli iftixarımızdır” adlı tədbir

10 may

Saat 12:00




Kitabxana



5 nömrəli filial

“Sən elə bir zirvəsən” adlı sərgi-söhbət

6 may

Saat 11:00



Kitabxana



Nizami rayon MKS

Ulu öndərin ad günü ilə əlaqədar sərgi

7 may

Kitabxana



2 nömrəli filial

“Xalqın oğlu” adlı sərgi

7 may

Kitabxana



3 nömrəli filial

“Nəsillərə örnək olan böyük şəxsiyyət” adlı tədbir

7 may

Saat 12:00



Kitabxana



4 nömrəli filial

“Azərbaycanın mərd oğlu” adlı sərgi

7 may

Kitabxana



Sabunçu rayon MKS

“Böyük şəxsiyyət ” adlı sərgi

10 may

Kitabxana



1 nömrəli filial

“Yaradılan qalır Yaradan isə əbədi yaşayır”

5 may

Kitabxana



2 nömrəli filial

“Ümummilli lider ” adlı sərgi

4 may

Kitabxana



3 nömrəli filial

“Ümummilli lider” adlı ədəbi- bədii gecə

7 may

Saat 12:00



Kitabxana



5 nömrəli filial

“Dahilik zirvəsi” adlı sərgi

7 may

Kitabxana



8 nömrəli filial

“Ürəklərdə yaşayan insan” adlı sərgi

6 may

Kitabxana



12 nömrəli filial

“Əbədi Günəş” adlı sərgi və söhbət

5 may

Kitabxana



Xətai rayon MKS

“Xalqın xilaskarı” adlı tədbir

10 may

Saat 11:00



Kitabxana



Xəzər rayon MKS

“Xalqımızın xilaskarı” sərgi və söhbət

8 may

Saat 11:00



Kitabxana



1 nömrəli filial

“Simvola çevrilən insan” sərgi və söhbət

6 may

Saat 12:00



Kitabxana



2 nömrəli filial

“Əbədiyaşar lider ” adlı sərgi və söhbət

7 may

Saat 12:00



Kitabxana



3 nömrəli filial

Ümummilli liderimizin doğum günü münasibətilə söhbət

6 may

Saat 10:00



Kitabxana



4 nömrəli filial

“Mən həmişə fəxr etmişəm ki, Azərbaycanlıyam” adlı sərgi və söhbət

1 may

Saat 12:00



Kitabxana



5 nömrəli filial

“Biz onu ən uca zirvədə görürük” sərgi

7 may

Saat 11:00



Kitabxana



6 nömrəli filial

Ümummilli lider Heydər Əliyevin doğum günü münasibəti ilə sərgi və söhbət

5 may

Saat 12:00



Kitabxana



7 nömrəli filial

“Tanrının və tarixin seçdiyi şəxsiyyət” adlı söhbət

7 may

Saat 12:00



Kitabxana



Nərimanov MKS

“Çağdaş Azərbaycanın qurucusu, memarı, xilaskarı” adlı söhbət-sərgi

10 may


Saat 14:00

Kitabxana



Uşaq musiqi və incəsənət məktəbləri




Mədəniyyət müəssisənin adı

Tədbirin adı

Tarix və saat

Keçiriləcəyi

yer



S.Ələsgərov adına 1 nömrəli Uşaq İncəsənət məktəbi


H.Əliyevin anadan olmasının 89-cu ildönümü ilə bağlı konsert

7 may

Saat 14:30



Məktəb



V.Mustafayev adına 2 nömrəli Uşaq İncəsənət Məktəbi

H.Əliyevin anadan olmasının 89-cu ildönümü ilə bağlı nəfəsli və zərb alətləri üzrə konsert

3 may

Məktəb



3 nömrəli Uşaq İncəsənət Məktəbi

Ulu öndərin ad günü ilə bağlı konsert

7-10 may

Saat 12:00



Məktəb



4 nömrəli Uşaq İncəsənət Məktəbi

H.Əliyevin anadan olmasının 89-cu ildönümü ilə bağlı konsert-mühazirə

10 may

Saat 15:00



Məktəb



4 nömrəli Uşaq Musiqi Məktəbi


H.Əliyevin anadan olmasının 89-cu ildönümü ilə bağlı konsert mühazirə

7 may

Saat 10:00



Məktəb



Ə.Bakıxanov adına 6 nömrəli Uşaq Musiqi Məktəbi

Ulu öndərin ad günü ilə bağlı tədbir

10 may

Saat 15:00



Məktəb



H.Sarabski adına 7 nömrəli Uşaq Musiqi Məktəbi

H.Əliyevin anadan olmasının 89-cu ildönümü ilə bağlı konsert

5 may

Zaqatala musiqi məktəbi



11 nömrəli Uşaq Musiqi Məktəbi

H.Əliyevin doğum gününə həsr olunmuş konsert

10 may

Saat 15:00



Məktəb



T.Quliyev adına 12 nömrəli 11 illik Uşaq Musiqi məktəbi

Ulu öndərin doğum günü ilə bağlı mühazirə

4 may

Saat 15:00



Məktəb




S.Rüstəmov adına 13 nömrəli Uşaq Musiqi Məktəbi

Ulu öndərin doğum günü ilə bağlı tədbir-konsert

10 may

Məktəb



14 nömrəli Uşaq Musiqi Məktəbi

“Ulu öndər H.Əliyev və mədəniyyət” mövzusunda dəyirmi masa

7 may

Saat 14:00



Məktəb



K.Səfərəliyeva adına 16 nömrəli Uşaq Musiqi Məktəbi

Ulu öndərin ad gününə həsr olunmuş konsert

10 may

saat 12:00



Məktəb



17 nömrəli Uşaq Musiqi Məktəbi

Ulu öndərin ad günü ilə bağlı konsert

10 may

Saat 14:00



Məktəb



Ş.Ələkbərova adına 20 nömrəli Uşaq Musiqi Məktəbi

H.Əliyevin xatirəsinə həsr olunmuş tədbir, ədəbi-bədii gecə

11 may

Saat 17:00



Məktəb



24 nömrəli 11 illik Uşaq Musiqi Məktəbi

Ulu öndərin ad gününə həsr olunmuş konsert və mühazirə

7 may

Saat 14:00



Məktəb




R.Babayev adına 25 nömrəli Uşaq Musiqi Məktəbi

Ulu öndərin ad gününə həsr olunmuş konsert

6 may

gün ərzində



Məktəb





M.Maqomayev adına 26 nömrəli Uşaq Musiqi Məktəbi

Ulu öndərin ad gününə həsr olunmuş konsert

10 may

Saat 12:00



Məktəb


.



33 nömrəli Uşaq Musiqi Məktəbi

Ulu öndərin ad gününə həsr olunmuş konsert və mühazirə

7 may

Saat 12:00



Məktəb




34 nömrəli Uşaq Musiqi Məktəbi

H.Əliyevin ad gününə həsr olunmuş konsert

11 may

Saat 12:00



Məktəb



36 nömrəli Uşaq Musiqi Məktəbi

H.Əliyevin ad gününə həsr olunmuş konsert

29 aprel

Saat 15:00



R.Behbudov adına Mahnı Teatrı




37 nömrəli Uşaq Musiqi Məktəbi

H.Əliyevin anadan olmasının 89-cu ildönümü ilə bağlı konsert

7 may

Saat 12:00



Məktəb



Gözdən əlil uşaqlar üçün 38 nömrəli 11 illik Uşaq Musiqi Məktəbi

Ulu öndərin ad günü ilə bağlı konsert-mühazirə

10 may

Saat 14:00



Məktəb

Muzeylər




Mədəniyyət müəssisənin adı

Tədbirin adı

Tarix və saat

Keçiriləcəyi

yer

1.

Yasamal rayon Heydər Əliyev Mərkəzi

“Heydər Əliyev müstəqil Azərbaycan dövlətinin qurucusudur” adlı silsilə tədbirlər

18 aprel-10 may

Mərkəz

2.

Ə.Əzimzadənin ev Muzeyi

İçərişəhərdə gül bayramı ilə əlaqədar yeni Azərbaycan qurucusu H.Əliyevə həsr olunmuş tədbir

10 may

Saat 15:00



Muzey

3.

M.S.Ordubadinin xatirə muzeyi C.Cabbarlının ev muzeyi ilə birgə

“Onu zaman seçib” adlı tədbir

10 may

Saat 13:00



Muzey

4.

C.Məmmədquluzadənin ev muzeyi

H.Əliyevin anadan olması ilə əlaqədar mühazirə

10 may

Saat 12:00



21 saylı orta məktəb

5.

Azərbaycan Dövlət Din Tarixi Muzeyi

“Əbədiyaşar lider” adlı mühazirə

10 may

Saat 13:00



19 saylı orta məktəb

6.

Qaradağ rayon Heydər Əliyev Mərkəzi

“Heydər Əliyev fenomeni və Azərbaycanda milli intibah dövrü” adlı dəyirmi masa

3 may

Saat 12:00



Mərkəz

7.

N.Nərimanovun xatirə muzeyi

“Xalqın xilaskarı” adlı mühazirə

8 may

Saat 12:00



53 saylı orta məktəb


baku-art.az


Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©azrefs.org 2016
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə