Anadolu liselerine kayitlar hakkinda önemli BİLGİler
Yüklə 5.94 Kb.
tarix28.04.2016
ölçüsü5.94 Kb.
ANADOLU LİSELERİNE KAYITLAR HAKKINDA ÖNEMLİ BİLGİLER

Her yıl eksik veya yanlış bilgi yüzünden birçok öğrenci puanı yettiği halde Anadolu liselerine kayıt hakkını kaybetmektedir.Dikkat edilmesi gerekenler aşağıda soru cevap şeklinde verilmiştir.Asıl Listeden Kayıt Hakkını Kazandım Ne Yapmalıyım?

*Birinci yerleştirmede kayıt hakkı kazanan öğrencilerin kayıtları 16 Ağustos tarihi saat 17.00’a kadar mutlaka yapılmalıdır. Aksi takdirde öğrenci kayıt hakkını kaybeder.Anadolu Lisesine Kayıt Yaptırdıktan Sonra Başka Okula Geçiş Yapabilir miyim?

*Anadolu lisesine kayıt yaptıran bir öğrenci daha sonra özel Anadolu liselerine, özel Anadolu sağlık meslek lisesine ve diğer meslek liselerine gidebilir. Anadolu lisesini kazandığı halde kayıt yaptırmadan başka türdeki bir okula kaydını yaptıranlar mevzuat gereği Anadolu liselerine geçiş hakkını kaybeder.Anadolu Lisesini Kazandığım Halde Başka Bir Okulu Yedek Listeden Kazandım Ne Yapmalıyım?

*Bir anadolu lisesini kazandığı halde başka bir okulu yedek listeden kazanan öğrenciler de mutlaka kayıtlarını 12-16 ağustos arasında asıl listeden kayıt hakkı kazandığı okula kaydını yaptırmalılar. Aksi takdirde bu öğrenciler Anadolu Liselerine yerleşme hakkını tamamen kaybederler.Sadece Yedek Listeden Kayıt Hakkı Kazandım Ne Yapmalıyım?

29 Ağustos’a kadar beklemelisiniz bu tarihe kadar sürekli olarak yedek listelerde olup da kayıt hakkı kazananlar yayımlanacak. Bu tarihe kadar kayıt hakkı kazanamayanlar çok programlı liselere veya meslek liselerine kayıt yaptırabilirler.Yanlış Tercih Yüzünden Hiçbir Anadolu Lisesine Yerleşemedim Ne Yapmalıyım?

Eğer puanınız bir Anadolu lisesine kayıt için yeterliyse ve tercihleriniz arasında bu okul olmadığı için hiçbir Anadolu lisesine yerleşemediyseniz şunları yapmalısınız. Öncelikle sınavsız öğrenci alan bir okula (meslek liselerine) kayıt yaptırın. Okullar açıldıktan sonra puanınızın yettiği Anadolu lisesinde boş kontenjan olup olmadığını takip edin.


Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©azrefs.org 2016
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə