2009-ci ildə qeyri-olimpiya idman növləri üzrə Dünya, Avropa çempionat və birinciliklərində, Kubok yarışlarında mükafata layiq görülən idmançılar




Yüklə 1.01 Mb.
səhifə1/18
tarix23.02.2016
ölçüsü1.01 Mb.
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   18

2009-ci ildə qeyri-olimpiya idman növləri üzrə Dünya, Avropa çempionat və birinciliklərində, Kubok yarışlarında mükafata layiq görülən idmançılar





S/№

Adı və soyadı

İdman növü

İştirak etdiyi yarış


Təmsil etdiyi idman təşkilatı

Məşqçisi

1

2

3


4

5

6

QIZIL MEDAL


1.

Səfər Aşımov

Sambo


Avropa birinciliyi (yeniyetmələr)

Təhsil İM-Sumqayıt

İlham Qulamov

2.

Orxan Qəhrəmanov

Pankration


Avropa birinciliyi (yeniyetmələr)

Əlbəyaxa İK

Dülgər Əsgərov

3.

Aslan Rüstəmov

Pankration


Avropa birinciliyi (yeniyetmələr)

Pankration İK

Azad Əsgərov

4.

Tərlan Kərimov

Sambo


Avropa çempionatı

DİN İC

Elçin Səfixanov

5.

Araz Musayev

Muay-tay


Dünya çempionatı

Savalan İK

Azər Həsənsoy

6.

Eldar Qazıbəyov

Muay-tay


Dünya çempionatı

Savalan İK

Azər Həsənsoy

7.

Elman Qazıbəyov

Muay-tay


Dünya çempionatı (veteranlar)

Savalan İK




8.

Asim Hacızadə

Muay-tay


Dünya kuboku

Təhsil İM Gəncə

Şahin Babayev

9.

Minabəddin Qurbanov

Armrestlinq


Avropa çempionatı – sol əl

Məhsul İC Xaçmaz rayonu

Rəhim Rəsulov

10.

Rüstəm Qurbanov

Armrestlinq


Avropa birinciliyi (gənclər) sol əl

Xaçmaz rayonu

Cəsarət Əhmədov

11.

Famil Kamilli

Dama


Avropa birinciliyi (gənclər) (blits üzrə)

Neftçi İSM

Pərviz Həsənov

12.

Famil Kamilli

Dama


Avropa birinciliyi (gənclər)

(sürətli dama üzrə)



Neftçi İSM

Pərviz Həsənov

13.

Rəna Əliyeva

Poverliftinq


Avropa çempionatı

Federasiya

Ələddin Əliyev

14.

Rəna Əliyeva

Poverliftinq


Avropa çempionatı

Federasiya

Ələddin Əliyev

15.

Mircavad Kazımzadə

Poverliftinq


Avropa çempionatı

Federasiya

Azad Mustafayev

16.

Mustafa Əhmədov

Poverliftinq


Avropa çempionatı

Federasiya

Ələddin Əliyev

17.

Zahir Xudayarov

Poverliftinq


Avropa çempionatı

Federasiya

Azad Mustafayev

18.

Leyla Məmmədova

Universal-döyüş


Dünya birinciliyi (yeniyetmələr)

Federasiya

Azər Həsənov

19.

Arzu Əliyeva

Universal-döyüş


Avropa birinciliyi (yeniyetmələr)

Federasiya

Fərhad Ocaqverdiyev

20.

Məhəmməd Ağazadə

Universal-döyüş


Avropa birinciliyi (yeniyetmələr)

Federasiya

Yunis Əhmədov

21.

Rasim Quliyev

Universal-döyüş


Avropa birinciliyi (yeniyetmələr)

Federasiya

Yunis Əhmədov

22.

Sahil Namazov

Universal-döyüş


Avropa çempionatı

Federasiya

Fərhad Ocaqverdiyev

23.

Leyla Məmmədova

Universal-döyüş


Dünya birinciliyi (yeniyetmələr)

Federasiya

Azər Həsənov

24.

Sahib Əliyev

Universal-döyüş


Dünya birinciliyi (gənclər)

Federasiya

Fərhad Ocaqverdiyev

25.

Rəşad Ocaqverdiyev

Universal-döyüş


Dünya birinciliyi (gənclər)

Federasiya

Azər Həsənov

26.

Ləman Səmədova

Universal-döyüş


Dünya birinciliyi (gənclər)

Federasiya

Azər Həsənov

27.

Aynur Rzayeva

Universal-döyüş


Dünya birinciliyi (gənclər)

Federasiya

Fərhad Ocaqverdiyev

28.

Munis Tahirov

Kyukuşin karate


Avropa birinciliyi (gənclər)

Federasiya

Namiq Vəliyev

29.

Günay Məmmədzadə

Şahmat


Dünya birinciliyi (10 yaşadək qızlar)

1 №-li OEUGŞİM

Sabir Hüseynov

30.

Sokrat Süleymanov

Kyokuşinkay karate


Dünya çempionatı

Federasiya

Teyyub Əzizov

31.

Xuraman Yusifova

Kyokuşinkay karate


Dünya çempionatı

Federasiya

Teyyub Əzizov

32.

Ələkbər Həbibov

Pankration


Dünya kuboku

Parnkration İK

Azad Əsgərov

33.

Bəxtiyar Arzumanov

Pankration


Dünya kuboku

Tərtər İK

Ruhi Hüseynov

34.

Ceyhun Söhbətov

Pankration


Dünya kuboku

Əlbəyaxa İK

Dülgər Əsgərov

35.

Nazənin Məmmədova

Pankration


Dünya kuboku

Tərtər İK

Ruhi Hüseynov

36.

Famil Kamilli

Dama


Dünya birinciliyi (gənclər-klassik)

Neftçi İSM

Pərviz Həsənov

37.

Famil Kamilli

Dama


Dünya birinciliyi (gənclər-blits)

Neftçi İSM

Pərviz Həsənov

38.

Famil Kamilli

Dama


Dünya birinciliyi (gənclər-sürətli)

Neftçi İSM

Pərviz Həsənov

39.


Aslan Aslanlı

Dama

Dünya birinciliyi (gənclər-sürətli)



HŞDİK

Boris Müşailov



Ramil Salahov

HŞDİK

Zeynal Rəşidli

1 №-li OEUGŞDM

Famil Kamilli

Neftçi İSM

40.

Həsən Əliyev

Budo


Dünya çempionatı

Polis Akademiyası

Qabil Zamanov

41.

Arzu Babayev

Budo


Dünya çempionatı

Federasiya

Faiq Rəfiyev

42.

Habil Qayıbov

Budo


Dünya çempionatı

Federasiya

Faiq Rəfiyev

43.

Orxan Abdullayev

Budo


Dünya çempionatı

Federasiya

Faiq Rəfiyev

44.

Elçin Çobanov

Budo


Dünya çempionatı

Federasiya

Faiq Rəfiyev

45.

Zöhrab Əliyev

Budo


Dünya çempionatı

Samuray İK

Qələndər Aslanov

46.

Fərid Fətəliyev

Budo


Dünya çempionatı

Samuray İK

Qələndər Aslanov

47.

Cahangir Bayramov

Parataekvando


Dünya çempionatı

Paralimpiya Komitəsi

Sənan Həşimov

48.

Zaur Bağırov

Sumo


Avropa birinciliyi (yeniyetmələr)

Federasiya

Rüfət İsmayılov

49.

Namiq Sadıqov

Sumo


Avropa birinciliyi (yeniyetmələr)

Federasiya

Samir Abdullayev

50.

Ağasəlim Mustafayev

Sindo-ryu


Dünya kuboku

Federasiya

Abbas Hümbətov

51.

Rəsul Hümbətov

Sindo-ryu


Dünya kuboku

Federasiya

Yarməmməd Qədirov

52.

Kamal Əhmədov

Sindo-ryu


Dünya kuboku

Federasiya

Abbas Hümbətov

53.

Nazim Baxşəliyev

Sindo-ryu


Dünya kuboku

Federasiya

Abbas Hümbətov

54.

Kənan Dadaşzadə

Sindo-ryu


Dünya kuboku

Federasiya

Abbas Hümbətov

55.

Ekbal Hacıyev

Sindo-ryu


Dünya kuboku

Federasiya

Abbas Hümbətov

56.

Amil Kərimov

Sindo-ryu


Dünya kuboku

Federasiya

Abbas Hümbətov

57.

Pərvanə Ağaşirinli

Sindo-ryu


Dünya kuboku

Federasiya

Abbas Hümbətov

58.

Fərid İbrahimov

Sindo-ryu


Dünya kuboku

Federasiya

Abbas Hümbətov

59.

Elxan Cəfərov

Sindo-ryu


Dünya kuboku

Federasiya

Cəmil Cəfərov

60.

Ramiz Məmmədov

Sindo-ryu


Dünya kuboku

Federasiya

Abbas Hümbətov

61.

Tofiq Musayev

Sindo-ryu


Dünya kuboku

Federasiya

Abbas Hümbətov

62.

Maqami Bayramov

Sindo-ryu


Dünya kuboku

Federasiya

Abbas Hümbətov

63.

Ramik Məmmdov

Sindo-ryu


Dünya kuboku

Federasiya

Abbas Hümbətov

64.

Elməddin Rüstəmov

Sindo-ryu


Dünya kuboku

Federasiya

Abbas Hümbətov

65.

Ayla Əhmədova

Akrobatika gimnastikası


Avropa çempionatı (temp)

İOEUGGM

İradə Qurbanova

Dilarə Sultanova

66.

Nicat Əliyev

Universal-döyüş


Avropa birinciliyi (gənclər)

Federasiya

Azər Həsənov

67.

Kənan Qafarlı

Universal-döyüş


Avropa birinciliyi (gənclər)

Federasiya

Zaur Əliyev

68.

Fətəli Məmmədli

Çoxmübarizlik


Dünya çempionatı

Çoxmübarizlik İK

Vüqar Muradov

69.

Elnur Xəlilov

Çoxmübarizlik


Dünya çempionatı

Çoxmübarizlik İK

Azər Aslanov

70.

Elşən İbrahimov

Çoxmübarizlik


Dünya çempionatı

Çoxmübarizlik İK

Elşən Xamayev

71.

Pərviz İsrafilov

Çoxmübarizlik


Dünya çempionatı

Çoxmübarizlik İK

Vüqar Muradov

72.

Məhəmməd Məmmədli

Çoxmübarizlik


Dünya çempionatı

Çoxmübarizlik İK

Vüqar Muradov

73.

Şikar Mehdiyev

Çoxmübarizlik


Dünya çempionatı

Çoxmübarizlik İK

Vüqar Muradov
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   18


Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©azrefs.org 2016
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə