32. aefca sempozyumu 19-23 Kasım 2011/ antalya
Yüklə 13.86 Kb.
tarix30.04.2016
ölçüsü13.86 Kb.
32. AEFCA SEMPOZYUMU

19-23 Kasım 2011/ ANTALYA
Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD) ile üyesi olduğumuz Avrupa Futbol Antrenörleri Dernekleri Birliğinin (AEFCA-Alliance of Europen Football Coaches Assocıatıon) ortaklaşa düzenledikleri “Futbolun Gelişimi, Bugün ve Yarın” konulu 32. AEFCA Sempozyumu Antalya’da yapıldı.

Sempozyuma AEFCA üyesi 45 Avrupa ülkesiyle birlikte AEFCA’ ya üye olmayan Afrika, Kuzey ve Güney Amerika, Asya ve Orta Doğu ülkelerinden gelen 140 futbol profesyoneli katıldı.

TÜFAD Genel Başkanımız İsmail Dilber, AEFCA Başkanı Jozef Venglos ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın başta olmak üzere, TÜFAD İzmir Şubesi Yönetim ve Eğitim Kurulundan Dr. Şaban Acarbay, Nevzat Güzelırmak, Ati Göksu, Öner Özmen, Prof. Dr. Çetin İşlegen, Prof. Dr. Mustafa Ferit Acar, Ercan Ertemçöz, Dr. İsmail Bayraktar ve Hasan Aral’ ın hazır bulundukları 20 Kasım 2011 Pazar günü açılış töreniyle başladı.

İlk gün programında, Danimarka Futbol Federasyonu (DBU) Teknik İşlerden Sorumlu Direktörü Peter Rudbaek “2011 UEFA Ümit Milli Takımlar U21 Şampiyonasının Yansımaları”, UEFA Teknik İşlerden Sorumlu Direktörü Andy Ruxburg “Karşılaştırmalı Barça Değerlendirmesi-Üst Seviye Futbolun Talepleri”, Almanya Futbol Federasyonu (DFB) Yetenek Tanıtımı ve Geliştirme Bölüm Başkanı, Kaleci Eğitimi Bölümü Başkanı Jörg Daniel “Ölü Top Pozisyonlarını Savunmak” başlıklı sunumlarını yaparken, “Futbolun Geleceği” konulu panelde TÜFAD Başkan Başdanışmanı Metin Türel, Andy Roxburg ve Peter Rudbaek yer aldı.DİLBER’ e Büyük Onur

AEFCA tarafından her yıl futbola olan katkıları nedeni ile bir spor adamına verilen “2010 LOM Ödülü”, AEFCA Başkanı Dr. Josef Venglos tarafından Genel Başkanımız İsmail Dilber’ e verildi.

21 asım 2011 pazartesi günü yapılan, başkanımız İsmail Dilber ve Genel Sekreterimiz Alaaddin Naganlu’ nun tanıtımını yaptığı “Türk Usulü” adlı 2. günkü panelde TÜFAD Onursal Başkanı Özkan Sümer’ in “Futbolun Gelişimi 1. Bölüm” konulu sunumuyla başladı. Daha sonra TFF Futbol Gelişim Direktörü Tolunay Kafkas “Futbolun Gelişimi 2. Bölüm” başlıklı sunumuyla devam etti.

Öğleden sonraki programda Medical Park Antalyaspor Teknik Direktörü Mehmet Özdilek “Pratik Çalışma” ile ilgili hem sunum yaptı, hem de Antalyaspor U18 takımı oyuncularıyla birlikte çeşitli taktiklerin futbol sahasında gösterildiği pratik çalışmayı yönetti.

Sempozyumun 22 Kasım 2011 salı 3. ve son günü Avusturya Futbol Federasyonu (ÖFB) Teknik İşlerden Sorumlu Direktörü Willi Ruttensteiner “2011 FİFA U17 ve U20 Dünya Kupalarından Neler Öğrenebiliriz” sunumuyla başladı.

AEFCA ilk kez 3. günde de sempozyum yaptı. Kadın futbolunun değerlendirildiği bölümde, Rusya A Milli Takımı Teknik Direktörü Vera Pauw “2011 FİFA Kadınlar Dünya Kupasının Teknik Analizi”, ABD A Milli Kadın Takımı Teknik Direktörü Pia Sundhage “Yaşanan Anın ve Baskının Tadını Çıkarmak” sunumlarına katılımcılar çok büyük ilgi gösterdi.

AEFCA Başkanı Josef Venglos, sempozyumlar tarihinde ilk kez kadın futbolunun ele alındığını ve dünyanın önde gelen iki ülkenin Teknik Direktörlerini ağırlamaktan dolayı son derece mutlu olduklarını dile getirdi.

Konferansın Değerlendirmesi ve Görünümü” AEFCA Başkanı Dr. Josef Venglos ve AEFCA Genel Sekreteri Karlheinz Raviol yaptıkları değerlendirme konuşmalarından sonra 2012 Sempozyumunun Hırvatistan’ ın Split kentinde düzenleneceğinin duyurulmasıyla sona erdi.

Dr. Josef Venglos, 32. AEFCA Sempozyumunun son yıllarda düzenlenen en iyi organizasyon olduğunu bildirerek emeği geçen herkese şükranlarını bildirdi.

Sempozyum ile ilgili bilgiler daha sonra İnternet Sitemizde yayınlanacaktır.

TÜFAD İzmir Şubesi Yönetim Kurulu

24 Kasım 2011


Genel Başkanımız İsmail Dilber, Antalya B.Ş. Bel. Baş. Prof. Dr. Mustafa Akaydın’ a Teşekkür Plaketi verirken.AEFCA Genel Sekreteri Karlheinz Raviol ve TÜFAD Genel Sekreteri Alaaddin NAGANLU


AEFCA Bşk. Dr.Jozef Vengloş-Özkan Sümer-Metin Türel ve TÜFAD İzmirYöneticileriTÜFAD Gn.Bşk.Yrd.Nevzat Güzelırmak UEFA Tek.İş.Sor. Andy Roxburg’a Plaketini verirken.
TÜFAD İzmir Şubesi Genel Başkanımız İsmail Dilber ile birlikte.32. AEFCA Onur Ödülü Genel Başkanımız İsmail DİLBER’ e verildi.Genel Başkanımız İsmail Dilber, Dr.Jozef Venglos’a Teşekkür Plaketi verirken.TÜFAD 50. Yıla doğru.Antalya Spor U18 takımı çalışma sırasında.

Antalya Spor U18 Genç Takımının çalışmasını izlerken.


Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©azrefs.org 2016
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə