1957 Lev Yashin Dinamo Mosca Tutti i campionati di massima serie




Yüklə 1.37 Mb.
səhifə7/14
tarix24.04.2016
ölçüsü1.37 Mb.
1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   ...   14

ITALIA

campionato 56-57 – serie B




1. Hellas Verona

44 17 10 7 29-46

2. Alessandria

43 17 9 8 36-57

3. Brescia

43 19 5 10 29-42

4. Catania

42 18 6 10 31-53

5. Venezia

41 15 11 8 27-46

6. Novara

36 11 14 9 38-39

7. Como

36 13 10 11 38-37

8. Simmenthal Monza

34 14 6 14 44-44

9. Marzotto Valdagno

33 10 13 11 40-38

10. Cagliari

32 11 10 13 34-30

11. Bari

32 12 8 14 41-31

12. Parma

31 9 13 12 38-33

13. Z.Modena

31 11 9 14 37-32

14. Messina

29 9 11 14 35-28

15. Sambenedettese

29 8 13 13 45-32

16. Taranto

28 10 8 16 47-35

17. Pro Patria

25 7 11 16 49-35

18. Legnano

23 7 9 18 51-31


Alessandria

Albertelli Lanfranco 17-5, Boniardi Umberto 26-0, Bosio Stefano 19-0, Brotto Gian 10-0, Castaldo Ercole 30-8, Castelli Giulio 3-0, Cuman Pacifico 10-0, Manenti Michele 22-6, Morbello Egidio 34-11, Nardi Aldo 15-0, Pedroni Franco 30-0, Pratesi Enrico 8-2, Redegalli Luciano 14-2, Russi Franco 31-0, Snidero Cirano 23-1, Stefani Ideo 24-0, Tinazzi Giorgio 17-7, Traverso Luigi 11-5, Vitali Alessandro 21-9


Bari

Baccalini 26-4, Bretti Luigi 33-8, Buttarelli 28-0, Cancellieri Antonio 13-2, Cappa Lorenzo 25-0, Catalano Biagio 5-0, Farinelli 17-5, Gariboldi Luciano 32-0, Ive 5-1, Macchi 27-0, Maestrelli Tommaso 7-1, Mazza Bruno 24-0, Mazzoni Mario 27-3, Novelli Al. 24-2, Oldani 6-0, Rigonat 10-4, Romano Giovanni 32-0, Seghedoni Gianni 33-0


Brescia

Balzarini Luigi 26-0, Bersellini Eugenio 26-0, Bertolini Giovanni 3-0, Bondaschi 8-0, Buizza 8-0, Crippa Dante 7-1, Fattori Osvaldo 19-1, Fraschini Achille 34-10, Gasparini Amedeo 29-11, Geminiani Sergio 1-0, Gorlani Luigi 32-0, Neri Maino 23-0, Nova Enrico 28-10, Paolani Vincenzo 3-0, Provezza Piero 34-0, Raimondi Franco 25-0, Sacchella Ulderico 24-6, Sospetti 7-1, Tonini Sergio 1-0, Tracconaglia Mario 2-0, Varglien Nevio 2-1, Zamboni Cesare 32-0


Cagliari

Barberi Bruno, Bersia Pietro, Bertoli Luigi, Bicicli Mauro, Bortoletto Raoul, Cadè Giancarlo, Cavazzuti Armando, De Toni Gabriele, Ghersetich Tullio, Letari Elio, Mezzalira Giancarlo, Persico Piero, Reverchon Vincenzo, Sanna Giovanni, Schiavoni Antonio, Serradimigni Umberto, Simeoli Mauro, Tiddia Mario, Villa Mario


Catania

Bicicli Mauro 32-8, Buzzin 34-11, Camilloni 2-0, Celio 22-2, Colangeli 11-0, Fiorindi 16-6, Gelio 16-0, Grani 33-1, Hansen Karl Åge (DAN) 17-2, Malinverni 23-0, Menozzi 30-0, Origgi 29-4, Palazzoli 11-0, Patino 11-5, Perin 4-1, Seveso 2-0, Spikofski Karl-Heinz (BRD) 16-2, Toros 34-0, Uzzecchini 31-10


Como

Baldini Giuseppe 30-10, Lonardi Antonio 6-0




Hellas Verona

Basiliani Auro Enzo 12-4, Bassetti Franco 29-9, Begali Sante 34-0, Bertucco Gino 30-2, Cardano Peppino 34-0, Conio Giacomo 7-0, Donzelli Narciso 14-0, Frasi Franco 34-1, Galassini Attilio 30-5, Ghiandi Vittorio 30-10, Ghizzardi Italo 34-0, Larini Enrico 23-3, Maccacaro Cesare 29-7, Poli Luigi 3-1, Stefanini Franco 8-1, Stefanini Gianluigi 23-2


Legnano

Castano Ernesto 26-0, Palmer Karl Erik (SVE) 28-1


Marzotto Valdagno

Anzolin Roberto 23-0


Messina

Arena 1-0, Bellotti 11-0, Bergamini 10-0, Bernini 30-4, Bosco 31-0, Cappi 10-1, Cardillo 20-0, Colomban 31-3, Evangelisti 15-0, Gratton Edi Giorgio 15-0, Grisa 27-5, Nadali 4-0, Nicoletti 23-3, Pantaleoni 23-4, Radaelli 26-0, Rossi 28-6, Salerno 34-0, Sellani 16-3, Zonch 19-1


Modena

Brotto Luigi 13-0, Grossi Gianni


Novara

Cappello Gino 18-3, Ejdefjäll Ivar Augustsson (SVE) 26-2, Moschino Giambattista 13-3


Parma

Alfier Bruno 26-1, Azzali Carlo 13-0, Balestrieri Amedeo 1-0, Claudio Azzali 21-2, Cocconi Ivo 34-0, Convalle Gianpiero 28-7, Darni Claudio 30-0, Erba Paolo 32-16, Foglia Giordano 3-0, Frateschi Luca 1-0, Giachetti Umberto 18-0, Magnanini Enzo 30-0, Manghi Carlo 1-0, Miniussi Piero 30-0, Patrucco Giuseppe 26-0, Pravisano Silvano 18-3, Raimondi Leopoldo 1-0, Righetto Ermanno 14-2, Sangiorgi Sergio 17-0, Verderi Giovanni 1-0, Vernizzi Vincenzo 4-0, Vycpalek Cestmir (CSL) 25-1


Pro Patria

Cacciavillani Washington (URU) 25-2, Danova x-15


Sambenedettese

Repetti Andreino


Simmenthal Monza

Milani Aurelio, Tagnin Carlo -


Taranto

De Bellis Antonio, Gianmarinaro x-15


Venezia

Barison Paolo 29-11, Calegari x-15, Canella Francesco



MALTA

campionato 56-57





1. Sliema Wanderers FC

26 12 2 0 32- 8

2. Valletta FC

20 9 2 3 29-15

3. Floriana FC

19 9 1 4 30-16

4. Ħamrun Spartans FC

13 5 3 6 13-16

5. Rabat FC

10 4 2 8 17-34

6. Birkirkara FC

9 2 5 7 17-27

7. Hibernians FC Paola

9 3 3 8 10-18

8. Marsa FC

6 1 4 9 16-30


POLONIA

campionato 1957





1. KS Gornik Zabrze

33 15 3 4 58-24

2. WKS Gwardia Warszawa

32 15 2 5 53-26

3. Łódzki KS

29 12 5 5 53-28

4. CWKS Legia Warszawa

26 11 4 7 62-33

5. BSK Lechia Gdańsk

22 8 6 8 25-29

6. KS Polonia Bytom

21 7 7 8 30-31

7. ZKS Zagłębie Sosnowiec

20 5 10 7 28-45

8. KS Ruch Chorzów

19 7 5 10 35-46

9. GTS Wisła Kraków

18 6 6 10 35-44

10. OKS Budowlani Odra)Opole

18 8 2 12 27-48

11. KS Górnik Radlin

14 4 6 12 23-54

12. KKS Lech Poznań

12 5 2 15 25-46


Górnik Zabrze

Lentner Roman 22-14, Franosz Antoni 22-0, Jankowski Edward 22-12, Olejnik Marian 22-2, Hajduk Henryk 20-0, Florenski Stefan 19-0, Gawlik Ginter 18-2, Szalecki Henryk 15-8, Kowal Edmund 14-2, Machnik Jozef 13-0, Pol Ernest 12-11, Fojcik Manfred 12-5, Czech Henryk 11-1, Kaczmarczyk Jozef 9-0, Nowara Eryk 8-0, Pieczka Jan 2-0, Wisniowski Ewald 1-0


Legia Warszawa

Strzykalski Marceli 22-4, Kempny Henryk 21-17, Mahseli Horst 21-0, Woźniak Jerzy 21-0, Ciupa Czesław 20-5, Stroniarz Henryk 20-0, Zientara Edmund 19-0, Brychczy Lucjan 18-19, Kruk Mieczysław 18-7, Żmudzki Stefan 18-8, Grzybowski Henryk 17-0, Słaboszowski Jerzy 14-0, Nowara Marian 7-2, Bem Jan 2-0, Miklaszewski Leonard 2-0, Janeczek Longin 1-1, Orłowski Jerzy 1-0



LUSSEMBURGO

campionato 56-57





1. CS Stade Dudelange

37 17 3 2 71-14

2. AS Jeunesse d'Esch

31 14 3 5 47-24

3. FA Red Boys Differdange

27 12 3 7 41-25

4. CS Grevenmacher

24 10 4 8 56-39

5. CA Spora Luxembourg

22 8 6 8 61-49

6. CS Alliance Dudelange

21 8 5 9 38-42

7. Union Sportive Luxembourg

21 9 3 10 38-42

8. FC Progrès Niedercorn

21 9 3 10 40-46

9. SC Tètange

20 8 4 10 37-48

10. CS Fola Esch

19 5 9 8 35-53

11. FC The National Schifflange

17 6 5 11 36-48

12. FC Red Star Merl Belair

4 1 2 19 29-99


Alliance Dudelange

Barone Bernardino, Costantini Marcel, Cremmer Henri, Gorza Lucien, Zambon Giulio, Zangarini Bruno


Fola Esch

De Gregori Giovanni 2-x, Delavecchia 3-x, Martini Quinto, Meyer Werner 5-x, Rauland Jean, Schmit Ady, Vanoli Jean, Vinciotti Nello, Wanderscheid Pierre


Grevenmacher

Markus Herbert, Muller François "Menn", Oberweis Nicolas, Rausch Jos, Schiltz Marcel 2-x, Schmit Norbert, Schock Jos, Trampert Hans, Weffling Mathias


Jeunesse d'Esch

Doerner Albert, Kauffmann René, Koch Nic, Roulling Pierre, Schenk Lucien


Merl

Arend René 2-x, Brandenburger Paul, De Malaise François, Felgen Edmond 4-x, Feller Vic, Grethen Albert, Jacques Claude, Kuhlmann Karlheinz, Lawniczak Jean, Morello Eugenio 6-x, Muller 1-x, Savani Renzo, Schmit Josy, Schuller 1-x, Schumacher Eugène, Schuster Jean-Paul 1-x, Theisen Johnny, Thesen Emile, Wahl Jean-Paul, Weinandt 2-x, Zerman Enrico


Progres Niedercorn

Bedly Jean, Bordez Roger 1-x, Fries Jean, Gille Robert 1-x, Herin Pierre 1-x, Kayl Jean, Kintziger Erny, Mancini Henri, Miniuti Gianfranco, Rennel Roger 1-x


Red Boys Differdange

Back Emile, Damme Henri, Dodorico Primo, Scotti André, Spartz Eugène


Spora Luxembourg

Blaise Rudy 3-x, Bodenhausen Heinz, Boreux Marc, Brosius Fernand, Dittmann Franz, Fiedler Jean-Pierre, Hellers Emile, Kirsch Edouard, Koch Fred, Koenig Carlo 5-x, Lenert Edy, Letsch Léon, Macho Willy, Muller René (I), Remy Pierre, Sauber Marcel, Simon Fernand, Wambach Fernand


Stade Dudelange

Back Gusty, Wohl Jean


Tetingen

Heintzen Henri, Ney Nicolas, Parrasch Armand


The National

Baustert Henri, Bock Théo, Fritsch Nic, Lahyr André, Stemmler Roby, Wagner Antoine


US Luxembourg

Borsi Emmio, Colas Ady, Fignon Tiziano 3-x, Mack Raymond, Rosen Marc, Weydert Roger



NORVEGIA

campionato 56-57



SECTION A



1. Odds BK Skien

20 7 6 1 23-14

2. Larvik Turn & IF

17 7 3 4 25-16

3. Sandefjord BK

17 8 1 5 23-14

4. Skeid Oslo

15 5 5 4 25-19

5. Viking IL Stavanger

15 5 5 4 19-15

6. IL Sparta Sarpsborg

10 2 6 6 17-28

7. Årstad IL Bergen

9 3 3 8 21-32

8. Sarpsborg FK

9 3 3 8 14-29

SECTION B



1. Fredrikstad FK

23 11 1 2 60-25

2. Strømmen IF Fjellhamar

18 8 2 4 39-22

3. Lillestrøm SK

16 7 2 5 21-22

4. Asker SKK

14 5 4 5 34-35

5. Steinkjer FK

14 5 4 5 26-41

6. SK Frigg Oslo

12 5 2 7 25-26

7. Vålerengen Oslo

11 5 1 8 20-29

8. SK Rapid Moss

4 2 0 12 15-40

Final: Fredrikstad FK - Odds BK Skien 6-1
Fredrikstad - P: Mosgaard Per 13-0, D: Holmberg Erik 7-0, Jacobsen Kjell 7-0, Johansen Roar 12-0, Pedersen Arne 12-13, Spydevold Åge 14-0, C: Kristiansen Reidar 14-4, Pedersen Leif 12-0, A: Johannessen Henry 13-9, Nilsen Tore 5-0, Olsen Willy 14-10
Lillestrøm - P: Binde Anders 11-0, Kristiansen Hans 3-0, D: Christiansen Ivar 12-1, Hansen Hans 14-0, Waaler Kjell 13-0, C: Bergersen Svein 14-2, Edvardsen Frank 5-1, Larsen Rolf 2-0, Nylund Hans 7-4, Wahl Rolf 14-0, A: Arnesen Gunnar 9-1, Engh Henry 2-0, Hansen Ivar 7-1, Ødegaard Bjørn 3-0, Olsen Sverre 9-3, Pettersen Bjørn 1-0, Rasmussen Tore 1-0, Richardsen Oddvard 7-1, Rosenlund Odd 3-1, Sæther Per 12-5, Willadsen Trond 6-1
Odd Grenland - P: Kihle Ewald Normann 14-0, D: Bøe Odd 11-0, Helland Magne 14-0, C: Hansen Even 11-0, Johannessen Kjell Erhard 14-2, Larsen Ragnar 12-0, A: Andersen Gunnar 1-0, Jacobsen Per 14-5, Johannessen Odd 13-1, Nielsen Dagfinn 6-3, Reinholt Kjell 14-9
Sandefjord - P: Elnan Per 13-0, D: Gjeldstad Finn 10-0, Karlsen Yngve 14-2, Nilsen Thorstein 4-0, C: Kristiansen Erik 14-1, Nordli Ernst 4-0, Østby Kjell 13-0, Sperre Hans 11-4, Svenssen Thorbjørn 14-0, Thuve Carl 2-0, A: Gjertsen Odd 1-0, Havnås Arvid 10-5, Hvidsten Ragnar 12-0, Johansen Rolf 12-3, Pedersen Reidar x-12, Tangen Trygve 7-4
Sarpsborg - Eide Gunnar 9-0, Hansen Gunnar 6-0, Korneliussen Leif 7-1, Pettersen Odd 4-0
Skeid Oslo - Belgen Leif 14-0, Gudem Knut 14-0, Hennum Harald 13-14, Johansen Bernhard 12-4, Nordahl Hans 13-3, Winther Arne 14-0
Sparta Sarpsborg - Hansen Asbjørn 13-0, Hansen Karsten 14-2, Johansen Per 2-0, Nicolaysen Guttorm 5-0, Sørensen Knut 5-2, Sørensen Odd Wang 7-2
Vålerengen

Hansen Bjarne 13-0, Hellerud Terje 4-2, Kramer Jack 4-0, Olsen Thorleif x-14, Sørensen Åge 12-1


Viking - P: Andersen Sverre 14-0, D: Falch Edgar 14-0, Nicolaysen Leif 14-0, Ørke Jan 14-0, C: Bergsten Victor 5-0, Bjørnsen Kåre 11-0, A: Andersen Hans 13-5, Bjørnsen Rolf 11-1, Kindervåg Håkon 13-2, Olsen Arild Evjen 5-2, Skjærpe Åsbjørn 14-8

OLANDA

campionato 56-57





1. Ajax Amsterdam

49 22 5 7 64-40

2. Fortuna '54 Geleen

45 20 5 9 76-48

3. SC Enschede

41 15 11 8 83-48

4. MVV Maastricht

40 15 10 9 53-42

5. Feijenoord Rotterdam

39 15 9 10 79-58

6. PSV Eindhoven

39 18 3 13 91-70

7. VVV '03 Venlo

38 16 6 12 50-53

8. Sparta Rotterdam

36 12 12 10 66-59

9. NAC Breda

36 14 8 12 59-61

10. DOS Utrecht

35 17 1 16 79-75

11. Rapid JC Heerlen

33 13 7 14 64-63

12. NOAD Tilburg

31 12 7 15 54-64

13. BVC Amsterdam

30 11 8 15 49-67

14. GVAV Groningen

28 9 10 15 52-66

15. BVV 's Hertogenbosch

26 11 4 19 70-76

16. VV Elinkwijk Utrecht

24 10 4 20 52-87

17. Willem II Tilburg

22 8 6 20 59-79

18. EVV Eindhoven

20 8 4 22 39-83


Ajax Amsterdam

Anderiesen Wim 34-0, Bakker Klaas 34-2, Van Mourik Ger 34-0, Geelhuizen Cor 33-0, Pieters Graafland Eddy 33-0, Van Dijk Gerard 33-3, Schmidt Willy 32-10, Bleijenberg Wim 31-16, Michels Rinus 29-7, Van Der Kuil Piet 27-11, Visser Ad 21-0, Den Edel Loek 13-7, Ouderland Piet 8-5, Swart Sjaak 5-2, Elzer Henk 3-0, Bijker Luuk 1-0, Post Albert 1-0, Van Drecht Jan 1-0


BVC Amsterdam

Mesman Ferry 34-0, Tolmeyer Han 34-8, Wiertz Bram 33-0, Van Houten Jan 31-0, Vonhof Jos 31-7, De Kubber Joop 30-0, Feijen Loek 29-9, Boskamp Hans 27-0, Visser Ad 23-0, Kick Kees 20-3, Weenink Ben 19-5, Van Der Sluis Henk 18-10, Corbran Leen 15-1, Meijer Henk 8-1, Baselaar Aad 7-4, Van Der Vliet Henny 6-0, Van Raalte Herman 5-0, Smit Harry 3-0, Bons Jan 1-0, Bouwhuis Wim 1-1


BVV 's Hertogenbosch

Kerssens Nees 34-11, Krijgh Kees 34-0, Remmers Jan 34-0, Van Beurden Max 34-17, Van Hintum Wim 34-4, Van Overbeek Piet 34-12, Heijmans Wim 33-17, Saris Dré 29-0, Van Engelen Bart 24-1, Nijholt Wim 17-1, Quaadvliet Henk 16-2, Bertens Dorus 14-0, Van Bergen Mari 12-3, Coort Toon 9-0, Van De Burgt Joep 6-0, Burgerhof Thijs 5-0, Netten Daan 2-2, Van Den Dungen Frans 2-0, Van Oord Dick 1-0, Vugts Dré 1-0


DOS Utrecht

Lammers Dirk 34-19, Van Den Bergh Wim 34-0, Van Der Linden Tonnie 34-28, Visser Wim 34-2, Kraaij Hans 32-0, Westphaal Jacques 32-0, Luiten Cor 31-7, Temming Henk 30-5, Okhuysen Martin 28-1, Krommert Gerrit 26-8, Nagtegaal Andries 18-3, Westbroek Ton 11-0, Van Den Bogert Louis 10-0, Flad Luc 8-2, Van Der Heyden Huub 7-2, De Jong Rinie 2-0, Cozijn Wim 1-0, Koole Jac 1-0, Wolf Piet 1-0


Elinkwijk Utrecht

Klein Jan 34-7, Vonk Evert-Jan 34-12, Kreijermaat Reinier 33-1, Onink Wim 31-0, Van Beek Bertus 31-8, Van Der Schilden Joop 30-0, Gademans Job 27-1, Van Capelle Jan 27-1, Van Kilsdonk Cor 26-0, Westers Eef 26-4, Van Dijk Roelof 18-0, De Jongh Jan 14-5, De Jongh Wim 14-10, Hilgers Wim 7-0, De Jongh Piet 5-0, Jansen Herry 5-0, Mijnals Humphrey 4-0, Kraak Piet 2-0, Kragten Loek 2-0, Kuus Henny 2-0, Sjamaar Frans 2-0, Kruin Michel 1-3, Van Norden Ad 1-0


EVV Eindhoven

Tebak Frans 34-2, Van Rooij Piet 33-3, Snoek Dick 32-3, Louwers Jan 31-9, Van Kemenade Frans 31-1, Tielens Huub 29-10, Feijen Toon 27-1, Visschers Toon 26-1, Heijink Willy 23-0, Vlemmix Cor 23-1, Slaats Willy 18-1, Sanders Jan 14-1, Hanssen Jan 11-0, Lubse Wim 8-2, Verhoeven Wim 7-0, Van Thoor Rein 6-0, Tebak Jo 5-0, Verspeek Sjaak 5-4, Hertogh Jan 4-1, Rutjens Thijs 4-0, Van Den Boomen Jan 3-0, Baijens Ton 1-0


Feyenoord

Kerkum Gerard 33-6, Steenbergen Piet 33-2, Moulijn Coen 32-5, Van Der Gijp Cor 32-31, Osterholt Tinus 31-2, Bak Aad 30-2, Onderstal Wim 27-0, Van Der Hoek Hans 26-0, Meerman Toon 22-15, Schouten Henk 22-9, Veldhoen Cor 22-0, Den Bleijker Daan 18-5, Van Woerden Rini 18-0, Koolen Paul 8-0, Brilleman Jan 6-0, De Kreek Wim 6-0, Panman Bram 5-0, Jacobs Gidi 4-1, Hol Gerrit 2-0, Van Der Bijl Henk 2-0, De Bruijn Nico 1-0


Fortuna '54 - [dati mancanti]
GVAV Groningen

Benninga Sieb 34-1, De Koe Piet 34-11, Roffel Otto 34-0, Buist Klaas 33-3, De Grooth Johnny 33-12, Alting Abel 32-0, Wolda Heiko 32-4, La Crois Rikkert 31-6, Been Rem 26-1, Kruger Alle 25-5, Meuken Henk 19-2, Westra Ale 12-0, Reitsema Jan 8-3, Ludwig Freddy 7-0, Medema Henk 5-1, Hellinga Dick 3-1, Terpstra Gerrit 3-0, De Maar Jan 2-0, Jeltema Jan 1-0, Swint Jannes 1-0


MVV Maastricht

Stevens Frits 34-0, Verdonschot Harry 34-1, Ummels Albert 32-4, Van Dijk Piet 32-2, Van Wissen Fons 32-3, Vrijhof Jan 29-0, Hecht Georg 26-2, Rutten Frans 25-19, Toennaer Jo 25-4, Coenen Chris 24-4, Vroemen André 23-6, Couwenbergh Toon 20-4, Van Bun Jeu 16-2, Dresens Jef 9-0, Reynders Gerrie 6-0, Weyzen Breur 6-0, Ceulen René 2-0


NAC Breda

Overbeeke Louis 34-17, Van Der Hoven Pauw 34-0, Kuijs Kees 33-0, Storimans Puck 32-0, Canjels Leo 30-17, Luyten Cock 30-5, Van Der Braak Wiet 30-1, Goedhart Frans 29-0, Vergouwen Piet 29-8, Van Hoogenhuizen Jan 27-5, Michielsen Cees 22-0, Van Helden Jan 17-0, Lussenburg Bram 8-0, Bouwmeester Frans 7-2, De Moor Jac 5-0, Broeders Chris 2-1, Van Gastel Hein 2-0, Bruyninckx Piet 1-1, Geraeds Johnny 1-1, Mattheeuwissen Henk 1-0


NOAD Tilburg

Meijer Jan 34-19, Walhout Jo 34-2, Ebbing Piet 33-0, Louer Frits 33-8, Kentie Gilbert 31-10, Van Osch Tini 31-9, De Bruijn Frans 29-0, De Wilde Theo 28-0, Huysman Co 28-0, Loose Jan 25-0, Rombout Jan 21-0, Damen Herman 18-4, Mollen Henk 11-1, Schuurkes Frits 6-0, De Chêne Ruud 5-1, Maas Jo 3-0, Engel Frans 2-0, Janssen Bart 1-1, Mooy Tonny 1-0, Staps Henk 1-0


PSV Eindhoven

Dillen Coen 34-43, Steiger Lieuwe 34-0, Van Tuijl Ad 34-1, Heerschop Cees 33-0, Wiersma Roel 33-0, Brusselers Toon 31-3, Rensen Eugéne 31-0, Van Den Heuvel Jan 31-14, Fransen Piet 28-20, Buenen Theo 19-4, De Wit Jacques 18-2, Theuwis Carel 13-0, Van Elderen Harry 11-1, D'Hooge Miel 7-0, Nikolić Milan 5-0, Adriaans Harry 3-0, De Jongh Bert 3-0, Smulders Cor 3-1, Waterman Thijs 3-1


Rapid JC

Mommertz Zef 34-0, Bisschops Huub 33-12, Schaffrath Heinz 33-1, Van Melis Noud 33-16, Smeets Wiel 32-2, Adang Johan 30-10, Hanneman Huub 30-10, Strolenberg Piet 29-0, Janssen Huub 24-7, Coerver Wiel 20-1, Vroomen Heinz 20-0, Stroucken Hein 18-3, Cox Jeu 14-0, Haenen Giel 12-0, Lenz Huub 8-1, Loo Mat 3-0, Barwasser Reinier 1-0


SC Enschede

Frölich Arnold 34-0, Van De Wint Jan 34-0, Feldmann Wim 33-3, Voges Gerrit 33-6, Busschers Wim 32-0, Moddejonge Henny 32-2, Odenthal Joop 32-0, Lenstra Abe 30-17, Moddejonge Gerrit 28-18, Janssen Joop 27-5, Van Der Wel Arend 26-18, Oonk Henny 18-11, Weustink Jo 13-0, Fransen Hans 1-0, Van Wylick Piet 1-0



Sparta

De Koning. Hans 34-2, Van Dijk Andries 34-0, Van Ede Tonnie 33-15, Visser Pim 32-0, Bosselaar Tinus 31-10, Verhoeven Ad 31-5, Geel Peet 30-14, Schop Joop 30-0, Terlouw Rinus 30-0, Van Der Gijp Wim 21-5, De Vries Piet 19-6, Benningshof Lou 17-4, Verbeek Koos 15-0, Van Der Waal Wim 10-1, Daniëls Joop 7-4, Boot Nico 1-0, Terlaak Ben 1-0, Wenneker Hans 1-0


VVV Venlo

Klaassens Jan 34-2, Swinkels Frans 33-0, Gubbels Piet 32-0, Nass Gijs 32-2, Van Den Hurk Toon 32-0, Teeuwen Herman 31-10, Wilkes Faas 30-8, Sleven Hans 29-8, Theuws Jozef 29-4, Lamberts Harry 26-7, Snijders Leo 26-5, Steegh Harry 25-1, Heger Willy 10-1, De Bruin Frans 3-1, Cordang Jacques 2-0, Janse Pierre 2-1


Willem II

Brooijmans Jan 34-7, Feijt Chris 34-0, Koopal Coy 33-13, De Jong Piet 32-10, De Wit Gerrit 32-9, De Zwart Louis 26-0, Van Roessel Jan 26-8, Van Elderen Nico 25-8, Van Der Luytgaarden Jan 20-0, Van Loon Frans 18-0, Formanoy Rinus 17-3, Van Bladel Piet 17-0, Smolders Ad 15-0, Neefs Hennie 14-1, Mertens Jef 12-0, Van Beers Piet 6-0, Wagener Janus 6-0, Heerkens Jef 4-0, Smolders Jan 3-0, De Jong Jan 1-0, Fijnout Jef 1-0


PORTOGALLO

campionato 56-57






1. Sport Lisboa e Benfica

41 17 7 2 76-25

2. FC Porto

40 18 4 4 86-23

3. CF "Os Belenenses" Lisboa

33 13 7 6 74-50

4. Sporting CP Lisboa

31 12 7 7 62-28

5. Lusitano GC Évora

30 13 4 9 57-51

6. Académica Coimbra

28 12 4 10 45-33

7. Torreense Torres Vedras

24 10 4 12 44-50

8. Club Oriental Lisboa

23 8 7 11 27-44

9. GD da CUF Barreiro

21 9 3 14 35-69

10. Vitória FC Setúbal

20 8 4 14 40-59

11. FC Barreirense Barreiro

20 8 4 14 39-62

12. SC Caldas da Reinha

19 6 7 13 32-63

13. SC Covilhã

18 7 4 15 33-63

14. Atlético CP Lisboa

16 6 4 16 32-62


FC Porto

Acúrsio Freire Alves Carrelo, Fernando Júlio Perdigão, Hernâni Ferreira Da Silva, Jaburu Jorge Matos, José Maria Matos, Miguel Arcanjo Arsénio De Oliveira, Monteiro Da Costa António Henrique, Pedroto José Maria Carvalho, Virgílio Marques Mendes, Barbosa António Fernandes Silva, Carlos Domingos Duarte, Gastão Gonçalves, Osvaldo Cambalacho



ROMANIA

campionato 1957 (non ufficiale)



SERIA I

1. Ştiinţa Timişoara

14 6 2 2 24-17

2. CCA Bucureşti

13 6 1 3 29-13

3. Energia Ploieşti

10 4 2 4 19-22

4. Progresul Bucureşti

9 3 3 4 22-21

5. Dinamo Oraşul Stalin

7 2 3 5 16-26

6. Energia Târgu Mureş

7 2 3 5 14-25

SERIA II


1. Locomotiva Bucureşti

14 6 2 2 20-11

2. Energia Petroşani

11 4 3 3 15-18

3. Dinamo Bucureşti

10 4 2 4 21-15

4. Energia Oraşul Stalin

10 4 2 4 14-12

5. Progresul Oradea

8 1 6 3 12-17

6. Flamura roşie UT Arad

7 2 3 5 11-20

Final


Locomotiva Bucureşti - Ştiinţa Timişoara 3-1


SVEZIA

campionato 56-57






1. IFK Norrköping

35 17 1 4 64-25

2. Malmö FF

28 11 6 5 50-30

3. Helsingborgs IF

27 9 9 4 37-26

4. Göteborgs AIS

24 10 4 8 46-42

5. Djurgårdens IF Stockholm

24 9 6 7 35-33

6. AIK Solna

23 9 5 8 39-30

7. Sandvikens IF

23 9 5 8 34-47

8. Hamlstads BK

21 6 9 7 35-38

9. IFK Göteborg

19 8 3 11 39-41

10. IFK Malmö

15 3 9 10 25-41

11. Våsterås SK

13 5 3 14 25-57

12. Hammarby IF Stockholm

12 2 8 12 24-43



AIK Solna

Åslin Göran 22-0, Olsson Ingvar 22-12, Ekengren Jörgen 22-0, Liander Kurt 22-1, Anlert Björn 21-1, Skiöld Leif 21-13, Nyberg Bruno 19-1, Carlsson Lennart 19-1, Anlert Bengt 13-2, Falkmer Lars 12-0, Enström Per 12-1, Karlsson Åke 11-2, Hedén Lars 9-2, Jansson Bengt 5-1, Hall Lars 5-1, Ingevik Ingemar 3-0, Samuelsson Leo 3-0, Eriksson Axel 1-0


GAIS Göteborg

Forsberg Leif 22-5, Jacobsson Karl-Alfred 22-16, Jingård Rune 22-0, Olsson Hans 22-14, Andersson Leif 21-0, Johansson Roland 20-1, Fredriksson Folke 19-0, Nilsson Sixten 17-4, Linderoth Leif 16-0, Börjesson Kenneth 15-0, Cato Lars 12-0, Skoglund Leif 12-2, Andersson Bertil 7-0, Wiren Nils 5-2, Jinstrand Arne 4-0, Olsson Lars 3-1, Hammar Leif 2-0, Thorstensson Curt 1-0


Hammarby

Apelgren Tore 22-0, Boman Lars 20-5, Eriksson Aldor 20-0, Nyström Olle 20-0, Westerlund Bernt 19-6, Larsson Rune 18-4, Wretman Lars 17-0, Lundell Gösta 16-0, Nell Hans 16-1, Johansson Lars-Ove 13-4, Björklund Rune 12-1, Skoglund Karl-Evert 10-1, Holmberg Folke 6-0, Kraemer Georg 6-0, Bladh Rune 5-0, Gustafsson Lars 5-0, Färnström Gunnar 3-0, Holmberg Jan 3-0, Wickström Roland 3-1, Andersson Lars-Erik 2-0, Lindblom Jens 2-1, Adolfsson Roland 1-0, Forsberg Leif 1-0, Kimby Stig 1-0, Törnkvist Björn 1-0


IFK Norrköping

Axbom Sven 22-0, Håkansson Olle 22-6, Johansson Åke 22-0, Jonsson Torbjörn 22-11, Nyholm Bengt 22-0, Källgren Henry 21-14, Holmqvist Lennart 20-6, Sandin Herbert 17-4, Nyman Holger 16-0, Gustavsson Bengt 11-0, Arnell Göte 10-0, Eriksson Lennart 10-3, Gustafsson Stig 9-0, Löfgren Kurt 8-0, Persson Gösta 5-0, Lind Rune 4-1, Bergström O. 1-0


Västerås SK

Almroth Ove, Berg Lars, Berglund Erik, Carlsson Sture, Damberg Hans, Danson Ove, Eriksson Kjell, Jansson Yngve, Lindström Arne, Lundevall Karl-Gunnar, Lundqvist Ingvar, Sjöberg Börje, Sjöblom Sven, Söderström Frank


SCOZIA

campionato 56-57





1. Glasgow Rangers FC

55 26 3 5 96-48

2. Heart of Midlothian Edinb.

53 24 5 5 81-48

3. Kilmarnock FC

42 16 10 8 57-39

4. Raith Rovers Kirkaldy

39 16 7 11 84-58

5. Celtic FC Glasgow

38 15 8 11 58-43

6. Aberdeen FC

38 18 2 14 79-59

7. Motherwell FC

37 16 5 13 72-66

8. Partick Thistle FC Glasgow

34 13 8 13 53-51

9. Hibernian FC Edinburgh

33 12 9 13 69-56

10. Dundee FC

32 13 6 15 55-61

11. Airdieonians FC Airdrie

30 13 4 17 77-89

12. St.Mirren FC Paisley

30 12 6 16 58-72

13. Queen's Park FC Glasgow

29 11 7 16 55-59

14. Falkirk FC

28 10 8 16 51-70

15. East Fife FC Leven

26 10 6 18 59-82

16. Queen of the South Dumfries

25 10 5 19 54-96

17. Dunfermline Athletic FC

24 9 6 19 54-74

18. Ayr United FC

19 7 5 22 48-89


Aberdeen FC

Brownlee Ken, Davidson Norrie, Hogg Jimmy, Leggat Graham, Mulhall George, Wishart Bobby


Airdrieonians FC

Baird Hugh, Caven Joe, Duncan Tommy, McMillan Ian, McNeil John, Miller John, Neill Billy, Quinn John, Rankine George, Shanks Jimmy


Ayr Utd

P: Round Len, Travers Willie, D: Bell Bobby 15-0, Leckie Sam, Paterson Alex, Rodger Alan, Thomson Bobby, C: Murray Matt 11-1, Beattie Alex, Boden Alex, Brice Gordon, Gallacher Mike, Haugh Adam, Japp Willie, McIntyre Ally, Simpson Roy, Strickland John, Telfer John, Traynor John, A: Lennox Guy 3-0, McMillan Sam, Paton Willie, Price Peter, Stevenson Bobby, Whittle Jimmy
Celtic Glasgow

Evans Robert, Kennedy Jim, Collins Bobby, Fernie Willie, Smith Eric, Byrne Alex, Mochan Neil


Dunfermline Athletic

Colville Harry 34-0, Duthie George 34-3, Mackin Joe 34-0, Anderson D. 30-13, Reilly Felix 29-9, Mailer Ron 28-1, Dickson Charlie 27-13, Peebles George 26-5, Samuel George 23-0, Laird Alex 18-0, Burns Ralph 15-0, O'Brien George 14-5, McWilliam Gerry 12-6, McKinlay Colin 11-1, Melrose Robin 9-0, Miller Johnny 9-3, Tighe Terry 9-3, Chalmers Jim 4-0, Hume Billy 4-1, Woods Norman 3-0, Baikie Eric 1-0


East Fife

P: McQueen Tommy 6-0, Watters Jimmy 1-0, McCluskey Ronnie, Steedman Willie, D: Skinner Eddie 6-0, Adie Jock, Cox Sammy, Wilkie Alex, C: Bowie Neil, Christie Frank, Fox George, Frame Henry, Keddie John, Matthew Andy, McLennan Danny, Stewart Jackie, Wilson Hugh, Wright Tommy, A: Bonthrone Jimmy, Gillon Bobby, Leishman Bobby, Plumb Angus


Falkirk FC

McIntosh Jimmy, Moran Doug, Murray Tommy, Parker Alex, Prentice John, Rae Ian, Thomson Les


FC Dundee

Cousin Alan, Cowie Doug, Cox Bobby, Henderson Bert, McGeachie George, Reid Hugh


Glasgow Rangers

P: Niven George, Ritchie Billy, D: Shearer Bobby 34-0, Caldow Eric 30-0, Young George 28-1, McColl Ian, C: Baird Sammy 32-9, Scott Alex 29-12, Davis Harold 20-1, A: Hubbard 33-15, Simpson William 32-21, Murray Max 30-29, Wilson Davie 6-1, Morrison 5-6, Millar Jimmy
Heart of Midlothian

P: Brown Wilson 19-0, Marshall Gordon 11-0, Duff Willie 4-0, D: Kirk Bobby 27-2, Parker Bobby 22-1, McKenzie Tam 21-1, Thomson George 7-0, Campbell Bobby 3-2, Lindores Billy 2-0, C: Mackay Dave 31-5, Wardhaugh Jimmy 31-22, Crawford Ian 30-11, Cumming John 25-4, Glidden Freddie 19-0, Milne Jimmy 15-0, Murray Jimmy 12-7, Bowman Andy 3-0, A: Young Alex 27-6, Hamilton Johnny 26-4, Bauld Willie 24-12, Conn Alfie 10-2, McFadzean Jim 4-1, Whittle Jimmy 1-0
Hibernian FC

Buchanan Jock, Fox Des, Fraser John, Gibson David 1-0, Grant John, Hughes Pat, McClelland Joe, Nicol Bobby, Ormond Willie, Preston Tommy, Reilly Lawrie x-16, Smith Gordon


Kilmarnock FC

Beattie Frank, Black Bertie, Brown Jimmy, Muir Billy, Stewart Rab, Toner Willie, Watson Matt


Motherwell FC

Aitken Charlie, McCann Bert, McSeveney Willie, Quinn Pat, Reid Billy, Weir Hastie


1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   ...   14


Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©azrefs.org 2016
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə