Arthropoda Insecta Coleoptera adephaga caraboidea gyrinidae




Yüklə 346.84 Kb.
səhifə5/5
tarix29.04.2016
ölçüsü346.84 Kb.
1   2   3   4   5

PYROCHROIDAE

Pyrochroinae Latreille, 1807

Pyrochroa Geoffroy, 1762

Pyrochroa serraticornis (Scopoli, 1763)

SALPINGIDAE

Agleninae Horn, 1878

Aglenus Erichson, 1845

Aglenus brunneus (Gyllenhal, 1813)

Salpinginae Leach, 1815

Lissodema Curtis, 1833

Lissodema denticolle (Gyllenhal, 1813)

Lissodema quadripustulata (Marsham, 1802) nec (Fabricius, 1775)

Rabocerus Mulsant, 1859

Rabocerus foveolatus (Ljungh, 1823)

Rabocerus gabrieli (Gerhardt, 1901)

Salpingus Illiger, 1801

Salpingus planirostris (Fabricius, 1787)

Salpingus ruficollis (Linnaeus, 1761)

Sphaeriestes Stephens, 1829

Sphaeriestes ater (Paykull, 1798)

Sphaeriestes castaneus (Panzer, 1796)

Sphaeriestes reyi (Abeille de Perrin, 1874)

Vincenzellus Reitter, 1911

Vincenzellus ruficollis (Panzer, 1794)

ANTHICIDAE

Anthicinae Latreille, 1819

Anthicus Paykull, 1798

Anthicus angustatus Curtis, 1838

Anthicus constrictus Curtis, 1838

Anthicus flavipes (Panzer 1797)

Anthicus floralis (Linnaeus, 1758)

SCRAPTIIDAE

Anaspidinae Mulsant, 1856

Anaspis Geoffroy, 1762

Anaspis fasciata (Forster, 1771)

Anaspis frontalis (Linnaeus, 1758)

Anaspis garneysi Fowler, 1889

Anaspis lurida Stephens, 1832

Anaspis maculata Geoffroy, 1785

Anaspis regimbarti Schilsky, 1895

Anaspis rufilabris (Gyllenhal, 1827)

Anaspis thoracica (Linnaeus, 1758)

CERAMBYCIDAE

Cerambycinae Latreille, 1802

Aromia Audinet-Serville, 1833

Aromia moschata (Linnaeus, 1758)

Callidium Fabricius, 1775

Callidium violaceum (Linnaeus, 1758)

Clytus Laicharting, 1784

Clytus arietis (Linnaeus, 1758)

Hylotrupes Audinet-Serville, 1834

Hylotrupes bajalus (Linnaeus, 1758)

Nathrius Brèthes, 1916

Nathrius brevipennis (Mulsant, 1839)

Lamiinae Latreille, 1825

Lamia Fabricius, 1775

Lamia textor (Linnaeus, 1758)

Leiopus Audinet-Serville, 1835

Leiopus nebulosus (Linnaeus, 1758)

Pogonocherus Dejean, 1821

Pogonocherus hispidulus (Piller & Mitterpacher, 1783)

Pogonocherus hispidus (Linnaeus, 1758)

Tetrops Kirby, 1826

Tetrops praeustus (Linnaeus, 1758)

Lepturinae Latreille, 1802

Alosterna Mulsant, 1863

Alosterna tabacicolor (DeGeer, 1775)

Anoplodera Mulsant, 1839

Grammoptera Audinet-Serville, 1835

Grammoptera abdominalis (Stephens, 1831)

Grammoptera ruficornis (Fabricius, 1781)

Grammoptera ustulata Schaller, 1783

Leptura Linnaeus, 1758

Leptura aurulenta Fabricius, 1792

Leptura quadrifasciata Linnaeus, 1758

Pseudovadonia Lobadov, Danilevsky & Murzin 1981

Pseudovadonia livida (Fabricius, 1777)

Rhagium Fabricius, 1775

Rhagium bifasciatum Fabricius, 1775

Rhagium mordax (DeGeer, 1775)

Rutpela Nakane & Ohbayashi 1959

Rutpela maculata Poda, 1761

Stenurella Villiers 1974

Stenurella melanura Linnaeus, 1758

Prioninae Latreille, 1802

Asemum Eschscholtz, 1830

Asemum striatum (Linnaeus, 1758)

CHRYSOMELIDAE

Bruchinae Latreille, 1802

Bruchidius Schilsky, 1905

Bruchidius ater (Marsham, 1802)

Bruchus Müller, 1764

Bruchus atomarius (Linnaeus, 1761)

Bruchus rufimanus Bohemann, 1833

Chrysomelinae Latreille, 1802

Chrysolina Motschulsky, 1860

Chrysolina banksi (Fabricius, 1775)

Chrysolina fastuosa (Scopoli, 1763)

Chrysolina hyperici (Forster, 1771)

Chrysolina oricalcia (Müller, 1776)

Chrysolina polita (Linnaeus, 1758)

Chrysolina sanguinolenta (Linnaeus, 1758)

Chrysolina staphylaea (Linnaeus, 1758)

Chrysolina varians (Schaller, 1783)

Gastrophysa Chevrolat, 1837

Gastrophysa polygoni (Linnaeus, 1758)

Gastrophysa viridula (DeGeer, 1775)

Gonioctena Chevrolat, 1837

Gonioctena olivacea (Forster, 1771)

Gonioctena pallida (Linnaeus, 1758)

Hydrothassa Thomson, 1859

Hydrothassa marginella (Linnaeus, 1758)

Linaeida Motschulsky, 1860

Linaeida aenea Linnaeus, 1758

Phaedon Latreille, 1829

Phaedon armoraciae (Linnaeus, 1758)

Phaedon cochleariae (Fabricius, 1792)

Phaedon tumidulus (Germar, 1824)

Phratora Chevrolat, 1837

Phratora laticollis (Suffrian, 1851)

Phratora vitellinae (Linnaeus, 1758)

Phratora vulgatissima (Linnaeus, 1758)

Plagiodera Chevrolat, 1837

Plagiodera versicolora (Laicharting, 1781)

Prasocuris Latreille, 1802

Prasocuris junci (Brahm, 1790)

Prasocuris phelandrii (Linnaeus, 1758)

Timarcha Dejean, 1821

Timarcha goettingensis (Linnaeus, 1758)

Timarcha tenebricosa (Fabricius, 1775)

Criocerinae Latreille, 1804

Lema Fabricius, 1798

Lema cyanella (Linnaeus, 1758)

Lilioceris Reitter, 1912

Lilioceris lilii (Scopoli, 1763)

Oulema Des Gozis, 1886

Oulema lichenis Voet, 1806

Oulema melanopus (Linnaeus, 1758)

Oulema septentrionis Weise, 1880

Cryptocephalinae Gyllenhal, 1813

Clytra Laicharting, 1781

Clytra quadripunctata (Linnaeus, 1758)

Cryptocephalus Geoffroy, 1762

Cryptocephalus aureolus Suffrian, 1847

Cryptocephalus labiatus (Linnaeus, 1761)

Cryptocephalus pusillus Fabricius, 1777

Donaciinae Kirby, 1837

Donacia Fabricius, 1775

Donacia aquatica (Linnaeus, 1758)

Donacia bicolora Zschach, 1788

Donacia cinerea Herbst, 1784

Donacia clavipes Fabricius, 1792

Donacia crassipes Fabricius, 1775

Donacia dentata Hoppe, 1795

Donacia impressa Paykull, 1799

Donacia marginata Hoppe, 1795

Donacia obscura Gyllenhal, 1813

Donacia semicuprea Panzer, 1796

Donacia simplex Fabricius, 1775

Donacia thalassina Germar, 1811

Donacia versicolorea (Brahm, 1790)

Donacia vulgaris Zschach, 1788

Macroplea Samouelle, 1819

Macroplea appendiculata (Panzer, 1794)

Plateumaris Thomson, 1859

Plateumaris braccata (Scopoli, 1772)

Plateumaris discolor (Panzer, 1795)

Plateumaris rustica (Kunze, 1818)

Plateumaris sericea (Linnaeus, 1758)

Galerucinae Latreille, 1802

Altica Geoffroy, 1762

Altica ericeti (Allard, 1869)

Altica lythri Aubé, 1843

Altica oleracea (Linnaeus, 1758)

Altica palustris Weise, 1888

Altica pusilla Duftschmid, 1825

Aphthona Chevrolat, 1837

Aphthona atrovirens Förster, 1849

Aphthona euphorbiae (Schrank, 1781)

Aphthona lutescens (Gyllenhal, 1813)

Aphthona melancholica Weise, 1888

Aphthona nonstriata (Goeze, 1777)

Apteropeda Chevrolat, 1837

Apteropeda globosa (Illiger, 1794)

Apteropeda orbiculata (Marsham, 1802)

Apteropeda splendida Allard, 1860

Batophila Foudras, 1860

Batophila rubi (Paykull, 1799)

Chaetocnema Stephens, 1831

Chaetocnema concinna (Marsham, 1802)

Chaetocnema hortensis (Geoffroy, 1785)

Chaetocnema sahlbergii (Gyllenhal, 1827)

Crepidodera Chevrolat, 1837

Crepidodera aurata (Marsham, 1802)

Crepidodera aurea (Geoffroy, 1785)

Crepidodera fulvicornis (Fabricius, 1792)

Derocrepis Weise, 1886

Derocrepis rufipes (Linnaeus, 1758)

Galeruca Geoffroy, 1762

Galeruca tanaceti (Linnaeus, 1758)

Galerucella Crotch, 1873

Galerucella calmariensis (Linnaeus, 1767)

Galerucella grisescens (Joannis, 1865)

Galerucella lineola (Fabricius, 1781)

Galerucella nymphaeae (Linnaeus, 1758)

Galerucella pusilla (Duftschmid, 1825)

Galerucella sagittariae (Gyllenhal, 1813)

Galerucella tenella (Linnaeus, 1761)

Hermaeophaga Foudras, 1860

Hermaeophaga mercurialis (Fabricius, 1792)

Hippuriphila Foudras, 1860

Hippuriphila modeeri (Linnaeus, 1761)

Lochmaea Weise, 1883

Lochmaea caprea (Linnaeus, 1758)

Lochmaea crataegi (Forster, 1771)

Lochmaea suturalis (Thomson, 1866)

Longitarsus Berthold, 1827

Longitarsus anchusae (Paykull, 1799)

Longitarsus atricillus (Linnaeus, 1761)

Longitarsus ballotae (Marsham, 1802)

Longitarsus brunneus (Duftschmid, 1825)

Longitarsus curtus (Allard, 1860)

Longitarsus exoletus (Linnaeus, 1758)

Longitarsus ferrugineus (Foudras, 1860)

Longitarsus ganglbaueri Heikertinger, 1912

Longitarsus gracilis Kutschera, 1864

Longitarsus holsaticus (Linnaeus, 1758)

Longitarsus jacobaeae (Waterhouse, 1858)

Longitarsus kutscherai (Rye, 1872)

Longitarsus luridus (Scopoli, 1763)

Longitarsus melanocephalus (DeGeer, 1775)

Longitarsus membranaceus (Foudras, 1860)

Longitarsus nigerrimus (Gyllenhal, 1827)

Longitarsus nigrofasciatus (Goeze, 1877)

Longitarsus ochroleucus (Marsham, 1802)

Longitarsus parvulus (Paykull, 1799)

Longitarsus pellucidus (Foudras, 1860)

Longitarsus pratensis (Panzer, 1794)

Longitarsus rubiginosus (Foudras, 1860)

Longitarsus succineus (Foudras, 1860)

Longitarsus suturalis (Marsham, 1802)

Longitarsus suturellus (Duftschmid, 1825)

Lythraria Bedel, 1897

Lythraria salicariae (Paykull, 1800)

Mantura Stephens, 1831

Mantura chrysanthemi (Koch, 1803)

Mniophila Stephens, 1831

Mniophila muscorum (Koch, 1803)

Neocrepidodera Heikertinger 1911

Neocrepidodera ferruginea (Scopoli, 1763)

Neocrepidodera transversa (Marsham, 1802)

Ochrosis Foudras, 1860

Ochrosis ventralis (Illiger, 1807)

Phyllobrotica Chevrolat, 1837

Phyllobrotica quadrimaculata (Linnaeus, 1758)

Phyllotreta Chevrolat, 1837

Phyllotreta aerea Allard, 1859

Phyllotreta atra (Fabricius, 1775)

Phyllotreta consobrina (Curtis, 1837)

Phyllotreta exclamationis (Thunberg, 1784)

Phyllotreta flexuosa (Illiger, 1794)

Phyllotreta nemorum (Linnaeus, 1758)

Phyllotreta nigripes (Fabricius, 1775)

Phyllotreta nodicornis (Marsham, 1802)

Phyllotreta undulata Kutschera, 1860

Phyllotreta vittula (Redtenbacher, 1849)

Podagrica Chevrolat, 1837

Podagrica fuscipes (Fabricius, 1775)

Psylliodes Berthold, 1827

Psylliodes affinis (Paykull, 1799)

Psylliodes attenuata (Koch, 1803)

Psylliodes chrysocephala (Linnaeus, 1758)

Psylliodes cuprea (Koch, 1803)

Psylliodes dulcamarae (Koch, 1803)

Psylliodes marcida (Illiger, 1807)

Psylliodes napi (Fabricius, 1792)

Psylliodes picina (Marsham, 1802)

Pyrrhalta Joannis, 1865

Pyrrhalta viburni (Paykull, 1799)

Sermylassa Reitter, 1912

Sermylassa halensis (Linnaeus, 1767)

Sphaeroderma Stephens, 1831

Sphaeroderma rubidum (Graëlls, 1858)

Sphaeroderma testaceum (Fabricius, 1775)

Hispinae Gyllenhal, 1813

Cassida Linnaeus, 1758

Cassida flaveola Thunberg, 1794

Cassida hemisphaerica Herbst, 1799

Cassida nobilis Linnaeus, 1758

Cassida prasina Illiger, 1798

Cassida rubiginosa Müller, 1776

Cassida sanguinosa Suffrian, 1844

Cassida vibex Linnaeus, 1767

Cassida viridis Linnaeus, 1758

Lamprosomatinae Lacordaire, 1848

Oomorphus Curtis, 1831

Oomorphus concolor (Sturm, 1807)

CURCULIONOIDEA

ANTHRIBIDAE

Choraginae Kirby, 1819

Choragus Kirby, 1819

Choragus sheppardi Kirby, 1819

ATTELABIDAE

Apoderus Olivier, 1807

Apoderus coryli (Linnaeus, 1758)

APIONIDAE

Apioninae Schönherr, 1823

Apion Herbst, 1797

S. Apion Apion Herbst, 1797

Apion cruentatum Walton, 1844

Apion frumentarium (Linnaeus, 1758)

Apion haematodes Kirby, 1808

Apion miniatum Germar, 1833

Apion rubens Stephens, 1839

S. Apion s.Ceratapion Schilsky, 1901

Apion onopordi Kirby, 1808

Apion carduorum Kirby, 1808

Apion gibbirostre Gyllenhal, 1813

S. Apion Aspidapion Schilsky, 1901

Apion aeneum (Fabricius, 1775)

Apion radiolus (Marsham, 1802)

S. Apion Catapion Schilsky, 1906

Apion seniculus Kirby, 1808

S. Apion Cyanapion Bokor, 1923

Apion gyllenhali Kirby, 1808

S. Apion Diplapion Reitter, 1916

Apion confluens Kirby, 1808

Apion stolidum Germar, 1817

S. Apion Eutrichapion Reitter, 1916

Apion ervi Kirby, 1808

Apion viciae (Paykull, 1800)

Apion vorax Herbst, 1797

S. Apion Exapion Bedel, 1885

Apion ulicis (Forster, 1771)

S. Apion Holotrichapion Gyorffy, 1956

Apion aethiops Herbst, 1797

Apion pisi (Fabricius, 1801)

S. Apion Ischnopterapion Bokor, 1923

Apion loti Kirby, 1808

Apion modestum Germar, 1817

Apion virens Herbst, 1797

S. Apion Oxystoma Dumeril, 1806

Apion cerdo Gerstäcker, 1854

Apion craccae (Linnaeus, 1767)

Apion subulatum Kirby, 1808

S. Apion Perapion Wagner, 1907

Apion affine Kirby, 1808

Apion curtirostre Germar, 1817

Apion hydrolapathi (Marsham, 1802)

Apion marchicum Herbst, 1797

Apion violaceum Kirby, 1808

S. Apion Pirapion Reitter, 1916

Apion immune Kirby, 1808

S. Apion Protapion Schilsky, 1908

Apion apricans Herbst, 1797

Apion assimile Kirby, 1808

Apion fulvipes (Geoffroy, 1785)

Apion nigritarse Kirby, 1808

Apion ononicola Bach, 1854

Apion trifolii (Linnaeus, 1768)

S. Apion Protopirapion Alonso-Zarazaga, 1991

Apion atratulum Germar, 1817

S. Apion Pseudapion Schilsky, 1906

Apion rufirostre (Fabricius, 1775)

S. Apion Stenopterapion Bokor, 1923

Apion scutellare Kirby, 1811

S. Apion Synapion Schilsky, 1902

Apion ebeninum Kirby, 1808

Kalcapion Schilsky 1906

Melanapion Wagner 1930

Squamapion Bokor 1923

Nanophyinae Gistel, 1856

Nanophyes Schönherr, 1838

Nanophyes marmoratus (Goeze, 1777)

CURCULIONIDAE

Baridinae Schoenherr, 1836

Baris Germar, 1817

Parathelcus Dieckmann 1972

Parathelcus pollinarius (Forster, 1771)

Brachycerinae Billberg, 1820

Alophus Schönherr, 1826

Alophus triguttatus (Fabricius, 1792)

Attactagenus Tournier, 1876

Attactagenus plumbeus (Marsham, 1802)

Barynotus Germar, 1817

Barynotus moerens (Fabricius, 1792)

Barynotus obscurus (Fabricius, 1775)

Barynotus squamosus Germar, 1824

Barypeithes Jacquelin du Val, 1854

Barypeithes araneiformis (Schrank, 1781)

Barypeithes curvimanus (Jacquelin du Val, 1855)

Barypeithes pellucidus (Boheman, 1834)

Barypeithes pyrenaeus Seidlitz, 1868

Barypeithes sulcifrons (Boheman, 1843)

Brachysomus Schönherr, 1823

Brachysomus echinatus (Bonsdorff, 1785)

Caenopsis Bach, 1824

Caenopsis fissirostris (Walton, 1847)

Caenopsis waltoni (Boheman, 1843)

Hypera Germar, 1817

Hypera arator (Linnaeus, 1758)

Hypera dauci (Olivier, 1807)

Hypera fuscocinerea (Marsham, 1802)

Hypera nigrirostris (Fabricius, 1775)

Hypera plantaginis (DeGeer, 1775)

Hypera pollux (Fabricius 1801)

Hypera postica (Gyllenhal, 1813)

Hypera rumicis (Linnaeus, 1758)

Hypera suspiciosa (Herbst, 1795)

Hypera venusta (Fabricius, 1781)

Hypera zoilus (Scopoli, 1763)

Liophloeus Germar, 1817

Liophloeus tessulatus (Müller, 1776)

Neliocarus Thomson 1859

Neliocarus nebulosus Stephens, 1831

Neliocarus sus Stephens, 1831

Otiorhynchus Germar, 1824

Otiorhynchus arcticus (Fabricius, O 1780)

Otiorhynchus atroapterus (DeGeer, 1775)

Otiorhynchus auropunctatus Gyllenhal, 1834

Otiorhynchus clavipes (Bonsdorff, 1785)

Otiorhynchus desertus Rosenhauer, 1847

Otiorhynchus ligneus (Olivier, 1807)

Otiorhynchus nodosus (Müller, 1764)

Otiorhynchus ovatus (Linnaeus, 1758)

Otiorhynchus porcatus (Herbst, 1795)

Otiorhynchus rugifrons (Gyllenhal, 1813)

Otiorhynchus rugostriatus (Goeze, 1777)

Otiorhynchus singularis (Linnaeus, 1767)

Otiorhynchus sulcatus (Fabricius, 1775)

Otiorhynchus uncinatus Germar, 1824

Philopedon Stephens, 1831

Philopedon plagiatus (Schaller, 1783)

Phyllobius Germar, 1824

Phyllobius argentatus (Linnaeus, 1758)

Phyllobius glaucus (Scopoli 1763)

Phyllobius maculicornis Germar, 1824

Phyllobius oblongus (Linnaeus, 1758)

Phyllobius pomaceus Gyllenhal, 1834

Phyllobius pyri (Linnaeus, 1758)

Phyllobius roboretanus Gredler, 1882

Phyllobius virideaeris (Laicharting 1781)

Polydrusus Germar, 1817

Polydrusus cervinus (Linnaeus, 1758)

Polydrusus mollis (Ström, 1768)

Polydrusus pilosus Gredler, 1866

Polydrusus pterygomalis Boheman, 1840

Polydrusus pulchellus Stephens, 1831

Polydrusus tereticollis (DeGeer 1775)

Polydrusus tereticollis (De Geer 1775)

Polydrusus formosus (Mayer, 1779)

Sciaphilus Schönherr, 1823

Sciaphilus asperatus (Bonsdorff, 1785)

Sitona Germar, 1817

Sitona ambiguus Gyllenhal, 1834

Sitona griseus (Fabricius, 1775)

Sitona hispidulus (Fabricius, 1777)

Sitona lepidus Gyllenhal, 1834

Sitona lineatus (Linnaeus, 1758)

Sitona lineellus (Bonsdorff, 1785)

Sitona ononidis Sharp, 1866

Sitona puberulus Reitter, 1903

Sitona puncticollis Stephens, 1831

Sitona regensteinensis (Herbst, 1797)

Sitona striatellus Gyllenhal, 1834

Sitona sulcifrons (Thunberg, 1798)

Sitona suturalis Stephens, 1831

Sitona waterhousei Walton, 1846

Strophosoma Billberg, 1820

Strophosoma capitatum (DeGeer, 1775)

Strophosoma melanogrammum (Forster, 1771)

Trachyphloeus Germar, 1817

Trachyphloeus angustisetulus Hansen, 1915

Trachyphloeus scabriculus (Linnaeus, 1771)

Tropiphorus Schönherr, 1826

Tropiphorus obtusus (Bonsdorff, 1785)

Tropiphorus terricola (Newman, 1838)

Ceutorhynchinae Gistel 1848

Amalus Schönherr 1825

Amalus haemorrhous (Herbst, 1795)

Coeliodinus Wagner 1942

Coeliodinus rubicundus (Herbst, 1795)

Datonychus Wagner 1944

Datonychus angulosus Boheman, 1845

Datonychus arquata (Herbst, 1795)

Hadroplontus Thomson 1859

Hadroplontus litura (Fabricius, 1775)

Microplontus Wagner 1944

Microplontus rugulosus (Herbst, 1795)

Mononychus Germar 1824

Cossoninae Schönherr, 1825

Euophryum Broun, 1909

Euophryum confine (Broun, 1881)

Euophryum rufum (Broun, 1880)

Pentarthrum Wollaston, 1854

Pentarthrum huttoni Wollaston, 1854

Pselactus Broun, 1886

Pselactus spadix (Herbst, 1795)

Pseudophloeophagus Wollaston 1873

Pseudophloeophagus aeneopiceus Boheman, 1845

Rhopalomesites Wollaston 1873

Rhopalomesites tardyi (Curtis, 1825)

Curculioninae Latreille, 1802

Acalles Schönherr, 1825

Acalles misellus Boheman, 1844

Acalles ptinoides (Marsham, 1802)

Acalles roboris Curtis, 1835

Anoplus Germar, 1820

Anoplus plantaris (Naezen, 1794)

Anoplus roboris Suffrian, 1840

Anthonomus Germar, 1817

Anthonomus bituberculatus Thomson, 1868

Anthonomus brunnipennis Curtis, 1840

Anthonomus pedicularius (Linnaeus, 1758)

Anthonomus pomorum (Linnaeus, 1758)

Anthonomus rubi (Herbst, 1795)

Anthonomus rufus Gyllenhal, 1836

Anthonomus ulmi (DeGeer, 1775)

Archarias Gistel 1848

Archarias pyrrhoceras Marsham, 1802

Archarias salicivorus Paykull, 1792

Bagous Germar, 1817

Bagous brevis Gyllenhal, 1836

Bagous collignensis (Herbst, 1797)

Bagous glabrirostris (Herbst, 1795)

Bagous limosus (Gyllenhal, 1827)

Bagous lutulentus (Gyllenhal, 1813)

Bagous alismatis (Marsham, 1802)

Calosirus Thomson, 1859

Calosirus terminatus (Herbst, 1795)

Ceutorhynchus Germar, 1824

Ceutorhynchus cakilis (Hansen, 1917)

Ceutorhynchus chalybaeus Germar, 1824

Ceutorhynchus cochleariae (Gyllenhal, 1813)

Ceutorhynchus erysimi (Fabricius, 1787)

Ceutorhynchus hirtulus Germar, 1824

Ceutorhynchus minutus (Reich 1797)

Ceutorhynchus obstrictus (Marsham, 1802)

Ceutorhynchus pallidactylus (Marsham, 1802)

Ceutorhynchus pyrrhorhynchus (Marsham, 1802)

Ceutorhynchus typhae (Herbst 1795)

Ceutorhynchus unguicularis Thomson, C.G 1871

Cionus Clairville & Schellenberg, 1798

Cionus alauda (Herbst, 1784)

Cionus hortulanus (Geoffroy, 1785)

Cleonis Dejean, 1821

Cleonis pigra (Scopoli, 1763)

Cleopus Dejean, 1821

Cleopus pulchellus (Herbst, 1795)

Coeliodes Schönherr, 1837

Coeliodes rana (Fabricius 1787)

Coeliodes ruber (Marsham, 1802)

Coeliodes transversealbofasciatus (Goeze 1777)

Cryptorhynchus Illiger, 1807

Cryptorhynchus lapathi (Linnaeus, 1758)

Curculio Linnaeus, 1758

Curculio betulae (Stephens, 1831)

Dorytomus Germar, 1817

Dorytomus melanophthalmus (Paykull, 1792)

Dorytomus rufatus (Bedel, 1888)

Dorytomus taeniatus (Fabricius, 1781)

Dorytomus tortrix (Linnaeus, 1761)

Ellescus Dejean, 1821

Ellescus bipunctatus (Linnaeus, 1758)

Eubrychius Thomson, 1859

Eubrychius velutus (Beck, 1817)

Glocianus Reitter, 1916

Glocianus distinctus Brisout, 1870

Glocianus punctiger (Sahlberg, 1835)

Gymnetron Schönherr, 1825

Gymnetron antirrhini (Paykull, 1800)

Gymnetron beccabungae (Linnaeus, 1761)

Gymnetron labile (Herbst, 1795)

Gymnetron pascuorum (Gyllenhal, 1813)

Gymnetron villosulum Gyllenhal, 1838

Hylobius Germar, 1817

Hylobius abietis (Linnaeus, 1758)

Leiosoma Stephens, 1831

Leiosoma deflexum (Panzer, 1795)

Leiosoma oblongulum Boheman, 1842

Leiosoma troglodytes (Rye, 1873)

Limnobaris Bedel, 1885

Limnobaris dolorosa (Goeze, 1777)

Magdalis Germar, 1817

Magdalis armigera (Geoffroy, 1785)

Magdalis carbonaria (Linnaeus, 1758)

Mecinus Germar, 1821

Mecinus collaris Germar, 1821

Mecinus pyraster (Herbst, 1795)

Miarus Schönherr, 1826

Miarus campanulae (Linnaeus, 1767)

Micrelus Thomson, 1859

Micrelus ericae (Gyllenhal, 1813)

Nedyus Schönherr, 1825

Nedyus quadrimaculatus (Linnaeus, 1758)

Orchestes Illiger 1804

Orchestes alni (Linnaeus, 1758)

Orchestes calceatus (Germar, 1821)

Orchestes fagi (Linnaeus, 1758)

Orchestes foliorum (Müller, 1764)

Orchestes pilosus (Fabricius, 1781)

Orchestes quercus (Linnaeus, 1758)

Orchestes rusci (Herbst, 1795)

Orchestes testaceus (Müller, 1776)

Orobitis Germar, 1817

Orobitis cyaneus (Linnaeus, 1758)

Orthochaetes Germar, 1824

Orthochaetes insignis (Aubé, 1863)

Orthochaetes setiger (Beck, 1817)

Pelenomus Thomson, 1869

Pelenomus canaliculatus (Fåhraeus, 1843)

Pelenomus comari (Herbst, 1795)

Pelenomus quadrituberculatus (Fabricius, 1787)

Phytobius Schönherr, 1859

Phytobius leucogaster (Marsham, 1802)

Pissodes Germar, 1817

Pissodes castaneus (DeGeer, 1775)

Pissodes pini (Linnaeus, 1758)

Poophagus Schönherr, 1837

Poophagus sisymbrii (Fabricius, 1777)

Rhamphus Clairville & Schellenberg, 1798

Rhamphus oxyacanthae (Marsham, 1802)

Rhamphus pulicarius (Herbst, 1795)

Rhinoncus Schönherr, 1825

Rhinoncus castor (Fabricius, 1792)

Rhinoncus inconspectus (Herbst, 1795)

Rhinoncus pericarpius (Linnaeus, 1758)

Rhinoncus perpendicularis (Reich, 1797)

Sirocalodes Voss, 1958

Sirocalodes mixtus (Mulsant & Rey, 1858)

Stenocarus Thomson, 1859

Stenocarus ruficornis (Stephens, 1831)

Syagrius Pascoe, 1775

Syagrius intrudens Waterhouse, 1903

Tachyerges Schöenherr 1825

Tachyerges salicis (Linnaeus, 1758)

Tachyerges stigma (Germar, 1821)

Tanysphyrus Germar, 1817

Tanysphyrus lemnae (Paykull, 1792)

Thamiocolus Thomson, 1859

Thamiocolus viduatus (Gyllenhal, 1813)

Trichosirocalus Colonnelli, 1979

Trichosirocalus dawsoni (Brisout, 1869)

Trichosirocalus troglodytes (Fabricius, 1787)

Tychius Germar, 1817

Tychius junceus (Reich, 1797)

Tychius picirostris (Fabricius, 1787)

Tychius squamulatus Gyllenhal, 1836

Tychius stephensi Gyllenhal, 1836

Tychius tibialis Boheman, 1843

Molytinae Schoenherr, 1823

Liparus Olivier 1807

Scolytinae Latreille 1807

Dendroctonus Erichson, 1836

Dryocoetes Eichhoff, 1864

Dryocoetes villosus (Fabricius 1792)

Dryocoetes autographus (Ratzeburg, 1837)

Hylastes Erichson, 1836

Hylastes brunneus Erichson, 1836

Hylastes cunicularius Erichson, 1836

Hylastes opacus Erichson, 1836

Hylastinus Bedel, 1888

Hylastinus obscurus (Marsham, 1802)

Hylesinus Fabricius, 1801

Hylesinus crenatus (Fabricius, 1787)

Hylesinus fraxini (Panzer 1779)

Hylurgops LeConte, 1876

Hylurgops palliatus (Gyllenhal, 1813)

Orthotomicus Ferrari, 1867

Orthotomicus laricis (Fabricius, 1792)

Phloeotribus Latreille, 1796

Phloeotribus rhododactylus (Marsham, 1802)

Pityogenes Bedel, 1888

Pityogenes bidentatus (Herbst, 1783)

Pityophthorus Eichhoff, 1864

Pityophthorus pubescens (Marsham, 1802)

Pteleobius Bedel, 1888

Scolytus Geoffroy, 1862

Scolytus multistriatus (Marsham, 1802)

Scolytus scolytus (Fabricius, 1775)

Tomicus Latreille, 1802

Tomicus piniperda (Linnaeus, 1758)

Trypodendron Stephens, 1830

Trypodendron domesticum (Linnaeus, 1758)

Trypophloeus Fairmaire, 1863

Trypophloeus asperatus (Gyllenhal, 1813)

RHYNCHITIDAE

Rhynchitinae Gistel, 1856

Deporaus Leach, 1819

Deporaus betulae (Linnaeus, 1758)

Neocoenorrhinus Voss 1952

Neocoenorrhinus aeneovirens (Marsham, 1802)

Neocoenorrhinus germanicus (Herbst, 1797)

Rhynchites Schneider, 1791

Temnocerus Thunberg 1815

Temnocerus tomentosus (Gyllenhal, 1839)

ERIRHINIDAE

Erirhininae Schoenherr, 1825

Grypus Germar, 1817

Grypus equiseti (Fabricius, 1775)

Notaris Germar, 1817

Notaris acridulus (Linnaeus, 1758)

Notaris aethiops (Fabricius, 1792)

Notaris scirpi (Fabricius, 1792)

Thryogenes Bedel, 1884

Thryogenes festucae (Herbst, 1795)

Thryogenes nereis (Paykull, 1800)

Tournotaris Alonso-Zarazaga & Lyal 1999

Tournotaris bimaculatus (Fabricius, 1787)

DRYOPHTHORIDAE

Sitophilus Schönherr, 1838

Sitophilus granarius (Linnaeus, 1758)

Sitophilus oryzae (Linnaeus, 1763)
1   2   3   4   5


Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©azrefs.org 2016
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə