2004-cü ildə Olimpiya idman növləri üzrə Dünya, Avropa çempionat və birinciliklərində, Kubok yarışlarında mükafata layiq görülən idmançılar




Yüklə 201.03 Kb.
tarix18.04.2016
ölçüsü201.03 Kb.

2004-cü ildə Olimpiya idman növləri üzrə Dünya, Avropa çempionat və birinciliklərində, Kubok yarışlarında mükafata layiq görülən idmançılar


S/№

Adı və familiyası

İdman növü


İştirak etdiyi yarış

Təmsil etdiyi idman təşkilatı

Məşqçisi

1

2

3


4

5

6

QIZIL MEDAL

1.


Namiq Abdullayev

Sərbəst güləş


Dünya kuboku – komanda

Dinamo İC-Neftçi İSM

Yaqub Məmmədov

Vahid Məmmədov



Nazim Əlicanov

MOİK

Abil İbrahimov


Neftçi İSM

Elman Əsgərov

Neftçi İSM

Rövşən Hacıyev

Sumqayıt

Elşad Allahverdiyev

Dinamo İC

Vüqar Qurbanov

Dinamo İC-Gömrükçü

Firdovsi Umudov

Sərhəd Qoşunları

Rüstəm Ağayev

Neftçi İSM

Nikolay Telegin

Neftçi İSM

2.

Niyaməddin Paşayev

Taekvando


Avropa çempionatı

Sumqayıt

Ələkbər İmaməliyev

3.

Nicat Şixəlizadə

Cüdo


Avropa çempionatı (yeniyetmələr)

Neftçi İSM

Nağı Babayev

4.

Elşən Kərimov

Cüdo


Avropa çempionatı (yeniyetmələr)

Neftçi İSM

Nağı Babayev

5.

Elnur Məmmədli

Cüdo


Avropa çempionatı (yeniyetmələr)

Neftçi İSM

Yaşar Allahverdi

6.

Timur Əlixanov

Cüdo


Avropa çempionatı (yeniyetmələr)

Neftçi İSM

Rasim Babayev

7.

Fərid Mansurov

Yunan-Roma güləşi


XXVIII Yay Olimpiya Oyunları

Neftçi İSM-MOİK

Əliqulu Həsənoğlu

8.

Samir Məmmədov

Boks


Avropa çempionatı (yeniyetmələr)

Gömrükçü İSM

Zahid Əliyev

9.

İlham Zəkiyev

Cüdo


XII Paralimpiya Oyunları

Attila İK-Sumqayıt

Əhməddin Rəcəbli

10.

Oleq Panyutin

Atletika (uzun. Tul)


XII Paralimpiya Oyunları

Neftçi İSM

Sergey Təhməzov

11.

Elman Əlinağıyev

Yunan-Roma güləşi


Veteranlar arasında Dünya çempionatı







12.

Zöhrab Abbasov

Yunan-Roma güləşi


Veteranlar arasında Dünya çempionatı







13.

Əfsər Namazəliyev

Yunan-Roma güləşi


Veteranlar arasında Dünya çempionatı






14.


Elçin İsmayılov

Cüdo


Hərbçilərin 30-cu Dünya çempionatı-komanda

Attila İK

Ağayar Axundzadə

Hacıağa Hacıəhmədov



Ruzbeh Vəliyev

Şahin Arzumanov

MOİK

Mehman Əzizov

Attila İK

Elxan Rəcəbli

Attila İK

Qədir Qədirov

MOİK

Nurəddin Səlimov

Attila İK

Mövlud Mirəliyev

Dinamo İC

15.

Şahin Arzumanov

Cüdo


Hərbçilərin 30-cu Dünya çempionatı

MOİK

Ruzbeh Vəliyev

16.

Elxan Rəcəbli

Cüdo


Hərbçilərin 30-cu Dünya çempionatı

Attila İK

Əhməddin Rəcəbli

17.

Mövlud Mirəliyev

Cüdo


Hərbçilərin 30-cu Dünya çempionatı

Dinamo İC

Ağayar Axundzadə

18.

Ramal Amanov

Boks


Tələbələrin Dünya çempionatı

Sədərək İK

Vidadi Tağıyev

19.

Kifayət Qasımova

Cüdo


Avropa çempionatı-23 yaşa qədər

Attila İK-Neftçi İSM

İbadulla Şahbanov

GÜMÜŞ MEDAL


1.

Elçin İsmayılov

Cüdo


Avropa çempionatı

Attila İK

Əli Dəvrişov

2.

Emil Umudov

Sərbəst güləş


Avropa çempionatı (gənclər)

MOİK

Vahid Məmmədov

3.

Sona Əhmədli

Cüdo


Avropa çempionatı (yeniyetmələr)

Attila İK

Azər Şixəliyev

4.

İradə Aşumova

Güllə atıcılığı (kiçik çaplı tapança)


Hərbçilərin Dünya çempionatı

Neftçi İSM-Dinamo İC

Vladimir Lunyov

5.

Elçin Həsənov

Sərbəsi güləş


Avropa çempionatı (yeniyetmələr)

ROİL

Oqtay Hüseynov

6.

Anar Sadıqov

Boks


Avropa çempionatı (yeniyetmələr)

Məşəl İK

Vaqif Mirzəyev

7.

Namiq Hüseynov

Boks


Avropa çempionatı (yeniyetmələr)

Rabitəçi İK


Vaqif Səlimov

8.

Natiq Cəbrayılov

Boks


Avropa çempionatı (yeniyetmələr)

Məşəl İK


Nəriman Abdullayev

9.

Rüfəi Behbudov

Boks


Avropa çempionatı (yeniyetmələr)

Məşəl İK


Hüseyn Bağırov

10.

Rüstəm Şamilov

Boks


Avropa çempionatı (yeniyetmələr)

Məşəl İK


Samir Mustafayev

11.

Elnur Amanov

Taekvando


Avropa çempionatı

Sumqayıt


Ələkbər İmaməliyev

12.

Anna Qurbanova

Bədii gimnastika (gürz)


Dünya kubokunun mərhələsi

Daşkənd


Valentina Ukleyn

13.

Zeyniddin Bilalov

Atletika (3 təkanla tullanma)


XII Paralimpiya Oyunları

Neftçi İSM


Sergey Təhməzov

14.

Ruhuddin Əliyev

Yunan-Roma güləşi


Veteranlar arasında Dünya çempionatı




15.

İradə Aşumova

Güllə atıcılığı


Dünya kubokunun finalı

Neftçi İSM-Dinamo İC

Vladimir Lunyov

16.

Fərhad Acalov

Boks


Tələbələrin Dünya çempionatı

Sədərək İK


Şamil Əlimzanov

17.

Elçin Əlizadə

Boks


Tələbələrin Dünya çempionatı

Gömrükçü İSM


Əsgər Eyvazov

18.

Emil Məhərrəmov

Boks


Tələbələrin Dünya çempionatı

Rabitəçi İK


Şamil Əlimzanov

19

Fərhad Rəcəbli

Cüdo


Veteranlar arasında Avropa çempionatı

Attila İK




BÜRÜNC MEDAL


1.

Ruslan Xairov

Boks


Avropa çempionatı

Neftçi İSM

Nurpaşa Talıbov

2.

Cavid Tağıyev

Boks


Avropa çempionatı

Neftçi İSM

Əsgər Eyvazov

3.


Niyaməddin Paşayev

Taekvando

Avropa kuboku – komanda


Federasiya

Ələkbər İmaməliyev

Fizuli Musayev



Rəşad Əhmədov

Taekvando


Federasiya

Elnur Amanov

Taekvando


Federasiya

Təvəkkül Bayramov

Taekvando


Federasiya

4.

Zemfira Meftəhəddinova

Stend atıcılığı


Dünya kubokunun mərhələsi

Dinamo İC-RYİUM

Hafiz Cəfərov

5.

Dinara Gimatova

Bədii gimnastika (gürz)


Dünya kubokunun mərhələsi

Neftçi İSM


Valentina Ukleyn

6.

Rəşad Əhmədov

Taekvando


Avropa çempionatı

Federasiya


Fizuli Musayev

7.

Təvəkkül Bayramov

Taekvando


Avropa çempionatı

Qaradağ


Tərənnüm Bayramov

8.

Rüstəm Ağayev

Sərbəst güləş


Avropa çempionatı

Neftçi İSM


Cavanşir Qurbanov

9.

Asif Məlikov

Ağır atletika


Avropa çempionatı

Neftçi İSM-Azal İK


İsmayıl İsmayılov

10.

İradə Aşumova

Güllə atıcılığı


Dünya kubokunun mərhələsi

Neftçi İCM-Dinamo İC


Vladimir Lunyov

11.

Məftun Salmanov

Taekvando


Dünya çempionatı (gənclər)

Musado İK


Məmməd Abdullayev

12.

Elman Nəsibov

Cüdo


Avropa çempionatı (yeniyetmələr)

Neftçi İSM


Vüqar Alıyev

13.

Mehman Novruzov

Cüdo


Avropa çempionatı (yeniyetmələr)

Təhsil-Sumqayıt


Yengibar Əliyev

14.

Samuray Mustafayev

Yunan-Roma güləşi


Avropa çempionatı (yeniyetmələr)

Neftçi İSM


Ələsgər Ələsgərov

15.

Rafiq Hüseynov

Yunan-Roma güləşi


Avropa çempionatı (yeniyetmələr)

Dinamo İC


Radiq Hüseynov

16.

Elmir Qəmbərov

Sərbəst güləş


Avropa çempionatı (yeniyetmələr)

Gəncə


Elçin Zeynalov

17.

İradə Aşumova

Güllə atıcılığı


XXVIII Yay Olimpiya Oyunları

Neftçi İSM-Dinamo İC


Vladimir Lunyov

18.

Zemfira Meftəhəddinova

Stend atıcılığı


XXVIII Yay Olimpiya Oyunları

Dinamo İC-RYİUM

Hafiz Cəfərov


19.

Elşən İsmayılov

Boks


Dünya çempionatı (gənclər)

Sədərək İK


Vaqif Xanəliyev

20.

Elnur Qədirov

Boks


Dünya çempionatı (gənclər)

Tətələlərin Dünya çempionatı


Rabitəçi İK


Şamil Əlimzanov

21.

Zaur Teymurov

Boks


Dünya çempionatı (gənclər)

Məşəl İK


Şamil Əlimzanov

22.

Elçin Əlizadə

Boks


Dünya çempionatı (gənclər)

Neftçi İSM


Əsgər Eyvazov

23.

Fuad Aslanov

Boks


XXVIII Yay Olimpiya Oyunları

Dinamo İC-Sumqayıt


Zakir Quliyev

24.

Ağası Məmmədov

Boks


XXVIII Yay Olimpiya Oyunları

Gömrükçü İSM


Vaqif Kazımov

25.

Asim İsgəndərov

Boks


Avropa çempionatı (yeniyetmələr)

Məşəl İK

Nəriman Abdullayev

26.

Anna Qurbanova

Bədii gimnastika (halqa)


Dünya kubokunun mərhələsi

Daşkənd

Valentina Ukleyn

27.

Anna Qurbanova

Bədii gimnastika (lent)


Dünya kubokunun mərhələsi

Daşkənd

Valentina Ukleyn

28.

Yelena Taranova

Güllə atıcılığı


XII Paralimpiya Oyunları

Neftçi İSM

Vitaliy Sotnikov

29.


Nigar Cabbarova

Cüdo


Hərbçilərin 30-cu Dünya çempionatı-komanda

Attila İK

Ağayar Axundzakdə

İbadulla Şahbanov



Ruzbeh Vəliyev

Sima Hüseynova

Attila İK

Kifayət Qasımova

Attila İK-Neftçi İSM

Ramilə Yusubova

Attila İK

Sona Əhmədli

Attila İK

Bəhriyyə Hüseynova

Attila İK

Firdanə Şükürova

Attila İK- Sərhədçi İK

30.

Elçin İsmayılov

Cüdo


Hərbçilərin 30-cu Dünya çempionatı

Attila İK

Əli Dəvrişov

31.

Mehman Əzizov

Cüdo


Hərbçilərin 30-cu Dünya çempionatı

Attila İK

Asif Əsgərov

32.

Nurəddin Səlimov

Cüdo


Hərbçilərin 30-cu Dünya çempionatı

Attila İK

İbadulla Şahbanov

33.

Pərvanə Ağacanova

Cüdo


Hərbçilərin 30-cu Dünya çempionatı

Attila İK

İbadulla Şahbanov

34.

Nigar Cabbarova

Cüdo


Hərbçilərin 30-cu Dünya çempionatı

Attila İK

Ağayar Axundzadə

35.

Ramilə Yusubova

Cüdo


Hərbçilərin 30-cu Dünya çempionatı

Attila İK

İbadulla Şahbanov

36.

Rahib Bəylərov

Boks


Tələbələrin Dünya çempionatı

Rabitəçi İK

Rasim Məmmədov

37.

Elxan Məmmədov

Cüdo


Avropa çempionatı-23 yaşa qədər

Neftçi İSM

Ağanağı Cəfərov




Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©azrefs.org 2016
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə