Askılı Konveyör Uygulaması Askılı Konveyör Detayı
Yüklə 27.79 Kb.
tarix20.04.2016
ölçüsü27.79 Kb.
ASKILI KONVEYÖRLERAskılı Konveyör UygulamasıAskılı Konveyör Detayı

Genellikle malzeme, yarı mamül ve mamüllerin boyama, kurutma ve soğutma proseslerinde kullanılmaktadırlar. Montaj hatları için tasarlanan uygulamaları da mevcuttur. Az alan işgal etmeleri sayesinde özellikle kısıtlı alanda imalat yapan işletmelerce tercih edilmektedirler.


BANTLI KONVEYÖRLER

Bantlı Konveyör UygulamasıGıda Normlarına Uygun İmalat

Her türlü malzeme ve ürünün taşınmasında en sık kullanılan konveyör tipleridir. Hızlı imalat süreçleri, düşük maliyetleri ve bakımlarının kolay olması gibi özellikleri ile bir çok uygulama için öncelikli tercihtirler. 25 dereceye kadar eğimlerde özel desenli ve ek profilsiz, daha dik eğimlerde ise profilli bantlar kullanılır. ATU gıda ve ilaç sektörü uygulamalarında gerekli normlarını dikkate alarak üretim yapmaktadır.


Vibrasyonlu Taşıma Sistemi


RULOLU KONVEYÖRLER
Rulolu Konveyör UygulamasıTahrik Rulosu Detayı

Rulolu Konveyörler avare ve tahrikli rulolu olarak üretilirler. Galvaniz rulolar ihtiyaca göre kauçuk veya galvaniz kaplı olabilirler. Palet konveyörleri tahrikli ruloları ve zincirli sistemleri ile özel bir uygulama gerektirmeden 2 tona kadar ürünleri sorunsuz taşıma kapasitesine sahiptirler.


Transfer İstasyonu Uygulaması


ZİNCİRLİ KONVEYÖRLER
Zincirli Konveyör UygulamasıPalet Taşıma Konveyörü

Zincirli konveyörler özellikle çalışma şartlarının ağır olduğu koşullarda kullanılmaktadırlar. Yüksek yük taşıma kapasiteleri ile otomotiv ve palet taşımalarında en sık uygulanan konveyörlerdir. Hidrolik ve Pnömatik üniteler ile malzemenin konveyörler arası transferi sağlanmaktadır. Zincirlerin yataklanma özelliği sayesinde sessiz çalışma, birikim yapabilme ve düşük güçlerle tahrik edilebilme özelliklerine sahiptirler.
TELESKOBİK KONVEYÖRLERTeleskobik Konveyör UygulamasıTeleskobik Konveyör Şeması
Teleskobik konveyörler değişken boy ve eğim açıları ile kamyon yükleme ve boşaltımlarında büyük kolaylık sağlamaktadırlar. Konveyörler yüklenecek araç ve ürün tipine göre istenilen boy ve genişlikte üretilebilmektedir. Teleskobik uzama ve değişken açı özellikleri mekanik veya otomatik olarak sağlanabilmektedir. Çift yönlü çalışma olanağı ile yükleme ve boşaltma tek bir konveyör üzerinden daha kolay,ucuz ve hızlı olarak gerçekleştirilir. Bütün teleskobik konveyörler farklı konveyör ve otomasyon sistemlerine entegre edilebilir olarak imal edilmektedir.
Bantlı Teleskobik Konveyör Uygulaması

Opsiyonlar:
Raylı GezmeTekerlekli HareketYükseklik Ayarı
Transfer Bandı
Tartım Ünitesi
Uç Yükseklik Ayarı


Raylı Gezme

Birden fazla aracın günün farklı zamanlarında yüklenmesi ve boşaltılması için uygulanan bir çözümdür. Raylı gezme ünitesi ile tek bir konveyörden maksimum fayda sağlanması ve araç sirkülasyonun optimizasyonu hedeflenmektedir.

Tekerlekli HareketYükleme ve boşaltma için platformu olmayan işletmeler için uygulanan bir çözümdür. Tekerlekler sayesinde konveyörün çalışmadığı zamanlarda gereksiz yer işgal etmesi önlenmektedir.

Yükseklik AyarıHidrolik yükseklik ayarı ünitesi ile teleskobik konveyörün daha ergonomik olması amaçlanmaktadır. Bu sayede operatör özellikle ağır ürünlerde değişik yüksekliklere daha rahat ve çabuk bir şekilde erişebilmektedir..

Transfer BandıTransfer bantları, ürünlerin bir teleskobik konveyörden farklı konveyörlere veya farklı konveyörlerden bir teleskobik aktarılmalarında kullanılan ve otomasyon gerektirmeyen bir çözümdür.

Tartım Ünitesi


Ürünlerin yükleme ve boşaltma öncesi ağırlıklarının belirlenmesi için kullanılır. Kullanılan yazılımın türüne göre ağırlıkla beraber boyutlar ve barkod gibi özelliklerin de otomasyon sistemine entegrasyonu sağlanabilir.


Uç Yükseklik Ayarı


Uç yükseklik ayarlı konveyörler özellikle yükleme ve boşaltmada farklı yükseklikte araçların kullanıldığı işletmeler için uygundur.KUM TESİSLERİ
Kum Tesisi UygulamasıKum Konveyörü Rulo Detayı

ATU olarak kum tesisleri,beton santralleri ve madenler için özel çözümlerimiz mevcuttur. Konveyörler için gerekli olan taşıma sistemleri ve diğer çelik konstrüksiyon imalatları da ATU bünyesinde imal edilmektedir.


Kaba Kum Konveyörü


ALUMİNYUM PROFİL UYGULAMALARI
Akümülasyon Rululo Konveyör
Montaj Hattı Uygulaması

Aluminyum profiller düşük maliyetleri, kolay imalatları ve yüksek güç/ağırlık oranları ile diğer bir çok sektörde olduğu gibi konveyör imalatında da sıklıkla kullanılmaktadır. Konveyör yüklerinin nisbeten düşük olduğu durumlarda tercih edilmektedirler.


Zincirli Konveyör ve Transfer Ünitesi


OTOMOTİV KONVEYÖRLERİ
Askılı Konveyör (Hyundai-İzmit)Roller Bed Konveyör (Man-İngiltere)

ATU Türkiye’nin ve Avrupa’nın önde gelen bir çok otomotiv fabrikasına değişik tiplerde ve otomotiv şasesini taşıma amaçlı konveyörler üretmiştir. Otomotiv konveyörlerinde aranan özellik ağır şartlar ve 24 saat durmaksızın çalışma koşullarında uzun süre dayanmalarıdır.


Roller Bed Konveyör (Renault-France)Zincirli Konveyör (Opel-Aydın)


Zincirli Konveyör (Honda-Gebze)Rulolu Konveyör (Tofaş-Bursa)OTOMASYON VE DEPOLAMA ÇÖZÜMLERİ
Transfer Ünitesi (Arçelik-Çayırova)Malzeme Rafları (Arçelik-Çayırova)

Konveyör ağına entegre çalışacak bir otomasyon sistemi günümüzde bir çok işletme tarafından daha verimli ve izlenebilir bir dağıtım organizasyonu sağlaması sebebiyle tercih edilmektedir. Otomasyon sistemleri insan faktörünü en az seviyeye indirerek maliyetleri ve hata risklerini düşürmekte ve bu sayede ürün kalitesinin yükselmesine katkıda bulunmaktadır. ATU talepler doğrultusunda uygun otomasyon sisteminlerini müşterilerine sunmakta ve imal ettiğini konveyörlerin bu sistemlere kolay entegre edilebilmesine önem vermektedir.


Montaj Masası (Arçelik-Çayırova)Malzeme Rafları (L’oreal-İstanbul)Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©azrefs.org 2016
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə