2006-cı ildə Qeyri-olimpiya idman növləri üzrə Dünya, Avropa çempionat və birinciliklərində




Yüklə 375.29 Kb.
tarix23.02.2016
ölçüsü375.29 Kb.


2006-cı ildə Qeyri-olimpiya idman növləri üzrə Dünya, Avropa çempionat və birinciliklərində,,

Kubok yarışlarında mükafata layiq görülən idmançılar




S/№

Adı və soyadı

İdman növü

İştirak etdiyi yarış


Təmsil etdiyi idman təşkilatı

Məşqçisi

1

2

3


4

5

6

QIZIL MEDAL


1.

Eduard Məmmədov

Kikboksinq


Dünya çempionatı

AKMF PRO

Çingiz Eyvazov

2.

Elnur Salamov

Kikboksinq


Dünya çempionatı

Federasiya-Gəncə

İlqar Alıyev

3.

Hafiz Baxşəliyev

Kikboksinq


Dünya çempionatı

Naxçıvan İK

Fəxrəddin Quliyev

4.

Ehram Məcidov

Kikboksinq


Dünya çempionatı

Rabitəçi İK

Çingiz Eyvazov

5.

Kamil Şərifov

Kikboksinq


Dünya çempionatı

MOİK

Elşən Əbdülrəhmanov

6.

Zaur Ələkbərov

Kikboksinq


Dünya çempionatı

Rabitəçi İK

Ceyhun Abbasov

7.

Nahid Əsədov

Kikboksinq


Dünya çempionatı

AKMF PRO

Sadıq Bağırov

8.

Ramiz Nadirov

Kikboksinq


Dünya çempionatı

Məşəl İK

Ceyhun Abbasov

9.

Sərxan Mədətov

Kikboksinq


Dünya çempionatı (gənclər)

Federasiya-Quba

Telman Məhərrəmov

10.

Fərdi Paşazadə

Kikboksinq


Dünya çempionatı (gənclər)

AKMF PRO

Çingiz Eyvazov

11.

Camal Məmmədov

Kikboksinq


Dünya çempionatı (gənclər)

Federasiya-Sumqayıt

Sevindik Mehdiyev

12.

Azər Rzazadə

Kikboksinq


Dünya çempionatı (gənclər)

Rabitəçi İK

Oqtay Mehdiyev

13.

Azər Həsənsoy

Kikboksinq


Dünya çempionatı (veteranlar)

Savalan İK




14.

Ramin Əvəzzadə

Aşihara kaykan karate


Dünya çempionatı

Federasiya

Maarif Bağırov

15

İslam Qasımov

Sambo


Avropa çempionatı

Pəhləvan İK

Şahlar Mustafayev

16.

Vüsal Mərdanov

Pouerliftinq


Avropa çempionatı (gənclər)

Məhsul İC

Ələddin Əliyev

17.

İbrahim İbrahimov

Pouerliftinq


Avropa çempionatı

Məhsul İC

Ələddin Əliyev

18.

Cavidan Qarayev

Sambo


Avropa çempionatı (yeniyetmələr)

Pəhləvan İK

Sehriman Ağayev

19.

Emil Həsənov

Sambo


Avropa çempionatı (yeniyetmələr)

Zenit İC

Rüfət İsmayılov

20.

Rəfael Ağayev

Karate-do


Tələbələrin V Dünya Universiadası

Federasiya

Füzuli Musayev

21.

Amal Atayev

Karate-do


Tələbələrin V Dünya Universiadası

Federasiya

Yaşar Bəşirov

22.

Rüstəm Novruzov

Şotakan karate-do (kumite)


Dünya kuboku (12 yaş)

Federasiya

Şahin Xudaverdiyev

23.

Elvin Eyvazov

Şotakan karate-do (kumite)


Dünya kuboku (13 yaş)

Federasiya

Rəfael Məmmədov

24.

Musa Musayev

Şotakan karate-do (kumite)


Dünya kuboku (14 yaş)

Federasiya

Vahid Ayvazov

25.

Məhəmməd Quliyev

Şotakan karate-do (kumite)


Dünya kuboku (15 yaş)

Federasiya

Zabi Babayev

26.

İsrafil Şirinov

Şotakan karate-do (kumite)


Dünya kuboku (yeniyetmələr)

Federasiya

Elnur İbrahimov

27.

Şahin Atamov

Şotakan karate-do (kumite)


Dünya kuboku (gənclər)

Federasiya

Yaşar Bəşirov

28.

Rüstəm Madadov

Şotakan karate-do (kumite)


Dünya kuboku (gənclər)

Federasiya

Yaşar Bəşirov

29.

Rəşad Hüseynov

Şotakan karate-do (kumite)


Dünya kuboku

Federasiya

Hidayət Şabanov

30.

Rəfael Ağayev

Şotakan karate-do (kumite)


Dünya kuboku

Federasiya

Hidayət Şabanov

31.

Amal Atayev

Şotakan karate-do (kumite)


Dünya kuboku

Federasiya

Hidayət Şabanov

32.

Sənan Əliyev

Şotakan karate-do (kumite)


Dünya kuboku (15 yaş)

Federasiya

Elnur İbrahimov

33.

Rəfael Məmmədov

Şotakan karate-do (kumite)


Dünya kuboku (veteranlar)

Federasiya




34.

Yaşar Bəşirov

Şotakan karate-do (kumite)


Dünya kuboku (veteranlar)

Federasiya




35.

Nərgiz Mehdiyeva

Şotakan karate-do (kumite)


Dünya kuboku

Federasiya

Akif Kərimov

36.

Gülarə İsmayılova

Şotakan karate-do (kata)


Dünya kuboku

Federasiya

Vahid Ayvazov

37.

Ədilə Qurbanova

Şotakan karate-do (kata)


Dünya kuboku

Federasiya

Vahid Ayvazov

38.

Rüfət Ağayev

Pouerliftinq


Avropa kuboku

Məhsul İC

Bəxtiyar Quliyev

39.

Samir Məmmədov

Pouerliftinq

(benc-pres)


Avropa kuboku (yeniyetmələr)

Məhsul İC

Vaqif Hüseynov

40.

Bayram Əliyev

Pouerliftinq

(benc-pres)


Avropa kuboku (gənclər)

Məhsul İC

Qədir Babayev

41.

Vüsal Mərdanov

Pouerliftinq

(benc-pres)


Avropa kuboku (gənclər)

Məhsul İC

Ələddin Əliyev

42.

Araz Muxtarov

Sambo


Dünya çempionatı (gənclər)

Təhsil RİM-Gəncə

Ceyhun Bayramov

43.

Emil Həsənov

Sambo


Dünya çempionatı (yeniyetmələr)

Zenit İC

Rüfət İsmayılov

44.

Əfqan Abdullayev

Sambo


Dünya çempionatı (yeniyetmələr)

Sumqayıt

Adil Həsənov

45.

Rəfael Ağayev

Kirate-do (WKF)


Dünya çempionatı

Federasiya

Füzuli Musayev

46.

Vasif Durarbəyli

Şahmat


Dünya birinciliyi (14 yaş)

Neftçi İSM Sumqayıt

Anar Allahverdiyev

47.

Şahin Atamov

Şotakan Karate-do


Dünya çempionatı (gənclər)

Federasiya

Yaşar Bəşirov

48.

Fariz- Nəcəfov

Şotakan Karate-do


Dünya çempionatı

Federasiya

Füzuli Musayev

49.

Azər Həsənsoy

Uşu


Dünya çempionatı (veteranlar)

Rabitəçi İK




50.

Elçin Mayılov

Sambo


Dünya kuboku

Neftçi İSM

Cabir İsmayılov

51.

Eduard Məmmədov

Kikboksinq


Avropa çempionatı

AKMF-PRO

Çingiz Eyvazov

52.

Rüfət Ağayev

Pouerliftinq


Dünya çempionatı (peşəkarlar)

Məhsul İC

Bəxtiyar Quliyev

53.

Ülvü Təhməzov

Hapkido


Avropa kuboku-Avropa çempionatı

Federasiya

Qüdrət Kərimov

54.

Seymur Əliyev

Hapkido


Avropa kuboku-Avropa çempionatı

Federasiya

Qüdrət Kərimov

55.

Rafət Əsədov

Hapkido


Avropa kuboku-Avropa çempionatı

Uşu İK

Zahid Vəliyev

56.

Süleyman Məmmədli

Hapkido


Avropa kuboku-Avropa çempionatı

Uşu İK



GÜMÜŞ MEDAL

1.

Araz Musayev

Kikboksinq


Dünya çempionatı

Rabitəçi İK

Ceyhun Abbasov

2.

Araz Pirməmmədov

Kikboksinq


Dünya çempionatı

Federasiya-Qubadlı

Rəhim Abasəliyev

3.

Vüqar Kazımov

Kikboksinq


Dünya çempionatı

Federasiya-Qubadlı

Rəhim Abasəliyev

4.

Vüqar Qasımov

Kikboksinq


Dünya çempionatı

Rabitəçi İK

Ceyhun Abbasov

5.

Rail Rəcəbov

Kikboksinq


Dünya çempionatı

Məşəl İK

Ceyhun Abbasov

6.

Tərlan Cavadov

Kikboksinq


Dünya çempionatı

AKMF PRO

Eduard Məmmədov

7.

Seymur Qurbanov

Kikboksinq


Dünya çempionatı (gənclər)

AKMF PRO

Eduard Məmmədov

8.

Vüqar Əliyev

Kikboksinq


Dünya çempionatı (gənclər)

Federasiya-Qubadlı

Rəhim Abasəliyev

9.

Namiq Məmmədzadə

Aşihara kaykan karate


Dünya çempionatı

Federasiya

Maarif Bağırov

10.

Elçin Mayılov

Sambo


Avropa çempionatı

Neftçi İSM

Cabir İsmayılov

11.

Hakim Nəzərəliyev

Sambo


Avropa çempionatı

Neftçi İSM

Əli Hacıyev

12.

Seymur Məmmədov

Bilyard


Avropa çempionatı

Piramida İK

İlham Aslanov

13.

Orxan Həsənov

Sito-ryu karate


Dünya kuboku (yeniyetmələr)

Federasiya

Bahadur Əhmədov

14.

Andrey Usanov

Sito-ryu karate


Dünya kuboku (yeniyetmələr)

Federasiya

Bahadur Əhmədov

15.

Seymur Məmmədov

Bilyard


Dünya kubokunun mərhələsi

Piramida İK

İlham Aslanov

16.

Famil Kamilli

Dama


Avropa çempionatının Bliç turniri

Nəsimi rayonu Şahmat idman məktəbi

Pərviz Həsənov

17.

Kənan Həsənquliyev

Şotakan karate-do (kumite)


Dünya kuboku

Federasiya

Şahin Xudaverdiyev

18.

Emil Xasıyev

Şotakan karate-do (kumite)


Dünya kuboku

Federasiya

Rəfael Məmmədov

19.

Qurban Tağıyev

Şotakan karate-do (kumite)


Dünya kuboku

Federasiya

Ülvü Quliyev

20.

Rüstəm Musayev

Pouerliftinq


Avropa kuboku

Məhsul İC

Şəmsi Bayramov

21.

Sərxan Əliyev

Pouerliftinq

(benc-pres)


Avropa kuboku

Məhsul İC

Natiq Əliyev

22.

Vasif Durarbəyli

Şahmat


Avropa birinciliyi (14 yaşlılar)

Sumqayıt Şahmat Məktəbi

Anar Allahverdiyev

23.

Zamiq Kazımov

Sambo


Dünya çempionatı (gənclər)

Neftçi İSM

Ceyhun Bayramov

24.

Cavidan Qarayev

Sambo


Dünya çempionatı (gənclər)

Pəhlivan İK

Sehriman Ağayev

25.

Qurban Tağıyev

Karate-do (WKF)


Dünya çempionatı

Federasiya

Ülvü Quliyev

26.

Nərgiz Umudova

Şahmat


Dünya birinciliyi (18 yaş)

Neftçi İSM

Anar Allahverdiyev

27.

Gülnar Məmmədova

Şahmat


Dünya birinciliyi (16 yaş)

Əli-Bayramlı şəhmat məktəbi

Zemfira Məmmədova

28.

Ülviyyə Fətəliyevə

Şahmat


Dünya birinciliyi (10 yaş)

Gəncə şəhmat məktəbi

Şaiq Quliyev

29.

Yaşar Bəşirov

Şotakan karate-do


Dünya çempionatı (veteranlar)

Federasiya




30.

Əhməd Hətəmov

Şotakan karate-do


Dünya çempionatı (veteranlar)

Federasiya




31.

Oqtay Məmmədov

Şotakan karate-do


Dünya çempionatı (veteranlar)

Federasiya




32.

Səid Quliyev

Şotakan karate-do


Dünya çempionatı

Federasiya

Anar Allahverdiyev

33.

Musa Musayev

Şotakan karate-do


Dünya çempionatı

Federasiya

Vahid Ayvazov

34.

Rüstəm Madadov

Şotakan karate-do


Dünya çempionatı (gənclər)

Federasiya

Yaşar Bəşirov

35.

Ceyhun Ağasiyev

Şotakan karate-do


Dünya çempionatı

Federasiya

Yaşar Bəşirov

36.

Orxan Mənəfzadə

Uşu


Avropa çempionatı

Savalan İK

Azər Həsənsoy

37.

Emil Kərimov

Kikboksinq


Avropa çempionatı

Naxçıvan

Fəxrəddin Quliyev

38.

Hafiz Balışaliyev

Kikboksinq


Avropa çempionatı

Naxçıvan

Fəxrəddin Quliyev

39.

Bəxtiyar İsgəndərzadə

Kikboksinq


Avropa çempionatı

AKMF-PRO

Çingiz Eyvazov

40.

Nicat Hüseynov

Kikboksinq


Avropa çempionatı

Rabitəçi İK

Ceyhun Abbasov

41.

Namiq Cəfərov

Pouerliftinq


Dünya çempionatı

Spartak İC

İlqar İbişov

42.

Vüsal Mərdanov

Pouerliftinq


Dünya çempionatı

Neftçi İSM

Ələddin Əliyev

43.

Qüdrət Kərimov

Hapkido


Avropa kuboku-Avropa çempionatı

Federasiya

Süleyman Məmmədli

44.

Aqil Allahverdiyev

Hapkido


Avropa kuboku-Avropa çempionatı

Federasiya

Süleyman Məmmədli

45.

Məhəmmədəli Fətəliyev

Hapkido


Avropa kuboku-Avropa çempionatı

Fateh İK

Ramik Vəliyev

46.

Fuad Nəcəfli

Hapkido


Avropa kuboku-Avropa çempionatı

Fateh İK

Rəşad Abbasov

47.

Samir Salmanov

Hapkido


Avropa kuboku-Avropa çempionatı

Uşu İK

Zahid Vəliyev
BÜRÜNC MEDAL

1.

Samir Hüseynov

Kikboksinq


Dünya çempionatı

AKMF PRO

Çingiz Eyvazov

2.

Emin Süleymanov

Kikboksinq


Dünya çempionatı

Rabitəçi İK

Ceyhun Abbasov

3.

Samir Kazımov

Kikboksinq


Dünya çempionatı

Elf

Zaur Məmmədov

4.

Zaur Məmmədov

Kikboksinq


Dünya çempionatı

AKMF PRO

Eduard Məmmədov

5.

İlkin Şirinov

Kikboksinq


Dünya çempionatı

Federasiya-Qubadlı

Rəhim Abasəliyev

6.

Qabil Səfərov

Kikboksinq


Dünya çempionatı (gənclər)

Federasiya-Qubadlı

Rəhim Abasəliyev

7.

Famil İsmayılov

Kikboksinq


Dünya çempionatı (gənclər)

Federasiya-Gəncə

İlqar Alıyev

8.

Kamil İsmayılov

Kikboksinq


Dünya çempionatı (gənclər)

Federasiya-Gəncə

İlqar Alıyev

9.

Xalıq Cabbarov

Kikboksinq


Dünya çempionatı (gənclər)

Federasiya-Lənkəran

Elxan Əliyev

10.

Turan Qafarov

Kikboksinq


Dünya çempionatı (gənclər)

Federasiya-Quba

Telman Məhərrəmov

11.

Pərviz İsmayılov

Aşihara kaykan karate


Dünya çempionatı

Federasiya

Elşad Quliyev

12.

Seymur Binnətəliyev

Aşihara kaykan karate


Dünya çempionatı

Federasiya

Maarif Bağırov

13.

Cavid Əsgərov

Aşihara kaykan karate


Dünya çempionatı

Federasiya

Yavuz Eminbəyli

14.

Vasif Səfərbəyov

Sambo


Avropa çempionatı

Sərhəd Qoşunları

Sultan Ağagülov

15.

Namiq Cəfərov

Pouerliftinq


Avropa çempionatı

Spartak İC

İlqar İbişov

16.

Cavid Mustafayev

Sambo


Avropa çempionatı (yeniyetmələr)

Dəvəçi rayonu

Telman Bayramov

17.

Yaşar Abbasov

Sambo


Avropa çempionatı (yeniyetmələr)

Neftçi İSM

Cabir İsmayılov

18.

Mirələm Ağamirov

Sambo


Avropa çempionatı (yeniyetmələr)

Pəhləvan İK

Mübariz İbrahimov

19.


Eldar Cəfərov

İdman rəqsləri (cütlük)


Avropa çempionatı İDSF

(Open İntarnational)



Bakılı İK

Tatyana Çernova



Anna Sacina

İdman rəqsləri (cütlük)


Avropa çempionatı İDSF

(Open İntarnational)



Bakılı İK

20.

Rəsul Əliyev

Kyokuşhin karate


Avropa çempionatı (gənclər)

İppon İK

Muxtar Səfərov

21.

Elnur Rəfailov

Kyokuşhin karate


Avropa çempionatı

Binaqədi rayonu

Ələsgər Qarayev

22.

Pavel Denisik

Sito-ryu karate


Dünya kuboku (yeniyetmələr)

Federasiya

Bahadur Əhmədov

23.

Ruslan Levov

Sito-ryu karate


Dünya kuboku (gənclər)

Federasiya

Bahadur Əhmədov

24.

Yana Krımskaya

Sito-ryu karate


Dünya kuboku (yeniyetmələr)

Federasiya

Bahadur Əhmədov

25.

Elşən Zeynalov

Dama


Avropa çempionatı

Hİ-nın Şahmat İK

İbrahim İsmayılov

26.

Nicat Əliyev

Şotakan karate-do (kata)


Dünya kuboku (11 yaş)

Federasiya

Cahangir Babayev

27.

Ağabəy Mitrzəyev

Şotakan karate-do (kata)


Dünya kuboku (12 yaş)

Federasiya

Cahangir Babayev

28.

Taleh Babayev

Şotakan karate-do (kumite)


Dünya kuboku

Federasiya

Yaşar Bəşirov

29.

Vüsal Rəhimov

Şotakan karate-do (kumite)


Dünya kuboku

Federasiya

Yaşar Bəşirov

30.

Cahangir Bayramov

Şotakan karate-do (kumite)


Dünya kuboku (veteranlar)

Federasiya




31.

Şahin Xudaverdiyev

Şotakan karate-do (kumite)


Dünya kuboku (veteranlar)

Federasiya




32.

Teymur Rəcəbov

Şahmat


Dünya çempionatı

Neftçi İSM

Boris Şeynin

33.

İbrahim İbrahimov

Pouerliftinq

(benc-pres)


Avropa kuboku

Məhsul İC

Ələddin Əliyev

34.

Pərviz Əliyev

Universal-döyüş


Dünya çempionatı

Federasiya

Araz Umanov

35.

Ramil Məmmədov

Universal-döyüş


Dünya çempionatı

Federasiya

Fərhad Ocaqverdiyev

36.

Nicat Tağıyev

Universal-döyüş


Dünya çempionatı

Federasiya

Azər Həsənov

37.

Ceyhun Söhbətov

Universal-döyüş


Dünya çempionatı

Federasiya

Dülgər Əsgərov

38.

Vüqar Rəsulov

Şahmat


Avropa birinciliyi (16 yaşlılar)

Gəncə Şahmat Məktəbi

Əşrəf Mehdiyev

39.

Ülvü Bacarani

Şahmat


Avropa birinciliyi (12 yaşlılar)

Federasiya

İlqar Bacarani

40.

Gülnar Məmmədova

Şahmat


Avropa birinciliyi (16 yaşlılar)

Əli-Bayramlı

Şahmat Məktəbi



Zemfira Məmmədova

41.

Pərviz Nəzərov

Sambo


Dünya çempionatı (gənclər)

Neftçi İSM

Sehriman Ağayev

42.

Nicat Abbasov

Şahmat


Dünya birinciliyi (12 yaş)

Respublika şahmat məktəbi

Şahin Hüseynov

43.

Şahin Xudaverdiyev

Şotakan karate-do


Dünya çempionatı (veteranlar)

Federasiya




44.

Qurban Tağıyev

Şotakan karate-do


Dünya çempionatı

Federasiya

Ülvü Quliyev

45.

Taleh Babayev

Şotakan karate-do


Dünya çempionatı

Federasiya

Hidayət Şabanov

46.

Baharəddin Səlimov

Uşu


Avropa çempionatı

Rabitəçsi İK

Azər Həsənsoy

47.

İslam Qasımov

Sambo


Dünya kuboku

Pəhlivan İK

Şahlar Mustafayev

48.

Mobil Hüseynov

Sambo


Dünya kuboku

Neftçi İSM

Yaqub Abdullayev

49.

Nadir Məmmədov

Sambo


Dünya kuboku

Pəhlivan İK

Mübariz İbrahimov

50.

Yaqub Abdullayev

Sambo


Dünya çempionatı (veteranlar)

Federasiya




51.

Yaşar Səfərəliyev

Sambo


Dünya çempionatı (veteranlar)

Federasiya




52.

Vitaliy Apuşkin

Sambo


Dünya çempionatı (veteranlar)

Federasiya




53.

Zaur Ələkbərov

Kikboksinq


Avropa çempionatı

Rabitəçi İK

Ceyhun Abbasov

54.

Rail Rəcəbov

Kikboksinq


Avropa çempionatı

Rabitəçi İK

Ceyhun Abbasov

55.

Rüstəm Bayramov

Pouerliftinq


Dünya çempionatı

Məhsul İC

Şəmsi Bayramov

56.

Sərxan Əliyev

Pouerliftinq


Dünya çempionatı

Məhsul İC

Natiq Əliyev

57.

Ləman Məmmədova

Hapkido


Avropa kuboku-Avropa çempionatı

Federasiya

Qüdrət Kərimov

58.

Rəşad Abbasov

Hapkido


Avropa kuboku-Avropa çempionatı

Federasiya

Süleyman Məmmədli




Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©azrefs.org 2016
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə