1957 Lev Yashin Dinamo Mosca Tutti i campionati di massima serie




Yüklə 1.37 Mb.
səhifə2/14
tarix24.04.2016
ölçüsü1.37 Mb.
1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   14

PIREAS

1. PAE Olympiakos SFP

48 16 0 0 69-7

2. AO Proodeftiki Neapolis

40 10 4 2 26-16

3. Ethnikos OFP

36 9 2 5 31-17

4. Atromitos (-1)

31 6 4 6 17-20

5. AS Aris Nikeas

27 4 3 9 16-30

6. AE Nikeas

27 4 3 9 20-38

7. Filathoi

27 3 5 8 13-36

8. Panelefsiniakos AO

26 2 6 8 13-28

9. AS Doxa

25 1 7 8 10-23


THESALONIKI

1. PAOK

24 6 2 2 20-8

2. AS Aris

23 5 3 2 12-6

3. Apollonas Kalamarias

22 5 2 3 18-14

4. Makedonikos Neas Efkarpias

18 3 2 5 9-12

5. AS Iraklis

18 2 4 4 8-11

6. Meliteas AS

15 1 3 6 7-23

NATIONAL CHAMPIONSHIP



SOUTHERN GROUP

1. Panargiakos Argos

13 2 3 1 5-4

2. OFI Iraklion

13 3 1 2 5-5

3. Panahaiki GE Patras

12 2 2 2 5-5

4. Olympiakos Chalkidas

10 2 0 4 8-9



NORTHERN GROUP

1. AS Doxa Dramas

11 3 1 0 10-0

2. GAS Niki Volos

9 2 1 1 12-2

3. Ethnikos Alexandrupolis

4 0 0 4 1-21

FINAL ROUND



1. PAE Olympiakos Pireas

46 13 2 3 42-11

2. Panathinaikos AO Athina

46 14 0 4 41-13

3. AS Apollonas Smyrnis Athina

42 11 2 5 38-23

4. PAOK Thesaloniki

37 9 1 8 28-25

5. AS Doxa Dramas

35 5 7 6 31-31

6. Ethnikos OFP Pireas (-4)

34 9 2 7 23-22

7. AS Aris Thesaloniki

34 5 6 7 23-24

8. Panionios Smyrnis Athina

33 6 3 9 30-28

9. Proodeftiki Neapolis Pireas

31 4 5 9 26-36

10. Panargiakos Argos (-2)

16 0 0 18 7-76

Play-off:

PAE Olympiakos Pireas - Panathinaikos AO Athina 0-0, 1-0


IRLANDA

campionato 56-57





1. Shamrock Rovers FC Dublin

36 15 6 1 68-24

2. Drumcondra FC Dublin

31 11 9 2 49-28

3. Sligo Rovers FC

29 11 7 4 42-29

4. Evergreen United FC Cork

27 11 5 6 48-31

5. Transport FC Dublin

26 8 10 4 42-36

6. Shelbourne FC Dublin (-2)

24 10 6 6 47-39

7. Waterford FC

22 9 4 9 49-41

8. Cork Athletic FC

18 5 8 9 32-46

9. St.Patrick's Athletic Dublin

17 6 5 11 33-55

10. Dundalk FC

16 4 8 10 33-40

11. Bohemians FC Dublin

9 2 5 15 20-56

12. Limerick FC

7 2 3 17 21-59

Cork Athletic FC retired
IRLANDA del NORD

campionato 56-57





1. Glenavon FC Lurgan

35 16 3 3 71-22

2. Linfield FC Belfast

34 14 6 2 67-32

3. Ards FC Newtownards

30 13 4 5 65-33

4. Glentoran FC Belfast

30 13 4 5 56-39

5. Coleraine FC

25 11 3 8 54-51

6. Distillery FC Belfast

22 9 4 9 47-62

7. Bangor FC

20 7 6 9 47-44

8. Derry City FC Londonderry

19 8 3 11 41-52

9. Crusaders FC Belfast

18 8 2 12 38-47

10. Portadown FC

16 5 6 11 47-66

11. Ballymena United FC

9 3 3 16 35-72

12. Cliftonville FC Belfast

6 2 2 18 31-79


ISLANDA

campionato 1957





1. ÍA Akranes

10 5 0 0 14- 2

2. Fram Reykjavík

7 3 1 1 7- 3

3. Valur Reykjavík

6 2 2 1 11- 7

4. ÍBH Hafnafjörður

3 1 1 3 5- 9

5. KR Reykjavík

2 0 2 3 3-10

6. ÍBA Akureyri

2 0 2 3 6-15

Relegation play-off:

KR Reykjavík - ÍBA Akureyri 1-0
FRANCIA

campionato 56-57





1. AS Saint-Etienne

49 20 9 5 88-45

2. Racing Club de Lens

45 21 3 10 77-49

3. Stade de Reims

43 18 7 9 73-47

4. Racing Club de Paris

42 17 8 9 86-55

5. AS Monaco

40 17 6 11 57-44

6. Olympique de Marseille

39 16 7 11 60-53

7. FC Sochaux-Montbèliard

33 14 5 15 63-62

8. Toulouse FC

32 12 8 14 61-49

9. UA Sedan-Torcy

32 9 14 11 51-59

10. Nìmes Olympique

31 13 5 16 52-56

11. SCO Angers

31 10 11 13 42-51

12. Olympique Lyonnais

30 13 4 17 45-53

13. OGC Nice

30 11 8 15 59-72

14. US Valenciennes-Anzin

29 10 9 15 43-72

15. FC Metz

28 9 10 15 51-58

16. Stade de Rennes

27 11 5 18 36-63

17. Racing Club de Strasbourg

26 9 8 17 43-66

18. FC Nancy

25 8 9 17 43-76

Promotion-relegation play-off:

Lille OSC - Stade Rennais UC 0-2, 3-1, 2-1

Angers

Sbroglia Jules 34-0, Fragassi Eugène 34-0, Kowalski Wladislaw 34-0, Pasquini Antoine 34-0, Hnatow Kazimir 32-1, Tison Jean 31-6, Le Gall Alphonse 28-6, Bourrigault Claude 27-4, Loncle Marcel 27-7, Biancheri Henri 25-7, Schindlauer Kurt 23-3, Konrady François 10-1, Kyslak Simon 6-3, Friedrich Guy 5-0, Guidoni Barthélemy 5-1, Guttowski Wladislaw 3-0, Obed Cyril 2-0, Jackstell Reinhold (BRD) 2-0, Sabourault James 2-0


Lens

Louis Xercès 34-0, Wisniewski Maryan 33-17, Jönsson Egon (SVE) 32-29, Hassouna Kacem (TUN) 32-0, Boury Roger 30-2, Kowal Henri 29-0, Fiori Raymond 29-0, Théo Szkudlapski 28-6, Duffuler Georges 26-0, Stiévenard Michel 24-11, Templin Jean 22-6, Ziemczak Stephan 18-1, Courtin Jean-Marie 11-5, Polak Thadée 9-0, Sowinski Arnold 8-0, Owczarczak Edmond 5-0, Carlier Joseph 3-0, Bigot Eugène 1-0


Metz

Corazza Alberto (ITA) 34-0, Dosdat Claude 34-1, Burda Henri 33-4, Rongoni Jean 33-9, Sbroglia Alfred 32-0, Fuchs René 30-0, Zénier Serge 27-5, Grabkowiak Wladislav 27-0, Kuhnapfel Jean-Claude 24-7, Pryslak Basile 21-2, Hess André 21-11, Acosta Antonio (PAR) 18-5, Steibel Roland 14-5, Wattebled Maurice 13-0, Muller Jacky 8-0, Rikal Raymond 5-0


Monaco

Bellot Raymond 32-1, Zitouni Mustapha 32-0, Kaelbel Raymond 32-4, Ben Tifour Abdelaziz 32-4, Stopyra Julien 32-8, Ludo François 32-4, Valorisek Ignace 28-6, Thomas Georges 27-0, Sucré Jacques 22-2, Alberto Henri (ITA) 21-0, Keller Antoine 19-13, Bruey Stéphane 17-8, Bahl Robert 13-6, Pirroni Louis 12-0, Boubeker Abderrhamane (ALG) 10-0, Chabri Hacène (ALG) 8-0, Labatut Eddy 3-0, Forster Erwin (AUT) 2-0




Nancy

Piantoni Roger 34-9, Deladérière Léon 33-5, Brych Daniel 30-2, Bottollier Christian 28-6, Dorsini Pierre 28-8, Collot Hervé 27-0, Baden Laurent-Pierre 27-2, Nagy Ladislas 24-0, Hédiart Jean 24-6, Griffith Brynley (GAL) 24-0, Aubert Serge 19-0, Moureau Ernest 7-0, Sieber Fernand 1-0, Tazzoppe Vincent, Lorentz Joseph, Redin Jean-Antoine


Olympique Lyon

Antonio Emile 33-3, Schultz Ernest 32-10, Knayer Jean-Pierre 32-2, Mignot Aimé 31-0, Mouynet Robert 31-1, Beetschen Pierre (SVI) 28-0, Cossou Lucien 27-9, Fatton Jacques (SVI) 23-8, Kermali Abdelhamid (ALG) 22-1, Nowak Marcel 22-2, Ninel Camille 19-0, Constantino Pires (Brazilian) 17-2, Lerond André 13-0, Daniel Emile 13-1, Moresco Gérard 12-3, Salen Robert 11-1, Solakian Gabriel 6-0, Leborgne Marcel 1-0, Hernandez Victor 1-0, Monnet René, Bobik Gyorgy (Ung), Dutto Raymond


Olympique Marseille

Anderson Gunnar (SVE) 33-23, Johansson Gunnar (SVE) 32-0, Scotti Roger 32-5, Marcel Jean-Jacques 30-5, Gransart Maurice 30-1, Molla Jean 29-1, Domingo Marcel 28-0, Palluch Jan 24-0, Mesas Barthelemy 23-0, Mercurio François 21-4, Curyl Stanislas 20-3, Jensen Erik Kuld (DAN) 16-3, Durand Albert 15-5, Rustichelli Dominique 12-3, Ducasse Charles 10-3, Leonetti Jean-Louis 6-0, Predal Roland 6-0, Ben Larbi Lahcen Ahmed (MAR) 3-1, Vescovali Marius 2-2, Tivoli Roger 2-0


Olympique Nice

Gonzalès César Héctor 33-0, Foix Jacques 33-6, Nurenberg Victor (LUX) 33-9, Bonvin Gilbert 32-0, Colonna Dominique 31-0, Faivre Jacques 28-13, Ferry Jacques Koczur 26-3, Martinez Alphonse 24-0, Ujlaki Joseph 20-8, Bravo Ruben (ARG) 20-3, Amand Christian 16-6, Muro Alberto (ARG) 15-6, Milazzo François 15-2, Nani Aleardo (ITA) 12-0, Diratz Henri 8-0, Fronzoni Rémy 8-0, Barrou Omar (Malian) 5-1, Cornu Alain 4-0, Lamia Georges 3-0, Amanatti Jacques 2-0, Gentini Dante (ITA) 2-0, Ben Seguini Abdelhamid 1-0, Mariotti Roger 1-0, Scannella Vincent 1-0, Luciano Jean 1-0, Poitevin Guy, Fontaine Just, Abderrazack Mohamed (MAR)


Nîmes

Golinski Stanislas 34-0, Akesbi Hassan (MAR) 33-20, Kominek Fritz (AUT) 33-6, Ferrand Daniel 32-0, Barlaguet Pierre 31-1, Rahis Bernard 30-13, Bettache Mustapha (MAR) 30-0, Venturi Robert 28-0, Schwager André 28-0, Lafont Maurice 28-0, Andrada Manuel (PAR) 17-2, Djilali Mehdi Belhadj (MAR) 13-2, Salaber Emilio (SPA) 11-2, Bandera Jean Victor 10-0, Duc Daniel 7-2, Ziak Casimir 5-2, Dufés Claude 2-0, Abdesselem Ben Mohamed 2-0


Racing Club Paris

Guillot Jean 34-3, Lelong Bernard 34-0, Grillet Pierre 34-17, Sosa Carlos (ARG) 33-0, Dalla Cieca Antoine 32-4, Marche Roger 32-0, Taillandier Jean 30-0, Cisowski Thadée 28-33, Ugorenko Bolek 26-0, Pillard Joël 22-13, Bollini Bruno 18-3, Sénac Guy 17-6, Mahjoub Abderrahmane 16-3, Gabet Roger 5-0, Aloni Antonio (ITA) 5-1, Pivois André 4-0, Lopez 1-0, Zahar Brahim (MAR) 1-1, Bodin Pierre 1-0


Reims

Jacquet René-Jean 34-0, Vincent Jean 34-8, Glovacki Léon 34-13, Jonquet Robert 32-0, Fontaine Just 31-30, Hidalgo Michel 27-4, Penverne Armand 27-0, Cicci Raymond 26-0, Leblond Michel 24-3, Zimny Simon 22-0, Schollhammer Raoul 21-0, Bliard René 17-8, Giraudo Raoul 12-0, Siatka Robert 12-2, Davanne Jean 11-1, Maouche Mohamed (ALG) 5-3, Baratto Raymond 4-0, Jacques Martial 1-0


Saint-Etienne

Wicart François 34-1, Abbes Claude 34-0, Tylinski Richard 34-0, Domingo René 34-5, Rijvers Kees (NED) 33-9, N'Jo Léa Eugène (CAM) 32-29, Mekhloufi Rachid 30-25, Lefevre Bernard 29-10, Ferrier René 28-3, Tylinski Michel 25-0, Peyroche Georges 19-1, Oleksiak Jean 14-1, Wassmer Emile 10-0, Fouillen Armand 10-4, Goujon Yvon 5-0, Casado Juan 3-0


Sedan-Torcy

Oliver Célestin 34-15, Eloy Albert 33-1, Brény Claude 30-9, Salzborn Edouard 27-3, Lemasson Louis 26-0, Lefèbvre Michel 25-4, Maryan Synakowski 24-1, Carpentier Daniel 24-2, Roszak Alexandre 23-0, Pascal Marcel 22-0, Tillon Pierre 17-7, Albert Yves 15-0, Cuenca Diego (SPA) 14-4, Vincent Pierre 11-0, Oliver Christian 11-2, Fulgenzi Maxime 10-0, Périn Christian 10-0, Gaeremynck Germain 8-3, Walter Marius 6-0, Diaz André 2-0, Irrigoyen Dominique 2-0


Sochaux

Remetter François 34-0, Gardien René 33-17, Bernardet Gilbert 31-0, Tellechea Joseph 30-1, Mazimann André 30-0, Liron Ginès 29-15, Brodd Yngve (SVE) 29-8, Tellechea Raphael 27-2, Mellberg Bror (SVE) 25-7, Mille Lucien 24-6, Hestroffer Serge 19-1, Albertin Michel 18-2, Lubrano Pierre 14-0, Barret Paul 13-0, Bourdoncle Serge 10-2, Labalette Christian 8-0


Stade Rennes

Pinat Louis 34-0, Méano Guy 32-8, Poulain Jacques 24-1, Cueff Jean 24-1, Imbernon Nicolas 24-1, Boutet Yvon 24-0, Legagnoux Emile 22-4, Cuissard Antoine 22-7, Gaulon René (BEN) 21-3, Mahi Khennane 21-4, Dombeck Stanislas 20-2, Simon Guy 20-0, Legrand Yves 19-3, Le Dren Paul 14-0, Toupel Yves 14-0, Lambert Bernard 12-2, Caeiro José (SPA) 12-0, Guérin Henri 10-0, Guégan Louis 4-0, Pascual Antoine 1-0


Strasbourg

Brezniak Stéphan 34-5, Hauss René 34-0, Stojaspal Ernst (AUT) 33-11, Skiba Henri 31-8, Barthelmebs Raymond 27-0, Luzi Michel 25-1, Borkowski Marian (POL) 25-0, Amara Saïd (ALG) 24-3, Schweitzer Louis 19-2, Bruat Lucien 19-1, Hertrich Antoine 16-1, Wendling Jean 15-0, Roque Jacques 14-0, Haan Edmond 14-3, Muller Lucien 11-4, Bersezio Georges 10-2, Fenus Raymond 9-2, Philippe Robert 7-0, Meuniet Fernand 3-0, Grochulski Antoni (POL) 2-0, Hubert Roger 1-0, Cassel Georges 1-0


Toulouse

Brahimi Saïd 32-5, Di Loreto Eduardo (ARG) 31-16, Dereuddre René 30-13, Nungesser Guy 30-0, Pleimelding René 29-0, Boucher Richard 28-1, Bouchouk Abdelhamid 27-12, Cahuzac Pierre 27-0, Roussel Guy 26-0, Guinard Christian 24-2, Rytkönen Aulis (FIN) 23-9, Bocchi Robert 20-2, Bruat Marius 15-0, Kaczmarek Jean 9-0, Dambrine François 6-0, Saunier Jean 5-1, Bachortz Marc 4-0, Amanieu Georges 4-0


Valenciennes

Cauwelier Joseph 34-0, Toris Albert 33-0, Chiarelli Bernard 33-3, Foix Pierre 32-1, Legrand Jacques 30-3, Schaeffer Lucien 29-0, Kryske Pawel 28-0, Westwood John (Eng) 25-3, Puccard Joseph 24-6, Van Rhijn Petrus (NED) 21-10, Stako Edouard 16-5, Césari Georges 14-5, Plewa Edmond 13-2, Bielicki Jean-Claude 10-1, Baulu Jean-Claude 8-0, Herbaut Michel 6-0, Markiewicz Jean 6-1, Hugues Claude 5-0, Abderrazack Mohamed (MAR) 4-1, Kiss François 1-0, Rey Claude 1-0, Gaillard Marcel 1-0


FRANCIA

campionato 56-57 – serie B





1. Olympique Ales

56 24 8 6 58-36

2. AS Beziers

53 20 13 5 58-38

3. Lille OSC

52 21 10 7 99-51

4. AS Troyes

45 17 11 10 71-46

5. Girondins Bordeaux

43 15 13 10 67-48

6. FC Grenoble

41 16 9 13 63-49

7. SC Toulon

41 18 5 15 70-56

8. AC Le Havre

41 15 11 12 62-55

9. FC Rouen

40 16 8 14 64-48

10. Stade Francais Paris

39 14 11 13 53-51

11. Stade Montpellier

38 16 6 16 56-71

12. FC Sete

37 14 9 15 47-53

13. FC Nantes

36 13 10 15 56-64

14. Perpignan FC

36 12 12 14 35-44

15. CO Roubaix-Tourcoing

32 14 4 20 49-55

16. RCFC Besancon

32 13 6 19 46-60

17. AS Aix-en-Provence

27 11 5 22 40-61

18. AS Cannes

27 7 13 18 39-60

19. CA Paris

23 6 11 21 41-82

20. Red Star Paris

21 7 7 24 42-88


Aix-ex-Provence

Karabédian Georges 38-0, Roasio Marius 37-0, Peri Francis 36-2, D'Arcangelo Georges 36-0, Blanc Roland 35-0, Munoz René 33-8, Zinkiewicz Vladislas 31-4, Farmanian Lucien 25-8, Brun Robert 24-2, Decugis Albert 23-1, Mallet Robert 15-0, Ungaro Raymond 12-0, Mercadier Jean 6-0, Florinda Joseph 6-2, Bérard Robert 4-3, Adinolfi Alfred 4-0, Rossi Francis 1-0


Besançon

Carra Louis 38-0, Devaufleury Christian 35-2, Rossi Gabriel 35-0, Gaffanesch Charles 35-2, Rouiai Ahmed (ALG) 33-12, Rivarel Roger 31-9, Angel Pierre 30-0, Pernin Daniel 27-0, Devaux Denis 25-0, Afissou Ibrahim (TOG) 20-3, Cornuel Jacky 18-2, Jacques Michel 18-3, Angelini Humbert 15-0, Roy Serge 13-9, Neggache Ahmed (ALG) 11-2, Schleider Roger 9-0, Vial Daniel 8-0, Varini Daniel 7-0, Panot Claude 5-0, Laurent Marc 2-0, Bouchey Michel 2-0, Barraux Daniel 1-0

1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   14


Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©azrefs.org 2016
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə