2003-ci ildə Qeyri-Olimpiya idman növləri üzrə Dünya, Avropa çempionat və birinciliklərində, Kubok yarışlarında mükafata layiq görülən idmançılar




Yüklə 280.62 Kb.
tarix25.04.2016
ölçüsü280.62 Kb.

2003-ci ildə Qeyri-Olimpiya idman növləri üzrə Dünya, Avropa çempionat və birinciliklərində, Kubok yarışlarında mükafata layiq görülən idmançılar


S/№

Adı və familiyası

İdman növü


İştirak etdiyi yarış

Təmsil etdiyi idman təşkilatı

Məşqçisi

1

2

3


4

5

6

QIZIL MEDAL

1.

Pərviz Abdulkərimov

WKF karate-do


Avropa birinciliyi (yeniyetmələr)

Federasiya

Yaşar Bəşirov

2.

Rəfayel Ağayev

WKF karate-do


Avropa birinciliyi (yeniyetmələr)

Budokan İK

Fizuli Musayev

3.

Ceyhun Ağasiyev

WKF karate-do


Avropa birinciliyi (gənclər)

Federasiya

Hidayət Şabanov

4.

İslam Qasımov

Sambo


Avropa çempionatı (yeniyetmələr)

Pəhlivan İK

Şahlar Mustafayev

5.

Səid Zingirov

Sambo


Avropa çempionatı (yeniyetmələr)

Pəhlivan İK

Tariyel Teymurov

6.

Rüfət Ağayev

Pauerliftinq


Avropa çempionatı

Lokomotiv İSM-Gəncə

Əfəndi Hacıyev

7.

Əkbər Fərəcov

Pauerliftinq


Avropa çempionatı

Zenit İC

Azad Mustafayev

8.

Alisa Salahova

Pauerliftinq


Avropa çempionatı

Xəzər İK

Hikmət Xalıqov

9.

Vüqar Namazov

Pauerliftinq


Avropa çempiontaı

Gömrükçü İK

Bəxtiyar Quliyev

10.

Samir Şirəliyev

Pauerliftinq


Avropa çempionatı

Zenit İC

Azad Mustafayev

11.

Vüsal Mərdanov

Pauerliftinq


Avropa çempionatı

Məhsul KKİC

İbrahim İbrahimov

12.

Fərid Əsgərov

Kunq-fu (sanda)


Dünya Kuboku

Federasiya

Barat İsrafilov

13.

Rəşid Heydərov

Kunq-fu (sanda)


Dünya Kuboku

Federasiya

Vüsal Tağıyev

14.

Rauf Əliyev

Kunq-fu (ənənəvi talu)


Dünya Kuboku

Federasiya

Barat İsrafilov

15.

Riad Həsənov

Kunqf-fu (tayçi)


Dünya Kuboku (yeniyetmələr-10-13 yaş)

Federasiya

Rafiq Əliyev

16.

Vasif Bağırov

Kunqf-fu (tayçi)


Dünya Kuboku (yeniyetmələr-10-16 yaş)

Federasiya

Babək Əliyev

17.

Göyçək Qasımova

Kunqf-fu (tayçi)


Dünya Kuboku (yeniyetmələr-10-16 yaş)

Federasiya

Asif Sayadov

18.

Fərid Azadov

Coriya kunq-fu (layt-sanda)


Dünya Kuboku

Federasiya

Rauf Aydınov

19.

Rahib Məmmədov

Coriyo kunq-fu (sanda)


Dünya Kuboku

Federasiya

Rauf Aydınov

20.

Fərid Səmədov

Coriyo kunq-fu (sanda)


Dünya Kuboku

Federasiya

Rauf Aydınov

21.

Emil Süleymanov

Kikboksinq və mautay


Dünya çempionatı

Rabitəçi İK-Sumqayıt

Sevindik Mehdiyev

22.

Əfsər Namazəliyev

Yunan-Roma güləşi


Veteranlar arasında dünya çempionatı

MOİK




23.

Elman Qazıbəyov

Kikboksinq


Dünya çempionatı

Rabitəçi İK

Azər Həsənsoy

24.

Eduard Məmmədov

Kikboksinq (WAKO)


Dünya çempionatı

AKMF PRO

Çingiz Eyvazov

25.

Samir Kazımov

Kikboksinq (layt-kontakt)


Avropa çempionatı

ELF

Zaur Məmmədov

26.

Ramin Səlimov

Kikboksinq (lou-kontakt)


Avropa çempionatı

ELF

Zaur Məmmədov

27.

Hafiz Baxşəliyev

Kikboksinq (layt-kontakt)


Avropa çempionatı

Naxçıvan

Fəxrəddin Quliyev

28.

Aleksandr Polişük

Atletika – 400 m qaçış (Parolimpiya)


Avropa çempionatı

Neftçi İSM

Sergey Təhməzov

29.

Zeyneddin Bilalov

Atletika – üç təkanla uzununa tullanma (Parolimpiya)


Avropa çempionatı

Neftçi İSM

Sergey Təhməzov

30.

Rəşad Hüseynov

Ənənəvi karate-do (kumite)


Avropa çempionatı (gənclər)

Federasiya

Rəhman Hətəmov

31.

Şəhriyar Məmmədyarov

Şahmat


Dünya birinciliyi (20 yaşadək oğlan və qızlar arasında)

Təhsil İM-Sumqayıt

Həmid Məmmədyarov

32.

Eltac Səfərli

Şahmat


Avropa çempionatı – 12 yaşa qədər

Federasiya

Fikrət Sideifzadə

33.

Eduard Məmmədov

Kikboksinq


Dünya çempionatı

AKMF PRO

Çingiz Eyvazov

34.

Elmira Ələkbərova

Şotakan karate-do


(kumite-şobu-ippon)

Avropa çempionatı

Federasiya

Yaşar Bəşirov

35.

Yusif Cəfərov

Şotakan karate-do


(kumite şobu ippon)

Avropa çempionatı

Federasiya

Fizuli Musayev

36.

Fariz Nəcəfov

Şotakan karate-do


(kumite şobu ippon)

Avropa çempionatı

Federasiya

Fizuli Musayev

37.

Seymur Hüseynov

Şotakan karate-do


(ciu kumite)

Avropa çempionatı

Federasiya

Fizuli Musayev

38.

Əhməd Hətəmov

Şotakan karate-do


(kumite şobu ippon-ciu kumite)

Avropa çempionatı (vetanlar arasında)

Federasiya

Rəhman Hətəmov

39.


Yusif Cəfərov

Şotakan karate-do (kumite)


Avropa çempionatı – komanda

Federasiya

Fizuli Musayev

Rəşad Hüseynov

Əhməd Hətəmov

Taleh Babayev

Yaşar Bəşirov

Seyran Bağırov

Fizuli Musayev

Fariz Nəcəfov

Hidayət Şabanov

Aqşin Xəlilov

Fizuli Musayev

Vüqar İsgəndərov

Fizuli Musayev

40.

Şəhriyar Məmmədyarov

Şahmat


Dünya birinciliyi (18 yaşa qədər)

Təhsil İM-Sumqayıt

Həmid Məmmədyarov

41.

Hakim Nəzərəliyev

Sambo


Dünya çempionatı

Neftçi İSM-Gəncə

Əli Hacıyev

42.

Eldar İsmayılov

Mautay


Avropa çempionatı

Məşəl İK

Zaur Məmmədov

43.

Qalib Hümbətov

Sambo


Polislər arasında Dünya çempionatı

Neftçi İSM

Mirağa Qiyasov

44.

Gündüz İsmayılov

Pauerliftinq (Parolimpiya)


Avropa çempionatı

Parolimpiya Komitəsi

Vaqif Müsəddiq

45.

Elsevər Bağırov

Universal döyüş


Dünya çempionatı

Federasiya

Azər Həsənov

46.

Rəhim Əliyev

Sərbəst güləş


Veteranlar arasında Dünya çempionatı

Gəncə




47.

Emil Süleymanov

Kikboksinq


Avropa çempionatı

Rabitəçi İK-Sumqayıt

Sevindik Mehdiyev

GÜMÜŞ MEDAL

1.

Seymur Binətəliyev

Aşihara karate


Dünya çempionatı

Federasiya

Marif Bağırov

2.

Vasif Səfərəliyev

Sambo


Avropa çempionatı (yeniyetmələr)

Neftçi İSM

Soltan Ağagulov

3.

İlqar Vəliyev

Sambo


Avropa çempionatı (gənclər)

Daxili Qoşunlar-Pəhlivan İK

Mübariz İbrahimov

4.

Elçin Mayılov

Sambo


Avropa çempionatı

Neytçi İSM-Siyəzən

Kərəm Məmmədov

5.

Bəxtiyar Quliyev

Pauerliftinq


Avropa çempionatı

Məhsul KKİC

Vaqif Hüseynov

6.

Asif Sayadov

Kunq-fu (sanda və ənənəvi taulu)


Dünya Kuboku

Federasiya

Barat İsrafilov

7.

Fərhad Rəcəbli

Cüdo


Veteranlar arasında Dünya çempionatı

Attila İK-Sumqayıt




8.

Zaur Məmmədrəhimov

Kikboksinq


Dünya çempionatı

AKMF PRO

Çingiz Eyvazov

9.

Etibar Məmmədov

Kikboksnq


Dünya çempionatı

Federasiya-Gəncə

İlqar Aliyev

10.

Emil Cəfərov

Kikboksinq


Dünya çempionatı

Lənkəran İK-Lənkəran

Elxan Həsənov

11.

Araz Musayev

Mautay


Avropa çempionatı

Rabitəçi İK

Azər Həsənsoy

12.

Maqsud Allahverdiyev

Kikboksinq (ful-kontakt)


Avropa çempionatı

Gəncə

İlqar Alıyev

13.

Rövşən Əsgərov

Kikbkosinq (layt-kontakt)


Avropa çempionatı

Naxçıvan

Fəxrəddin Quliyev

14.

Mahir Hümbətov

Kikboksinq (laytkontakt)


Dünya çempionatı

Budokan İK

Rauf Aydınov

15.

Aqşin Xəlilov

Kikboksinq (semikontakt)


Dünya çempionatı

Budokan İK

Rauf Aydınov

16.

Oleq Panyutin

Atletika – uzununa tullanma və üç təkanla tullanma(Parolimpiya)


Avropa çempionatı

Neftçi İSM

Sergey Təhməzov

17.

Qalya Abulkina

Şitoryu karate-do (Açıq kumite)


Dünya çempionatı

Federasiya




18.

Rauf Məmmədov

Şahmat


Avropa çempionatı-16 yaşadək

Həmkarlar İttifaqı

Məhəmməd Zülfüqar

19.

İslam Qasımov

Sambo


Dünya çempionatı (yeniyetmələr)

Pəhləvan İK

Şahlar Mustafayev

20.

Rəşad Əsgərov

Sambo


Dünya çempionatı (gənclər)

Lokomotiv İSM

Nazim Umbayev

21.

Rəşad Hüseynov

Şotakan karate-do (kumite şobu ippon)


Avropa çempionatı

Federasiya

Əhməd Hətəmov

22.

Seyran Bağırov

Şotakan karate-do (kumite şobu ippon)


Avropa çempionatı

Federasiya

Fizuli Musayev

23.

Taleh Babayev

Şotakan karate-do (ciu kumite)


Avropa çempionatı

Federasiya

Yaşar Bəşirov

24.

Fariz Nəcəfov

Şotakan karate-do (ciu kumite)


Avropa çempionatı

Federasiya

Hidayət Şabanov

25.

Elnur Əliyev

Pauerliftinq (Paralimpiya)


Avropa çempionatı

Paralimpiya Komitəsi

Vaqif Müsəddiq

26.

Türkan Məmmədyarova

Şahmat


Dünya birinciliyi (14 yaşa qədər)

Təhsil İM-Sumqayıt

Həmid Məmmədyarov

27.

Rasəf Mehdiyev

Uşu


Dünya çempionatı

Rabitəçi İK

Azər Həsənsoy

28.

Baharətdin Səlimov

Uşu


Dünya çempionatı

Rabitəçi İK

Azər Həsənsoy

29.

Azər Rəsulov

Pauerliftinq


Dünya çempionatı (gənclər)

Xəzər İK

Ələddin Əliyev

30.

Kənan Mehdiyev

Universal döyüş


Dünya çempionatı

Federasiya

Azər Həsənov

31.

Samir İlyaslı

Universal döyüş


Dünya çempionatı

Federasiya

Azər Həsənov

32.

Rafayel Qarayev

Kiboksinq


Avropa çempionatı

Rabitəçi İK

Azər Həsənsoy

33.

Şahin Mahmudov

Kiboksinq


Avropa çempionatı

Savalan İK

Azər Həsənsoy

BÜRÜNC MEDAL

1.

Vüsal Rəhimov

WKF karate-do


Avropa birinciliyi (gənclər)

Federasiya

Yaşar Bəşirov

2.

Elgün Müslümov

Sambo


Avropa çempionatı (yeniyetmələr)

Dinamo İC-Sumqayıt

İbrahim İbrahimov

3.

Nadir Məmmədov

Sambo


Avropa çempionatı (yeniyetmələr)

Pəhlivan İK

Mübariz İbrahimov

4.

Ramin Quliyev

Sambo


Avropa çempionatı (gənclər)

MOİK

Natiq Əhmədov

5.

Samir Məmmədov

Sambo


Avropa çempionatı (gənclər)

Pəhlivan İK-Naxçıvan

Ramiz Məmmədov

6.

Hakim Nəzərəliyev

Sambo


Avropa çempionatı

Dinamo İC-Gəncə

Əli Hacıyev

7.

Səhriman Ağayev

Sambo


Avropa çempionatı

Gömrükçü İK

Əbülfəz Əliyev

8.

Bəxtiyar Hacıyev

Sambo


Avropa çempionatı

Gömrükçü İK

Mübariz İbrahimov

9.

Eldar Qazıbəyov

Kikboksinq


Dünya çempionatı

Rabitəçi İK

Azər Həsənsoy

10.

Zaur Məmmədov

Kikboksinq


Dünya çempionatı

Gəncə federasiya

İlqar Alıyev

11.

Elman Mirzəyev

Kikboksinq


Dünya çempionatı

Federasiya

Sadıq Bağırov

12.

Aleksandr Polişük

Atletika – 200 m qaçış (Parolimpiya)


Avropa çempionatı

Neftçi İSM

Sergey Təhməzov

13.

Yuri Qornak

Atletika – 400 m qaçış (Parolimpiya)


Avropa çempionatı

Neftçi İSM

Sergey Təhməzov

14.



Yelena Cemayeva

Qılıncoynatma (sablya)


Avropa çempionatı (komanda)



Neftçi İSM



Yaşar Məmmədov



Canna Murad qızı

Ancela Volkova

Yelena Əmirova

15.

Zeynəb Məmmədyarova

Şahmat


Dünya birinciliyi (20 yaşadək oğlan və qızlar arasında)

Təhsil İM-Sumqayıt

Həmid Məmmədyarov

16.

Marina Tretyakova

Şitoryu karate-do (kumite)


Dünya çempionatı

Federasiya




17.


Bahadur Əhmədov

Şitoryu karate (kumite)


Dünya çempionatı-komanda



Federasiya



Bahadur Əhmədov



Kazbek Atabiyev

Qədir Əhmədov

Alim Asanov

İntiqam Həsənov

18.

Elşən İsmayılov

Sambo


Dünya çempionatı (yeniyetmələr)

Zenit-Mingəçevir

Qivi Camiaşvili

19.

Ramin Səlimov

Kikboksinq

Dünya çempionatı


Fortuna İK

Elşən Abdulrəhmanov

20.

Taleh Babayev

Şotakan karate-do (kumite-şobu ippon)

Avropa çempionatı


Federasiya

Yaşar Bəşirov

21.


Yelena Cemayeva

Qılınclynatma (sablya)

Dünya çempionatı- komanda

Neftçi İSM


Yaşar Məmmədov



Ancela Volkova

Yelena Əmirova

Canna Murad qızı

22.

İlham Zəkiyev

Cüdo (Parolimpiya)

Dünya çempionatı


Attila İK

Əhməddin Rəcəbli

23.

Ceyhun Ağasiyev

WKF karate-do

Dünya çempionatı (gənclər)


Federasiya

Yaşar Bəşirov

24.

Rafael Ağayev

WKF karate-do

Dünya çempionatı (gənclər)


Budokan İK

Füzuli Musayev

25.

Ruslan Rüstəmov

Sambo

Dünya çempionatı


Gömrükçü İSM-Mingəçevir

Qivi Camiaşvili

26.

Nərgiz Məmmədova

Sürətli dama

Avropa çempionatı (gənclər)


AHİTA

İbrahim İsmayılov

27.

Kənan İsmayılov

Kosiki karate-do

Dünya çempionatı


Neftçi İSM

Yuri Mustafayev

28.

Ramil Arustamov

Kosiki karate-do

Dünya çempionatı


Neftçi İSM

Yuri Mustafayev

29.


Vüqar Məmmədov

Kosiki karate-do

Dünya çempionatı-komanda


Zenit İC

Talıb Berzigiyarov

Kənan İsmayıloı

Neftçi İSM

Yuri Mustafayev

Ramil Arustamov

Neftçi İSM

Yuri Mustafayev

30.

Bəxtiyar Quliyev

Pauerliftinq

Dünya çempionatı


Məhsul KKİC

Vaqif Hüseynov

31.

Zaur İslamov

Universal döyüş

Dünya çempionatı


Federasiya

Azər Həsənov

32.

Elman Əlinağıyev

Yunan-Roma güləşi

Veteranlar arasında Dünya çempionatı


Pəhlivan iK




33.

Oleq Krapivin

Sərbəst güləş

Veteranlar arasında Dünya çempionatı


Federasiya




34

Araz Musayev

Kikboksinq

Avropa çempionatı


Rabitəçi İK

Azər Həsənsoy





Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©azrefs.org 2016
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə